Zaginiona córka

MANDO
2019-04-03
2019-04-03
Anna Gralak
powieść obyczajowa powieść historyczna literatura piękna romanow

Świetna! Nie mogłam się oderwać. Jeszcze jako mała dziewczynka z wypiekami na twarzy oglądałam film pt.:"Anastazja" i marzyłam o tym,żeby był właśnie taką zaginioną księżniczką. Teraz,jako dorosła kobieta mam obraz tego,jak bardzo nieszczęśliwe były owe wielkie księżne Wszechrusi. Niestety to nie tylko piękne suknie i sale balowe. Historia zapewniająca dreszczyk emocji,gdyż morderstwo rodziny Romanowów wydarzyło się przecież naprawdę. Istnieje duże prawdopodobieństwo tego,że ktoś z tej rodziny przeżył. Więc może właśnie jeszcze całkiem niedawno ktoś z nich żył obok nas? Nigdy się tego nie dowiemy,Rosja to kraj pełen tajemnic i krwawych konfliktów.
Zaskakujące zakończenie! Bardzo polecam.

Książka bardzo mi się podobała... fragmentami nie obyło się bez chusteczki... co prawda o wielkim oblężeniu Leningradu czytałam już w innej świetnej trylogii, ale gdy ma się w powieści do czynienia z miłością to każdy scenariusz powoduje jej wyjątkowość. Opowieść jest wymyślona, ale chciałabym żeby los bohaterów właśnie tak się wypełnił. Niestety prawdziwe życie napisało inny scenariusz. Serdecznie polecam. Książka jest nie odkladalna. Zakończenie wlewa miód na serce skołatane czytaniem o życiu w bolszewickiej Rosji.

Niesamowita historia Marii z rodu Romanowów. W powieści zawarto sporo faktów historycznych, domniemania i nieco fikcji. Doceniam autorkę za końcowy wpis wskazujący która cześć jest jej dodatkiem koloryzującym historię. Czyta się szybko i przyjemnie, polecam :)

1972

Z tą piękną powieścią przeżyłam niezwykłą podróż do czasów rewolucji rosyjskiej i upadku carskiej rodziny Romanowów i choć niewiele ma wspólnego z prawdą historyczną, to mimo to czyta się ją z dużą ciekawością i wypiekami na twarzy. .Akcja powieści toczy się dwutorowo-w czasach rewolucji rosyjskiej i współcześnie w Australii,gdzie Val próbuje odkryć przeszłość swojego ojca,a że uwielbiam jak fikcja literacka przeplata się z faktami historycznymi i gdzie współczesność łączy się z przeszłością,to był dla mnie niesamowity kąsek i nowe autorskie odkrycie.
Przepiękna książka o rodzinnej tragedii i prawdziwej miłości, która zachwyca,wzrusza i wciąga tak, że trudno się od niej oderwać.

Ciekawa opowieść o Marii i jej rodzinnie. Nie będziesz się nudził przy czytaniu tej książki.

Bardzo dobrze czytało mi się tę książkę. Zachęciła mnie do rozszerzenia wiedzy o dynastii Romanowów.

Całkiem niedawno odkryłam tę autorkę i to już 3 książka ,którą czytam .Wciągnęła mnie ,dostarczając wielu emocji a to dla mnie jest oznaka ,że autorka potrafi do mnie "trafić". To fikcja literacka jednak oparta na faktach z losów carskiej rodziny Romanowów ,tu zaczyna się od 1918 roku, w którym to doszło do rzezi carskiej rodziny. Wcześniej czytałam "Sekret Tatiany" tej autorki ,gdzie były losy Tatiany ,a tu są losy Marii.
Tak czasami myślę ,że "przewinieniem" Tatiany czy Marii było to ,że urodziły się w niewłaściwej rodzinie ,czasie.

Powieść opisuje losy carskiej rodziny Romanowów, jednak niewiele ma wspólnego w prawdą historyczną. Wcale to nie przeszkadza w jej odbiorze. Według mnie "Zaginiona córka" jest cudowną, emocjonalnie naładowaną historią, która mogłaby się zdarzyć. A nawet jeśli nie, to i tak pozostawia ślad w duszy czytelnika. Wciąga, wywołuje lawinę emocji, zmusza do zastanowienia i stanowi logiczną łamigłówkę.
Fabuła została podzielona na dwie części - poznajemy historię Marii oraz historię Val. Życia obu kobiet dzielą długie lata i są one na pozór zupełnie odmienne. Mimo tego coraz więcej faktów okrywanych przez Val wskazuje, że kobiety jednak coś łączy...

Ciekawa historia, dobrze się czytało...

Ciekawa historia, dobrze się czytało...

Piękna, czyta się jednym tchem, pochłonęłam 453 strony w ciągu dwóch dni. Są momenty wzruszenia, tajemnicy, historii. Kto lubi tego typu książki będzie zachwycony.

Gill Paul Zaginiona córka Zobacz więcej
Gill Paul Zaginiona córka Zobacz więcej