Wino z Malwiną

Cykl: Uroczysko (tom 3)
Wydawnictwo: Znak
literatura piękna
Ag2S

Jak znaleźć szczęście, gdy los znów wywraca wszystko do góry nogami? U podnóża Sudetów, w Malowniczem, jest pensjonat Uroczysko. Tu radość rozjaśnia nawet najbardziej pochmurny dzień. Majka już na dobre się tam zadomowiła i wydaje się, że po burzliwym czasie wreszcie zazna upragnionego spokoju. Mieszkańcy miasteczka zaczęli ją traktować jak „swoją”, córka Mania jak zwykle „daje popalić”, a...

Jak znaleźć szczęście, gdy los znów wywraca wszystko do góry nogami?

Majka już na dobre się tam zadomowiła i wydaje się, że po burzliwym czasie wreszcie zazna upragnionego spokoju. Mieszkańcy miasteczka zaczęli ją traktować jak „swoją”, córka Mania jak zwykle „daje popalić”, a życie uczuciowe rozwija się w niespodziewanym kierunku. Niestety, w Malowniczem zaczyna się szeptać o przyjeździe tajemniczej Niemki, która chce przejąć ziemię sąsiadującą z pensjonatem…

Czy Majka znowu będzie musiała szukać dla siebie nowego miejsca? Czy miejscowi dadzą sobie radę z kłopotliwym gościem? Kim jest ciotka Rozalia, która niespodziewanie zjawia się w Uroczysku? I co do tego wszystkiego ma tytułowe wino?

„Wino z Malwiną” to opowieść o niespodziewanej przyjaźni oraz o tym, że nie należy oceniać wina zanim się go nie spróbuje. A może nie tylko wina to dotyczy?

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/

źródło okładki: https://www.znak.com.pl/

nawiedzonaulala | 2019-08-07
Przeczytana: 01 sierpnia 2019

To kontynuacja losów Malwiny i jej Uroczyska, ale kto nie czytał poprzedniej książki to nie będzie miał problemu.

Historii nie będę opisywać, ale powiem Wam, że to mocno babska książka. Żaden facet nie zdzierży tego potoku słów!!! Sama miałam z tym problem – za dużo dialogów zdecydowanie.

Książka była fajnym przerywnikiem między innymi książkami, ale szybko nie sięgnę po typowo kobiecą literaturę ;)

„Wino z Malwiną” to idealna pozycja na plażę, hamak czy leżak w ogrodzie (albo lesie jak u mnie).

kokardka | 2019-07-16

Jak znalezc szczescie i spokoj, kiedy los znow wywraca wszystko do gory nogami? Jak uporzakowac zycie skoro panuje w nim wieczny chaos? Aby poznac odpowiedzi na te pytania zapraszam do recenzji ksiazki Wino z Maliwna - Magdaleny Kordel, ktora swoja premiere miala dwunastego maja. Jest to ciag dalszy serii Uroczysko.

Majka juz na dobre podbila nasze serca, a takze zadomowila sie w Malowniczym na stale. Wydaje sie takze, ze uporzadkowala swoje zycie i nic juz tego nie zakloci. Mania jak zawsze daje popalic, a zycie uczuciowe Majki rozwija sie w niespodziewanym kierunku. Jak to wszysto sie potoczy? Na domiar zlego do Malowniczego wprowadza sie Niemka, ktora chce przejac ziemie sasiadujaca z pensjonatem. Czy Majka znowu bedzie szukala nowego miejsca dla siebie i Mani? Czy tym razem jak zawsze stawi czola przeciwnosciom losu? No i kim jest tajemnicza, ciotka Rozalia, ktora zjaiwa sie nispodziewanie w miasteczku?

Ksiazka Magdaleny Kordel opowiada o tym, ze nie nalezy oceniac wina...

Gąska | 2019-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2019

W „Uroczysku” położonym u podnóża gór, a dokładniej w pięknie brzmiącej miejscowości Malownicze, gdzie specyficzni mieszkańcy wszystko o wszystkich wiedzą i bez problemu rozpoznają, kto jest miejscowy, a kto przejezdny, jak zwykle wiele się dzieje. Do miejscowości przyjeżdża Malwina – Niemka, która tak naprawdę Niemką nie jest. Podobno chce przejąć dom i ziemię sąsiadującą z pensjonatem Majki. Czy kobieta może czuć się zagrożona? Czy przyjazd Malwiny jest powodem do zmartwień? Jakie plany ma tajemnicza nieznajoma?

Majka pozostaje taka, jaką pamiętam ją, gdy przed laty czytałam poprzednią część serii. Bohaterka jest zakręcona, niezdarna, ale jednocześnie jest w tym wszystkim niezwykle urocza, a jej dobre serce sprawia, że nie da się jej nie lubić. Czasami miałam wrażenie, że jakby mogła, to zbawiłaby cały świat, łącznie ze wszystkimi zwierzętami na nim żyjącymi. W życiowych przygodach w górach, gdzie zdążyła się już zadomowić, towarzyszy jej rezolutna nastoletnia córka, ciężarna...

motheroftworeads | 2019-06-14

„ (...)podążając własną drogą, prędzej czy później i tak każdy znajdzie się na zakręcie.”

Majka w Malowniczem, pięknym miasteczku u podnóża Sudetów prowadzi pensjonat Uroczysko. Ma w końcu nadzieję, że wszystkie problemy ma za sobą. Sąsiedzi w końcu ją zaakceptowali, jej życie uczuciowe rozkwita. Wkrótce jednak ludzie zaczynają szeptać, że ziemię sąsiadującą z pensjonatem ma przejąć tajemnicza Niemka. Kim okaże się kobieta? Czy Majka po raz kolejny będzie musiała szukać dla siebie i córki nowego miejsca do zamieszkania?

„Wino z Malwiną” to trzeci tom cyku Uroczysko autorstwa pani Magdaleny Kordel. Tak jak i przy poprzednich, tak tutaj świetnie się bawiłam podczas lektury. Naprawdę wielkie brawa dla autorki za to, że mimo iż jest to kolejna książka, ci sami bohaterowie, wielkim zainteresowaniem chcemy dowiedzieć się co jeszcze czeka naszą główną bohaterkę i nie mamy w żadnym momencie dosyć. Oczywiście, tutaj nowa postać wnosi powiew świeżości do historii. Możemy poznać jej...

AnnieK | 2019-06-12
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2019
Przeczytana: 04 czerwca 2019

Uwielbiam książki pani Kordel. Zakochałam się w nich kilka lat temu i teraz jak tylko skończę czytać jedną to wyczekuję kolejnej. Trochę chyba uzależniłam się od tej pisarki i historii przez nią stworzonych. Mam wrażenie, że to nie jest jednak szkodliwe uzależnienie. Tym razem miałam okazję powrócić do Uroczyska, a to wszystko dzięki trzeciej części pod tytułem „Wino z Malwiną".

Na początku muszę przyznać, że ku mojemu zaskoczeniu niewiele pamiętałam z poprzednich części „Uroczyska". Minęło kilka lat od mojego ostatniego spotkania z mieszkańcami pensjonatu w Malowniczem. Dopiero podczas czytania „Wina z Malwiną" coś zaczęło mi świtać w głowie, pewne szczegóły o bohaterach, o których zapomniałam. Jeden fakt z tego, na pewno, wynika, można sięgnąć po tę książkę nie znając poprzednich części i na pewno się odnajdzie w wydarzeniach. Myślę, że nawet później można wrócić do poprzednich części, ale uprzedzam, że najważniejsze wątki z życia bohaterów i tak poznamy w tym tomie.

„Wino z...

Książkowe_Wyliczanki | 2019-06-10
Przeczytana: 20 maja 2019

Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2019/06/jak-smakuje-wino-z-malwina-magdalena.html

Trzeci (i chwilowo ostatni) tom serii Uroczysko, który opowiada perypetię Majki, jej przyjaciół i znajomych w pensjonacie, już za mną. Po raz kolejny błyskawicznie przeczytałam ponad 400 stron historii, skutecznie poprawiając sobie humor. Choć muszę przyznać, że pierwsze kilkanaście kartek było trudnych, jakoś nie mogłam się wgryź w tę historię. Może powodem była przerwa w lekturze, bo poprzedni tom przeczytałam już jakiś czas temu? W każdym razie nie szła mi lektura, próbowałam skupić się na wątkach, ale kiepsko to wychodziło. Do czasu. Najpierw pojawiła się tajemnicza dziewczyna, która zmieniła bardzo wiele w Malowniczym. A następnie do pensjonatu dotarła ciotka Rozalia. To dopiero postać!

Plotki, niesłuszne oskarżenia, powroty do przeszłości, trudne relacje z najbliższymi, to wszystko pojawia się w tej historii. Poznanie drugiej osoby, odkrycie kim jest i co nią powoduje, a nie...

Amarisa | 2019-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2019

"Powrót do Uroczyska był dla mnie niezmiernie miłym przeżyciem. Na powrót spotkałam się z moimi ulubionymi bohaterami, ale też miałam okazję poznać zupełnie nowych, którzy wnieśli sporo emocji i kolorytu w życie głównej bohaterki cyklu. Ciekawa jestem, co też jeszcze wydarzy się w jej życiu i jakież to niespodzianki czekać będą jeszcze na nią tuż za wspomnianych na samym początku zakrętem. Dlatego też z chęcią raz jeszcze zawitam do tej urokliwej miejscowości gdzieś u podnóża Sudetów, jaką jest Malownicze i towarzyszyć będę Majce oraz jej przyjaciołom i znajomych w kolejnych ich przygodach. Was tymczasem zachęcam do – o ile jeszcze tego nie zrobiliście – zapoznania się z tym cyklem, ale nie tylko – również z innymi powieściami Magdaleny Kordel. Są one przyjemną odskocznią od dnia codziennego i po prostu są takie, jakie my kobiety (a przynajmniej spora ich część) czytać lubimy – przepełnione ciepłem i miłością, przy których można się i pośmiać, i popłakać."

Całość:...

comique | 2019-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2019

"W końcu jeżeli Malwina chce poznać szczegóły... Gdzie my mieszkamy? W Malowniczem. Potwornym miasteczku, gdzie wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą. I to od pokoleń."

Malownicze to małe miasteczko, które znajduje się u podnóża Sudetów. Mieści się tam pensjonat Uroczysko, który prowadzi Maja. Po burzliwym czasie zaznaje ona spokoju, a mieszkańcy miasteczka przyzwyczaili się do niej i nareszcie zaczęli traktować jak "swoją". Niestety do miasteczka przedostaje się wieść o "okrutnej" Niemce, która chce odzyskać ziemię sąsiadującą z pensjonatem. Co teraz pocznie Maja?

"Wino z Malwiną" to trzecia część przygód Mai i jest to moje pierwsze spotkanie z tą serią. Jest to niezwykle ciepła opowieść o sile przyjaźni, a wartości rodzinne są na pierwszym miejscu. Choć ludzie w tym miasteczku uwielbiają plotki to, gdy dzieje się coś złego jego mieszkańcowi od razu staną w jego obronie i nie dadzą mu zrobić krzywdy. Książka napisana jest z dużą dawką humoru i pełno tutaj zabawnych sytuacji. I...

mirabelka01 | 2019-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2019

Uwielbiam wracać do miejsc wymyślonych przez Magdalenę Kordel. Czuję się wtedy tak trochę, jakbym po latach odwiedziła rodzinne strony, gdzie za każdym rogiem czeka miłe wspomnienie i przyjaźnie nastawieni mieszkańcy. Tym razem znów zawitałam do pensjonatu Uroczysko i był to wybitnie dobry urlop od rzeczywistości. ;)

Majka, właścicielka pensjonatu Uroczysko, położonego w Malowniczem, u podnóża Sudetów, czuje się tam w końcu jak u siebie. Zadomowiła się na tyle, że nie straszne są jej okoliczne plotkary, które tym razem na języki wzięły młodą Niemkę, która pojawiła się w okolicy. Majka odważnie staje po stronie Malwiny i choć targają nią wątpliwości, pomaga oczyścić jej imię. Oprócz tego, jej życie uczuciowe rozwija się w zaskakujących kierunkach, córka jak zwykle nie da jej się nudzić, a niespodziewany przyjazd nigdy nie widzianej ciotki tylko utwierdza Majkę w przekonaniu, że spokój nie jest jej dany.
Wino z Malwiną, to mnóstwo przesympatycznych, zabawnych, a momentami nawet...

Michelle | 2019-06-01
Przeczytana: 25 maja 2019

Uroczysko to bardzo oryginalny pensjonat, w którym pełno niesamowitych historii. Dorównuje mu tylko Malownicze, gdzie plotki szerzą się jak zaraza, a małomiasteczkowość nabiera zupełnie nowych barw. Powroty do takich miejsc mają swój urok i czar i magnetyzm, bo przecież chce się wracać. Wielokrotnie.

Czego można spodziewać się po Magdalenie Kordel? Na pewno tego, że pisze rewelacyjne, lekkie powieści, przy których nie dość, że czas płynie jakoś tak przyjemnie inaczej, to można się pośmiać i poćwiczyć mięśnie twarzy. Pióro autorki zachwyca na każdym kroku, a raczej stronie, pozwalając oderwać się od rzeczywistości i przenieść w zupełnie inny wymiar albo miejsce. W tym wypadku w sudeckie rejony.
Fabuła naszpikowana jest emocjami, ale przede wszystkim licznymi wątkami, które razem tworzą spójną i interesującą całość. Magdalena Kordel odrobinę kluczy uliczkami, wodzi bohaterów za nos, od czasu do czasu pakuje ich w zabawne albo odrobinę przerażające sytuacje, a wszystko to sprawia,...