Ogród marzeń

Wydawnictwo: Świat Książki
Flirting with Pete
83-7391-825-6
romans, tajemnica

Casey, młoda psychoterapeutka, dziedziczy po zmarłym ojcu dom w eleganckiej dzielnicy Bostonu. Wraz z nim pokojówkę, przystojnego ogrodnika i ogród, który stanie się dla niej najlepszym miejscem na ziemi. Szukając w domu śladów ojca - sławnego psychologa, którego nawet nigdy nie poznała - trafia na tajemniczy dziennik, opowiadający wstrząsające dzieje pewnej młodej kobiety, związanej z jej...

Wraz z nim pokojówkę, przystojnego ogrodnika i ogród, który stanie się dla niej najlepszym miejscem na ziemi. Szukając w domu śladów ojca - sławnego psychologa, którego nawet nigdy nie poznała - trafia na tajemniczy dziennik, opowiadający wstrząsające dzieje pewnej młodej kobiety, związanej z jej rodziną. Jak ją znaleźć? Jak pomóc? Historia Jenny w nieoczekiwany sposób splata się z życiem Casey, a powoli odkrywane sekrety najbliższych zaczynają wpływać na jej codzienne życie... Bolesna przeszłość, uzdrawiająca miłość i zaskakujący finał w pełnej niespodzianek powieści obyczajowej.

ZARAZA | 2014-05-16
Przeczytana: maj 2014

"Ogród marzeń" to powieść całkiem dobra, nie zachwycająca, ale dobra. Na początku dość mozolnie mi z nią szło, ale potem wydarzenia i postacie mnie pochłonęły. Momentami jest banalna i dość często przewidywalna. Czyta się przyjemnie. Jestem ciekawa innych powieści autorki i może kiedyś sięgnę. "Ogród marzeń" polecam osobom, które lubią tego typu książki, bo jest całkiem dobra.

książek: 2099
niebieska | 2010-11-07
Na półkach: Biblioteka, Przeczytane, 2010
Przeczytana: 11 października 2010

Ogród, dom, rodzina to słowa magiczne, przyciągają jak magnez.
Może nie dla wszystkich. Dla wielu tak.
"Ogród marzeń " to trochę przekolorowana, przelukrowana i odrobinę mdła historia o poszukiwaniu korzeni, miłości i ciepła.
Taka sobie.

Anna | 2012-05-17
Przeczytana: 12 maja 2012

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Barbary Delinsky, ale z całą pewnością nie ostatnie. Mimo dość krytycznych opinii na temat tej książki, które czytałam od innych czytelników, ja osobiście jestem zachwycona lekturą. Ciekawe opisy, wciągająca historia, wątek kryminalny i bardzo fajni bohaterowie. Polecam :-)

Kotkad | 2014-02-20
Przeczytana: 02 maja 2013

Powieść zachęciła mnie słowem ogród, zawsze książki które choć trochę w tytule będą przypominać "tajemniczy ogród" zaciągną mnie do przeczytania.
Pokazany jest tu piękny ogród, jest tu tajemnica i obawa, jest wiele opisów które do ogrodu nas przeniosą, jest trochę strachu gdy bohaterka wikła się w tajemnice i jest rozwiązanie, może nie wybuchowe ale bardzo porządne. Reasumując bardzo porządne czytadło na jedną chwile o miłości, problemach i namiętności, z bronią i strachem w tle

keys | 2012-06-28

Łatwa i przyjemna w odbiorze powieść na zimowy wieczór.

"Ogród marzeń " - szybko się czyta, ale trzeba chcieć :). A z tym już gorzej, bo tak przesłodzoną historię człowiek musi rozkładać na części, żeby go nie zemdliło. Chyba najefektowniejszym elementem tej książki był ogród, acz przekolorowany jak okładka.
Krótko mówiąc, książka taka sobie. Jak już ktoś przede mną napisał - książka, którą czytasz, odkładasz na półkę i jutro już jej nie pamiętasz, bo masz za sobą dziesiątki przeczytanych podobnych historyjek. Ot, typowe amerykańskie mydełko dla gospodyń domowych :)
Trzy gwiazdki głównie za tę soczystą okładkę ;):)

Joasia | 2013-02-03
Przeczytana: styczeń 2013

Przystępna
Historia owiana tajemnicą, ciekawi zachęca do lektury.
Warto poświecić jej chwilkę, nie będzie to zmarnowany czas. Na pewno nie będą rozczarowani miłośnicy romansów, oraz wątków kryminalnych. Ponad to książka jest łatwa w odbiorze, przez co czyta się ja z przyjemnością.

jolunia559 JOLA | 2013-10-28

Od kilku dni siedzimy w domu same-ja i moje ukochana kotka.Nudy na pudy! Wieczory do bólu podobne do siebie.Herbatka,koc i książka.

"Ogród marzeń"Barbary Delinsky miał miał osłodzić nieco tę moją samotność.Jednak tak się nie stało!

Casey jest młodą terapeutką.Pewnego dnia dowiaduje się,że umarł jej ojciec,którego nigdy nie miała okazji poznać.mimo to ojciec zapisał jej w spadku piękny dom z ogrodem.Jednym z warunków przyjęcia spadku było zatrzymanie w pracy pokojówki i ogrodnika.

W pierwszej chwili Casey postanawia sprzedać dom,a pieniądze przeznaczyć na leczenie matki od kilku lat leżącej w śpiączce w jednej z prywatnych klinik.

Mimo wątpliwości jakie nią targają postanawia przenieść się do domu ojca i uporządkować wszystkie sprawy związane ze spadkiem.Przeszukując dom i gabinet ojca kobieta znajduje fragment tajemniczego dziennika, a w nim zapiski tragicznego losu nieznajomej dziewczyny.

Kobieta krok po kroku podąża śladami tajemniczego pamiętnika.Każda następna część...

Magda | 2015-10-21

Piękna, poruszająca historia kilku bohaterów tak różnych od siebie i tak sobie bliskich. Z jednej strony historia Casey i jej psychoza związana z ojcem, z drugiej strony historia Jenny i jej problem z jej ojcem, miłością i całym życiem. Tak bardzo uwierzyłam w Peta że nawet nie zwróciłam uwagi na pojawiające się sprzeczne sygnały. Obydwie dziewczyny miały w gruncie rzeczy ciężkie życie. Jedna dlatego, że miała ojca a druga dlatego że bardzo chciała go mieć. Ta książka trafia do najskrytszych zakamarków mojego serca. Rzadko losy bohaterów tak mnie poruszają. W dodatku autorka w ten cały zakmatwany wątek potrafiła wkręcić romans. Coś niesamowitego.

Kasia | 2013-11-09
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 07 listopada 2013

Taki trochę harlequin, ale całkiem przyjemny i na dodatek z ciekawą historią w tle. Na zimowe długie wieczory lektura w sam raz.

Konkurs 25 książek za 25 słów - wyniki

Tydzień temu świętowaliśmy to, że na LC konto posiada 250 tys. użytkowników. Z tej okazji ogłosiliśmy konkurs, w którym wystarczyło napisać, za co lubicie nasz portal. Dziś prezentujemy zwycięskie prace.