Wino z Malwiną

Cykl: Uroczysko (tom 3)
Wydawnictwo: Sol
Ag2S

W życiu Majki nareszcie wszystko się ustabilizowało. Wygląda na to, że po wielu perypetiach znalazła nie tylko swoje miejsce na ziemi, ale też miłość i przyjaźń. Ale nie jest dobrze jak jest za dobrze. Nad Uroczysko nadciągają burzowe chmury, ich pierwszym zwiastunem jest przyjazd Niemki, która (jak szepczą mieszkańcy Malowniczego) odbierać ludziom ziemię. Jaki wpływ będzie miała ta wizyta na...

Jaki wpływ będzie miała ta wizyta na mieszkańców Uroczyska i całego miasteczka? Czy miejscowi dadzą sobie radę z kłopotliwym gościem? Kim jest ciotka Rozalia, która niespodziewanie zjawia się w Uroczysku?
I jak do tego wszystkiego ma się tytułowe wino?

Po raz kolejny zapraszamy czytelników do odwiedzenia Malowniczego i zajrzenia z wizytą do jego mieszkańców. Tych, którzy już pojawili się w poprzednich książkach z sudeckiego cyklu i tych, którzy dopiero zjawią się w miasteczku.
Serdecznie zapraszam
Magdalena Kordel

źródło opisu: http://wydawnictwosol.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwosol.pl/

filozof | 2016-07-20

No i kolejne spotkanie z twórczością pani Kordel udane i to jeszcze jak.
Tym razem,przyjeżdża pewna Niemka i mieszkańcy są przerażeni.
Przecież kobieta będzie im zabierać majątki !!
Tfu Niemira jedna :-)
Ale,prawda będzie inna bardzo przyjemna.
Wino Z Malwiną ,to też osobiste problemy Majki.
Fajnej i sympatycznej kobiety :-)
Poznamy,też pewnego fajnego psiaka.
I ogólnie będziemy się fajnie bawić.

kama100 | 2018-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2018

Podobnie jak poprzednie części cyklu fajna i lekka lektura. Napisana z dużą dawką humoru. Czyta się szybko z wielką przyjemnością.
Polecam nie tylko na wakacje lecz na wszystkie a zwłaszcza ponure dni.

Z całego cyklu o Uroczysku "Wino z Malwiną" najbardziej mi się spodobało.
Może sprawiły to nowe osoby które tu się pojawiają....tajemnicza starsza pani Rozalia, która podaje się za krewną.
Szalona polonistka która ma zastąpić Majkę w szkole.
Pan Bronek który ma być schorowanym staruszkiem a okazuje się przystojnym młodym człowiekiem przy którym serce Majki przestaje bić. Czy wreszcie niby-Niemka Malwina,która bardzo chce kupić przylegające do Uroczyska gospodarstwo, ale najbardziej interesuje ją chlewik.
I właśnie postać Malwiny wnosi trochę "świeżej krwi" do akcji.Wreszcie zaczyna być bardzo ciekawie.Malwina chce założyć na spółkę z Majką winnice, ale szuka też pewnej rzeczy pozostawionej przez poprzednich właścicieli pod koniec wojny.
I właśnie ta część opowiedziana przez Hansa, poprzedniego właściciela majątku jest najbardziej zajmująca( szkoda, że autorka nie napisała o tym książki).
Całość jak zwykle pełna humoru i śmiesznych sytuacji, czyta się szybko i z...

Agacha | 2018-01-02
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 31 grudnia 2017

Niby zwyczajne życie, zwyczajni ludzie i codzienne problemy. Jednak ludzie jakby bardziej sympatyczni a problemy, choć czasem bardzo poważne, jakoś "same" się rozwiązują. Miło się czyta a i uśmiać się można odrobinę. Zakończenie, jak dla mnie zaskakujące.

Grażyna | 2016-01-02
Przeczytana: styczeń 2016

I znów znalazłam się w Malowniczym....zresztą bardzo chętnie.Książka spowodowała,że świat wokół był weselszy,lepszy.Były chwile gdy po prostu nie dało się "nie rechotać" jak to określają moi bliscy.Poruszane tu są i poważne sprawy ,ale w sposób taki ,że nie przytłaczają mnie swoją "ciężkością".Powieść- cały ten cykl jest wspaniałą przygodą.A tak jeszcze na koniec,tytułowa Malwina nosi nazwisko Klimek więc z tego powodu także poczułam się jak w rodzinie,bo to moje rodowe nazwisko.Ale i tak moja ulubioną osóbką jest Majka....

żurawie_origami | 2016-11-16
Na półkach: Przeczytane, 2016, Z biblioteki
Przeczytana: 16 listopada 2016

"Wino z Malwiną" jak dla mnie jest najlepszą częścią całego cyklu o malowniczym pensjonacie 'Uroczysko'. Wreszcie dość mocno się pośmiałam i nie miałam wrażenia, że książka jest przegadana. Jasne, jak na "babskie czytadło" przystało, jest w powieści dużo niesamowitych zbiegów okoliczności, które rozwiązują problemy niczym czarodziejska różdżka, ale jakoś ta część historii o przebojowej Majce przypadła mi do gustu najbardziej. Mam wrażenie że mamy tutaj podobny poziom opowieści już jak w cyklu autorki "Malownicze.." a to oznacza, że Pani Magdalena bardzo rozwinęła swój warsztat pisarski, co niezmiernie mnie cieszy :) Polecam całą serię, szczególnie teraz na te bure, listopadowe wieczory :)

Marianna | 2017-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Rewelacyjna książka. Uwielbiam styl pisania Magdaleny Kordel. Jej powieści czyta się lekko i przyjemnie. Po raz kolejny zostałam zabrana do Malowniczego i pensjonatu Uroczysko. Śledziłam perypetie Majki i mieszkańców tego malowniczego miasteczka. W tej części poznajemy nowych bohaterów, którzy wnoszą do fabuły dużo humoru...
Wino z Maliną to powieść ciepła, pełna pozytywnych uczuć i bohaterów zapadających w pamięć. Ta książka to prawdziwa uczta literacka. Polecam gorąco.

Oczarowana jestem książką i Malowniczym pięknym zakątkiem i Uroczyskiem śledziłam losy Majki oraz, także jej przyjaciół perypetie to z wielkim zainteresowaniem, bardzo zaprzyjaźniłam się z każdym z osobna, barwne,cudowne postacie.
Przepiękna, ciepła i niesamowita książka rozbawiła mnie, śmiałam się do rozpuku..umiliłam sobie miłe popołudnie z kawką przy tej cudnej powieści urzekła mnie, wciąga od początku do końca, że nie mogłam się od niej oderwać...Jest po prostu znakomita lektura na poprawę humoru!!!

Liza | 2013-10-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 13 października 2013

Czytając „Wino z Malwiną” czułam się jakbym odwiedziła starych przyjaciół: Majkę, Jagodę, tolerancyjnego proboszcza i innych. Poznałam także nowe, barwne postacie: ciotkę Rozalię, Janinę oraz tytułową Malwinę. Osoba tej ostatniej (przybywającej do Malowniczego) jest jak bomba z opóźnionym zapłonem, a jej historia jej wciągająca: tajemnice rodzinne, niesnaski i tęsknota za ojczyzną. Choć Majka nie może oprzeć się wrażeniu, że w tej sprawie jest coś dziwnego. Czy ma rację? Pojawią się ludzie-wilcy, chciwi i okrutni, plotkarze, ale też ci o „sercu na dłoni”.

Za pomocą kreacji Majki, pisarka przemyca takie wartości jak: ludzkie poczucie sprawiedliwości, wrażliwość na los innych ludzi i zwierząt. Bohaterka spontanicznie słucha swojego serca, stąd często wpakowuje się w różne sytuacje, jak to kwituje jeden z jej bliskich „jednak i w miłości przydałaby się odrobina rozsądku”. Doświadczenia życiowe nauczyły ją być jak Scarlett i jej motto brzmi „pomyślę o tym jutro”- pewna doza dystansu...

malineczka74 | 2012-10-07
Przeczytana: 04 października 2012

Malownicze - odsłona czwarta

Kochani najnowszą powieścią Magdaleny Kordel jestem zachwycona i to po same uszy. Zaczytałam się, nazachwycałam, nawzruszałam co nie miara. Przy lekturze oczywiście nie zabrakło uśmiechu i dobrego humoru. Jednym słowem - wspaniała powieść, którą nie można ominąć. I tutaj jestem pełna podziwu dla Autorki, która wydała już czwartą ksiażkę o tym samym miejscu i tych samych bohaterach, oczywiście pojawiają się też i nowe postacie, ale zrobiła to Pani Magda tak świetnie, że nie można mówić w trakcie lektury ani chwilę o nudzie i że wciąż to samo. Książka jest rewelacyjna i mnie podobała się jeszcze bardziej niż wydane rok wcześniej "Okno z widokiem". A co dzieje się w Malowniczym, pięknym miasteczku położonym gdzieś w Sudetach ?
Majka, kobieta dojrzała ciałem, ale młoda duchem przeżywa wiele. Najpierw udziela gościnę pewnej niby-Niemce co to w te strony przyjechała odzyskać majątek. Gospodyni Uroczyska daje szansę opowiedzieć Malwinie co ją tak naprawdę...