Lubimyczytać.pl to:

Prószyński Media
typ
papier
doroocia
7.11 (244 ocen i 29 opinii)

Opis książki

Jo Ellen, znana nowojorska artystka fotografik, zaczyna dostawać niepokojące anonimowe przesyłki - zdjęcia jej samej. Ktoś śledzi każdy jej krok. Jo jest coraz bardziej przerażona. Postanawia wyjechać z Nowego Jorku. Wraca do opuszczonego przed laty rodzinnego domu na wyspie u wybrzeży Georgii. Jest pewna, że zgubiła tajemniczego prześladowcę. Ale bardzo się myli... Czy Jo zdoła odnaleźć spokój, p...

Czy Jo zdoła odnaleźć spokój, pokonać prześladujące ją demony przeszłości i zacząć życie od nowa?

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
zabielka | 2013-11-28
Na półkach: 2013, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 27 listopada 2013

Powinnam odjąć jedną gwiazdkę, ale nie jest to winą Nory Roberts (mam nadzieję). Otóż Mam jeszcze inne wydanie książki niż te, które są ukazane tutaj, (myślę że dużo starsze) błędów jest w nim tyle że czasami miałam ochotę rzucić książkę w ,,, A jeśli chodzi o sam pomysł na powieść, podoba mi się i to bardzo, Więc polecić mogę, wszystkiego tam pełno, i ciekawie ukazuje postacie, Dla każdego coś miłego, jak myślę, :)

Marysieńka | 2011-05-23
Przeczytana: 2010 rok

Powieści Nory Roberts są idealną lekturą na wakacje, na długie zimowe wieczory, na każdą okazję. Jej książki stanowią często połączenie thrillera z fantasy i s-f, ale można znaleźć tez klasyczny romans. Bez względu na gatunek każda jej powieść zawiera sporą dawkę seksu, można powiedzieć, że wszystkie jej powieści "ociekają seksem", więc jeśli ktoś nie przepada za opisami miłości między mężczyzną i kobietą, również fizycznej to nie polecam. Sanktuarium, poza tym, że jest doskonałym thrillerem, jest również romansem i zawiera sporo szczegółów miłosnych. Mnie podoba się styl Nory Roberts, jej lekkość pisania a przy tym te tak zwane "sceny" opisane są z dużą wrażliwością, z romantyzmem na jaki zdobyć się może chyba tylko kobieta. Ona po prostu przelewa na papier zwykłe ludzkie tęsknoty i pragnienie czułości, bliskosci i miłości...i robi to w bardzo dobrym stylu, z wielkim wyczuciem i smakiem....

żyraffka | 2014-01-04
Przeczytana: 02 stycznia 2014

No cóż... Nie jest to może moja ulubiona powieść autorki, ale nie ukrywam, że jest całkiem niezła.

Jeśli chodzi o wątek romantyczny, występujący w książce, to nie będę pisać za wiele, bo jest on podobny do pozostałych pozycji Nory Roberts (przynajmniej tych, które miałam okazję przeczytać) i jeśli ktoś wcześniej spotkał się z którąś z książek pisarki, wie o co chodzi. Skupię się natomiast bardziej na wątku kryminalnym, który przykro mi to powiedzieć, ale trochę mnie rozczarował. Przez pierwszą połowę "Sanktuarium" jeszcze wahałam się pomiędzy dwoma osobami, które mogły być potencjalnymi dręczycielami głównej bohaterki Jo Ellen, ale w drugiej części miałam, co do tego pewność. Kiedy zostało już powiedziane kim jest ta osoba, nie było to dla mnie niestety żadnym zaskoczeniem. Ale w tej książce tak naprawdę chyba nie chodzi o zwalające z nóg zakończenie. Myślę, że ważniejszy jest raczej dreszczyk emocji, który nam dostarcza. A jest go wcale niemało!

Pomimo tego, że książka nieco mi się...

Bujaczek | 2012-11-09
Przeczytana: 06 listopada 2012

„Kochanie kogoś, kogo zna się od dzieciństwa (…) ma jedną ogromną zaletę - bez trudu można porozmawiać na każdy temat.”*

Jesteś zmęczona brakiem snu i ciągłymi koszmarami gdy już uda ci się zasnąć. Żyjesz w ciągłym napięciu. Ktoś cię śledzi, każdy twój krok dokumentuje na fotografiach by następnie wysłać ci je i uświadomić, że nie jesteś bezpieczna i że przeszłość, ten czas, o którym pragniesz zapomnieć powraca…

Jo Ellen jest artystką fotografii, robi niesamowite zdjęcia i wyłapuje najdrobniejsze szczegóły, pracuje właśnie nad albumem. Wszystko było by dobrze gdyby nie fakt, że ktoś ją prześladuje. Początkowo wysyła jej same zdjęcia oczu: zaspane, powoli odzyskujące świadomość, aż wreszcie przerażone. Mimo strachu stara się to zbyć, ale gdy pewnej nocy dostaje cały plik z jej zdjęciami, na których jest uwiecznione wszystko co robi… wpada w przerażenie. Stan ten jest tym większy gdy na jednym ze zdjęć jest jej matka - martwa. Kobieta po jakimś czasie wraca do rodzinnego domu z nadzi...

MariaMR | 2013-01-03
Przeczytana: 17 sierpnia 2012

Taką Norę Roberts uwielbiam... Wątki miłosne, tajemnicze i sensacyjne, trzymające w napięciu do samego zakończenia. Rewelacja!!! Gdy kupiłam tę książkę, nie mogłam się od niej oderwać aż do samego końca, z tą książką leżałam w wannie, gotowałam, jadłam, czytałam w autobusie, ba, nawet zabierałam... no sami wiecie gdzie ;)
Powtarzam się, ale rewelacja!!!

Niezniszczalna | 2011-09-10
Przeczytana: 09 września 2011

Przeczytałam już sporo książek Nory Roberts i muszę przyznać, że "Sanktuarium" to bardzo dobra książka, jedna z najlepszych powieści owej autorki. Znajdziemy w niej zarówno wątek miłosny (a nawet kilka), wątek kryminalny jak również psychologiczny. Główna bohaterka prowadzi walkę z demonami przeszłości. Jest na skraju załamanie nerwowego, w pewnym momencie zaczyna wierzyć w to iż postradała zmysły.
Czytając przez cały czas zastanawiamy się który z bohaterów jest czarnym charakterem. Ostateczna odpowiedź na ową zagadkę jest zaskakująca, a to ogromny plus każdej pozycji kryminalnej.
Nie wymagajmy od tej książki zgłębienia tajemnicy życia i śmierci. Biorąc ją w dłonie oczekujmy mile spędzonego czasu. Kiedy wejdziemy w świat Jo Ellen będziemy chcieli dotrzeć do końca tej przygody, co do tego nie mam żadnych wątpliwości.
Jest to dobra lektura na jesienne popołudnie czy zimowy wieczór. Jest w niej również dużo humoru, co sprawia że kolejny strony nie przytłaczają czytelnika, ale sprawiają...

asia_26 | 2013-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2013

Po małej przerwie wróciłam do czytania powieści Nory Roberts.Tym razem wybrałam "Sanktuarium",sam tytuł mnie zaintrygował,ale było warto przenieść się na małą wyspę w Georgii gdzie znajduje się tytułowe Sanktuarium-wielka posiadłość do którego powraca Jo Ellen,aby zmierzyć się demonami przeszłości.Jak zawsze u Nory Roberts mamy rodzinne tajemnice,rodzące się uczucie i tajemnicze zbrodnie.Powieść wciąga.Polecam!!

asia | 2013-12-20

Pierwsze spotkanie z Norą Roberts (co wydaje się wręcz dziwne, bo tyle książek napisała). Po polsku pewnie nie sięgnęłabym, po angielsku - i owszem. Sprawnie napisana powieść, z interesującym wątkiem kryminalnym. Minusem jest dla mnie schematyzm w opisach scen erotycznych, ale to cecha gatunkowa, więc nie ma się co czepiać.

Karolina | 2013-04-18
Na półkach: Przeczytane, 2013 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Świetna książka:)
Ciekawie opisane romanse trójki rodzeństwa.. Wiele zabawnych scen oraz ciekawy wątek związany z główna bohaterką..
Jedyne co mi się nie podobało to moment w którym Kyle ścigał Jo.. Jakoś za szybko to się skończyło..
Również ciekawe było rozwikłanie zagadki zniknięcia matko Jo
Polecam!

detektywmonk | 2013-07-12

Miła, lekka bez większych zobowiązań.Czyta się dla poprawy nastroju.Ma dobry wątek kryminalny. Miłość jest tu dobrze opisana, lecz nie nachalnie.

Załóż konto za darmo!

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku