Sanktuarium

Prószyński i S-ka
typ
papier
doroocia
7,11 (318 ocen i 39 opinii)

Opis książki

Jo Ellen, znana nowojorska artystka fotografik, zaczyna dostawać niepokojące anonimowe przesyłki - zdjęcia jej samej. Ktoś śledzi każdy jej krok. Jo jest coraz bardziej przerażona. Postanawia wyjechać z Nowego Jorku. Wraca do opuszczonego przed laty rodzinnego domu na wyspie u wybrzeży Georgii. Jest pewna, że zgubiła tajemniczego prześladowcę. Ale bardzo się myli... Czy Jo zdoła odnaleźć...

Czy Jo zdoła odnaleźć spokój, pokonać prześladujące ją demony przeszłości i zacząć życie od nowa?

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
zabielka | 2013-11-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 27 listopada 2013

Powinnam odjąć jedną gwiazdkę, ale nie jest to winą Nory Roberts (mam nadzieję). Otóż Mam jeszcze inne wydanie książki niż te, które są ukazane tutaj, (myślę że dużo starsze) błędów jest w nim tyle że czasami miałam ochotę rzucić książkę w ,,, A jeśli chodzi o sam pomysł na powieść, podoba mi się i to bardzo, Więc polecić mogę, wszystkiego tam pełno, i ciekawie ukazuje postacie, Dla każdego coś miłego, jak myślę, :)

Marysieńka | 2011-05-23
Przeczytana: 2010 rok

Powieści Nory Roberts są idealną lekturą na wakacje, na długie zimowe wieczory, na każdą okazję. Jej książki stanowią często połączenie thrillera z fantasy i s-f, ale można znaleźć tez klasyczny romans. Bez względu na gatunek każda jej powieść zawiera sporą dawkę seksu, można powiedzieć, że wszystkie jej powieści "ociekają seksem", więc jeśli ktoś nie przepada za opisami miłości między mężczyzną i kobietą, również fizycznej to nie polecam. Sanktuarium, poza tym, że jest doskonałym thrillerem, jest również romansem i zawiera sporo szczegółów miłosnych. Mnie podoba się styl Nory Roberts, jej lekkość pisania a przy tym te tak zwane "sceny" opisane są z dużą wrażliwością, z romantyzmem na jaki zdobyć się może chyba tylko kobieta. Ona po prostu przelewa na papier zwykłe ludzkie tęsknoty i pragnienie czułości, bliskosci i miłości...i robi to w bardzo dobrym stylu, z wielkim wyczuciem i smakiem....

Katarzyna | 2014-04-22
Na półkach: Przeczytane, Nora Roberts

To nie moje pierwsze (i nieostatnie) spotkanie z książkami Nory Roberts.
Mając porównanie co do poprzednich, np. "Czarne wzgórza" uważam, iż "Sanktuarium" jest nieco gorsze, ale nadal stanowi dobrą lekturę na wieczór.

Szczerze? Przez pierwsze 200 stron brnęłam przez tą książkę z wielkim trudem, ale gdy akcja nabrała tempa od razu pożałowałam swoich myśli "może już ją porzucę?".

Książka ta to historia Jo Ellen, młodej kobiety, która słynie w kraju jako bardzo dobry fotograf. Jednakże demony przeszłości - opuszczenie ją przez matkę (jak ona i cała rodzina myślała przez 20 lat), powraca do niej jak bumerang. Postanawia więc powrócić do rodzinnego gniazdka.

Poznaje tam Nathana, jak się okazuje kolegę z dzieciństwa. Jo Ellen broni się przez rodzącym się uczuciem...a na dodatek Nathan wie coś, za co Jo mogłaby go znienawidzić.

Jak zwykle, Norze bardzo dobrze udało wpleść się wątek kryminalny i niezły romans.
Polecam:)

żyraffka | 2014-01-04
Przeczytana: 02 stycznia 2014

No cóż... Nie jest to może moja ulubiona powieść autorki, ale nie ukrywam, że jest całkiem niezła.

Jeśli chodzi o wątek romantyczny, występujący w książce, to nie będę pisać za wiele, bo jest on podobny do pozostałych pozycji Nory Roberts (przynajmniej tych, które miałam okazję przeczytać) i jeśli ktoś wcześniej spotkał się z którąś z książek pisarki, wie o co chodzi. Skupię się natomiast bardziej na wątku kryminalnym, który przykro mi to powiedzieć, ale trochę mnie rozczarował. Przez pierwszą połowę "Sanktuarium" jeszcze wahałam się pomiędzy dwoma osobami, które mogły być potencjalnymi dręczycielami głównej bohaterki Jo Ellen, ale w drugiej części miałam, co do tego pewność. Kiedy zostało już powiedziane kim jest ta osoba, nie było to dla mnie niestety żadnym zaskoczeniem. Ale w tej książce tak naprawdę chyba nie chodzi o zwalające z nóg zakończenie. Myślę, że ważniejszy jest raczej dreszczyk emocji, który nam dostarcza. A jest go wcale niemało!

Pomimo tego, że książka nieco mi...

Tak naprawdę nie wiem o czym jest ta książka. Czy to romans z wątkami sensacyjnymi, czy może odwrotnie. Szybko się czyta i sposób pisania pani Nory Roberts faktycznie wciąga, ale ja dopiero po ok. 200 stronach zrozumiałam na czym polega intryga. To moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki. Niezbyt udane. Jednak dam jej jeszcze szansę, w kolejce mam jeszcze jedną jej powieść.

Bujaczek | 2012-11-09
Przeczytana: 06 listopada 2012

„Kochanie kogoś, kogo zna się od dzieciństwa (…) ma jedną ogromną zaletę - bez trudu można porozmawiać na każdy temat.”*

Jesteś zmęczona brakiem snu i ciągłymi koszmarami gdy już uda ci się zasnąć. Żyjesz w ciągłym napięciu. Ktoś cię śledzi, każdy twój krok dokumentuje na fotografiach by następnie wysłać ci je i uświadomić, że nie jesteś bezpieczna i że przeszłość, ten czas, o którym pragniesz zapomnieć powraca…

Jo Ellen jest artystką fotografii, robi niesamowite zdjęcia i wyłapuje najdrobniejsze szczegóły, pracuje właśnie nad albumem. Wszystko było by dobrze gdyby nie fakt, że ktoś ją prześladuje. Początkowo wysyła jej same zdjęcia oczu: zaspane, powoli odzyskujące świadomość, aż wreszcie przerażone. Mimo strachu stara się to zbyć, ale gdy pewnej nocy dostaje cały plik z jej zdjęciami, na których jest uwiecznione wszystko co robi… wpada w przerażenie. Stan ten jest tym większy gdy na jednym ze zdjęć jest jej matka - martwa. Kobieta po jakimś czasie wraca do rodzinnego domu z...

MariaMR | 2013-01-03
Przeczytana: 17 sierpnia 2012

Taką Norę Roberts uwielbiam... Wątki miłosne, tajemnicze i sensacyjne, trzymające w napięciu do samego zakończenia. Rewelacja!!! Gdy kupiłam tę książkę, nie mogłam się od niej oderwać aż do samego końca, z tą książką leżałam w wannie, gotowałam, jadłam, czytałam w autobusie, ba, nawet zabierałam... no sami wiecie gdzie ;)
Powtarzam się, ale rewelacja!!!

Niezniszczalna | 2011-09-10
Przeczytana: 09 września 2011

Przeczytałam już sporo książek Nory Roberts i muszę przyznać, że "Sanktuarium" to bardzo dobra książka, jedna z najlepszych powieści owej autorki. Znajdziemy w niej zarówno wątek miłosny (a nawet kilka), wątek kryminalny jak również psychologiczny. Główna bohaterka prowadzi walkę z demonami przeszłości. Jest na skraju załamanie nerwowego, w pewnym momencie zaczyna wierzyć w to iż postradała zmysły.
Czytając przez cały czas zastanawiamy się który z bohaterów jest czarnym charakterem. Ostateczna odpowiedź na ową zagadkę jest zaskakująca, a to ogromny plus każdej pozycji kryminalnej.
Nie wymagajmy od tej książki zgłębienia tajemnicy życia i śmierci. Biorąc ją w dłonie oczekujmy mile spędzonego czasu. Kiedy wejdziemy w świat Jo Ellen będziemy chcieli dotrzeć do końca tej przygody, co do tego nie mam żadnych wątpliwości.
Jest to dobra lektura na jesienne popołudnie czy zimowy wieczór. Jest w niej również dużo humoru, co sprawia że kolejny strony nie przytłaczają czytelnika, ale...

asia_30 | 2013-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2013

Po małej przerwie wróciłam do czytania powieści Nory Roberts.Tym razem wybrałam "Sanktuarium",sam tytuł mnie zaintrygował,ale było warto przenieść się na małą wyspę w Georgii gdzie znajduje się tytułowe Sanktuarium-wielka posiadłość do którego powraca Jo Ellen,aby zmierzyć się demonami przeszłości.Jak zawsze u Nory Roberts mamy rodzinne tajemnice,rodzące się uczucie i tajemnicze zbrodnie.Powieść wciąga.Polecam!!

asia | 2013-12-20

Pierwsze spotkanie z Norą Roberts (co wydaje się wręcz dziwne, bo tyle książek napisała). Po polsku pewnie nie sięgnęłabym, po angielsku - i owszem. Sprawnie napisana powieść, z interesującym wątkiem kryminalnym. Minusem jest dla mnie schematyzm w opisach scen erotycznych, ale to cecha gatunkowa, więc nie ma się co czepiać.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Jo Nesbø
    55. rocznica
    urodzin
    Być może jestem głupi, ale zostało mi jeszcze kilka komórek mózgowych, które starają się, jak mogą.
  • Marliese Arold
    57. rocznica
    urodzin
    Dopiero kiedy ktoś umiera, człowiek zauważa, że ta osoba dużo dla niego znaczyła.
    Albo że nie znaczyła nic. I to, że zostaje po niej pustka. Albo że dalej można żyć tak, jakby
    nic się nie stało.
  • Elizabeth Hand
    58. rocznica
  • Dezső Kosztolányi
    130. rocznica
    urodzin
    Ludzie pijani szybują na skrzydłach jak ptaki. To tylko trzeźwi sądzą, że pijacy się zataczają, w rzeczywistości unoszą się oni na niewidzialnych skrzydłach i wszędzie docierają szybciej, niż tego oczekują.
  • Marcel Aymé
    113. rocznica
    urodzin
    Pamiętam, że na tym moście, w czerwcu, słońce było takie ogromne, zmarli z cmentarza pachnieli polnymi kwiatami, chłopcy szli w świetlistych ubraniach i życie było tak piękne, że krzyknęłam z radości i uniosłam się nad ziemię. Moja przyjaciółka, Jeanette Coutourier, schwyciła mnie za nogi. Długo mia... pokaż więcej
  • Eric Idle
    72. rocznica
  • Ernst Jünger
    120. rocznica
    urodzin
    Tutaj stało się dla mnie pewne to, w co często wątpiłem: byli jeszcze wśród nas szlachetni, w których sercach żyła i znajdowała potwierdzenie świadomość wielkiego ładu. Jako, że wzniosły przykład prowadzi nas do naśladowania, poprzysiągłem sobie (...), że w przyszłości raczej padnę samotnie z wolnym... pokaż więcej
  • Ewa Nowacka
    4. rocznica
    śmierci
    Był taki okres, że byłam gotowa na największe głupstwo, byle tylko znaleść się blisko niego, słuchać co mówi, móc go dotknąć, kiedy zaś moje niemądre marzenia się ziściły, okazało się, że traciłam czas na wyobrażenie sobie Bóg wie czego.
  • Pola Gojawiczyńska
    52. rocznica
    śmierci
    ... nie idź tak bezmyślnie za mężczyzną, choćby cię o to nie wiem jak prosił.

Znajdź nas na Facebooku