Pacjent

Tłumaczenie: Krzysztof Żak
Wydawnictwo: Amber
Ag2S

Najnowszy bestseller numer 1 mistrza thrillera psychologicznego! Żeby zdobyć prawdę, trzeba stracić rozum. Piekielna podróż w głąb podświadomości. I jeszcze dalej... Sześcioletni Maks zaginął rok temu. Co się z nim stało, wie tylko sprawca. Ale teraz jest pacjentem na oddziale psychiatrii sądowej o maksymalnym zabezpieczeniu. I MILCZY. Zrozpaczony ojciec Maksa decyduje się na desperacki...

Najnowszy bestseller numer 1 mistrza thrillera psychologicznego!

Żeby zdobyć prawdę, trzeba stracić rozum.

Piekielna podróż w głąb podświadomości.
I jeszcze dalej...

Sześcioletni Maks zaginął rok temu.
Co się z nim stało, wie tylko sprawca.
Zrozpaczony ojciec Maksa decyduje się na desperacki krok:
SAM ZOSTAJE PACJENTEM.

Autor numer 1 w Niemczech, mistrz thrillerów psychologicznych wydawanych w 33 krajach,
w samych Niemczech sprzedanych w 11 milionach egzemplarzy.

„Thrillery Fitzka są przerażające.” – Harlan Coben

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

rudy_lisek_czyta | 2019-07-19
Przeczytana: 13 lipca 2019

Mistrz thrillerów psychologicznych numer 1 w Niemczech, @sebastianfitzek powraca z najnowszą książką ”Pacjent”.Co prawda było to moje pierwsze spotkanie z twórczością tego autora,ale już wcześniej słyszała wiele dobrego na temat jego stylu. Musiałam się o tym przekonać na własnej skórze😁.
.💊
Gdy rok wcześniej w niewyjaśnionych okolicznościach znika 6-letni Maks ojciec chłopca postanawia samemu poznać prawdę co się stało z jego synkiem.Za zaniknięcie Maksa podejrzewa się pewnego mordercę dzieci Guido Tramnitz'a.Tramnitz obecnie przebywa w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.Tylko on jedyny wie,co stało się z małym chłopcem,ale milczy jak grób.Gdy pewnego dnia detektyw z wydziału zabójstw składa niesamowitą propozycję zdesperowanemu ojcu,Till nie waha się ani sekundy.Taka szansa może się więcej nie powtórzyć i tylko głupiec by z takiej możliwości nie skorzystał.Otrzymał on bowiem przyzwolenie by znaleźć się bliżej mordercy.Tak więc,Till z fikcyjną dokumentację medyczną zostaje...

visa77 | 2019-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2019

Ile będziesz w stanie poświęcić, zrobić aby ratować dziecko?
"Pacjent" - nie będę pisała o czym jest książka bo streszczenie samo za siebie opowie. Za to powiem tylko tyle WOW 😲Ten thriller jest rewelacyjny, wciągający i ta manipulacja czytelnikiem.... świetna robota 🤣 a do tego jeszcze ta forma podziękowania, nie spotkałam takiej 🤔
Podczas czytania non stop krzyczałam w myślach :Ale jak to? To niemożliwe? Naprawdę? OMG! Niewierzę! Naprawdę dałam się ponieść tej historii. Gorąco polecam, zwłaszcza tym osobom które nie czytały nic tego autora

ania__zaczytana | 2019-07-15
Przeczytana: 06 lipca 2019

W "Pacjencie" mamy przedstawioną historię sześcioletniego Maksa, który zaginął rok temu. Co się z Nim stało wie tylko sprawca. Ale On znajduje się teraz na oddziale psychiatrii sądowej o maksymalnym zabezpieczeniu. I milczy. Zrozpaczony ojciec Maksa decyduje się na desperacki krok i sam zostaje tam pacjentem. Czy dowie się gdzie jest Maks?
Książka Sebastiana Fitzka mną wstrząsnęła. Nie spodziewałam się tak mocnej lektury. Było to moje pierwsze spotkanie z autorem i na pewno nie ostatnie. Dobry styl pisania, historia przedstawiona w książce wygląda realistycznie. Sposób ukazania cierpienia rodziców po stracie dziecka był momentami nie do zniesienia. Ciekawie pokazane były też realia szpitala psychiatrycznego i udręczonych tam pacjentów. Autor stworzył naprawdę bardzo dobry thriller psychologiczny, którego siła tkwi w tych drobnych szczegółach tam rozpisanych jak i w bohaterach. Emocje nimi targające są przedstawione autentycznie. Nie jest to lekka lektura bo ciężko się czyta o...

Sandra Jasona | 2019-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2019

Zaginął Max, prawdopodobnie zabił go morderca dzieci osadzony w szpitalu psychiatrycznym. Ojciec Maxa chce dowiedzieć się, co się stało, daje się zamknąć pod zmienioną tożsamością w tym samym szpitalu. Zrobi wszystko by dowiedzieć się, co stało się z jego synem i robi ……
Autor zabiera nas w swój pokręcony świat, tym razem psychopaty i ojca zaginionego syna. Postaci wykreowane znakomicie, to, co się kryje w ich duszach też, – co jesteś w stanie zrobić, by odkryć prawdę? Wiem, że fabuła będzie niespójna, wiem, że wszystko, co autor napisze stanie się za chwilę nieprawdą, wiem, że okrutna, tym razem chyba najbardziej z tych części, które czytałam, a jednak zawsze czytam – dla mnie to mistrz thrillera psychologicznego, ten styl mi odpowiada. Umysł człowieka jest nieodgadniony, jego zachowania również, Fitzek według mnie to idealnie opisuje.

Szybko się czytało. Ciekawy pomysł na fabułę i osadzenie jej w psychiatryku. Może początek wydaje się mało realny, ale no cóż o realności można porozmawiać, gdy już dojdziemy do ostatnich stron. Mało brutalnych scen, przekleństw itp rzeczy, które aż wypływają ze współczesnych książek tego gatunki. Autor udowodnił, że bez tego można wciągnąć czytelnika na długie, przyjemne godziny; wystarczy mieć pomysł na intrygę i zwodzenie czytelnika. Akcja szybko posuwała się do przodu. Na chwilę się pogubiłam, ale autor zgrabnie wyjaśnił co i jak. I w końcu zaskakujące i pozytywne zakończenie książki!!! Fajna lektura na jesienny, deszczowy weekend

Sevana | 2019-07-03
Przeczytana: 01 lipca 2019

Jeżeli ktoś pragnie sobie zwariować na własne życzenie, zdecydowanie polecam tę pozycję. To bardzo dobry thiller psychologiczny, zresztą jak wszystkie do tej pory Sebastiana.

Radek | 2019-07-02
Przeczytana: 01 lipca 2019

PACJENT to fantastyczna przygoda, która zabiera czytelnika w umysł psychopaty oraz ojca zaginionego syna. Ojciec za wszelką cenę chce dowiedzieć się prawdy i dorwać domniemanego mordercy. Daje się zamknąć w zakładzie dla obłąkanych, bo był tam bandyta. Sprawa się komplikuje gdy Till chce opuścić jednostkę zamkniętą . A prawda okazała się jeszcze inna ...

Super opowieść!!!

liducha | 2019-07-02
Przeczytana: 01 lipca 2019

Coraz bardziej lubię tego autora. Książka bardzo ciekawa. Psychologiczna. Polecam

Yvette Leleczek | 2019-06-27

Bardzo się rozczarowałam Pacjentem. Miałam nadzieję, że przeczytam coś ekscytującego. Znam inne powieści pana Fitzka i wiem też, że każdy autor w jakiś sposób się powtarza czy przemyca swoje ulubione wątki. Tym razem jest to przesada - jak dla mnie oczywiście. Ktoś kto zaczyna od tej książki może być zachwycony.
Czytelnicy pewnie znają już takie kwestie jak amnezja, klinika psychiatryczna, śmierć dziecka i wejście w inną tożsamość. No i właśnie w tej pozycji też to jest i dlatego nie była wciągająca, a nawet wręcz przewidywalna.

Daga | 2019-06-26

Fitzek jeszcze nigdy mnie nie zawiódł, dlatego z takim umiłowaniem czytam jego książki. "Pacjent" jest mroczną historią człowieka po traumatycznych przejściach. Nic nie jest takie oczywiste jakie wydaje się na początku książki. Przyznam, że kolejny raz dałam się wkręcić jak dzieciak :) I jak tu nie kochać książek tego autora? ;)