Psychoterapeutka

Agora
2020-07-29
2020-07-29
Ewa M. Bilińska
kłamstwo literatura norweska literatura skandynawska małżeństwo manipulacja niebezpieczeństwo obsesja relacje rodzinne strach thriller zaginięcie

Dobry kryminał, trochę powieść obyczajowa. Niezłe zakończenia. Chętnie przeczytam inne książki autorki.

"Psychoterapeutka" Helene Flood to emocjonalny rollercoster. Helene Flood jest psycholożką, zajmuje się tematyką przemocy, traumy, wstydu i swoje doświadczenie zawodowe wykorzystuje w książce. Zarówno Sara, główna bohaterka i tytułowa psychoterapeutka, jak i jej pacjenci są przedstawieni przez pryzmat emocji, potrzeb, ograniczeń. Autorka pokazuje, jak wiele zależy od relacji rodzinnych, doświadczeń z dzieciństwa, zagmatwania się czasem we własnych wyborach. O czym jest ten norweski thriller?
Sara ostatni raz słyszy głos męża, który mówi "ja już jadę, śpij dalej". Pózniej Sigurd znika. Sara nie wie, czy i kiedy go zobaczy. Za to w jej otoczeniu zaczynają znikać i pojawiać się różne rzeczy. Czy Sara popada w paranoję? Czy faktycznie dzieje się coś jej zagrażającego? Komu można zaufać? Kto jest kim i dlaczego? I w końcu- jak dobrze znasz swoich najbliższych.

Zastanawiałam się skąd takie niskie oceny tej powieści . Po przeczytaniu wydaje mi się , że nie do końca jest dobrze kwalifikowana jako kryminał czy nawet thriller. Dla mnie to powieść psychologiczna i to dobra ! A co równie ważne powieść na dobrym literacko poziomie . Bardzo ciekawie opisująca ludzką psychikę . Chyba lepsza od Sąsiadki, tej samej autorki . Zostawiła mnie ta powieść z dużą ilością przemyśleń a także niedostatkiem, bo mogłaby być conajmniej trzy razy dłuższa. I wygląda na to, ze to już wszystkie tytuły autorki wydane w Polsce. Wielka szkoda ! Bardzo polecam ze względu na watek psychologiczny. Amatorom krwawych akcji odradzam.

DNF 104/355

DNF 104/355

Książka może i fajna ale zadawanie pytań bez znaku zapytania sprawiało, że tragicznie trudno było mi przebrnąć przez tę książkę. Nie wiem jak wydawnictwo mogło do tego dopuścić

Jeśli to twoja pierwsza książka z gatunku thriller psychologiczny to pozycja na pewno wciągnie i zachwyci, dla osoby która miała już styczność z tym gatunkiem nie będzie to nic odkrywczego po prostu historia jakich wiele. Mamy tutaj ukazane losy Sary która prowadzi praktykę psychoterapeutyczną dla trudnej młodzieży w starym odziedziczonym domu. pewnego ranka mąż Sary Sigurd zostawia jej wiadomość że wyjeżdża na weekend z kolegami lecz nie dociera na miejsce... Sara zostaje podejrzana przez policję że maczała w zaginięciu męża palce. czy sara ma coś wspólnego z zaginięciem Sigurda tego to musicie się sami dowiedzieć

Kompletnie nie rozumiem tak krytycznych głosów, niskich ocen... To niespodziewane zakończenie "robi robotę"!

Nijaka książka pozbawiona akcji, napięcia i czegokolwiek by tu jeszcze nie dodać, po prostu nieudana. Napisana tak beznadziejnie i bez emocji, że nawet ciężko snuć jakieś domysły co się może wydarzyć. Widać, że autorka bardzo próbowała zasiać ziarno niepewności, ale w rezultacie zupełnie to nie wyszło. Na plus, że chociaż ujawniła w końcu kto stoi za zagadką, bo byłam pewna, że tego nie doczekam a wtedy to już w ogóle byłoby zero.

To chyba najgorszy tytuł , jaki miałam przyjemność akurat słuchać w formie audiobooku. 3/4 przesłuchane ,ale nie dałam rady do końca . Wątek mnie nie interesował tak samo jak i to , co się stało . Dno

Książka jest po prostu śmiertelnie nudna.

Książka jest po prostu śmiertelnie nudna.

• Audiobooki