Dama Paxtona

Okładka książki Dama Paxtona Agnieszka Siepielska
Okładka książki Dama Paxtona
Agnieszka Siepielska Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Sinners & Reapers (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Sinners & Reapers (tom 1)
NieZwykłe
2020-02-12
2020-02-12

Lekka, ciekawa książka. Oczywiście jak to w pozycjach tego typu książek - tam wszyscy są przystojni, czarujący itp. Myślałam że ta książka będzie przesłodzona, jak to zwykle w zwyczaju mają romanse. Lecz okazało się całkiem fajną pozycją, czytało się ją bardzo szybko. Spodobała mi się bardziej książka od środka niż od początku. Byłam przekonan że Nikki z tym z swoim temperamentem dłużej powalczy z Paxtonem i nie ulegnie mu tak łatwo - myliłam się. Fajnie by było gdyby z zimną krwią do niego podchodziła i by ona również miała asa w rękawie -no cóż nie można mieć wszystkiego. Trochę wkurzające było zachowanie Paxtona, niby chce mieć tę dziewczynę, a robił wszystko by go znienawidziła i zostawiła - to trochę chamskie bo jaki facet otacza się innymi kobietami jak przychodzi z tą jedyną wybraną? Mimo to ciekawi mnie los reszty grupy motocyklistów. A tę część polecam, choć nie porwała mnie tak bardzo. Opis tej książki nie pokazuje temperamentu naszej bohaterki, a szkoda.

Musze przyznać, że dawno nie wkur... mnie tak mocno bohater pierwszoplanowy! Pax tak mnie irytował swoim zachowaniem, że zastanawiałam się czy aby na pewno nie zatrzymał się w czasie - gdzie to nastolatkowie maja taka burze hormonów i wybuchów... Takie lelum-polelum, wrr wkurzające i niedojrzałe jak na faceta przystało!!
JEDYNIE,
czyta się szybko,środowisko postaci zaciekawiło mnie na tyle ze sięgnę po następne tomy. Mam nadzieje, ze tam faceci będą facetami, a nie chłoptasiami.

JEDYNIE,
czyta się szybko,środowisko postaci...

2000

Lubię powieści o klubach motocyklowych i przystojnych bikerach a ta bardzo mi się podobała.
Książka nie jest zbyt obszerna ale dużo w niej się dzieje. Do tego napisana jest w lekki i przystępny sposób z humorem który bawi a nie meczy.
Nikki po latach wraca do miasteczka Prescott do odziedziczonego domu po babci. Zamieszkuje w nim, mimo że przedstawia obraz nędzy i rozpaczy i zaczyna remont, który nie jest na rękę Paxtonowi Hayse i klubowi motocyklowemu.
Nikki nie lubi Paxtona od lat, bo on bardzo jej dokuczał, natomiast jego brat Reed od razu proponuje pomoc.
Ta niechęć jest obopólna, z tym że kto się lubi ten się czubi i między nimi tez tak jest. Są kłótnie i awantury a później równie głośne godzenie się w łóżku.
Nikki nieźle potrafi namieszać w życiu Paxtona a do tego ktoś czyha na jej życie.
Są emocje, jest adrenalina i są sceny pożądania.
A wszystko napisane z humorem, chociaż nie brakuje również i poważnych sytuacji.
Podobała mi się ta powieść i dość ciekawie zapowiada się druga za która od razu się zabieram.

#10/2023

Fajna książka. Jest akcja, jest humor. Szybko się czyta, a w moim przypadku słucha.

#10/2023

Nikki otrzymuje domek po babci,w którym postanawia zamieszkać. Uwielbiała spędzać tam wakacje będąc dzieckiem. Na miejscu spotyka dawną przyjaciółkę,kolegę,a także tego, który był jej utrapieniem Paxtona . Rzeczywistość okazuje się inna, jaką chciałaby zobaczyć kobieta. Jak poradzi sobie Nikki ? Jakie niespodzianki niesie życie?
Książkę szybko przeczytałam, akcja bardzo mnie wciągnęła i od razu chciałam wiedzieć co będzie dalej .
To już kolejne moje spotkanie z tą autorką i nie zawiodła mnie,na pewno sięgnę po kolejną część.
Polecam

Książkę szybko przeczytałam, akcja bardzo...

Nikki uciekając od przytłaczającego ją miasta postanawia zaszyć się w domku po babci w Prescott. To właśnie tam kiedyś spędzała każde swoje wakacje. Już na początku nie ma lekko, firma której zleciła zajęcie się domkiem i przygotowanie go na jej przyjazd zupełnie nie zrobiła nic. Mało tego chatka stoi miedzy terenami wykupionym przez klub motocyklowy, którego prezesem jest Paxton, którego nie znosi. Jak się można domyślić klub chce odkupić od Nikki działkę by móc rozkręcić interes. Główna bohaterka nie ma zamiaru się poddać, sama też chce ruszyć z własnym biznesem. Jednak prezes klubu jest w stanie zrobić wszystko dla klubu, bo to on jest najważniejszy i nie pozwoli by jakaś dziewczyna stanęła mu na drodze do celu.

Czy Nikki zostanie na stałe w Prescott? Czy Paxton odkupi działkę, a może posunie się do czegoś gorszego? Czy głowni bohaterowie zakopią topór wojenny i dojdą do porozumienia?

To nie było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Poprzednie książki, które miałam okazje czytać podobały mi się i mniej więcej wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Tak wiec ta książka zupełnie mnie nie zawiodła. Dawno już nie czytałam tego typu książki z wątkiem klubu motocyklowego.

Co do głównych bohaterów to zarówno postać męska jak i żeńska są do siebie dosyć podobni. I jedno, i drugie są pewni tego, co chcą osiągnąć. Nikki to może nie z wyglądu, ale z charakteru na pewno silna kobieta, jest w stanie przeciwstawić się całemu klubowi motocyklowemu mając gdzieś, że większość miasteczka się ich boi. Natomiast Paxton jak przystało na prezesa nie pozwoli by jakaś panienka pokrzyżowała mu plany. Jednak tę dwójkę łączy coś jeszcze… w dzieciństwie to właśnie on najbardziej dokuczał Nikki, stąd też jej nienawiść do niego. Aczkolwiek nie zapominajmy, że kto się lubi ten się czubi.

Co do fabuły to nie będę oszukiwać, że jest to trochę schemat. On prezes klubu motocyklowego, ona tak naprawdę go nie chce, ale jednak zaczyna coś do niego czuć. A wszystko to w środku jakiejś afery. Jednak ja się tego spodziewałam i mi to zupełnie nie przeszkadzało.

Zdecydowanie na plus jest to, że autorka świetnie potrafi wszystko opisać, każdy szczegół, każda drobnostka, a przy tym opisy nie są długie i męczące. W książce nie zabrakło też humoru, który nie raz wywoływał uśmiech na mojej twarzy. Przy takich historiach o klubie motocyklowym by oddać charakter tego wszystkiego nie mogło zabraknąć również wulgaryzmów i brutalności.

Książka raczej należy do tych krótszych, ale wcale nie oznacza to, że jest gorsza. Mi osobiście bardzo się podobała i czytało się ją bardzo szybko. Wręcz nie mogłam się oderwać by poznać jak to wszystko się zakończy. Może czasem były momenty, w których główni bohaterowie mnie drażnili swoim zachowaniem, jak by nie mogli ze sobą normalnie porozmawiać, jednak ciekawość, co będzie dalej i tak zwyciężyła wszystko.

Ja na pewno będę kontynuować czytanie tej serii i jeśli tylko też lubicie takie klimaty to wam gorąco polecam.

Książka wciąga od pierwszej strony. Wszystko przekazane w zabawny sposób, ciężko się nie uśmiechnąć. Przeczytałam całą serię i jestem mile zaskoczona, każda historia kolejnej pary jest zupełnie inna od poprzedniej i zaskakuje od nowa. Polecam

"Czasami są takie momenty, że dostrzega się prawdę, dopiero kiedy coś się stanie."

"Wiem, że stało się coś więcej... Nie pozwól jednak, żeby to cię złamało, zostań sobą. Żyj pełnią życia."

"Zamiast wmawiać sobie, że jesteś potworem, zrób wszystko, żeby nim nie być..."

"Dławię się żalem nad straconą szansą na prawdziwe, szczęśliwe życie. Nad nim, nad sobą, nad nami. Nad tym, że to koniec. Bo uczucia to nie wszystko, a wyrządzonych krzywd nie da się cofnąć."

Nikki i Paxton znają się od dzieciństwa. Ona spędzając wakacje w domu dziadków mieszkających w miejscowości chłopaka, przyjaźniła się z jego bratem, on jej nie znosił i zawsze jej dokuczał. Teraz, gdy oboje są dorośli, nadal ze sobą walczą. Ich spór dotyczy domu i ziemi, którą dziewczyna odziedziczyła po dziadkach, a którą Pax bardzo chciałby zdobyć dla swojego klubu motocyklowego. Dla braci jest gotowy na wszystko, nawet walczyć z samym sobą i uczuciami, które zaczyna wzbudzać w nim Nikki.

Bardzo lubię romanse MC dlatego z dużą ciekawością sięgnęłam po serię o motocyklistach Agnieszki Siepielskiej. Myślę, że autorka naprawdę bardzo dobrze oddała ich wyjątkowy styl pokazując i przekonania członków klubu, słownictwo i określenia, które wplątali w swoje rozmowy, gwałtowność, brutalność i wulgaryzm, którymi się odznaczają, jednocześnie udowadniając, jak ważna jest dla nich lojalność, przyjaźń, prawda i dobro i szacunek wobec tych, którzy na nie zasługują. Relację głównych bohaterów z pewnością określiłabym jako burzliwą, pełną sprzeczności, wzajemnych urazów i gniewu, które musiały zmierzyć się z namiętnością, pożądaniem, miłością. Oczywiście nie wszystkie ich decyzje spotkały się z moją aprobatą, nie wszystkie ich zachowania byłam w stanie zaakceptować, a momentami oboje szczerze mnie drażnili, co odrobinę zaniżyło moją przyjemność z czytania tej książki, nie mogę odmówić jednak naprawdę świetnie zarysowanych emocji, które między nimi kipiały. Sama fabuła była intrygująca, konflikt o dom i ziemię Nikki oraz wydarzenia, do których doprowadził wciągnęły mnie na tyle, że książkę tą przeczytałam bardzo szybko. Nie brakowało mi w niej także kilku naprawdę świetnie napisanych momentów pełnych dobrego humoru. Na plus na pewno wypadli też bohaterowie drugoplanowi i zakończenie będące interesującym wstępem kolejnego tomu. Myślę, że ta książka spodoba się wszystkim lubiącym mocne, charakterne postacie, które bez żadnej cenzury zawsze mówią wprost co myślą, ale jednocześnie kierują się w życiu przede wszystkim dobrem innych. Ich przeżycia pokazują jak ważna jest szczerość i gotowość do wykonania ryzykownego skoku ku szczęściu nawet w obliczu strachu, że może okazać się on niecelny. Ze swojej strony polecam

"Zamiast wmawiać sobie, że jesteś potworem, zrób wszystko, żeby nim nie być..."

Pierwszy tom przeczytany, jest super. Książka wciąga a Nikki wymiata, lubię ta dziewczynę . Polecam serdecznie!

dawno nie czytałam czegoś tak złego i toksycznego.

dawno nie czytałam czegoś tak złego i toksycznego.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Romans