Nie daj się oszukać

Okładka książki Nie daj się oszukać David J. Lieberman
Okładka książki Nie daj się oszukać
David J. Lieberman Wydawnictwo: Rebis poradniki
poradniki
Rebis
2005-01-01
2005-01-01

Książkę czytałam w młodości. Ze względu na niezłą pamięć (która powoli odchodzi w zapomnienie ...),dość szybko miałam wszystkie techniki i metody przedstawione w niej ślicznie poukładane w głowie i łatwo dostępne w sytuacjach, w których ich potrzebowałam. Dzięki tej książce przeprowadziłam kilka ważnych rozmów, wyciągając z niczego nieświadomych rozmówców praktycznie co tylko chciałam i jak chciałam, nie niszcząc przy tym relacji. Czułam się jak prawdziwy mistrz manipulacji.

Nie jest to jednak książka, którą czyta się dla przyjemnośći do poduszki. Dla mnie nie jest to nawet zwykły poradnik jakich wiele, lecz coś w rodzaju podręcznika do nauki. Wydaje mi się, że dość niskie noty wynikają właśnie z tego, że większość ludzi oczekuje magicznej przemiany w ludzki wykrywacz kłamstw po samym przeczytaniu. Niestety, jak autor podkreśla, metody i techniki zawarte w książce trzeba wyćwiczyć, aby móc wykorzystać potencjał tej pozycji. A jest naprawdę duży.

Jako, że seryjnych kłamców raczej szybko kopałam w tyłek i nie zatrzymywałam w swoim życiu na dłużej (chyba, że do poćwiczenia technik wykrywania kłamstw ;)),rzadko czułam potrzebę korzystania z metod zawartych w książce, więc z czasem większość wiedzy wyparowała z głowy. I zanim do niej wrócę, poważnie się zastanowię, ponieważ nic nie uświadomiło mi tak dosadnie, że czasem lepiej nie wiedzieć, że jest się okłamywanym, jak właśnie ta książka...

Dobre rady. Warto przeczytać wielokrotnie i dobrze przemyśleć. To nie jest idealny wykrywacz kłamstw.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Psychologia
  • W kolejce do przeczytania 📚
  • Mam-do przeczytania
  • Literatura popularnonaukowa
  • Posiadam 📘📔📕
  • Wymienię/Sprzedam
  • Liźnięte

Dodaj cytat z książki Nie daj się oszukać