Stulecie chirurgów

Okładka książki Stulecie chirurgów Jürgen Thorwald
Okładka książki Stulecie chirurgów
Jürgen Thorwald Wydawnictwo: Znak Cykl: Stulecie chirurgów (tom 1) reportaż
reportaż
Stulecie chirurgów (tom 1)
Das Jahrhundert der Chirurgen
Znak
2019-03-25
1989-01-01
Karol Bunsch
Karol Bunsch anestezjologia chirurgia anesteza medycyna

Fantastyczna opowieść o tym jak długą drogę przeszła chirurgia od jej początków do współczesności. Dla mnie osobiście niesamowitym przeżyciem było słuchanie o dokonaniach ludzi, których nazwiska znam jedynie z eponimów.
Polecam bardzo serdecznie, jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się czegoś o historii medycyny

Doprawdy, w całkiem przyjemnych czasach przyszło nam żyć, biorąc pod uwagę, co medycyna potrafiła ledwie 150 lat temu. To, co zawsze najbardziej mnie zaskakuje, to fakt wymuszania zmian oddolnie - przez społeczeństwo (w tym przypadku pacjentów) - wydawałoby się przecież, że za zmianami na lepsze pierwsi powinni optować eksperci w danej dziedzinie.
-1 za formę, nie do końca odpowiadało mi powiązanie historii chirurgii z osobistymi przeżyciami narratora.

-1 za formę, nie do końca...

+ Szczegółowe opisy metodyki zabiegów i studium przypadków medycznych

- brak

78,6/100%

78,6/100%

2041

Książka „Stulecie chirurgów” Jürgena Thorwald zabiera nas do fascynującej historii rozwoju chirurgii.
Ostatnio pokochałam takie tematy, ponieważ zmieniły bardzo dużo w życiu nie tylko lekarzy, ale ludzi korzystających z zabiegów chirurgicznych. To historia od znieczulania alkoholem do narkozy, od umierania w gorączce do normalności.
Słuchałam audiobooka z zaciekawieniem, ponieważ autor to mistrz w swoim fachu. To nie jest pierwsza książka tego autora po jaką sięgnęłam i z pewnością nie ostatnia.
Gorąco polecam.

Słuchałam audiobooka z zaciekawieniem,...

Nie wiem czy to moja wina czy wina audiobooka czy to nie był dobry czas na taką formę reportażu ale słuchało mi się źle.
Niby przesłuchałam ale gdyby mnie ktoś zapytał co było w konkretnym rozdziale albo jak z grubsza wyglądała historia operacji czegoś tam, to bym nie wiedziała. Czytałam wcześniej książkę autora o ginekologii i pamiętam, że mi się podobała. Tutaj jakoś zabrakło tego zainteresowania z mojej strony albo temat mi nie podszedł. Nie wiem, szkoda trochę.

Interesująca. Wzruszyła mnie historia Zuzanny.
Wiedza historyczna podana w nienudnej formie.

Interesująca. Wzruszyła mnie historia Zuzanny.
Wiedza historyczna podana w nienudnej formie.

Świetna książka.
Ogrom wiedzy i ciekawostek w przystępnej, fabularyzowanej formie.

Świetna książka.
Ogrom wiedzy i ciekawostek w przystępnej, fabularyzowanej formie.

Bardzo dobra książka. Opisy, biografia, prawdziwe historie które wstrząsają i sprawiają że człowiek teraz bardziej docenia dzisiejsze możliwości medycyny.

Fascynująca opowieść o rozwoju chirurgii i jej najważniejszych przełomach. Świetnie napisana trzyma w napięciu niemal od początku do końca. Niesamowite jak wielki postęp dokonał się w medycynie i z jakimi uprzedzeniami musieli mierzyć się pionierzy tej dziedziny. Polecam!

• Audiobooki
  • Medycyna