Odkupienie

Okładka książki Odkupienie Ewa Pirce
Okładka książki Odkupienie
Ewa Pirce Wydawnictwo: Plectrum Cykl: Zrodzeni z zemsty (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Zrodzeni z zemsty (tom 2)
Plectrum
2022-03-01
2019-05-25

Ostatnia część losów Briana i Olivii.

Olivia dowiedziała się co kierowało Brianem na początku ich znajomości. Dziewczyna ma złamane serce i nie chce widzieć Briana. Jednak chciałaby usłyszeć od niego czemu chciał się zemścić na jej ojcu wykorzystując do tego celu ją.

Aston pojawia się w życiu Olivii i postanawia użyć ją jako narzędzia zemsty na swoim bracie. Jednak im bliżej poznaje Olivię, tym bardziej zaczyna żywić do niej uczucia, których przyjacielskimi nazwać nie można.

Tymczasem Brian, postanawia zawalczyć o Olivię i wytłumaczyć jej, dlaczego chciał się zemścić na jej ojcu. Dziewczyna zaczyna rozumieć co powodowało Brianem, jednak nie może wybaczyć mu tego, że ją skrzywdził.

Zabranie kobiety do dziczy tylko po to, żeby wyjaśnić sobie sytuacje jest dość intrygujący. Z drugiej strony Olivia nie chciała wysłuchać Briana, więc jakie miał wyjście w tej sytuacji? Dodatkowo to, że Aston mieszał Olivii w głowie i próbował zemścić się na bracie za krzywdy jakie doznał w przeszłości... Czytelnik jest w stanie zrozumieć, że Aston się czuje pokrzywdzony, ale sposób zemsty jest zdecydowanie poniżej pasa.

Mamy też rozwiązanie sytuacji z ojcem Olivii. Zostaje zamknięty w więzieniu, ale potem okazuje się, że zmarł za kratkami. Myślę, że gdyby autorka chciała napisać trzecią część to mogłaby ten wątek rozwinąć.

Książka mi się podobała, zakończenie tej serii jest idealne a przesłanie z tej książki jest takie, że miłość przetrwa wszystko i jest w stanie wszystko wybaczyć.

Ostatnia część losów Briana i Olivii.

O tej książce można by napisać wiele.
Ale prawda jest taka,że ciężko uchwycić trafne i celne słowa,które oddałyby prawdziwą i niepowtarzalną aurę tej historii.

Drugi tom "Zrodzonych z zemsty" jest wspaniałą kwintesencją wszystkich uczuć i emocji,które tworzą totalny i zwariowany rollercoaster.
Czytelnik chłonie,każdą stronę z gorliwością i zapałem.Chemia między bohaterami jest tak namacalna i rzeczywista,że ciężko pohamować wyobraźnię.
Czyż nie o to właśnie chodzi?

Autorka po raz kolejny,nie zawodzi.
Czytając odczuwamy,każdy sztorm pałętający się w zranionych duszach Oliwii i Briana.
Przekaz jest doskonale wyważony,porywający i coraz to bardziej kuszący i zmysłowy.
Wprowadzenie bardziej rozszerzonego wątku Astona,dało fajny powiew świeżości.
Nic już nie staje się takie przewidywalne,a nowa relacja Oliwii i młodszego brata Briana dodaje więcej ziaren brawury,tajemniczości i jak zwykle-sporo namiesza.😉

Ta solidna dawka endorfin wznieca w czytelniku całe morze nieprzejednanych przeżyć!
Jest dzikie szaleństwo,głęboka namiętność,rywalizacja i słodko-gorzka zemsta,która niesie ze sobą nieprzewidziane prędzej konsekwencje.
Są też uczucia nachalnie wypierane,obce i komplikujące wcześniej doskonale ułożony plan.
Pojawiają się wątpliwości,a zemsta,która miała być w pewnym sensie wyzwoleniem,staje się powodem utraty,tego co najcenniejsze,najszczersze i trudne do uchwycenia.
Miłość,staje się efektem ubocznym,jednak na tyle silnym i potężnym,by zburzyć mur oziębłości budowany latami.
Czy można odzyskać to,co prędzej zostało zniszczone i pogrzebane?
Ta gra staje się coraz bardziej ryzykowna i niebezpieczna.
Ojjjjj,będzie się działo!

Polecam,będziecie piszczeć z zachwytu😅😁

O tej książce można by napisać wiele.

Obietnica&Odkupienie
Historia miłości jaka rodziła się mimo wielu przeciwnościom losu.

Brian jako nastolatek powziął obietnicę zemsty na człowieku, który zniszczył życie Jego i Jego rodziny.
To zemsta go ukształtowała i wpłynęła na całe Jego dalsze życie oraz Jego brata Astona. Życie ostro dało w kość tym chłopakom a wydarzenia z dzieciństwa i młodości mocno ich ukształtowały.
Jednym z narzędzi zemsty Briana miała być Oliwia, córka Jego wroga, jednak mężczyzna nie przewidział tego, że młoda kobieta pobudzi do życia Jego martwe serce.
Gdy się ocknął, było już za późno. Stracił swoją szansę na szczęście. Postanowił jednak, że się nie podda i będzie walczył do końca.

Zdecydowanie cała historia jest zbyt mocno rozwleczona i jest dużo różnego rodzaju opisów i przemyśleń, które wg mnie nic nie wnoszą i można by je było pominąć. Jednakże całość jest bardzo ciekawa i wciągająca, szczególnie gdy obserwujemy dwie twarze Briana albo jak na scenę wkracza Aston, który ma swój cel i swoją zemstę, w której wykorzystuje nie tylko Kathrine, byłą starszego brata, ale również samą Oliwię, która też nie jest mu obojętna.
Jest to też jedna z niewielu historii, która głównie opowiadana jest z perspektywy męskiego bohatera i czuć tę różnicę płci w emocjach.
W sumie pierwsza część mi się bardziej podobała choć tam się znacznie mniej działo. Jednakże to pierwsza zdecydowanie bardziej mnie wciągnęła niż druga, gdzie te zawirowania (w te i we w te) już zaczynały mnie nużyć oraz to, że główny bohater utracił swój "twardy" charakter. Owszem był totalnym dupkiem na samym początku historii ale czuć było od niego siłę i waleczność co z czasem niemalże z niego wyparowało.
Dylogię polecam tym, którzy lubią motyw zemsty, zranionych kobiet i mężczyzn walczących o odzyskanie utraconej miłości...

Obietnica&Odkupienie
Historia miłości jaka rodziła się mimo wielu przeciwnościom losu.

Nie mam szczęścia.
Do dobrych obyczajówek, nie mam ostatnio szczęścia.
Nie sądź książki po okładce mówili, ale ja przeczuwałam, że coś będzie nie tak.
"Odkupienie" Ewy Pirce, to kontynuacja losów Briana i Oliwii z części "Obietnica". Jest tam ból zrodzony z przeszłości, niedopowiedzenia teraźniejszości i niewiadoma z przeszłości.
Autorka opisuje emocje związane z rozstaniem prawie przez całą książkę, bo dwójka bohaterów ma ogromny problem z komunikacją. W zasadzie miałam wrażenie, że to Oliwia miała problem z komunikacją. Usłyszy coś, wyrobi sobie opinie potem ucieka na drugi koniec kraju, a Brian odchodzi od zmysłów i przez pół książki jej szuka. Jedyne co mi się w nim podobało to to, że nie odpuścił.
To nie jest książka, która zrobi Ci spustoszenie w głowie, na długo też jej nie zapamiętasz, ale jeżeli ktoś czytał pierwsza część może po nią sięgnąć chociażby po to by zakończyć serię.
Ja chyba potrzebuje teraz dla odmiany dreszczyku emocji, więc idę na regułach poszukać jakiejś sensacji, a tymczasem Wam życzę miłego dnia

Nie mam szczęścia.
Do dobrych obyczajówek, nie mam ostatnio szczęścia.
Nie sądź książki po okładce mówili, ale ja przeczuwałam, że coś będzie nie tak.
Autorka opisuje emocje związane z...

O ile pierwsza część jeszcze jakoś wciągnęła, o tyle druga jest nudnawa, bohaterowie nie zachwycają inteligencją. W szczególności Olivia, dziewuszka nadal jest głupia, naiwna, łatwa i bez problemu można nią manipulować, typowa marionetka. Brian nadal arogancki, w końcu do niego świat należy! Trochę smutny przekaz tej książki, że facet rządzi, facet wymaga, facet rozkazuje. A kobieta wypełnia polecenia. A jeszcze smutniejsze jest to, że takie coś promuje kobieta, w dodatku Polka ... Koleś bierze ją szantażem twierdząc że ją kocha ale czyż, cytuję :"czy nie najmocniej ranimy tych, których najbardziej kochamy?"

Hej Moliki ❣️
Droga, a zarazem ostatnia część serii zrodzeni z zemsty jest jeszcze lepsza od poprzedniej, a myślałam, że to już jest niemożliwe!!!
Cudowna książka, pełna emocji, które zawładną każdym czytelniczym sercem. Ewa pisząc książkę wlała w nią całe swoje serce (tak to właśnie odbieram i czuje, że się nie mylę) bo książka jest genialna!!!!
Polecam!!!
Przeczytajcie koniecznie się zrodzeni z zemsty ❣️❣️❣️

Zapraszam na Instagram

oraz na stronę @Ksiazkowa_nutka na Facebooku

Hej Moliki ❣️

Szczerze mówiąc, trochę umęczyła mnie ta seria. Wszystko się tak wlokło. Główna bohaterka irytowała. Normalnie pochłaniam książki, a w tym przypadku całkowicie przechodziła mi ochota na czytanie.

Może być, mimo że nie czytałam pierwszej części. Ogólnie ujdzie, ale na długo nie pozostanie w mojej pamięci. Średni romans, jakich wiele już czytałam.

Po pierwszej części spodziewałam się czegoś innego. Dla mnie nie wszystko z przeszłości bohaterów zostało wyjaśnione. Dodatkowo ta część była bardzo ckliwa - uczucia bohaterów rozłożone na części pierwsze, trochę przesadnie. Po za tym plus za fajny pomysł na książkę.

Ktokolwiek kiedykolwiek czytał chociaż jedną książkę Ewy Pirce, wie, że lektura powieści jej autorstwa może czytelnika przyprawić nie tylko o dreszcze, ale zapewnia mnóstwo głębokich emocji, o których dotąd nie miało się pojęcia. To historie, o których tak łatwo nie da się zapomnieć i odłożyć na półkę. Tak samo było ze mną, gdy sięgnęłam po "Obietnicę", a teraz jej kontynuację, czyli "Odkupienie".

Druga część zaczyna się w momencie, kiedy główny bohater Brian na skutek nieporozumienia traci swoją ukochaną Olivię. Dziewczyna ucieka w nadziei, że nikt ją nie znajdzie, aż tu nagle na swojej drodze spotyka Astona, z którym nawiązuje bliższą i zaskakującą znajomość. Brian zaś robi wszystko, aby ją odzyskać i stworzyć z nią szczęśliwą relację. Czy mu się to uda? Czy nadal pała żądzą zemsty na zabójcy swojego ojca? Tego oczywiście dowiecie się po przeczytaniu "Obietnicy". Mnie trzymała ona w napięciu do ostatnich stronic.

Tym razem dużo głębiej poznajemy Astona – brata Briana oraz jego punkt widzenia i trudności, z jakimi musiał się mierzyć od najmłodszych lat. Czasami aż kraje się serce, kiedy czyta się o jego przeszłości, ale czy naprawdę trudności życiowe dają mu przyzwolenie na takie okropne zachowanie? Z perspektywy Astona wszystko wygląda zupełnie inaczej, ale czy można to uznawać za słuszną i jedyną prawdę? Czy on sam nie zatraci się w swoim gniewie?

Oprócz trudnych tematów, o których przeczytamy w "Odkupieniu", czytelnik znajdzie również dość sporą dawkę humoru. Tak, tak, momentami jest się z czego śmiać. Do tego te emocje wewnętrzne wiecznie targające umysłami bohaterów. Autorka wpuściła ich w niezłą historię pełną cierpienia, bólu, lęków z przeszłości oraz oczywiście miłości. To wszystko sprawia, że książkę czyta się lekko i z zaskoczeniem, ponieważ nikt nie wie, co kryje kolejna karta. Fabułę bowiem kreują sami bohaterowie, ich decyzje oraz zachowanie.

Powieść pokazuje w idealny sposób, jak zgubna dla ludzi będących wcześniej ofiarami okrucieństwa jest chęć zemsty. Daje do zrozumienia, że negatywne emocje są pechowe przede wszystkim nie dla osoby, na której pragniemy dokonać tej zemsty, ale dla samej ofiary pragnącej odwetu za doznane krzywdy. Z kolei osoba pragnąca dokonać zemsty w jednej chwili nieoczekiwanie wycofuje się z raz powziętej decyzji, ale czy może tego dokonać ostatecznie? Jak to wpływa na innych? Odpowiedzi poszukajcie w "Odkupieniu".

• Wydawnictwo NieZwykłe