Kastor

Okładka książki Kastor Agnieszka Lingas-Łoniewska Patronat LC
Okładka książki Kastor
Agnieszka Lingas-Łoniewska Wydawnictwo: Burda Publishing Polska Cykl: Bezlitosna siła (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Niby fajnie się czyta ale..... jednak czegoś wciągającego brakuje

Niby fajnie się czyta ale..... jednak czegoś wciągającego brakuje

Dwoje skrzywdzonych ludzi . Czy im się uda? Muszę przyznać że książka jest super. Polecam! I biegnę czytać kolejne części

Daje 3 gwiazdki tylko za to, że jest napisana lekko, fajnie, można ją pochłonąć w jeden dzień. Poza tym nic szczególnego. zwykłe tandetne romansidło jak wiele innych. nie ma w tej książce nic zaskakującego. czytasz i czekasz, że może wydarzy się coś, że opadnie szczena a tu nic..

Kastor. Po przeczytaniu tej książki w końcu zrozumiałam o co chodziło innym czyteczniczkom. Ta seria została oparta na schemacie. Schemacie, który w przypadku Kastora został naprawdę zgrabnie wykorzystany.

Moja opinia może się wziąźć z jednego faktu. "Kastor" jest pierwszym tomem z serii "Bezlitosna siła". I to widać. Szczegóły historii są dopracowane. Monologi głównych bohaterów nie są irytujące. Przyjaźń pomiędzy Kastorem a Polluksem jest naprawde wyczuwalna. Mówią o niej ale tę przyjaźń widać również w czynach.

Wątki poboczne są zarysowane i rozbudowane w wystarczający sposób. Wystarczająco abym nie miała wrażenia, że zostały potraktowane po łebkach i nie przyćmiły głównego wątku.

Romans pomiędzy Anitą a Konstantym był dość przewidywalny ale ich reakcje na siebie były bardzo naturalne.

Po przeczytaniu Kastora już wiem dlaczego ta seria zdobyła taką popularność. Szkoda tylko, że autorka nie do każdej części przyłożyła się tak jak do pierwszego tomu.

Polecam.

Książką lekka wciągające i czyta ja się z zapartym tchem. Lecz to tylko romansidło.

To nie była moja ulubiona książka Agnieszki Lingas - Łoniewskiej, rozmowy głównych bohaterów czasami przypominały mi konwersację między dziećmi. Główna bohaterka była nijaka, ciągle spłoszona, nie była charyzmatyczna. Mam nadzieję że druga część będzie lepsza!

Jezu jakie to było dobre nie mogłam się oderwać od tej historii. Nie mogę się doczekać jak zaczne czytać koleją część :)

Kastor to pierwsza części serii Bezlitosna siła. Główny bohater to Konstanty, przystojny mężczyzna sukcesu, z wieloma demonami, które musi odreagować w podziemiu jako Kastor. Anita to dziewczyna po przejściach, która naprawdę robi co może, aby uwolnić się od dawnego życia. Dwoje ludzi z trudną przeszłością łączy uczucie, które pozwoli im zostawić ciemny rozdział życia za sobą. Jest to z pewnością pozycja obok, której nie można przejść obojętnie. Autorka funduje cały pakiet emocji. Historia tej pary wciąga od pierwszej strony. Czy ta historia skończy się happy endem? Polecam serdecznie sprawdźcie sami 😀

Pierwsza z serii książek o mężczyznach, którzy uprawiają walki MMA. Każdy z nich, w tej książce Kastor, ma trudną przeszłość, mroczną historię, która go prześladuje. Doszedł do wszystkiego własną pracą. Nie ma tylko miłości. Do czasu, aż poznaje dziewczynę, która pracuje u niego jako sprzątaczka. Zakochuje się w niej, poślubia ją i wreszcie czuje, że jego życie ma sens. Dużo erotyki, ale takiej, której się pragnie.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"(...) trafimy tam,gdzie nikt jeszcze nie był.Do cholernego nieba.Którego zapewne nie ma,ale my stworzymy własne."

Anita stara się jak może, aby razem z bratem spłacić swój dług. Mimo, że ma już pracę, zatrudnia się w firmie Konstantego Lombardzkiego jako osoba sprzątająca.

Konstanty jest mężczyzną sukcesu, prowadzi sprawnie działającą firmę. Jego pasją są walki MMA, nie ma przeciwnika, który by go pokonał.

Odnaleźli się w tym brudnym świecie.. Czy poradzą sobie z przeszłością? Czy mają szansę na szczęśliwą przyszłość?

Akcja wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Autorka stopniowo przestawia nam historię bohaterów, dzięki czemu mamy ochotę na więcej i nie jesteśmy w stanie odłożyć książki. Lubię sposób, w jaki autorka kreuje postacie! Oboje z trudną przeszłością, ze swoimi demonami, którym stawiają dzielnie czoła. Silni, zdeterminowani, wytrwali, mający swoje cele i dążący do nich.Autorka nie boi się poruszać trudnych tematów. Nie oszczędzała bohaterów, jeśli chodzi o ich przeszłość. Mamy tutaj przemoc fizyczną i psychiczną, molestowanie, ciężkie dzieciństwo..

Anita będąc nastolatką została bardzo skrzywdzona przez ojczyma i w dorosłym życiu odczuwała tego skutki. Nie potrafiła być z mężczyzną, jednak Konstanty był bardzo wyrozumiały i pomógł jej przez to wszystko przejść. Dzięki temu, że uczęszczała na terapię powoli wychodziła na prostą. Była silna, walczyła z przeciwnościami, jakie stawiał jej na drodze los. Pomimo młodego wieku, miała już duży bagaż doświadczeń.

Kastor na początku był zimny i oschły. Znał swoją pozycję, zarówno w życiu jak i na ringu. Miał jasno określone cele, do których dążył. Nie liczył się z uczuciami innych, był panem samego siebie. Wuj wpajał mu,że miłość i przyjaźń nie istnieją, jest tylko władza. Do póki w jego życiu nie pojawiła się Anita i nie obudziła w nim uczuć, których do tej pory nie odczuwał. Chciał ją chronić za wszelką cenę, gdyby tylko mógł zmieniłby jej przeszłość i wymazał cały ból- i to wszystko z miłości. Bo jak kocha to całym sobą.

Nie mogę się doczekać,aż kolejna część wpadnie w moje ręce!