Stulecie detektywów

Jürgen Thorwald Wydawnictwo: Znak Cykl: Stulecie detektywów (tom 1) literatura faktu
Das Jahrhundert der Detektive
2019-03-25
1971-01-01
Data 1. wydania:
1968-01-01
Karol Bunsch, Wanda Kragen
Znak
Karol Bunsch Wanda Kragen kryminalistyka kryminologia przestępstwo zbrodnia morderstwo
Das Jahrhundert der Detektive
Stulecie detektywów (tom 1)
literatura faktu
2019-03-25
Karol Bunsch, Wanda Kragen

Mega ciekawa książka! Autentyczne wątki kryminalne w połączeniu z historią rozwoju metod rozpracowywania i udowadniania zbrodni. Niesamowite jak rozwój nauki zależy od wytrwałej pracy pojedynczych osób, od przekazania zdobytej wiedzy dalej, ale też czasami po prostu od przypadku.

Przesłuchałem audiobook zaraz po lekturze Stulecia chirurgów i Triumfu chirurgów.
Ta książka mnie zmęczyła. To jest dwadzieścia sześć godzin słuchania (ponad 800 stron) i jest to niezwykle pasjonująca opowieść o tym jak wiele historii wielu ludzi utworzyło nam dzisiejszy obraz detektywów, pracy służb specjalnych, policji, medycyny sądowej i wielu innych.
W tej książce...

Ciekawa książka, ale trochę mniej pasjonująca niż "Stulecie chirurgów" i "Triumf chirurgów".

Najbardziej podobała mi się część o toksykologii i daktyloskopii, a dopiero w dalszej kolejności o medycynie sądowej.
Najmniej przypadła mi do gustu część o balistyce.

Plusem książki są liczne i dokładnie opisane przypadki morderstw i relacje z rozpraw sądowych. To taka gratka dla...

Świetna książka, czyta się jak dobry kryminał, a przecież to historia kryminalistyki.

Fascynująca! Dla miłośniczki kryminałów i thrillerów takiej jak ja to była pozycja obowiązkowa.

Bardzo interesuje mnie tematyka kryminalna, ale momentami niezwykle trudno było mi przebrnąć przez tę książkę. Dygresja w dygresji i czytelnik się gubi. Autor zaczyna jakąś historię, wspomina jeszcze kogoś, opowiada o tym kimś i już zapomina się o czym wcześniej była mowa. Mimo tego szacunek dla autora za dotarcie do tych wszystkich historii.
Szacunek również dla...

Niezwykle ciekawa historia o początkach współczesnej kryminalistyki. Autor przedstawia dążenia naukowców, szczególnie z przełomu XIX i XX wieku do maksymalnego zobiektywizowania procesów karnych, poprzez analizę dowodów rzeczowych. Oczywiście droga nie byłą łatwa, mnóstwo w niej zakrętów, nawrotów i wypadów w ślepe uliczki, ale ogólny kierunek okazał się prawidłowy....

Świetna pozycja dla osób zainteresowanych kryminalistyką. Oprócz suchej teorii pojawiają się opisy spraw, które miały miejsce naprawdę. Zdecydowanie polecam!

Uwielbiam Pana Thorwald Jurgen, wcześniej przeczytałam "Ginekologów" oraz "Stulecie chirurgów", więc jak trafiłam na "Stulecie detektywów" liczyłam, że znowu będzie świetnie. Niestety jest dobrze, ale nie świetnie ani nie jest źle.

Książka jest gruba, wiele dokładnych opisów, sporo przypisów - słuchałam w audiobooku, przez co czytane przypisy mnie drażniły, ale za to nie...

Na półkach: , , , ,

Fascynująca , chciaż miejscami makabryczna, historia imponujacego rozwoju medycyny sądowej.

Autor w niesamowicie interesujący sposób przedstawia rozwój medycyny, w bardzo szerokim znaczeniu, medycyny, która z każdym odkryciem i z każdym kolejnym badaniem i badaczem umożliwia w sytuacjach, gdy nie było świadków zbrodni, nie tylko odkrycie kto był mordercą , ale tez...

3 015
    1 370
  • Chcę w prezencie
  • Literatura faktu
  • Historia
  • 2018
  • 2020
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Stulecie detektywów