Nie wpadaj w złość. Jak zachować spokój i kontrolę w każdej sytuacji

Tłumaczenie: Magdalena Hermanowska
Wydawnictwo: Rebis
Never Get Angry Again: The Foolproof Way to Stay Calm and in Control in Any Conversation or Situation
poradniki
L_Settembrini

Nigdy więcej gniewu i zerwanych relacji! „Weź głęboki oddech i policz do dziesięciu. Medytuj. Wizualizuj sobie spokojne, ciche miejsce”. Każdy z nas z pewnością słyszał takie rady. Jednak w zapalnych sytuacjach bardzo trudno się do nich stosować. David J. Lieberman przyjmuje holistyczne spojrzenie na podłoże gniewu oraz przedstawia proste techniki behawioralne, które sprawdzą się w każdych...

Nigdy więcej gniewu i zerwanych relacji!

Każdy z nas z pewnością słyszał takie rady. Jednak w zapalnych sytuacjach bardzo trudno się do nich stosować. David J. Lieberman przyjmuje holistyczne spojrzenie na podłoże gniewu oraz przedstawia proste techniki behawioralne, które sprawdzą się w każdych okolicznościach. Pomogą one zapobiegać wybuchom negatywnych emocji oraz poprawić relacje osobiste i zawodowe.

„Nie wpadaj w złość to nie tylko prosty i skuteczny instruktaż zarządzania gniewem, ale też praktyczne wskazówki, jak postępować z ludźmi”. „Library Journal”

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

dobrerecenzje | 2019-04-26

W dzisiejszym zabieganym i znerwicowanym świecie szybko wpadamy w gniew, czy furię.
Napisano setki poradników traktujących o radzeniu sobie z gniewem, ale zazwyczaj są one mało skuteczne.
Co zatem sprawia, że niektórzy ludzie radzą sobie z życiowymi wzlotami i upadkami?
Jak udaje im się zapanować nad trudnościami?
Zachowaniem spokoju i kontroli?
Podczas, gdy inni klną lub popadają w frustrację?
Odpowiedź brzmi: perspektywa.
Sednem sprawy jest perspektywa, dzięki której rozumiemy dlaczego w stresującej sytuacji zaczynamy się denerwować.
Po kilku chwilach gniew ustępuje.
Po paru godzinach czujemy jeszcze mniejszą złość, a po kilku dniach już się zastanawiamy, dlaczego tak się denerwowaliśmy.
Poradnik: „Nie wpadaj w złość” pokaże Ci w jaki sposób możesz trwale zmienić swoją perspektywę.
Dzięki tej zmianie przestaniesz przejmować się drobiazgami, a poważne życiowe problemy już nigdy nie będą wywoływały niekontrolowanego gniewu, nad którym nie da się zapanować.
Zaakceptujesz to, co Ci...

red_sonia | 2019-03-01

Emocje zarówno te dobre, jak i złe towarzyszą nam codziennie, są wpisane w nasze życie od samego jego początku. Bez nich świat byłby pusty, jednak co zrobić, by ograniczyć te negatywne do minimum? Nie od dziś wiadomo, że długotrwała złość sieje spustoszenie w organizmie, a także źle wpływa na nasze relacje z otoczeniem. Kiedy liczenie do 10 przestaje działać czas wyciągnąć broń ciężkiego kalibru — poradnik.

Dr Lieberman udziela jasnych wskazówek co robić, by się opanować. W „Nie wpadaj w złość” w przystępny sposób wyjaśnia podłoże i mechanizmy działania gniewu, pokazuje jego oddziaływanie na nas oraz na nasze relacje z innymi. Jak często w złości zdarza nam się powiedzieć dwa czy trzy słowa za dużo? Właśnie! Za często, dlatego warto odpuścić, wziąć głęboki wdech i spróbować się uspokoić. Łatwo powiedzieć? Spróbujcie z dr. Liebermanem.

„Nie wpadaj w złość” nie jest „sztywny”, naukowy, raczej przystępny i jasny do zrozumienia oraz zastosowania, momentami humorystyczny, bo przecież...