Virion. Adept

2019-05-15
2019-05-15
Virion
Inne

Kontynuacja losów Viriona i jego ucieczki. Grupka Viriona spotyka szermierza natchnionego i ukrywają swoją prawdziwą tożsamość ze strachu o swoje życie. Ale wychodzi na to, że Horech nie jest w ciemię bity, bo mimo odstawienia procentów potrafi przeniknąć ich akcje. Powoli wziął pod skrzydła Viriona i naucza go po swojemu. Wpadają w miejscowość na skrzyżowaniu traktów, która otoczona jest przez Zakon. Jest groźnie, są potyczki, przeciąganie liny, ale też są humorystyczne akcenty.
Książkę czyta się płynnie i szybko, pochłonęłam prawie 600 stron w jeden dzień, a to już o czymś świadczy.
Polecam

Virion w trakcie ucieczki awansuje na ucznia Horecha. W ten sposób poznaje niektóre tajniki pozostania szermierzem natchnionym. Jednak proces nauki jest powolny, Horech wiecznie nietrzeźwy, a jak zdarza mu się być przy zdrowych zmysłach to odczuwa potężne objawy odstawienia i delirki.

Obaj jednak odnoszą wrażenie, że przebudzona Niki ich gdzieś prowadzi … Gdzie tym razem?

Taida po wpadce jaką była próba złapania Viriona zostaje zwolniona z prefektury, tylko po to, żeby znaleźć angaż … na Zamku. Pani prokurator ma dużo więcej pracy, a jednym ze śledztw, którym ma się zajmować jest śledztwo dotyczące upiorów. Czy świeżo upieczona Pani Prokurator poradzi sobie w świecie, którym rządzą mężczyźni?

Luna. Ta to ma pecha. Kierat, kierat i jeszcze raz kierat…

Dużo lepszy tom od poprzedniego. Dużo więcej się dzieje, otrzymujemy dużo akcji z Virionem i Horechem. Autor pokazuje nam zarówno stopniowe przebudzanie się Niki, jak i drogę Viriona w kierunku szermierza natchnionego. Stopniowe nabieranie umiejętności, w zabijaniu, a nie żadnej tam szermierce, pokazuje o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi. Wątek upiorów jest bardzo ciekawie pokazany. Tajemnica odnośnie tego co Rozbitkowie (jak sami lubią siebie nazywać) robią na świecie zaczyna nabierać kształtów. W książce wreszcie pojawia się Zakon i jego morderczy mistrzowie, a także znajdziemy tu wreszcie kilka referencji do Bogów i Ziemców. Pora na kolejny tom :)

Czy ktoś policzył ile razy w tej wieści pojawia się "acha" :) Ciekawy i bardzo wciągający tom no i sprytnie myślący opis.

Kolejna część niezłej serii. Książka napisana jest bardzo sprawnie przez co czyta się szybko, wciągająco a bohaterom chce się kibicować. Przyjemna, odprężająca lektura. Na pewno sięgnę po kolejny tom. Polecam.

Trzeci tom pierwszego cyklu o Virionie to nadal bardzo ciekawa, z szybką akcją książka, w ciekawym świecie podobnym do starożytnego Rzymu. Virion i jego ciekawa drużyna podróżując przeżywa wiele przygód i choć świat jest brutalny, to nie brakuje także humoru. Mamy w powieści krwawe walki, tajemniczy zakon, upiorzyce, intrygi, szermierza natchnionego który prawie nie trzeźwieje, oraz tajemniczą żonę głównego bohatera. W tym świecie życie ludzkie jest niewiele warte i bardzo łatwo zginąć lub zostać niewolnikiem. Virion pod bokiem starego szermierza natchnionego uczy się walczyć i przeżyć, bo wiele osób dybie na jego życie..

Najlepszy tom cyklu o Virionie. Uwielbiam!

Najlepszy tom cyklu o Virionie. Uwielbiam!

Według mnie słabsza od poprzednich części, coś mi w niej nie pasowało. [SPOILER] Trochę absurdalne było to SZKOLENIE, bo w sumie wychodzi na to że szkolenie na szermierza natchnionego może sie zamknąć w zdaniu "Moc jest w tobie, musisz wejść w głowe przeciwnika", jak w amerykańskich filmach klasy B albo i C.

Rewelacja. Dla mnie ta seria to odkrycie tego roku. Fantastyczna od początku do końca. Każda z postaci ma jakąś głębie i każda jest świetnie napisana. Świat Achai w tej serii dostał takiego blasku, że jest to jeden z moich ulubionych światów w fantastyce. To jak Pan Andrzej w tutaj operuje humorem to po prostu pierwsza klasa. Dla mnie seria o Virionie stała się drugą najlepszą serią fantasy z Polski zaraz po Wiedźminie. Polecam każdemu!

Horech to aktualnie jedna z moich ulubionych postaci z książek. Uwielbiam gościa.

Poziom akcji w książce wrócił na poziom pierwszej części, jest też trochę zwrotów akcji. Jak w każdej książce umieszczonej w cyklu tak i tu, jeśli znacz "Virion Wyrocznia" to wiesz czego się spodziewać. Jeśli nie znasz zacznij od niej.

Niki z Virionem poczuciem humoru, akcją i urokiem osobistym skutecznie utorowali sobie drogę do mojego czasu antenowego, w dwóch poprzednich odsłonach Imperium Achai. Dlatego nie dałam im czasu na wypoczynek i w zasadzie od razu sięgnęłam po trzecią odsłonę serii Andrzeja Ziemiańskiego pod tytułem Virion. Adept

Horech i jego lista.
Virion po raz kolejny staje twarzą w twarz z przeznaczeniem. Przeznaczenie, w osobie Horecha, nie poderżnęło mu jednak gardła, a jedynie zażądało wódki. Stary Szermierz Natchniony zobaczył w młodym uciekinierze coś, co wyrwało go z pijackiego marazmu. To samo zobaczył w przebudzonej Niki.
Droga młodego Viriona do zostania “Tym Virionem” właśnie się rozpoczęła.

Taida, Luna, Anai, Kila – żadne z nich nie przeczuwa, że wszystkie ich plany, wszelkie zaszczyty i poniżenia jakie teraz są ich udziałem, zostaną obrócone w proch. Z taką samą łatwością, z jaką Szermierz Natchniony strząśnie z ostrza kroplę krwi. Ich krwi.

Spowolnienie.
Dwa pierwsze odcinki Viriona przyzwyczaiły mnie do pewnego poziomu akcji, która w trzeciej odsłonie traci odrobinę swój impet.

Ten na szczęście nadrabia intryga i przysposobionie do teamu Horecha, który jest nie tylko szermierzem natchnionym, ale również zaprawionym w boju poszukiwaczem i testerem alkoholi wszelakich. ;)

Poza tym Virion i Niki w standardowej formie. Taida ciekawie i z „przemieszczeniem”. Z Luną miałam trochę problemów. Nawet pozwoliłabym się pokusić o stwierdzenie, że jej wątek w tej odsłonie był słaby. Jednak patrząc na ostatnie strony książki i ta postać powinna się „naprawić”. ;)

Nowe nabytki serii ze straży miejskiej, też znośnie. Koleżanka Niki z mężem wypadają poprawnie, a samo finałowe starcie podkręca atmosferę i nęci, by nie zwlekać, a od razu sięgać po kolejny tom.

Ogólnie jest wesoło i do przodu. Dowiadujemy się kolejnych smaczków o zakonie i jego motywach. Między wierszami możemy poczytać też nieco o Upiorach oraz podglądać jak Virion pobiera nauki od stale zawianego Horecha.

Czyli jest dobrze z małym minusem (za tempo). ;)

Polecam do czytania na lekko!

Horech i jego lista.
Virion po raz kolejny staje twarzą w...