Trauma

Nominacja w plebiscycie 2019
Max Czornyj Wydawnictwo: Filia Cykl: Komisarz Eryk Deryło (tom 4) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Filia
literatura polska
Komisarz Eryk Deryło (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
Mroczna strona
literatura polska
Inne

Oficjalne recenzje i

Gra

[ 10 ] Link do recenzji

Wciągająca od pierwszych stron, nieprzewidywalna

Trzyma w napięciu, zaskakujące dla mnie zakończenie. Pierwsza książka z tej serii, ale już szykuje do czytania całej, oczywiście od początku 😂

"+"
- niedenerwujący bohaterowie. Polscy pisarze mają tendencje do robienia z bohaterów nostalgicznych ciamajd, które nagle dostają olśnienia gdy ktoś rzuci z głupia se jakąś niedorzeczną uwagą. Tutaj komisarz naprawdę rusza głową, próbuje na wszelkie możliwe sposoby dobrać się do mordercy i cały czas działa.
- zbrodnie są ... krwawe. Opisywanie co dokładnie dzieje się z...

No, no, bardzo dobry kryminał, o zawiłej, nieoczywistej akcji. Komisarz Eryk Deryło wraz z podkomisarz Tamarą Haler muszą stanąć do bestialskiej gry w szczęście i odkryć kim jest morderczy Mistrz Gry. Mnóstwo krwawych, brutalnych scen, policyjne śledztwo i nowa bohaterka... Polubiłam Haler, tak jak lubiłam posterunkową Nowak.
Do końca nie wytypowałam poprawnie...

Świetna. Autor trzyma równy poziom. Czyta się szybko i z przyjemnością.

To podobno trzeci tom cyklu o komisarzu Deryle. Ja niestety zaczęłam od złej części. Jednak mimo to, uważam że jeśli ktoś nie czytał poprzednich części to na niczym nie traci, może do nich wrócić innym razem. Fabuła tej książki opiera się na internetowej grze w szczęście lub pech i pokazywaniu na żywo tortur stosowanych na porwanych osobach. Odbiorcami tych filmików są...

Może być.

Akcja pędzi bardzo szybko, jak zawsze u tego autora brutalny, seryjny zabójca z tą różnicą, że do swojej obłąkanej gry wciąga nie tylko policję, ale również społeczeństwo.

Mocny kryminał. Szybka akcja, książka wciągająca, drastyczne opisy, z chęcią oglądnęłabym film na podstawie tej książki. Dość szybko domyśliłam się zakończenia. Jestem fanką thrillerów psychologicznych a to zdecydowanie zakwalifikowałabym jako kryminał dlatego mniej gwiazdek. Ale jeśli ktoś szuka dobrej, mocnej książki w tym właśnie gatunku to się nie zawiedzie.

W "Traumie" czwartej części serii z komisarzem Deryło dzieje się chyba najwięcej w najkrótszym czasie we wszystkich książkach.
Na Eryku Deryło odbiło się wydarzenie z poprzedniej części, które wysysa z niego wszystkie pokłady siły, chęci do życia i wprowadza go w lekką obsesję. Jedynym sposobem komisarza na pokonanie choć po części tych uczuć, które nim targają, jest...

Dyskusje

1 522