Psychopata

Klaudia Muniak Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Kobiece
2020-03-25
2020-03-25
Literatura polska thriller psychologiczny thriller medyczny

Maja Lipska pracuje w ośrodku badawczym BCT, który wszczepia komórki macierzyste do mózgu, badania te robione są na szympansach. Prywatnie jest dziewczyną komisarza Aleksandra Rudka, który aktualnie prowadzi sprawę seryjnego mordercy kobiet.

Maja pewnego dnia, po bankiecie, budzi się na ławce w parku. Nie pamięta nic co działo się przez dwie doby. Niedługo potem jej kolega z pracy zostaje zatrzymany, ponieważ to on kryje się za seryjnymi zabójstwami.

Maja popada w psychozę, wydaje jej się, że padła ofiarą swojej firmy i jej także wszczepiono komórki macierzyste które sprawiły, że rodzi się w nich chęć mordu...

To mojej pierwsze spotkanie z autorką i jej thrillerem medycznym, choć trochę podejrzewałam co się kryje za historia, epilog to zmienił. Duża ilość scen erotycznych, ciekawy pomysł. Książkę słuchało mi się dobrze, choć momentami była trochę nudna. Irytowało mnie bardzo nazywanie Olka - Olusiem 😅

Całkiem zgrabny thriller psychologiczny. Narracja pierwszoosobowa pozwala na dogłębną analizę zachowania bohaterki. Zagadka nie jest do końca zagadką, a mimo to zakończenie powala.

Bardzo wciągająca historia ! Trochę przewidywalna

Bardzo wciągająca historia ! Trochę przewidywalna

Codziennie po szkole szłam do domu kultury by przeczytać przynajmniej 100 stron dziennie. Przeczytałam w trzy dni, i mam mieszane uczucia.

Cieszę się że to nie Lilka stała za tym wszystkim co stało się Mai, bo to by było oczywiste, ale jednak czuję że coś było nie halo.

Ogólnie O WIELE za dużo scen erotycznych jak na Thriller, a Olek jest wręcz przesłodzony.

Sama scena przed końcem (coś obok rozdziału 37 lub wyżej) gdzie Maja udusiła tego gościa jest trochę no, randomowa. Nagła, wręcz zbyt szybka, nie dało się zagłębić w nią. Mam wrażenie że ostatnie strony po rozdziale 38-39 były pisane od niechcenia.

Sama książka nie była zła, mówię serio. Każdego dnia po szkole przez te trzy dni nie mogłam się doczekać się tego, co się stanie dalej.

Ocena 5/10

Sama scena...

Główna bohaterka pracuje w miejscu, gdzie badają możliwości wyleczenia między innymi raka mózgu. Badania są w fazie eksperymentów na malpach. Badania różnie odbierane w sferze moralnej oraz neuropsychologicznej-jak komórki dawcy wpływają na mozg biorący.
Przywołane są badania, które udowadniają, że operacje na mózgu zawsze niosą ze sobą spore ryzyko- introwertyk staje się nagle dusza towarzystwa itd.
Główna bohaterka podejrzewa że na niej również testują te metody, gdyż po pewnym "urwanym filmie" trwającym 2 dni zaczyna czuć chęć uduszenia kogoś, wcześniej jej kolega z pracy miał podobną sytuację-ale czuł przymus gwalcenia i mordowania kobiet.
Większość książki jest poświęcona przemianie oraz temu jak bohaterka walczy z własnymi checiami, by pod koniec wpaść w obłęd i maniactwo.
Akcja bardzo wartka, ciekawy motyw, czyta się szybko A czytelnik nie potrafi odłożyć na pozniej.

Zakonczenie bardzo mi sie podobalo, jednak ogolnie ksiazka - bardzo srednia. Czytalo sie szybko, wciagaca historia.

Moze mialam wysokie oczekiwania po lekturze "Domu obok". Mial tu byc thiller medyczy a wyszedl bardziej thiller obyczajowo-erotyczny. Duzo zblizen, ktore by mogly zostac jakas konkretniejsza trescia. Chetnie bym poczytala o przeszlosci glownej bohaterki, zamiast scen lozkowych.

Jak osobiście lubię książki autorki, bo zdążyłam je już polubić, tak ta jakoś wyjątkowo mnie nie wciągnęła, a wręcz dłużyła mi się niesamowicie; wydawała mi się pisana jakimś takim sztucznym językiem - i nie chodzi tutaj o typowo naukowe opisywanie rzeczywistości, tylko stricte o przemyślenia bohaterki. Poza tym sam tytuł totalnie nietrafiony - nie nawiązuje zbytnio do zdarzeń przedstawionych w książce, bo i kim jest ten tytułowy „Psychopata”, na pewno nie jest nim główna bohaterka… Zakończenie przekombinowane i trącące SF, zamiast typowym thrillerem medycznym. Najsłabsza ze wszystkich dotąd przeze mnie przeczytanych książek autorki, a były ich na razie trzy… Nie i jeszcze raz nie!

🔹️Jak postanowiłam tak też zrobiłam i sięgnęłam po kolejną powieść Klaudii Muniak. I tym razem ponownie się nie zawiodłam.
🔹️Doskonale się to czytało. Połączenie thrilleru psychologicznego z wątkiem medycznym to jest właśnie to co uwielbiam.
🔹️Maja pracuje w instytucie badawczym,gdzie prowadzi się badania nad nowotorami mózgu, szczegolnie glejakami. Pewnego dnia budzi się na ławce w parku i nie może przypomnieć sobie poprzednich poprzednich 36 godzin. Ze wszystkich sił starą się dowiedzieć gdzie była, z kim i co robiła. Jednocześnie w okolicy ktoś morduje młode kobiety. Odkrywanie kolejnych części układanki ukaże zaskakujące ale i zatrważające fakty.
🔹️Bardzo podoba mi się zaangażowanie autorki w przekazanie jak najdokładniej medycznych aspektów w książce. Dla mnie to wabik i nie mogę przejść obok takiej pozycji obojętnie.
🔹️Autorka doskonale ukazała stan psychiczny bohaterki, jej strach ale i zaangażowanie w kontynuowanie badań mimo wszystko. Napięcie nieustannie towarzyszy podczas czytania. Zakończenie jest zaskakujące!!
🔹️Książka dostępna na Legimi, jako audiobook i e-book.
🔹️Polecam

Nie mogę zrozumieć, dlaczego ta książka ma tak niskie oceny. Ja, bardzo polecam. Nie oczywista. Psychologiczna.

Cześć kochani, dzisiaj przychodzę do was z książką "Psychopata" której autorką jest Klaudia Muniak.
Główna bohaterka Maja Lipska jest odnoszącym sukcesy pracownikiem naukowym, obecnie prowadzi badania nad nowotworami mózgu. Po jednym z bankietów bohaterka budzi się na ławce w parku i zaskoczona odkrywa że nie wiem co robiła przez ostatnie trzydzieści sześć godzin.
W tym samym czasie w Krakowie dochodzi do brutalnych morderstw młodych kobiet.
Maja stara sobie przypomnieć co wydarzyło się w tym czasie którego nie pamięta. Co mogło doprowadzić do do tak dużej luki w pamięci?
Jaką straszną i zaskakującą tajemnice odkryje i jakie skutki to przyniesie?
Czy tę dwie historie mają ze sobą coś wspólnego?
Autorka w świetny sposób łączy że sobą wątki medyczne, psychologiczne i naukowe z których wychodzi ciekawy thriller z zaskakujące zakończeniem.
Sama fabuła jest bardzo ciekawa i wciągająca, chociaż przyznaje że są momenty w których można przewidzieć co przydażyło się bohaterce, ale zaskakujące zakończenie wynagradza wszystko.
Jest to moje pierwsze spotkanie z tą autorką i przyznaje że bardzo mi się spodobało, na pewno przeczytam kolejne książki Pani Klaudii.
Polecam😉

W tym...