Dary losu

Okładka książki Dary losu Danielle Steel
Okładka książki Dary losu
Danielle Steel Wydawnictwo: Amber Seria: Bestsellery do kieszeni literatura obyczajowa, romans
Bestsellery do kieszeni
Amber
2011-01-01
2011-01-01

Niestety, ale książka, chociaż porusza ciekawe tematy, jest zwyczajnie nudna.
Strasznie długo mi się czytało, może dlatego że nie czułam żadnych emocji. Nie identyfikowałam się z żadną z postaci, nie współczułam, nie żałowałam. I wcale nie dlatego, że sytuacje były nierealne, albo mało interesujące, ale dlatego, że zostały przedstawione jako suche sprawozdanie z wydarzeń, absolutnie nie zachęcające do przemyśleń. To moja pierwsza książka mistrzyni Steel i spodziewałam się przynajmniej dobrej historii. Niestety, ale jestem zawiedziona.

Niestety, ale książka, chociaż porusza ciekawe tematy, jest zwyczajnie nudna.

W tej książce smutek przeważał, w historiach głównych bohaterów pojawiał się często, ale na szczęście ich los w końcu się odmienił i radość tez się znalazła.

Książka opowiada perypetie trzech bohaterek i ich dążenie do miłości. Droga nie jest niestety usłana różami. Ciężka praca, ukryte dobro, pracowitość, wiara w prawdę. Dobra książka obyczajowa z wątkami romansowymi. Czyta się szybko, lekko i przyjemnie jak wszystkie pozycje Pani Steel. Miła lektura na wieczory.

„(...) Doroczny bal charytatywny w San Francisco gromadzi tłumy. Wszyscy świetnie się bawią, do chwili gdy ściany zaczynają drżeć. Potężne trzęsienie ziemi niszczy miasto i splata losy trzech kobiet... (…)”
Opis brzmi zachęcająco, prawda? Nie dość, że opis jak i okładka przyciągają to jeszcze świadomość, że napisała ją Danielle Steel Książkę kupiłam, będąc w Zakopanem. Empik mnie skusił😂 Te trzy kobiety, których losy się splatają to: Sara Sloane - matka i żona, która jest szczęśliwa w małżeństwie z Sethem; Melanie Free - młoda piosenkarka, która śpiewała na balu dotąd, aż nie zaczęło się trzęsienie ziemi, trzymana na 'smyczy' przez apodyktyczną matkę oraz zakonnica siostra Mary Magdalen 'Maggie', która - ku zdziwieniu wszystkich - nie jest taka straszna jakby mogła się zdawać, dlatego że jest zakonnicą🤗 W sumie to też nie spodziewałam się, że zakonnica może być taką spoko osobą. Maggie bardzo dobrze sprawowała się w roli w pielęgniarki, kiedy to przywieziono do miejsca, które zajmowali mieszkańcy San Francisco, rannych. Opatrywała ich i rozmawiała z nimi, podnosząc ich na duchu. Pani Sloane nie sądziła, że mąż może dokonać czegoś tak nielojalnego wobec niej. Najgorsze było jednak to, że robił to wielokrotnie, ale nigdy nie został przyłapany i nie chodzi tu o to, że miał romans... - choć tak to wygląda. I nikt by nie pomyślał, że ich życie nagle może legnąć w gruzach przez działanie Setha Sloane. Następna jest Melanie. Nie sądziłam, że gwiazda i to taka, która zdobyła Grammy oraz w dodatku młoda osoba może, aż tak pomóc. Po trzęsieniu ziemi, kiedy przewieziono wszystkich do 'obozu', w którym mieli przez jakiś czas mieszkać z powodu nie funkcjonowania dróg, mostów itd - wzięła się do roboty i poprzez to wszystko uszczęśliwiła samą siebie. Odkryła, że chce pomagać i być pielęgniarką, choć matka by jej na to nie pozwoliła. Chciała pójść na studia, ale jako gwiazda nie miała dużo czasu na takie rzeczy. Okazało się też kto jest kim.

Już trochę czasu minęło od kiedy skończyłam tę książkę, ale nie była zła. Bohaterowie byli różnorodni, szczególnie kibicowałam miłości zakonnicy i reportera, haha.

Bardzo przyjemne i ciekawe opowiadanie o losach całkiem obcych sobie ludzi, którzy spotkali się w niecodziennych warunkach. Ich życie zostaje połączone a ideały które im towarzyszyly przez wiele lat przestaly istnieć.

Książka opowiada jak w jednej chwili , stracić można wszystko,

Książka opowiada jak w jednej chwili , stracić można wszystko,

To pierwsza książka tej autorki, którą przeczytałam. I nie ostatnia!
San Francisco. Miasto bogatych, sławnych i pięknych ludzi. Ale też zwyczajnych, przeciętnych mieszkańców.
Po trzęsieniu ziemi wszyscy znajdują się w tej samej sytuacji- bez domu, jedzenia, opłakując utraconych bliskich. Tragedie łączą. Ta książka jest tego najlepszym dowodem.
Danielle Steel w piękny sposób opisała miłość, przyjaźń, które w tej książce dopiero się "rodzą".
Wątek dylematu i rozterek pomiędzy kiełkującym uczuciem a własnymi przekonaniami poprowadzony został w mój ulubiony sposób: stopniowanie napięcia.
Polecam każdej miłośniczce takiej literatury, ale myślę, że panowie też znajdą tu coś dla siebie.
Podsumowując: książka, którą lekko się czyta, ale traktuje o poważnych, życiowych problemach, które mogą spotkać każdego z nas.

To pierwsza książka tej autorki, którą przeczytałam. I nie ostatnia!
Danielle Steel w piękny sposób...

Lekko się czyta o perypetiach bohaterów.Nie ma to jak miłość:)

Lekko się czyta o perypetiach bohaterów.Nie ma to jak miłość:)

Była to jedna z pierwszych przeczytanych przeze mnie książek tej autorki i troszkę się nią zraziłam do innych... W większej części historie opisane w tej książce mi się podobały, jednak czegoś mi tu brakowało... Najbardziej podobała mi się historia o zakonnicy, niestety dwie inne o piosenkarce i kobiecie z mężem przestępcą - nie za bardzo... Pomimo wszystko jednak polecam.

• Danielle Steel
  • Steel Danielle