Jak puch z dmuchawca

Okładka książki Jak puch z dmuchawca Karen Kingsbury
Okładka książki Jak puch z dmuchawca
Karen Kingsbury Wydawnictwo: POLWEN kryminał, sensacja, thriller
Like dandelion dust
POLWEN
2008-01-01
2008-01-01
Monika Wolak
chrześcijaństwo beletrystyka chrześcijańska powieść chrześcijańska powieści chrześcijańskie obyczajowe powieść obyczajowa

Po książkę sięgnęłam po obejrzeniu filmu. Standardowo książka o wiele lepsza niż film. Autorka porusza dość istotny temat adopcji. Wspaniape przedstawione postaci. Miałam rozdarte serce między rodzicami adopcyjnymi a matką biologiczną... Ciężko sobie wyobrazić co przeżywali Jack i Moly. Polecam bardzo

Ciężko było mi zabrać się do tej książki, ale teraz stwierdzam, że jest jedną z lepszych jakie przeczytałam

Książka Karen Kingsbury porusza sprawę adopcji we wzruszający dla czytelnika sposób. Pokazuje, że warto ufać Bogu, mimo że nie sprzyjają okoliczności ani z nikąd nie nadchodzi pomoc. Ostatecznie bowiem okazuje się, że misternie tkane przez nas plany, nawet w imię słusznych celów, ale pełnie rozwiązań, które nie są miłe Bogu, kończą się niepowodzeniem. Natomiast siła modlitwy i zaufanie sprawiedliwego potrafią sprawić cuda.

Piękna książka, bardzo wzruszająca. Nie jeden raz zakrecila mi się łezka w oku.

Piękna książka, bardzo wzruszająca. Nie jeden raz zakrecila mi się łezka w oku.

Wartościowa i wzruszająca.

Wartościowa i wzruszająca.

Takie sobie czytadełko, aczkolwiek trzeba przyznać, że na ważny temat.

Takie sobie czytadełko, aczkolwiek trzeba przyznać, że na ważny temat.

bardzo ciekawa i wzruszająca

bardzo ciekawa i wzruszająca

To książka, która gra na emocjach (szczególnie jeżeli jesteśmy rodzicami). Autorka opowiedziała w niej historię pewnego czterolatka, chłopca, który jako noworodek został przez swoją biologiczną matkę oddany do adopcji, do rodziny która stworzyła mu prawdziwy dom. Jednak kiedy Joey ma cztery lata, o prawa do jego wychowywania upominają się biologiczni rodzice, którzy chcą odzyskać prawa do syna. I w tym miejscu pojawia się podstawowe pytanie, które niejako jest tematem tej książki- kto jest prawdziwym rodzicem- ten który dał dziecku życie, czy ten który stworzył dziecku rodzinę i dom? Nie będę opowiadała dalszej części tej historii, ponieważ nie o to tutaj chodzi, ale muszę powiedzieć, że historia ta naprawdę głęboko mnie poruszyła. Momentami szczerze płakałam nad losem małego Joeya.
Muszę jednak w pewnym stopniu przyczepić się do tej książki- nie wiem czy w każdym wydaniu, ale w tym które ja miałam przyjemność trzymać w swoich rękach była ogromna ilość literówek i drobnych błędów w tekście.
Także podsumowując- książka ta chwyta za serce, ale podczas czytania momentami kłuje w oczy.

Po prostu dobra, ale nie jakiś wysokich lotów powieść. Temat oczywiście wzruszający, chwyta za serce, ale coś czuję, że długo nie pozostanie w mojej pamięci ta książka. Zakończenie przeciętne.

Niesamowita opowieść o różnego rodzaju miłości. Pokazuje co jest w życiu ważne, uczy podejmować decyzje. Przekazuje wiele wartości w prosty i przyjemny sposób, porusza. Czyta się ją błyskawicznie. Serdecznie polecam, naprawdę warto ją poznać.

• Obyczajowe
  • Karen Kingsbury
  • W bibliotece

Dodaj cytat z książki Jak puch z dmuchawca