Playlista

Okładka książki Playlista Sebastian Fitzek
Okładka książki Playlista
Sebastian Fitzek Wydawnictwo: Amber Cykl: Kolekcjoner oczu (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Kolekcjoner oczu (tom 3)
Playlist
Amber
2022-10-26
2022-10-26
2021-09-11

Mój błąd zaczęłam od 3 tomu i średnio mi się pofobało. Pomysł niby fajny, ale bardzo naciągany. Znajomość muzyki bardzo wskazana.
Wrócę do 1 i 2 części, może łatwiej będzie mi zrozumieć🙂

Wrócę do 1 i 2 części, może łatwiej będzie mi zrozumieć🙂

Co siedzi w umyśle Fitzka, tylko on wie :)
Ma niesamowity dar do tworzenia historii nie z tej ziemi.
Ta powieść to istny roller coaster po umyśle tak zwichrowanym, że momentami musiałam analizować, co właśnie przeczytały moje oczy.
Ciekawa powieść, inna, ale mocno trzymająca w napięciu :)

Co siedzi w umyśle Fitzka, tylko on wie :)
Ma niesamowity dar do tworzenia historii nie z tej ziemi.
Ciekawa powieść, inna, ale mocno trzymająca w napięciu :)

każdy tom tej serii jest niestety słabszy od poprzedniego. Poziom książek stopniowo, ale spada, co stwierdzam z ogromną przykrością

Jest to jedna z pierwszych książek Fitzka, którą miałem okazję przeczytać, zaintrygowany tytułem wypożyczyłem ją pierwszego dnia, gdy tylko zobaczyłem ją w swojej bibliotece. Dziwnie czyta się serię praktycznie od końca, mimo że autor w miarę fajnie wplótł wydarzenia z wcześniejszych tomów. Jednak to pozostawiało już pewien niedosyt. A sama akcja? Myślałem, że więcej będzie tutaj o muzyce, o tych utworach, że będą one motywem przewodnim, jednak czegoś mi w tym zabrakło. Sama intryga i pomysł na książkę za to bardzo dobry.

"Zniknął na dwa lata. Dlaczego Kolekcjoner Oczu miałby pojawić się właśnie teraz?
-Nie mam pojęcia, ale wszystko się zgadza [...]"

... wszystko, a nawet bardzo! Powrócił bowiem Mistrz Fitzek, a po 10 latach opowiedział nam zakończenie historii Kolekcjonera Oczu. W swoim stylu, pełnym niespodzianek, zwrotów akcji, nawet jeśli nie zawsze prawdopodobnych zdarzeń - od czego w końcu jest fikcja literacka?, to jednocześnie znów podejmując przy tym trudne tematy.
Polecam!

-Nie mam pojęcia, ale wszystko się zgadza [...]"

Niezwykle polecam wszystkim! Doskonała książka :)

Niezwykle polecam wszystkim! Doskonała książka :)

Jak wszystkie książki Fitzka - wciągająca. Polecam

Jak wszystkie książki Fitzka - wciągająca. Polecam

Dam osiem niech ma. Ale tylko dlatego że to kontynuacja której się nie spodziewałem i miło było znów wrócić do świata Kolekcjonera i goniących za jego zagadkami bohaterów.

Można te książkę przeczytać jako samodzielną pozycję, ale mimo tego że autor stara się nam nieco przypomnieć poprzednie losy bohaterów, by zrozumieć intrygę w pełni trzeba sięgnąć po dwa poprzednie tomy.

Akcja, mocna, szybka, brutalna, świat ponury, ciemny, deszczowy, czyli kwintesencja tego do czego Fitzek nas przyzwyczaił. Intryga niebanalna, zwroty akcji do samego końca potrafią zaskoczyć. i gdy już mamy wszystko na tacy, tzn wydaję się nam że mamy Seba daję nam po łapkach i po raz kolejny pokazuje że wiemy że nic nie wiemy.

Nie kupuje tylko do końca tej całej playlisty, tory jakimi Zorbach i Alina doszli do pewnych wniosków są na granicy albo geniuszu albo absurdu. No ale mniejsza z tym, nadrabia z nawiązka w innych aspektach.

Polecam z czystym sumieniem, bo to zawsze miło się czyta jak w każdej chwili czujemy że praktycznie nikt nie jest bezpieczny, a śmierć czai się za rogiem, a Fitzek nie cofa się przed "mordowaniem" nikogo

Odejmuje 2 gwiazdki za kontynuacje po tylu latach . No bez jaj ....Kto zapamiętał wszystko z pierwszych dwóch tomów serii? To mój jedyny zarzut. Podbała się i wciągła . Seba nie rób tak więcej, że kolejny tom za 6-7 lat .

Ciekawe doznanie po siedmiu latach wrócić do serii "Kolekcjonera oczu" thriller trzyma poziom, jednakże daleka jestem od zachwytów, jakie towarzyszyły mi przy "Pasjonacie oczu" - poprzedniej części.

Poprawna, ale nieco przekombinowana treść, dobry język, ciekawie scharakteryzowani bohaterowie, ale zabrakło mi napięcia, tajemniczości, mroku.

Dodaj cytat z książki Playlista