Kastor

Okładka książki Kastor Agnieszka Lingas-Łoniewska
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Kastor
Agnieszka Lingas-Łoniewska Wydawnictwo: Burda Publishing Polska Cykl: Bezlitosna siła (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Bezlitosna siła (tom 1)
Kastor
Burda Publishing Polska
2019-06-05
2019-06-05

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Syndykat. Siła życia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Syndykat. Siła... Agnieszka Lingas-Ło...

Ten tu za bardzo na mieszał. Wkońcu od niego to się zaczeło. Mroczna przeszłość? Kazdy ja ma. !

Bardzo mi się podobało. Kobieta po przejściach I mężczyzna z przeszłością, który zostaje jej obrońcą. Polecam

Taki współczesny "Kopciuszek". Było ciężko, cyk poznałam księcia i bajka. Nie do końca wszystko mi tu grało. Bohaterowie wyznają sobie miłość niedługo po poznaniu a główna bohaterka biorąc pod uwagę jej przeszłość też jakoś nadzwyczaj szybko sobie radzi. Opisy miłosnych wyznań lekko nudnawe... Ogólnie fajnie mi się czytało, ale jak dla mnie zbytnio przesłodzone.

SUPER, FABUŁA MAFII, MIŁOŚCI I WALK

SUPER, FABUŁA MAFII, MIŁOŚCI I WALK

Lekki, przyjemny odmóżdżacz.

Lekki, przyjemny odmóżdżacz.

Polecam! Klimaty bijatyk, nielegalnych walk w klatkach. A do tego Wrocław - miasto, do którego wracam z sentymentem.

Kastor (Konstanty) i Anita

Pierwszy tom cyklu "Bezlitosna siła", który opowiada o mężczyznach o wielkiej sile fizycznej, walczących w klatkach i biorących udział w nielegalnych walkach MMA, ale jednocześnie o mężczyznach, których życie nie oszczędzało. Ale pomimo wszystko nie dali się i wyszli na ludzi...

Takim mężczyzną jest właśnie Konstanty Lombardzki, na codzień prezes wielkiej firmy budzący grozę w każdym, na kogo spojrzy swoim lodowatym spojrzeniem samca alfa. Do czasu, kiedy na jego drodze staje drobna blondynka o niesamowitych oczach...Czy ten, którego jedyną do tej pory miłością był smak i zapach krwi zdoła oprzeć się rodzącym się w nim niespodziewanie uczuciom? A może demony przeszłości okażą się zbyt silne, a miłość niewystarczająca?

Po drugiej stronie w cyklu "Bezlitosna siła" pojawiają się kobiety (w tym przypadku - Anita Sokół),które zostały skrzywdzone przez mężczyzn w sposób fizyczny, ale w pewnym momencie życia powiedziały "dość" i przy pomocy fundacji dla kobiet, zdołały odbudować siebie na nowo, a co najważniejsze, pomimo wszystko zdołały znaleźć szczęście przy mężczyznach, dla których siła fizyczna i walka były sposobem na przetrwanie...Ale czy będzie to tylko chwilowe szczęście? Czy siła prawdziwego uczucia zdoła przegonić wszystkie demony przeszłości i pozwoli na tak upragniony spokój?

"Kastora' pochłania się jednym tchem! Tempo akcji jest zawrotne, przypomina nielegalną walkę Kastora w klatce i jak już się zacznie czytać - przepadasz i chcesz poznać dalszy ciąg za wszelką cenę. Prawdziwa jazda bez trzymanki, którą oczywiście polecam!

Kastor (Konstanty) i Anita

Takim mężczyzną jest właśnie Konstanty Lombardzki, na codzień...

Lubię tą serię. Taka prawdziwa, realna. W końcu każdy ma swoje problemy i demony.

Kocha.kocham.kocham.kocham

Kocha.kocham.kocham.kocham

Z Agnieszką Lingas-Łoniewską miałam już okazję rozmawiać przy okazji promocji książki pt. "Randka z Hugo Bosym". Teraz autorka wydała kolejną powieść również pod skrzydłami Burda Książki. Tym razem więc wiedziona ciekawością zabrałam się do lektury "Kastora" – książki będącej pierwszym tomem cyklu "Bezlitosna siła".

Przeczytałam i się zachwyciłam, mimo że po lekturze kilku rozdziałów już wiedziałam, co zadzieje się dalej, ale, żeby nie psuć nikomu pierwszego wrażenia, pokrótce przedstawię fabułę.

Akcja powieści rozgrywa się w Polsce, co jest dla mnie miłą odskocznią, gdyż dotychczas czytałam jedynie historie, w których fabuła osadzona była w realiach głównie USA. Wreszcie ktoś docenił piękno polskich imion. Brawo za odwagę.

W powieści poznajemy Kastora – zawodnika MMA, który pod osłoną nocy wyładowuje swoją złość podczas walki, a za dnia zmienia się w Konstantego Lombardzkiego – poważnego prezesa firmy znajdującej się we Wrocławiu. Dotychczas zimny i złamany przeszłością mężczyzna stroni od ludzi, nie okazuje uczuć, ale gdy pewnego dnia poznaje nową pracownicę sprzątającą jego biuro – Anitę Sokół. Wtedy zaczyna się jego prawdziwa przemiana. Bohater coraz częściej zaczyna się interesować dziewczyną. Nie wie jednak, że – podobnie jak on – Anita również ma swoje mroczne sekrety z przeszłości. Oboje próbują wyleczyć rany, które ledwo się zabliźniły, ale ewidentnie coś ich ku sobie przyciąga. Czy uda im się przezwyciężyć traumę i odzyskać utracone w dzieciństwie szczęście? Czy Kastor dalej będzie walczył, aby zdusić w sobie demony? O tym wszystkim dowiecie się, gdy sięgniecie po ten tytuł.

Powieść czyta się bardzo przyjemnie. Jest napisana językiem lekkim, a fabuła nie wydaje się tak skomplikowana, jak w wielu innych czytanych przeze mnie powieściach. Ogólnie rzecz ujmując, cała historia intryguje, ale nie zaskakuje, lecz porusza swą emocjonalnością i brutalnością, która jednak dość delikatnie została nakreślona przez autorkę.

Wiele jest tutaj uczucia, miłości, namiętności, ale nie ma negatywnie ukazanego erotyzmu czy zbędnej wulgarności, której pełno w innych książkach obyczajowych. Dla mnie jest to więc swoista współczesna bajka o Kopciuszku z oczywistym happy endem. Nie to jednak wydaje się najważniejsze. Z pewnością Agnieszka Lingas-Łoniewska pragnęła zwrócić też uwagę na problem kobiet maltretowanych, stąd w "Kastorze" obecność Fundacji FemiHelp wspierającej ofiary przemocy ze strony mężczyzn.

Autorka pokazuje, jak wiele musi upłynąć czasu, aby człowiek zniszczony przeszłością zdołał uporać się z krzywdą. Ukazuje więc siłę obojga oraz miłości, pozwalającą nam przetrwać wszystko.

Serdecznie polecam "Kastora" na wieczór, ponieważ tę historię pochłania się bardzo szybko.

Przeczytałam i się zachwyciłam, mimo że po lekturze kilku...