Trauma

Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2019
Okładka książki Trauma
Max Czornyj
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2019
Wydawnictwo: Filia Cykl: Komisarz Eryk Deryło (tom 4) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Eryk Deryło (tom 4)
Mroczna strona
Filia
2019-04-24
2019-04-24
literatura polska
Inne

Gra

Bardzo brutalna , mocna. Obiecałam sobie , że będę takie ciężkie książki pomijać , jednak nie udało mi się .

Tym razem komisarz Eryk Deryło nie rozwiązuje sprawy sam. Towarzyszy mu podkomisarz Tamara Haler. Czego tym razem dotyczy sprawa? Do redakcji zostaje wysłany tajemniczy list, którego nadawca określa się mianem Mistrza Gry i rozpoczyna grę w szczęście. Do zabawy zaprasza tak naprawdę każdego, a chętnych nie brakuje. Osoby wytypowane przez Mistrza Gry walczą tak naprawdę o życie. Nie obejdzie się niestety bez ofiar, które giną w okrutny sposób... Czy uda się zatrzymać tą okrutną grę i złapać Mistrza Gry?

Kolejny świetny kryminał z Erykiem Deryło. Powieść wciąga od początku. Już w pierwszych rozdziałach dostajemy mocne sceny i zostajemy wprowadzeni do okrutnego świata, w którym jeden człowiek postanowił rozpocząć śmiertelną grę i bez problemu wciągnął w to dużą grupę ludzi. Poznałam już styl autora i bardzo mi on odpowiada. Uwielbiam to, w jaki sposób prowadzona jest akcja, a tempo nie zwalnia. Tym razem domyślałam się kto może być podejrzanym, jednak nie odebrało mi to przyjemności z czytania powieści. Dobry, mocny kryminał, tak jak poprzednie trzy tomy ☺️

Jak to u Czornyja brutalność i przemoc i jeszcze to zniosę tylko mam wrażenie, że to się wybija dość mocno - opowiastki wymyślnych śmierci. Myślałam na początku, że nie będzie źle no ale nie uwierzyłam w całą historię totalnie - absurdalna. Zdecydowanie autorowi lepiej idzie z lit. piękną.

To napięcie, chwilowe zawieszenia i te małe niedopowiedzenia.... Mistrzostwsko napisany kryminał/thriller!

Ta część podobała mi się najmniej, ale hej! Jeszcze osiem przede mną😂 Po zakończeniu mogę się spodziewać wszystkiego.
Tak jak wpadam w binge watching, to tutaj uprawiam binge listening jak z Chyłką, Forstem i Sewerynem Zaorskim - szybko pójdzie🤭

Sprytnie to sobie Czornyj wymyślił. Tak pisze ten cykl, żeby nie było wiadomo do końca o co kaman tym zabójcom. W związku z tym, sięgasz po kolejną część, żeby się dowiedzieć... I tak w kółko.

Kolejny tom o komisarzu Deryło... ten zdecydowanie najsłabszy.. zakończenie jak zawsze zachęca do następnego tomu lecz ja osobiście chyba muszę odpocząć..

Pierwsza połowa mnie nie porwała, ale zakończenie jak zawsze pozostawia w napięciu.

Słowami Pani Marii:"Czornyj to autor, który prawie do perfekcji opanował sztukę nienachalnego wstrząsania czytelnikiem." Zgadzam się w 100%. Jego książki zapadaja w pamięć, dzięki wielowątkowej, ciekawej fabule, zroznicowanym i nie tuzinkowym postaciom, oraz pędzącej akcji. Thillery tego autora wciągają od pierwszych stron a w dalszej części potrafią szokować. Rewelacyjna rozrywka! :-)

Brawo, brawo, brawo....... znowu przeczytałam jednym tchem. Ten Pan ma talent do pisania i to bez dwóch zdań! W sumie to nawet zakonczenie mnie zaskoczyło...... także same plusy. Polecam:-)

Max Czornyj Trauma Zobacz więcej