Shuttergirl

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Shuttergirl
ew_cia

Hollywoodzki idol. Rozchwytywana paparazzi. Dwa światy, które kiedyś były nierozłączne. Nigdy o niej nie zapomniałem. Ani na minutę. Czasem ją widzę, ale nigdy z nią nie rozmawiam. Oboje w biegu. Jesteśmy w tym samym mieście, w tym samym miejscu, w tym samym budynku, ale przepaść między nami jest zbyt duża. Aż do tego wieczoru. Gdy ON stawał się światowej sławy gwiazdą, ja od zera...

Hollywoodzki idol.

Rozchwytywana paparazzi.

Dwa światy, które kiedyś były nierozłączne.

Gdy ON stawał się światowej sławy gwiazdą, ja od zera budowałam karierę paparazzi. Teraz to nic dla mnie nie znaczy. Gdy odszedł, moje życie się rozpadło. Jesteśmy królem i królową po przeciwnych stronach Los Angeles. Nie zamieniamy ze sobą nawet słowa. Aż do tego wieczoru.

źródło opisu: Wydawnictwo Kobiece

źródło okładki: Wydawnictwo Kobiece

Snieznooka | 2019-08-19

„Shuttergirl” to moje pierwsze spotkanie z twórczością C.D. Reiss, mimo to, chętnie sięgnęłam po tą książkę, która przeniosła mnie w świat blasku fleszy, nachalnych paparazzi, pędzących za karierą ludzi. Świat wielkich pieniędzy, ale Holywood to nie tylko blask, ale także i cienie, pokusy, szybki wzrost, chwila na szczycie i bolesny upadek. Szarych obywateli zawsze pociąga ten oślepiający blask, wyobrażenia o nim, masa pieniędzy i pozorny brak kłopotów. Nie widzą wszystkiego, jedynie to, co potrafią przekazać media, a im pikantniejsze doniesienia tym lepiej. Skoro jest popyt musi być i podaż, czytelnicy chcą takich smakowitości, a ona im je zapewnia. „Shuttergirl” to romans, w którym bohaterowie dostają okazję, aby wyciągnąć dłoń, ku drugiej szansie z kimś, dla kogo są całym światem, czy się na to odważą?
Główną bohaterką książki „Shuttergirl” jest Laine Cartwright, która ma dwadzieścia pięć lat i obecnie mieszka w Los Angeles. Może się wydawać, że świat przed nią stoi otworem i w...

itysiek_reads | 2019-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2019

CD Reiss to bestsellerowa autorka „New York Timesa”, „USA Today” i Amazona, która dzięki swym emocjonalnym, pikantnym powieściom otrzymała przydomek „Bezwstydnego Szekspira”. Pochodzi z Nowego Jorku, a obecnie mieszka w Hollywood, gdzie otrzymała dyplom ze scenopisarstwa [opis pochodzi z okładki].

Shuttergirl, bo tak mówią o niej w świecie celebrytów, to dość znana paparazza w Los Angeles. Laine to w rzeczywistości 25-latka, która przeszła w życiu tak wiele, że postanowiła dać z siebie wszystko, aby wyjść na prostą. Od kilku lat fotografuje sławy i całkiem nieźle na tym zarabia, jednak jeden celebryta wyjątkowo stanowi obiekt jej zainteresowania. Chodzi o Michaela Greydona, sławnego aktora, z którym kiedyś Laine łączyło coś wyjątkowego. Obecnie stoją po dwóch stronach barykady, a ich osoby łączy przepaść, czy może być jednak inaczej?

Książkę czyta się bardzo przyjemnie – zostajemy wciągnięci w świat sławy, pieniędzy, miłości i uganiających się za celebrytami paparazzi. Bardzo...

książek: 2049
Ewitka | 2019-08-10
Na półkach: Przeczytane, E-book, Romans, 2019
Przeczytana: 10 sierpnia 2019

Suma summarum całkiem przyjemna książeczka, chociaż styl autorki nie za bardzo mi odpowiadał, przez książka mnie w pewnym momencie znudziła i odłożyłam ją ja później. A potem okazało się, że przerwałam w niewłaściwym momencie, bo potem już bardzo szybko się czytało. Małe wprowadzenie w świat Hollywood i pokazanie dwóch przeciwnych światów - paparazzi i gwiazd - oraz praw w nich rządzących. Skandale, ustawki i inne ciekawe sytuacje, kiedy okazuje się, że wszyscy doskonale się znają - to jest to, co najbardziej mi się podobało, bo sam romans była jakiś taki drewniany.

Katarzyna | 2019-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2019

Jeśli zastanawialiście się jak czują się celebryci, którzy nie mogą spokojnie przejść bez ostrzału paparazzich,to ta książka trochę przybliży Wam ich odczucia. Niektórzy uwielbiają być w blasku fleszy i specjalnie zachowują się skandaliczne,aby cały świat o nich mówił. Odkryjemy także troszke z pracy osób zza obiektywu, którzy żyją dzięki sławnym i bogatym.
Laine Cartwright została wychowana przez szereg rodzin zastępczych, których nic nie obchodziła. Nauczyła się ukrywać, pojawiać w nieoczekiwanych miejscach Los Angeles. Pokochała trudny zawód. Bycie paparazzim nie należało do łatwych. Ale była jednym z najuczciwszych i najlepszych w tym fachu. Jej zdjęcia wyprzedzały fotki pozostałych kolegów. Miała swoje kanały i pewnych informatorów, dzięki którym znajdowała się w odpowiednim miejscu i o odpowiednim czasie. Tego jednego mężczyznę,stale obserwowała i śledziła jego karierę. Znali się że szkoły,ale różnice zainteresowań i pochodzenia, rozdzieliły ich na dobre. Zawsze myślała, że...

Miasto Książek | 2019-08-08
Przeczytana: 02 sierpnia 2019

Laina to znana paparazii, a Michael to idol nastolatek i świetny aktor. Dwa kompletnie różne światy. A jednak ta dwójka znała się jeszcze zanim wybrali swoje ścieżki kariery. Po kilku latach ta znajomość znowu rozkwita. Podczas jednego z kolejnych zleceń Laine ma okazje spotkać aktora i z nim ponownie porozmawiać. Tylko czy ta dwójka może być razem? Jak ich znajomość wpłynie na ich prace? Kto będzie musiał poświęcić więcej? Czy ta znajomość będzie warta tylu poświęceń?

Czytając opis miałam wrażenie, że będzie to dobra pozycja na jedno posiedzenie. Jednak okazało się kompletnie inaczej. Na początku bardzo ciężko było mi się wkręcić w całą fabułę. Styl autorki też nie był zachęcający do kontynuowania powieści. Jednak im dalej czytałam tym było już lepiej.

Autorka wykreowała naprawdę ciekawych bohaterów. Laine to dziewczyna, które w dzieciństwie musiała wiele przejść. To osoba sumienna, mająca swoje pasji i skrupulatna w tym co robi. Bardzo jej zależy na pracy i ma swoje zdanie. To...

memexoxo | 2019-08-07

Wydawało mi się, że to inne czynniki wpływają na to, że ostatnio tak ciężko mi cokolwiek przeczytać. Ale przekonałam się jednak, że to intuicja mnie odciągała od tych wszystkich gniotów, które czekały na swoją kolej do przeczytania.
Shuttergirl to książka która nie powinna ujrzeć światła dziennego. W podziękowaniach autorka napisała, że po przeczytaniu pierwszej wersji historii jej agentka stwierdziła, że ta powieść jest tragiczna. Zgadzam się. Oczywiście dla autorki najwyraźniej liczą się już tylko pieniądze i wyniki sprzedaży, więc nie będę osądzać :) ale nic więcej CD Reiss nie zamierzam czytać. Nie chcę dać zarobić komuś, kto wydaje byle co.

ppaula195 | 2019-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2019

Lane jest rozchwytywaną paparazzi i wraz z bratem zna każdą uliczkę w mieście. Na pewnej imprezie spotyka Światowej sławy aktora Michaela, z którym przed laty byli nierozłącznymi przyjaciółmi. Gdy znów ich drogi się skrzyżowały ich uczucia powróciły jednak przez dziewczynę kariera Michaela zawiśnie na włosku. Ja dla mnie książka dość ciekawa, idealna na nudny wieczór. Polecam

zaczytana_opisana | 2019-08-04
Przeczytana: 03 sierpnia 2019

Laine to rozchwytywana paparazzi. Wie jak dobrze korzystać z aparatu i robić idealne zdjęcia, za które wiele może zyskać. Jest profesjonalna i dzięki swojej spostrzegawczości oraz kontaktom zawsze wie gdzie dzieje się coś ciekawego. Michael to świetny aktor u szczytu swojej kariery. Ułożony, grzeczny, niepakujący się w kłopoty mężczyzna, który zawsze odpowiedzialnie podchodzi do wyznaczonych zadań. Dwójka całkiem różnych bohaterów, stojących po przeciwnych stronach barykady. Paparazzi i aktor, piękna kobieta i przystojny mężczyzna, których łączy wspólna przeszłość. W młodości byli przyjaciółmi, lecz pewne wydarzenia sprawiły, że nie widzieli się przez kilkanaście lat. Jednak nigdy tak naprawdę o sobie nie zapomnieli, a ponowne spotkania udowadnia, że wciąż wiele dla siebie znaczą. Dwa różne światy, dwie różne osobowości, jednak coś ich do siebie ciągnie, a to sprawia, że zrobią wiele, aby spędzić wspólnie czas. Jednak czy to ile ich dzieli nie będzie przeszkodą w budowaniu wspólnej...

Leila | 2019-08-04
Przeczytana: 01 sierpnia 2019

Miałam okazję przeczytać kilka książek, które wyszły spod ręki C.D. Reiss, zazwyczaj wywoływały one na mnie pozytywne wrażenie, dlatego niezbyt długo musiałam się zastanawiać czy chcę przeczytać i tę książkę - zdecydowałam się od razu. Jak trafiła w moje łapki, to od razu zakochałam się w tej okładce, wygląda obłędnie, brawo grafiku! ♥♥

Niestety mój entuzjazm nieco opadł po zaczęciu lektury. Od samego początku pełno jest tu przypadków i oczywiście wydarzeń, które są głęboko powiązane z przeszłością. Romans bohaterów jest irracjonalny, każde z nich może przez niego mieć tylko problemy, a jednak się na niego decydują. On zaczyna być wiązany z paparazzi, co wpływa na jego reputację w karierze. Ona zaczyna być wiązana z nim, przez co traci zlecenia. Dodatkowo pojawia się wiele opisów, które mnie osobiście nieco irytowały i nudziły.

Autorka oprócz wątku miłosnego wprowadza też kilka innych. Mamy okazję poznać niezbyt dobrą przeszłość bohaterki, co może wywoływać w czytelniku lekki...

muszka | 2019-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2019

Pomysł na historię całkiem ciekawy, jednak nie wciągnęła mnie ona. Gdy czytałam książkę, dłużyła mi się. Momentami dość przewidywalana.