Sierżant Cuff

Wydawnictwo: audioteka.pl
ZaczytAna

W hotelowym pokoju zostają znalezione zwłoki Godfrey’a Ablewhite’a, znanego w całej Anglii filantropa. Sierżant Cuff zostaje przydzielony do sprawy, a jedynym tropem jaki trafia w jego ręce jest tajemniczy kwitek do depozytu bankowego wydany pod fałszywym nazwiskiem. Co znajdowało się w skrytce? Dlaczego mężczyzna został zabity? Sierżant Cuff rozpoczyna swoje trzydzieste pierwsze śledztwo....

Historia na motywach powieści Wilkie Collinsa "Kamień Księżycowy"

Wystąpili:
Rufus Cuff - Bernard Lewandowski
Komendant Fist - Ewa Abart
Panna Spirowski - Karolina Czarnecka

w pozostałych rolach:
Marcin Beme, Kristina Cheporniuk, Paulina Drzastwa, Klementyna Florczak, Marta Gierblińska, Maria Patykiewicz, Grzegorz Pawlak, Patrycja Szaniawska, Bartłomiej Szczęśniak, Paulina Szyszko, Paweł Tomczak, Weronika Wierzbowska

reżyseria: Krzysztof Komander
miks i opracowanie muzyczne: Kamil Sajewicz
realizacja atmosfer i efektów specjalnych: Tomasz Bogacki
nagranie i montaż dialogów: Grzegorz Gutkowski

źródło opisu: audioteka.pl

źródło okładki: audioteka.pl

Beata | 2018-10-18
Przeczytana: 18 października 2018

Wybitna przede wszystkim poprzez swoją formę i wykonanie. Audiobook w interpretacji Borysa Szyca i Olafa Lubaszenko (w rolach głównych) to prawdziwy majstersztyk aktorskiej interpretacji.
Satyryczna komedia kryminalna w angielskim stylu. Bardzo nieskromny sierżant rozwiązuje trudną sprawę morderstwa i kradzieży bezcennego klejnotu. Głos Pana Szyca wyjątkowo dobrze pasuje do odtwarzanej postaci Cuffa, niezdarnego, flegmatycznie brytyjskiego i wiecznie podpierającego się teoriami "świętej pamięci mamusi" policjanta. REWELACJA!

ZaaQazany | 2018-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2018

Zaciekawiło mnie to, ze książka została wydana wyłącznie w formie audiobooku. Jako że ciekawość to pierwszy stopień do piekła, to sięgnąłem po lekturę w wersji audio, mimo że zazwyczaj unikam takiej formy odbioru książki. Słuchałem w drodze do i z pracy, przy okazji pełniąc odpowiedzialną funkcje kierowcy. Co usłyszałem to tym się podzielę.

Przede wszystkim Borys Szyc - jego głos idealnie pasuje do bohatera i treści. Zastanawiając się - pewnie nie trafiłbym lepiej. Te jego ironiczno-głupkowate nuty idealnie oddawały mi sylwetkę głównego bohatera. Już tylko dla tej roli Szyca warto było posłuchać. Lubaszenko tez robi swoją robotę, dodając całości brzmienia. Jako ciekawostkę dodam, że jedną z żeńskich ról odtwarza Karolina Czarnecka, znana mi przede wszystkim z polskojęzycznej interpretacji Heroin and Cocain, czyli pewnie znane części czytelników Hera, koka, hasz, LSD.
Co do samej treści - klasyfikuje się jako komedia kryminalna w brytyjskim stylu. Trochę kryminału, trochę kabaretu....

Beremis | 2018-11-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Audiobook
Przeczytana: 05 listopada 2018

Realizatorsko - perfekcyjnie.
Interpretacja aktorska - majstersztyk.
Jak mi się tego dobrze słuchało, jak się przy tym dobrze bawiłem. Aż szkoda, że tak krótko. Zabawna historyjka kryminalna, 11 arcytrudna sprawa sierżanta Cuff. I do końca nie wiem, czy jest on geniuszem, czy idiotą.
I bardzo chętnie obejrzał bym spektakl teatralny na podstawie tej historii.

Dorota | 2018-03-04
Przeczytana: 04 marca 2018

STRASZNIE śmieszna historia opowiadana przez detektywa grafomana w genialnym wykonaniu Borysa Szyca. Jeżeli nie lubicie audiobooków to teraz je pokochacie :)

Piotr Czajkowski | 2018-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2018

Fajne "czytadło". Może Szyca czasami ponosi, ale pewnie tak miało być. Miło się tego słucha. Historyjka niezła. Postaci dobre. Nie nudzi. Nic też nie wnosi, ale to pozycja ściśle rozrywkowa. Dobra do słuchania w samochodzie.

de_herblay | 2019-02-13
Przeczytana: 08 lutego 2019

Słuchowisko na motywach pierwszej powieści kryminalnej (wg Wikipedii) pod tytułem "Księżycowy kamień" Pana Wilkiego Collinsa. Mi osobiście podobało się bardzo, według mnie bardzo dobry dobór aktorów. Świetne role Borysa Szyca (odnalazł się znakomicie), Olafa Lubaszenki i ten głos Karoliny Czarneckiej (szkoda, że tak krótko). Trzon słuchowiska stanowią policyjne raporty, z których słuchacz dowiaduje się o postępach w śledztwie. Resztę stanowią dialogi pomiędzy głównymi bohaterami oraz rozmowy z uczestnikami śledztwa. Mi osobiście poczynania sierżanta Hektora Cuffa przypominały działania innej gwiazdy temidy, inspektora Clouseau. Miałem wrażenie, jakby to był jego brytyjski odpowiednik. Całość stanowi, zgrabne i ciekawe słuchowisko przy którym można się zrelaksować i odprężyć albo pozmywać naczynia, posprzątać dom, wyjść na spacer, najlepiej po parku żeby przypadkiem nie wpaść pod auto z zasłuchania. Zauważyłem, że Audioteka (bo to ona odpowiada za to dzieło:) przywraca do łask (i za...

Odzio | 2018-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2018

Kryminał z dużą dozą poczucia humoru to chyba najkrótsze streszczenie tej książki.
Polecam wersję audiobooka przygotowaną przez Audiotekę z Szycem i Lubaszenko w rolach głównych.
Czytając/słuchając było nie było powieści gdzie giną ludzie to uśmiech raczej nie zniknie z Waszej twarzy. Główny bohater w randze sierżanta zapewni Wam dobrą zabawę i szeroki uśmiech na twarzy.
Udanej lektury !

Zuzanna | 2018-05-28
Przeczytana: 28 maja 2018

Dość zabawne, sam tekst może nie, ale Szyc i Lubasznko robią robotę.

los477 | 2019-03-11
Na półkach: Lecton, Przeczytane
Przeczytana: 11 marca 2019

Błyskotliwy policjant Cuff :). Rewelacyjna zabawa. Fajna interpretacja. Polecam Audiobook

Ofelia87 | 2018-07-28

Uwielbiam!