Nie wpadaj w złość. Jak zachować spokój i kontrolę w każdej sytuacji

Okładka książki Nie wpadaj w złość. Jak zachować spokój i kontrolę w każdej sytuacji David J. Lieberman
David J. Lieberman Wydawnictwo: Rebis poradniki
poradniki
Never Get Angry Again: The Foolproof Way to Stay Calm and in Control in Any Conversation or Situation
Rebis
2019-02-26
2019-02-26
Magdalena Hermanowska
poradnik emocje kontrola

Lieberman David J. – „Nie wpadaj w złość”

Jedna z najciekawszych pozycji na temat pochodzenia złości, gniewu, utraty samokontroli. Jak rozwiązywać konflikty, jak budować poczucie własnej wartości od której wszystko się zaczyna. Łamiąc przy tym powszechne stereotypy, pomaga przeprawić się na dobrą stronę mocy. Bardziej chodzi o rozbudzenie pasji i naukę poddawania się miłości, niż „walki ze złem”, a nawet złe odreagowywanie.

„Samokontrola rozwija w nas poczucie własnej wartości. Kiedy nie potrafimy nad sobą panować mu-simy poczuć, że kontrolujemy kogokolwiek lub cokolwiek, żeby odzyskać poczucie władzy. Niska samoocena może być przyczyną, palącego pragnienia, by uzurpować sobie władzę, przekraczać gra-nice czy znęcać się nad tymi którym na nas zależy”.

Lieberman David J. – „Nie wpadaj w złość”

W dzisiejszym zabieganym i znerwicowanym świecie szybko wpadamy w gniew, czy furię.
Napisano setki poradników traktujących o radzeniu sobie z gniewem, ale zazwyczaj są one mało skuteczne.
Co zatem sprawia, że niektórzy ludzie radzą sobie z życiowymi wzlotami i upadkami?
Jak udaje im się zapanować nad trudnościami?
Zachowaniem spokoju i kontroli?
Podczas, gdy inni klną lub popadają w frustrację?
Odpowiedź brzmi: perspektywa.
Sednem sprawy jest perspektywa, dzięki której rozumiemy dlaczego w stresującej sytuacji zaczynamy się denerwować.
Po kilku chwilach gniew ustępuje.
Po paru godzinach czujemy jeszcze mniejszą złość, a po kilku dniach już się zastanawiamy, dlaczego tak się denerwowaliśmy.
Poradnik: „Nie wpadaj w złość” pokaże Ci w jaki sposób możesz trwale zmienić swoją perspektywę.
Dzięki tej zmianie przestaniesz przejmować się drobiazgami, a poważne życiowe problemy już nigdy nie będą wywoływały niekontrolowanego gniewu, nad którym nie da się zapanować.
Zaakceptujesz to, co Ci się przydarza, poznasz sposoby, dzięki którym uwolnisz się od gniewu i już nigdy nie wpadniesz w złość-ale pod jednym warunkiem-jeśli tylko będziesz tego chciał.

W każdym człowieku ścierają się trzy siły: dusza, ego i ciało.
Mówiąc krótko: dusza dąży do tego, by postępować właściwie, ego pragnie być w zgodzie ze sobą, a ciało chce od tego wszystkiego uciec.
Gdy podejmujesz życiowe decyzje:
-możesz wybrać, to co sprawia, że czujesz się dobrze,
-możesz wybrać to, co sprawia, że wyglądasz dobrze,
-możesz wybrać, to co słuszne i sprawiedliwe.
Narzędzia i techniki omówione w tej książce mogą zmienić życie wielu ludzi, a innym pomóc-dzięki fachowym i bezpośrednim poradom z zakresu zdrowia psychicznego - odnieść konkretne korzyści.
Dlatego koniecznie przeczytajcie tę książkę.
Odłóżcie na bok ego i poszukajcie czegoś, co pomoże Wam odzyskać spokój i kontrolę nad własnym życiem.
Zakończę słowami Szekspira:
”A najważniejsze byś zawsze był wierny
Samemu sobie i -co za tym idzie
Jak noc za dniem- byś innym tez nie kłamał”.
Zachęcam do lektury.

Jak udaje im się zapanować nad trudnościami?
Zachowaniem spokoju i kontroli?
Podczas, gdy inni klną lub...

Emocje zarówno te dobre, jak i złe towarzyszą nam codziennie, są wpisane w nasze życie od samego jego początku. Bez nich świat byłby pusty, jednak co zrobić, by ograniczyć te negatywne do minimum? Nie od dziś wiadomo, że długotrwała złość sieje spustoszenie w organizmie, a także źle wpływa na nasze relacje z otoczeniem. Kiedy liczenie do 10 przestaje działać czas wyciągnąć broń ciężkiego kalibru — poradnik.

Dr Lieberman udziela jasnych wskazówek co robić, by się opanować. W „Nie wpadaj w złość” w przystępny sposób wyjaśnia podłoże i mechanizmy działania gniewu, pokazuje jego oddziaływanie na nas oraz na nasze relacje z innymi. Jak często w złości zdarza nam się powiedzieć dwa czy trzy słowa za dużo? Właśnie! Za często, dlatego warto odpuścić, wziąć głęboki wdech i spróbować się uspokoić. Łatwo powiedzieć? Spróbujcie z dr. Liebermanem.

„Nie wpadaj w złość” nie jest „sztywny”, naukowy, raczej przystępny i jasny do zrozumienia oraz zastosowania, momentami humorystyczny, bo przecież śmiech jest najlepszy do rozładowania napięcia. Myślę, że Was nie znudzi, a może być pomocny.

Jeżeli negatywne emocje zbyt często rządzą Waszym życiem czas na zmiany! Polecam.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu REBIS.

• Poradniki
  • Do kupienia
  • KONIECZNIE PRZECZYTAĆ!!!
  • Love
  • Psychogia /poradniki

Dodaj cytat z książki Nie wpadaj w złość. Jak zachować spokój i kontrolę w każdej sytuacji