Byłem żałosnym dupkiem - czyli jak żyć z sensem

Okładka książki Byłem żałosnym dupkiem - czyli jak żyć z sensem Kim John
Okładka książki Byłem żałosnym dupkiem - czyli jak żyć z sensem
Kim John Wydawnictwo: HarperCollins poradniki
2019-06-03
Artur Ubik
męskość ego kariera miłość

📚BYŁEM ŻAŁOSNYM DUPKIEM 🖋 JOHN KIM @harpercollinspolska ▫️▪️▫️▪️▫️▪️▫️▪️▫️▪️▫️
Sęk w tym że bóg dał nam i mózg i penisa, ale za mało krwi by mogła zasilić oba te organy jednocześnie. Słowa opinii Robin Williams mówią wszystko o tej książce. Każdy z nas myśli że jest idealnym mężczyzną. Nasze ego nieraz jest tak wysokie że przerasta czasami nas samych. Niestety przykrywa ono nam wiele perspektyw na przyszłość. Co z tym zrobisz aby stać się lepszym ? Jakie działania podejmiesz aby twoje życie wyglądało lepiej? Nie wiesz jak korzystać z życia aby było w 100 % sensowne? To książka jest właśnie dla Ciebie. Świetnie napisany poradnik dla mężczyzn. Bardzo dobre i mocne podejście autora do tematu książki. Autor nie przebiera w słowach i wiele razy nie pozostawi na tobie suchej nitki. Wiele razy będziesz się czuł jak byś dostał liścia w twarz. Jednak przychodzi taki moment w życiu aby ktoś tobą dobrze potrząsnął. Oby tylko nie było za późno. Jeden rozdział który pozostanie mi na wiele lat w pamięci jest to rozdział opisujący miłość i stałe związki. Czytając książkę miałem wiele razy wrażenie jakby autor opisywał niektóre rzeczy związane ze mną. W głowie pojawiało się wiele pytań na które starałem się znaleźć odpowiedzi. Autor nie zaczyna książki od naszego życia erotycznego ani frustracyjnych randek, od pokręconych przyjaciół ani od opony na brzuchu, której nie możemy się pozbyć. Nie zaczyna również tematu od rodziców którzy kontrolowali wiele lat każdy nasz ruch ani od wspólników i pracy. Zaczyna pierwsze książki od poznania samego siebie. Porusza temat na który wielu facetów nie lubi rozmawiać. Już wiecie o czym mówię ? Tak to jest nasze pieprzone EGO którego wielu facetów nie może się pozbyć lub też zagłodzić w sobie. Co zrobić aby być wolnym i szczęśliwym facetem ? Na to pytanie wam nie odpowiem. Każdy z Was sam powinien znaleźć sobie na to odpowiedź. Polecam ten świetny poradnik każdemu mężczyźnie ale i nie tylko. Kobiety również powinny go przeczytać aby poznać mechanizm myślowy faceta Miarą mężczyzny nie jest jego postawa w czasach gdy żyje mu się wygodnie i dobrze lecz to czy potrafi sprostać wyzwaniom w czasach próby. Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu @harpercollinspolska #harpercollins #rozwojosobisty

📚BYŁEM ŻAŁOSNYM DUPKIEM 🖋 JOHN KIM @harpercollinspolska ▫️▪️▫️▪️▫️▪️▫️▪️▫️▪️▫️

Pewnie zastanawiacie się, co podkusiło mnie do przeczytania książki  dedykowanej  głównie dla mężczyzn? Moja niczym nieposkromiona, wrodzona ciekawość miała w tym wyborze swój niebagatelny udział. do bólu szczery tytuł był równie mocnym wabikiem. Wiadomo nie od dziś, że uwielbiam czytelnicze wyzwania!

Wyznania wściekłego terapeuty, bo tak zakwalifikowałabym ten tytuł, są formą poradnika- odradnika dla zagubionych, nie do końca usatysfakcjonowanych życiowo mężczyzn. Książka jest drogowskazem na drodze do osiągnięcia prawdziwej męskości, która niewiele ma wspólnego z kreowaną przez media wizją prawdziwego faceta. Poradnik zawiera sześć, pogrupowanych tematycznie rozdziałów. Te ostatnie podzielone zostały na szereg chwytliwych hashtagowych lekcji. Autor obala mit męskiego ego, traktuje o kwestiach zdrowotnych, przytacza pojęcie prawdziwej miłości,  aby na koniec przejść do kwestii  związanych z osiągnięciem sukcesu zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Mam alergię na wszelakie poradniki, ale ten wyjątkowo mi się spodobał ze względu na rozbrajająco szczerą, a do  tego  jakże mądrą formę przekazu. Tytułowym żałosnym dupkiem jest sam autor, który po traumie związanej z własnym rozwodem postanowił  w końcu COŚ w swoim życiu  zmienić. Wiem, jak to brzmi, ale nie jest to kolejny amerykański bestseller nie mający przełożenia na polskie realia. W tej pozycji nie natraficie na drażniące psychologizacje pisane z perspektywy terapeutycznego guru. Książkę napisał zwykły facet, który wiele spraw w swoim życiu spartolił. Zaliczył mnóstwo męskich gaf, wpadek, katastrof- jak zwał tak zwał. Z każdej porażki wyciągnął kluczowe z punktu  widzenia  prawdziwego mężczyzny wnioski. Jak mawia znane powiedzenie lepiej uczyć się na cudzych  błędach, ale swoje się bardziej  pamięta i coś w tym  jest. Byłem żałosnym dupkiem - czyli jak żyć z sensem jest  kreatywnym dowodem na to, jak na bazie własnego doświadczenia można zbudować interesujące plany  naprawcze, skierowane do szerszego grona odbiorców.

Kim dzieli się własnym doświadczeniem, kształci, uczula, a co najważniejsze nie poucza. Książka napisana została prostym językiem, przekaz jest jednoznaczny, a sam poradnik skłania do licznych refleksji i  stymuluje do wprowadzenia dobrych zmian w życiu. Panowie na spokojnie mogą oswoić się z  definicją męskości i  zestawić ją z własną percepcją tego pojęcia, powstałą na bazie swoich dotychczasowych życiowych doświadczeń. Byłem żałosnym dupkiem - czyli jak żyć z sensem jest propozycją unisex- panom pomaga ogarnąć rozumem otaczającą ich rzeczywistość, a paniom lepiej zrozumieć męski punkt widzenia. Jaka jest t książka? Mądra, zabawna, do bólu szczera a co najważniejsze- napisana z ogromnym dystansem. Będąc kobietą śmiało mogę zgodzić się z  większością poruszanych w książce kwestii, co bardzo  dobrze świadczy o tej pozycji. John Kim bardzo szeroko i autentycznie opisuje męski punkt widzenia na różne sytuacje.

Byłem żałosnym dupkiem - czyli jak żyć z sensem w dosłowny sposób  uświadamia czytelnikom, że miarą prawdziwego mężczyzny nie jest liczba zer na koncie, wypasiony samochód, wytrenowane na siłowni ciało, czy liczba zaliczonych lasek. Prawdziwa męskość płynie z wewnątrz i  nie potrzebuje materialnych atrybutów. Ona daję siłę do walki z przeciwnościami losu, pozwala realnie kochać i  być kochanym, osiągać uczciwe sukcesy, czerpać radość z kolejnych doświadczeń, kształtuje życiową mądrość i poczucie odpowiedzialności. Polecam!

Wyznania wściekłego terapeuty, bo tak zakwalifikowałabym ten tytuł, są...

,, Człowiek jest tylko tym, czym się uczyni” – Jean-Paul Sartre

Wygląda na to, że każdy mężczyzna ma coś z dupka. Ciekawa książka, jestem mile zaskoczony. No i jakże jestem wdzięczny losowi, że mam niewiele cech, o których autor raczył wspomnieć. Słusznie zaznaczył, że jeśli nie weźmiemy się za siebie, to będziemy czuć się jak śmieć.

Musimy wybrać, czy chcemy być chłopcem czy mężczyzną?
Książka wskazuje nam sposób jak przejść na lepszą stronę mocy.

Zamiast mówić, że się myliłeś, powiedz, miałaś rację.
Zamiast być miłym, bądź uprzejmy!
Zanim coś powiesz, wysłuchaj!

Więcej nie zdradzę, lepiej samemu sięgnąć po książkę, jak dla mnie to jest fenomenalna.

Cieszę się, że autor też nie zapomniał o nieśmiałych gościach. Zgadzam się, że w rzeczywistości nie boimy się kobiet, ale lękamy się odrzucenia. Jednak, jeśli nie wkroczymy do akcji, to nie osiągniemy nic…

Czytając „DUPKA” można powiedzieć, że dokonałem przeglądu własnej duszy.
Teraz wiem, nad czym popracować, a co zaś odrzucić całkowicie.

No i przede wszystkim szerzej otwiera nam oczy.

Zapraszam do lektury!

,, Człowiek jest tylko tym, czym się uczyni” – Jean-Paul Sartre

Musimy wybrać, czy chcemy być...

"Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to co, już masz w sobie."
Jak już kiedyś wspominałam w jednej ze wcześniejszych recenzji uwielbiam ten cytat za to, że jest tak bardzo do bólu prawdziwy. Podczas czytania poradnika Johna Kima pt.: "Byłem żałosnym dupkiem, czyli jak żyć z sensem", mimo tego, iż jest dedykowany dla mężczyzn, odnalazłam w nim kilka rzeczy, które sama mogłabym kiedyś zrobić albo co mogłabym poprawić u siebie.
Jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju poradniki (a już ich trochę mam na swoich półkach i udało mi się je przeczytać),to podczas czytania wyznaję jedną zasadę. Czytam całość i wyjmuję to, co aktualnie mi się przyda. Czy było tak też w tym przypadku?
Wściekły terapeuta, jak nazywa siebie sam autor omawia tam swoją drogę, jaką odbył, żeby z chłopca stać się mężczyzną. Przy okazji przekazuje swoją wiedzę, którą posiadł jako terapeuta.
Właściwie ciężko byłoby mi wziąć te wszystkie rady do serca, jednak znalazło się kilka, w moim odczuciu dość uniwersalnych i z chęcią sama bym wcieliła je w życie. Chociażby to, żeby zamiast być tylko biorcą stać się również i dawcą, robić rzeczy, dzięki którym poczuję, że żyję oraz reagować świadomie, zamiast bezmyślnie (chociaż w większości przypadków pierwsze działają zawsze emocje). To tylko kilka z przykładów, jakie były zaprezentowane w poradniku.
Oprócz złotych rad, udzielanych mężczyznom przez Kima (oczywiście panowie mogą sobie dowolnie wybierać korzystne dal nich),książka zawiera anegdoty albo przykłady, pomagające zobrazować aktualnie omawiane zagadnienia.
Najbardziej jednak spodobały mi się cytaty, które zostały dodatkowo pogrubione, aby oddzielić je od zwykłego tekstu.
Właściwie to mam mieszane uczucia co do tej książki. Mogę na nią spojrzeć tylko i wyłącznie ze swojej perspektywy. Nie wiem, czy w czymkolwiek pomoże ona mężczyznom, musiałabym pożyczyć ją znajomym i poprosić o opinie.
Osobiście sądzę, że lektura poradnika chyba trochę pomogła mi zrozumieć myślenie płci przeciwnej, to czym tak naprawdę mężczyźni się kierują, kiedy w danym momencie robią tak, a nie inaczej. Z pewnością jednak jest to książka warta uwagi, niezależnie od płci.

"Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to co, już masz w sobie."

Mądry poradnik dla mężczyzn, którzy nie wiedzą jak przestać być wiecznym chłopcem, a pragną już być mężczyzną. Fajnie wytłumaczone dlaczego zachowują się w ten, a nie inny sposób i jak sobie z tym poradzić. Dla kobiet dawka wiedzy na temat mechanizmów funkcjonowania mężczyzn zwłaszcza tych, którzy nie mieli w ojcu i męskich krewnych, dobrego wzorca.

Myślisz, że jesteś mężczyzną i nie musisz czytać takiej książki, właśnie dlatego powinieneś ją przeczytać. Autor na pewno udowodni Ci, że się myliłeś.

Po przeczytaniu książki zmienia się definicja słowa mężczyzna , pomaga obrać właściwy kierunek odwołuje się do większości aspektów życia mężczyzny

dla wszystkich tych chłopców, co uważają się za mężczyzn
polecanko

dla wszystkich tych chłopców, co uważają się za mężczyzn
polecanko

Luźno i szybko się czyta. Dosyć fajna pozycja dla faceta, ale i kobieta coś tam z niej wyciągnie. Ze wszystkim w 100% się nie zgodzę ale podsumowując pozycja warta przeczytania. Polecam.

• Psychologia
  • Psycholog poleca
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Psychologia/rozwój