Sypiając z wrogiem

Wydawnictwo: Amber
Sleeping with the Enemy
Katarzyna

Od trzech lat Laura i Martin wydają się doskonałym małżeństwem. Mieszkają w luksusowej willi nad oceanem. Ale Laura prowadzi podwójne życie: przed mężem udaje szczęśliwą kobietę, ale w rzeczywistości czeka tylko na okazję, by uciec od niego z powodu jego napadów przemocy i zazdrości. Szczegółowo przygotowuje swoją ucieczkę i udaje jej się zniknąć. Oficjalnie jest martwa. Pod przybranym nazwiskiem rozpoczyna teraz nowe życie, przydarza się jej nowa miłość, co pomaga jej przezwyciężyć lęki i zahamowania. Ale Martin odkrywa mistyfikację i rusza na poszukiwanie Laury, z postanowieniem, że mu za to zapłaci. Zawsze mówił przecież, że jeśli pewnego dnia go zostawi, znajdzie ją i zabije.

Jola_St | 2015-07-22
Na półkach: Przeczytane, EBOOK, 2015
Przeczytana: 22 lipca 2015

Zazwyczaj staram się najpierw przeczytać książkę, później obejrzeć film. W tym przypadku film obejrzałam już jakiś czas temu, a dopiero teraz sięgnęłam po książkę.
No i czytało mi się "średnio". Nie wciągała tak, jak oczekiwałam. Może to wina tego, że znałam już z filmu zakończenie?

młoda_pisarka | 2014-01-04
Przeczytana: 10 stycznia 2012

Ta książka ma dla mnie życiową wartość. Wydanie, które czytała jeszcze moja mama... pożółkłe kartki, niektóre posklejane sosem (sama nie byłabym w stanie tak potraktować książki, ale okazuje się, że to tylko podkreśla, iż ta książka ma właściciela). Historia wciągająca, prawdziwa, ŻYCIOWA! Genialna opowiść czemu nawet nie będę zaprzeczać. Cieszę się bardzo, że w takim momencie swojego życia ją przeczytałam, w momencie, kiedy ta książka okazała się jedynym sposobem do zrozumienia osoby, z którą się żyje na codzień.
POLECAM LUDZIOM, KTÓRZY SĄ W STANIE ZROZUMIEĆ WIELKOŚĆ TEJ LEKTURY!

Przeczytana: 14 maja 2012

Ta książka z pewnością wszystkim pozostawi ślad w pamięci. Pokorna aczkolwiek inteligentna żona i mąż traktujący ją jak swoją własność. Znęcający się nad nią fizycznie i psychicznie, bagatela nawet o lekko skrzywiony na wieszaku ręcznik. Kobiecie udaje się zaaranżować własną śmierć i uciec przed prześladowcą. Zaczyna żyć nowym życiem, jakże odmiennym od dotychczasowego. Tylko na jak długo? Czy prześladowca, odkryje jej przekręt? Czy będzie jej szukał? O tym przekonajcie się sami. POLECAM

Bardzo mocna opowieść o kobiecie, ukrywającej się przed mężem - psychopatą. Pozostaje na zawsze w pamięci. Polecam!

jatymyoni | 2014-04-05
Przeczytana: kwiecień 2014

Ciekawe też studium faceta, który wyniósł z domu przeświadczenie, że kobieta jest nikim i trzeba ją tresować jak zwierzę.Czy może być chora miłość. bo bez niej jego świat legł w gruzy, nie szukał nowej ofiary. Czy to jest miłość?

popiszsieplay | 2017-01-19
Przeczytana: 14 sierpnia 2015

"Nie potrafię bez Ciebie żyć. I nie pozwolę Ci żyć beze mnie."

Książka o małżeństwie: pokornej żonie i mężu-control freaku. Historia chorej miłości, zazdrości, wreszcie ucieczce i nowym życiu. Trzyma w napięciu do końca, chociaż momentami nudziły mnie przydługie opisy.

"Tej nocy umarłam ale ocalał ktoś inny. Ktoś, kto bał się wody, ale nauczył się pływać. Kto wiedział, że będzie moment, w którym on nie będzie patrzył. Ktoś, kto wiedział, że ciemność zepsutych świateł wskaże jej drogę."

Lionel | 2013-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2013

Dzielna kobieta. Piękna historia o kobiecie maltretowanej przez mężą która pozorując swoją własną śmierć rozpoczyna nowe życie z nowym imieniem i nazwiskiem bez przeszłości jednak przeszłość piekło daje o sobie znać, -opowieść kończy się szczęśliwie -Sara zabija męża -jedyny sposób by mogła się od niego uwolnić smutne lecz jak najbardziej prawdziwe, zakochuje się i może zacząć nowe życie. Po tą powieść sięgnąłem po obejrzeniu świetnego filmu z Julia Roberts w roli głównej -i to był mój błąd, bo może gdybym nie oglądał wcześniej powieść ta wywarła by na mnie dużo większe wrażenie ,teraz mogę tylko powiedzieć 'niezła' Niestety bo historia opowiedziana w tej powieści zasługje na uznanie książka ku czci kobiet które wyrwały się z koszmaru jakim jest przemoc domowa kobiet które zrobiły to znalazły w sobie tą siłe i odeszły z tego okropnego układu, dająca nadzieje tym że można i należy. Niezwykle smutna i jak że realistyczna opowieść. Po raz pierwszy powiem film lepszy od książki, nie...

masque | 2015-06-04

Szczerze? Oczywiście nie będę jej streszczała i odbierała czytelnikowi przyjemności z przeczytania tej Fantastycznej książki. Na prawdę bardzo polecam. Gdyby zakończenie w filmie było takie samo jak w książce byłby tak samo fantastyczny a tak mogę o nim powiedzieć że jest niezły. Książka jest bardzo wciągająca gdybym nie musiała chodzić do pracy to pewnie bym jej w ogóle nie odłożyła do momentu skończenia ;). Jeszcze raz gorąco polecam przeczytanie książki a nie streszczeń osób które ją przeczytały.

Paula6951 | 2016-07-07

Nie ujęła mnie. Czekałam tylko kiedy bede mogła skończyć i przeczytać cos innego.

Monika | 2013-10-14
Przeczytana: 08 października 2013

Bardzo fajna książka - lepiej mi się czytało niż oglądało ekranizację! Polecam!