Sanktuarium

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Sanctuary
doroocia

Inne wydania

Jo Ellen, znana nowojorska artystka fotografik, zaczyna dostawać niepokojące anonimowe przesyłki - zdjęcia jej samej. Ktoś śledzi każdy jej krok. Jo jest coraz bardziej przerażona. Postanawia wyjechać z Nowego Jorku. Wraca do opuszczonego przed laty rodzinnego domu na wyspie u wybrzeży Georgii. Jest pewna, że zgubiła tajemniczego prześladowcę. Ale bardzo się myli... Czy Jo zdoła odnaleźć...

Czy Jo zdoła odnaleźć spokój, pokonać prześladujące ją demony przeszłości i zacząć życie od nowa?

gwiazdka | 2016-06-19
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane
Przeczytana: 19 czerwca 2016

„Sanktuarium” Nory Roberts należy do słabszych powieści autorki. Jest to romans przeplatany morderstwami, ale ani zbrodnia, ani romanse, bo są trzy, nie zachwycają. Zbrodnia bardzo przewidywalna, już przed połową wiedziałam zarówno jakie są motywy jak i kto stoi za morderstwami. Zakończenie też raczej odgadłam. Romanse także bez polotu, bardzo szablonowe, mało ciekawe, bez ikry. Książka mnie lekko rozczarowała.

kaktusowaona71 | 2016-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2016

"Sanktuarium" to kryminał z dodatkiem thrillera - do tego okraszony wielowątkowym, acz nienachalnym romansem. Książka, mimo iż tak na prawdę nie mam się do czego przyczepić - nie porwała mnie jakoś specjalnie. Nie przyprawiła o palpitacje serca i bezsenność.
Dobra.
Niezaprzeczalnie jest dobra..
Podparta rzetelnym warsztatem i dużą praktyką twórczą pani Nory, posiada wszystkie cechy jakich oczekuje się po dobrej ksiązce. Ciekawie skonstruowana i zgrabnie opisana akcja, pełne portrety charakterologiczne bohaterów.. to wszystko jest.. tyle że oprócz tego wszystkiego co jest, to jednak jeszcze czegoś zabrakło.
Czego?
Moim skromnym zdaniem - jakiegoś zapalnika.
Tego nieuchwytnego elementu, który powoduje, że książki po prostu nie można odłożyć ani na chwilę. Tutaj.. cóż czyta się niezaprzeczalnie miło i lekko, ale nie ma żadnego stresu, kiedy lekturę trzeba odłożyć, bo wzywają obowiązki.
Co do fabuły, też mogłabym na upartego poręcić nosem.
Motyw popełnianych zbrodni okazał się jakby...

zabielka | 2013-11-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 27 listopada 2013

Powinnam odjąć jedną gwiazdkę, ale nie jest to winą Nory Roberts (mam nadzieję). Otóż Mam jeszcze inne wydanie książki niż te, które są ukazane tutaj, (myślę że dużo starsze) błędów jest w nim tyle że czasami miałam ochotę rzucić książkę w ,,, A jeśli chodzi o sam pomysł na powieść, podoba mi się i to bardzo, Więc polecić mogę, wszystkiego tam pełno, i ciekawie ukazuje postacie, Dla każdego coś miłego, jak myślę, :)

To nie moje pierwsze (i nieostatnie) spotkanie z książkami Nory Roberts.
Mając porównanie co do poprzednich, np. "Czarne wzgórza" uważam, iż "Sanktuarium" jest nieco gorsze, ale nadal stanowi dobrą lekturę na wieczór.

Szczerze? Przez pierwsze 200 stron brnęłam przez tą książkę z wielkim trudem, ale gdy akcja nabrała tempa od razu pożałowałam swoich myśli "może już ją porzucę?".

Książka ta to historia Jo Ellen, młodej kobiety, która słynie w kraju jako bardzo dobry fotograf. Jednakże demony przeszłości - opuszczenie ją przez matkę (jak ona i cała rodzina myślała przez 20 lat), powraca do niej jak bumerang. Postanawia więc powrócić do rodzinnego gniazdka.

Poznaje tam Nathana, jak się okazuje kolegę z dzieciństwa. Jo Ellen broni się przez rodzącym się uczuciem...a na dodatek Nathan wie coś, za co Jo mogłaby go znienawidzić.

Jak zwykle, Norze bardzo dobrze udało wpleść się wątek kryminalny i niezły romans.
Polecam:)

Marysieńka | 2011-05-23
Przeczytana: 2010 rok

Powieści Nory Roberts są idealną lekturą na wakacje, na długie zimowe wieczory, na każdą okazję. Jej książki stanowią często połączenie thrillera z fantasy i s-f, ale można znaleźć tez klasyczny romans. Bez względu na gatunek każda jej powieść zawiera sporą dawkę seksu, można powiedzieć, że wszystkie jej powieści "ociekają seksem", więc jeśli ktoś nie przepada za opisami miłości między mężczyzną i kobietą, również fizycznej to nie polecam. Sanktuarium, poza tym, że jest doskonałym thrillerem, jest również romansem i zawiera sporo szczegółów miłosnych. Mnie podoba się styl Nory Roberts, jej lekkość pisania a przy tym te tak zwane "sceny" opisane są z dużą wrażliwością, z romantyzmem na jaki zdobyć się może chyba tylko kobieta. Ona po prostu przelewa na papier zwykłe ludzkie tęsknoty i pragnienie czułości, bliskosci i miłości...i robi to w bardzo dobrym stylu, z wielkim wyczuciem i smakiem....

Katarzyna Busłowska | 2015-10-04
Przeczytana: 04 października 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tak jak to często ze mną bywa, najpierw obejrzałam film. I muszę przyznać, że bardzo mi się podobał, nawet parę razy do niego wracałam. Teraz dopiero wiem jak ekranizacja zniszczyła tą wspaniałą powieść!

Jak można było usunąć Lexie?! Ta dziewczyna jest jedną z najlepszych, o ile nie najlepszą postacią tej historii. Nikt jej nie docenia. Wszyscy mają ją za pustą idiotkę. Jacy byli zaskoczeni, gdy odkrywali, że się mylili. Tylko Giff od samego początku wiedział jaką jest wartościową osobą.

Zawsze mam słabość do postaci drugoplanowych, dlatego od razu poczułam wielką sympatię do sarkastycznego ponuraka Briana. Doceniam też upór w dążeniu do celu Kirby. Pani doktor musiała się nieźle napracować, żeby przełamać jego opór. Ta dwójka jest dowodem na to, że często za wszystkimi trudnymi do pokonania barykadami, czeka nas coś naprawdę wartościowego.

"Sanktuarium" to nie tylko wspaniała historia miłosna i trzymający w napięciu thriller, ale też studium rodzinnej tragedii. Tajemnicze...

żyraffka | 2014-01-04
Przeczytana: 02 stycznia 2014

No cóż... Nie jest to może moja ulubiona powieść autorki, ale nie ukrywam, że jest całkiem niezła.

Jeśli chodzi o wątek romantyczny, występujący w książce, to nie będę pisać za wiele, bo jest on podobny do pozostałych pozycji Nory Roberts (przynajmniej tych, które miałam okazję przeczytać) i jeśli ktoś wcześniej spotkał się z którąś z książek pisarki, wie o co chodzi. Skupię się natomiast bardziej na wątku kryminalnym, który przykro mi to powiedzieć, ale trochę mnie rozczarował. Przez pierwszą połowę "Sanktuarium" jeszcze wahałam się pomiędzy dwoma osobami, które mogły być potencjalnymi dręczycielami głównej bohaterki Jo Ellen, ale w drugiej części miałam, co do tego pewność. Kiedy zostało już powiedziane kim jest ta osoba, nie było to dla mnie niestety żadnym zaskoczeniem. Ale w tej książce tak naprawdę chyba nie chodzi o zwalające z nóg zakończenie. Myślę, że ważniejszy jest raczej dreszczyk emocji, który nam dostarcza. A jest go wcale niemało!

Pomimo tego, że książka nieco mi...

Tak naprawdę nie wiem o czym jest ta książka. Czy to romans z wątkami sensacyjnymi, czy może odwrotnie. Szybko się czyta i sposób pisania pani Nory Roberts faktycznie wciąga, ale ja dopiero po ok. 200 stronach zrozumiałam na czym polega intryga. To moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki. Niezbyt udane. Jednak dam jej jeszcze szansę, w kolejce mam jeszcze jedną jej powieść.

Irena | 2012-11-09
Przeczytana: 06 listopada 2012

„Kochanie kogoś, kogo zna się od dzieciństwa (…) ma jedną ogromną zaletę - bez trudu można porozmawiać na każdy temat.”*

Jesteś zmęczona brakiem snu i ciągłymi koszmarami gdy już uda ci się zasnąć. Żyjesz w ciągłym napięciu. Ktoś cię śledzi, każdy twój krok dokumentuje na fotografiach by następnie wysłać ci je i uświadomić, że nie jesteś bezpieczna i że przeszłość, ten czas, o którym pragniesz zapomnieć powraca…

Jo Ellen jest artystką fotografii, robi niesamowite zdjęcia i wyłapuje najdrobniejsze szczegóły, pracuje właśnie nad albumem. Wszystko było by dobrze gdyby nie fakt, że ktoś ją prześladuje. Początkowo wysyła jej same zdjęcia oczu: zaspane, powoli odzyskujące świadomość, aż wreszcie przerażone. Mimo strachu stara się to zbyć, ale gdy pewnej nocy dostaje cały plik z jej zdjęciami, na których jest uwiecznione wszystko co robi… wpada w przerażenie. Stan ten jest tym większy gdy na jednym ze zdjęć jest jej matka - martwa. Kobieta po jakimś czasie wraca do rodzinnego domu z...

MariaMR | 2013-01-03
Przeczytana: 17 sierpnia 2012

Taką Norę Roberts uwielbiam... Wątki miłosne, tajemnicze i sensacyjne, trzymające w napięciu do samego zakończenia. Rewelacja!!! Gdy kupiłam tę książkę, nie mogłam się od niej oderwać aż do samego końca, z tą książką leżałam w wannie, gotowałam, jadłam, czytałam w autobusie, ba, nawet zabierałam... no sami wiecie gdzie ;)
Powtarzam się, ale rewelacja!!!