Kastor
ew_cia

Seria Bezlitosna siła opowiada o mężczyznach uprawiających walki MMA – każdy z nich ma za sobą mroczną historię, która go prześladuje. A także o kobietach, które doświadczyły przemocy, a pomoc znajdują w fundacji FemiHelp, wspierającej ofiary agresji ze strony mężczyzn. Jedyną, wspólną nadzieją na to, by się wyswobodzić z sideł przeszłości, jest miłość silniejsza od wyroków losu. Kastor, tom...

Kastor, tom pierwszy, opowiada o Konstantym „Kastorze” Lombardzkim, który odnosi zwycięstwa zarówno w życiu zawodowym, jak i na ringu. Jest twardy i pozbawiony empatii. Pod tą maską kryje się jednak dramat z dawnych lat. Szczelina w twardym pancerzu pojawia się wtedy, gdy poznaje Anitę Sokół, skromną, lękliwą dziewczynę, która zatrudnia się do sprzątania jego biura. Okazuje się, że to nie jest jej jedyne zajęcie – pracuje także w klubie, by spłacić długi z przeszłości.
Przekonują się, że w tym brutalnym świecie, gdzie każdego dnia walczą o przetrwanie, jest tylko jedna siła, która może pokonać zło.
Czy sprawcza moc miłości ich ocali?

źródło opisu: www.lingasloniewska.pl

źródło okładki: https://www.empik.com/kastor-bezlitosna-sila-tom-1...»

wrotka | 2019-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2019

wrotkaczyta.blogspot.com

Twórczość Agnieszki Lingas-Łoniewskiej poznałam całkiem niedawno za sprawą serii książek "Zakręty losu". "Bezlitosna siła. Kastor" to pierwsza odsłona zupełnie nowej serii. Serii, która zapowiada się naprawdę obiecująco.

On Konstanty Lombardzki - bogaty prezes dobrze prosperującej firmy, będący jednocześnie niezwyciężonym zawodnikiem MMA - Kastorem. Silny, bezwzględny, władczy, cały czas poskramiający targające nim demony. Ona Anita Sokół - hostessa w klubie i sprzątaczka w biurze Konstantego, kobieta po traumatycznych przejściach, która nie do końca jeszcze uporała się z przeszłością. Dwoje poranionych ludzi, na co dzień przyobleczonych w maski niedomówień i tajemnic, spotyka się w podziemiach klubu, w którym organizowane są walki. On walczy, ukryty za skórzaną maską - ona w tym klubie, który należy do jego przyjaciela, pracuje. Podziwia Kastora, ale się go boi. Jak zresztą wszystkich spotykanych na swojej drodze mężczyzn. On toczy walki by dać ujście...

WampirkaJustynka | 2019-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2019

Na swoim koncie mam już kilka książek tej autorki i powiem, że bardzo mi się one podobają. Takie historie jak Anity i Konstantego uwielbiam najbardziej. Trochę przypomina mi "REAL" Katy Evansa ale nie oznacza to, że jest gorsza. Polubiłam wszystkich bohaterów tylko z jedną postacią mam problem i nie wiem co o niej myśleć. Zapewne będzie jakaś część o o tej postaci. Ta książka póki co ląduje na liście moich ukochanych historii miłosnych. Polecam, jestem pewna, że pokochacie Kastora.

niunia5001 | 2019-06-17
Na półkach: Pożyczone, Przeczytane
Przeczytana: 15 czerwca 2019

Chociaż książki Agnieszki Lingas-Łoniewskiej często są przewidywalne, to mimo wszystko uwielbiam je czytać. Czyta się je moment!
Zawierają w sobie wszystko co mi się podoba-trochę humoru, tragizmu i miłości.
Piękna historia Konstantego-Kastora:) i Anity Sokół- ludzi doświadczonych przez los. On w wolnym czasie zawodnik MMA, generalnie kasiasty człowiek:), Ona zwykła dziewczyna pracująca ciężko, by móc się utrzymać, a jeszcze dać kasę bratu, który ciągle ją nachodzi, bo podobno jest mu to winna.
Co się wydarzyło w przeszłości tych dwojga ludzi? Zapraszam do lektury:)
Polecam i szczerze powiem czekam na Polluksa:)

Gola | 2019-06-17
Przeczytana: 15 czerwca 2019

Nic nie poradzę, że lubię takie bajki i nie chcę nic na to poradzić. Bajki z happy ednem, które pochłania się wręcz w kilka godzin. To był naprawdę mile spędzony czas i idealny relaks z książką. Czekam na kolejny tom. Zdecydowanie polecam.

Po książki Agnieszki Lingas-Łoniewskiej sięgam bez zastanowienia, czytam wszystkie po kolei. Po ostatniej średnio udanej Randce z Hugo Bosym przyszła kolei na Kastora. Taką Łoniewską lubię najbardziej — odrobinę mroczniejszą, z trudną historią i pazurem.

Zranione kobiety, fundacja FemiHelp, mężczyźni z przeszłością, klub walk. To świat naszych bohaterów, są jak ogień i woda. Konstanty „Kastor” Lombardzki to bezwzględny biznesmen, nie wierzy w miłość, firma, walki i przypadkowe kobiety to jego życie. Anita to dziewczyna nosząca w sobie wielki smutek, ledwie wiążąca koniec z końcem. Choć pozornie różni, od razu łączy ich wyjątkowa więź. Czy dwoje poranionych ludzi ma szansę na wspólne szczęście? Czy sekrety i „trupy w szafie” zabiją rodzące się między nimi uczucie?

Naprawdę podoba mi się sposób, w jaki autorka wykreowała relację Kastora i Anity. Początkowo ledwie ich poznajemy, ich przeszłość to wielka tajemnica, autorka nie podaje nam rozwiązań zagadek na złotej tacy. Wszystko...

Eliza89 | 2019-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2019

Wciągająca historia o miłości, która potrafi roztopić najtwardszy lód .
Konstanty Lombardzki, przystojny szef firmy wrocławskiej, jest znany z opryskliwości i obojętności wobec otaczających go ludzi. Prowadzi potajemnie drugie życie - w podziemiach nocnego klubu swojego najlepszego przyjaciela Polluksa przywdziewa maskę i jako Kastor uczestniczy w brutalnych walkach MMA, i zawsze wygrywa. Do tego właściwie został stworzony- by mieć cały świat u swych stóp. By nigdy nie okazywać słabości. Na swej drodze spotyka dziewczynę skrytą, cichą, wycofaną z życia społecznego. Dziewczynę zielonooką, która sprawia, że na nowo budzą się w nim oznaki człowieczeństwa. Nie potrafi o niej zapomnieć. A fakt, że została ona w przeszłości bardzo skrzywdzona dodatkowo potęguje u niego chęć jej pomocy i zaopiekowania się nią. Tylko czy ci dwoje, pochodzący z całkowicie różnych światów , będą umieli zaufać sobie nawzajem? Czy „Pięknej” uda się ujarzmić „Bestię”?
Autorka w ciekawy sposób przedstawia tę...

mala1x9 | 2019-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2019

Jak zwykle świetna książka od Agnieszki Lingas - Łoniewskiej - dilerki emocji. Tak ... emocji było tu wiele. Książka jest rewelacyjna. Troche nowa odsłona naszej autorki. Poradziła sobie rewelayjnie. Połączenie mroku i miłości to jest to co lubię w bohaterach książek. Kastor pasuje idealnie <3

Książki_takie_jak_my | 2019-06-18
Przeczytana: 04 czerwca 2019

„- Rozumiem, że potrzebujesz czasu, i dam ci go. Ale musisz wiedzieć, że chcę być nie tylko twoim facetem. - Na dźwięk tych słów jej zielone oczy rozbłysły. - Chcę być twoim wsparciem, twoim przyjacielem i obrońcą̨. Nikt nigdy nie dotknie cię̨ wbrew twojej woli. Przysięgam. Inaczej zginie.”

Główny bohater, Konstanty, to młody mężczyzna, którego życie zawodowe jest pasmem sukcesów. Ucieleśnienie biznesmena to dobra maska dla roli, jaką przybiera w nocy. Bowiem, wieczorami w tajemnicy przeobraża się w twardziela, bezlitosnego zawodnika MMA, który walczy w podziemiach. Konstanty przybiera wtedy pseudonim „Kastor”, który staje się jego alter ego, aby pomóc mu uporać się z demonami przeszłości.

Mężczyzna nienawidzi porażek. Zawsze pragnie dominować, być zwycięzcą. W jego życiu nie ma miejsca na okazywanie słabości, jest perfekcyjny w tym co robi. Wszystko układa się doskonale, aż do czasu, gdy w jego życiu pojawia się prawdziwe tornado. Jego dotychczas poukładane życie...

To, że lubię pióro Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, nie jest żadną tajemnicą. Nie bez powodu też została okrzyknięta Dilerką Emocji, bo jak mało kto potrafi sprawić, że jej historie czyta się bez przerywania i z wypiekami na twarzy. I nawet po tylu wydanych powieściach potrafi zachwycać i trzymać dobry poziom. Czy Kastor okaże się kolejnym sukcesem autorki?

Magda | 2019-06-09
Na półkach: 2019, Przeczytane

Agnieszka Lingas- Łoniewska nie bez powodu okrzyknięta została przez czytelników Dilerką Emocji. Pisarka, jak nikt inny, potrafi przygotować intrygującą mieszankę fabularną przyprawioną całą paletą uczuć o skrajnie różnym zabarwieniu. Kastor to pierwszy tom, kolejnego, długo wyczekiwanego przez czytelników cyklu- Bezlitosna siła. Najnowsza propozycja Agnieszki Lingas- Łoniewskiej skupia się wokół środowiska zawodników uprawiających walki MMA, co jest nowością w dorobku pisarskim autorki. Po fenomenalnych Zakrętach losu miałam wielką ochotę na kolejną dawkę ekstremalnych emocji. Jesteście ciekawi czy kolejna propozycja spod pióra znanej wrocławskiej autorki sprostała moim oczekiwaniom?

"On zna tylko ból i siłę. Ona zna smak poniżenia i strachu. Oboje nigdy nie zaznali miłości. Czy jest szansa, aby poznali jej smak teraz? (...)"

Konstanty Lombardzki jest młodym, świetnie zapowiadającym się biznesmenem, a może nawet napiszę więcej- ucieleśnieniem prawdziwego rekina sukcesu....