Virion. Szermierz Natchniony 3. Legion

Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Virion. Szermierz Natchniony 3. Legion
Andrzej Ziemiański
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2023
Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Szermierz Natchniony (tom 3) fantasy, science fiction
Szermierz Natchniony (tom 3)
Fabryka Słów
2023-01-25
2023-01-25
Inne

Wyróżniona opinia i

Virion. Szermierz Natchniony 3. Legion

przeczytanych książek 377 napisanych opinii 374

18/2023 lekko rozczarowujące zakończenie, nie wiem, miałem niedosyt. Samo budowanie historii, chemia między bohaterami bez dwóch zdań duża.

5 to ocena całości cyklu o niesamowitym natchnionym szermierzu.
Jako fan, myślę, że taka postać jak Virion zasługuje na lepszą historię.
Mam nadzieję, że w końcu będę usatysfakcjonowany, z pewnością sięgnę po kolejne części.

5 to ocena całości cyklu o niesamowitym natchnionym szermierzu.
Jako fan, myślę, że taka postać jak Virion zasługuje na lepszą historię.

2041

Książka „Virion. Szermierz Natchniony. Legion” Andrzeja Ziemiańskiego zabiera nas do trzeciego tomu cyklu o „Szermierzu Natchnionym”.
Po książkę sięgnęłam w ramach nominacji Książka roku 2023.
Luan chyli się ku upadkowi. Siły cesarskie prawie nie istnieją, legion szybko zbliża się do stolicy, a armia umiejętnie antagonizuje ostatnich mieszkańców Imperium. Syrinx wydaje się nie mieć innego wyjścia, jak tylko upaść. Co więcej, jedyny człowiek, który może ocalić Luan zaczyna odzyskiwać siły po porażce w ostatniej bitwie. Taida jest w niebezpieczeństwie, musi radzić sobie pogrążonym w panice cesarstwie i przygotować obronę Syrinx pomimo braku żołnierzy zdolnych do walki.
Czy nadszedł czas na nowy porządek i nowy rozdział w historii świata?
Czy to koniec Luan?
Czy można zabić tych, którzy już nie żyją?
Jak wygrać wojnę z samym sobą? Aby się tego dowiedzieć, musimy sięgnąć po nowe dzieło autora.
Powieść jest zwarta, zabiera nas w sam środek akcji. Autor ukazuje nam, że wojny nie tylko wygrywa się mieczem. Kontynuacja książki to bardzo dobre fantasy, pełne humoru i wspaniałego świata wykreowanego przez autora. Nie mogę doczekać się kolejnych przygód.

Po książkę sięgnęłam w ramach nominacji Książka roku 2023.

Ogólnie bardzo mi się podobają książki z cykli o Virionie. Ta również. Dałbym 8 lub 9, ale wątek w zaginionym zamku na pustyni ze specyficznie płynącym tam czasem to kaszana. Wiem, że to książki typu fantasy, ale to już było przegięcie (gdyby część zaginionej magii była znana istotom pradawnym, które pomogłyby posługując się nią byłoby to dla mnie bardziej do przyjęcia niż zagięcie czasoprzestrzeni). Mimo to następny tom kolejnego cyklu i tak przeczytam.

Jak ja tęskniłam za bandą Viriona! Książkę czytało się bardzo przyjemnie i ciężko się od niej oderwać 😉

W poprzedniej części czegoś mi brakowało, teraz juz wiem co. Mianowicie brakowało mi przygód Viriona, powiedziałbym że było mało Viriona w Virionie. Lubię Viriona za przygody dowcip, jednak w momencie kiedy akcja sie rozwija i atmosfera staję się poważna cała przygoda traci to, co najlepsze w Virionie.

Dobrze się słuchało. Lubię Viriona. Niby fantastyka, niby rzecz dzieje się dawno, dawno temu a tu mamy pełno aluzji do nas, do naszych czasów, do władzy itd. Mamy już nowy cykl, ale poczekam, aby nie było długiego czekania na kolejne tomy.

Ja lubię Viriona

Ja lubię Viriona

Ta książka pozostawiła niedosyt... Nie chciałem tak szybko kończyć z moim ulubionym Virionem...

Andrzej Ziemiański chyba nigdy nie zawodzi. Trup ściele się gęsto i spektakularnie, intrygi furczą na całego, a szermierz natchniony robi swoje. Uwielbiam!

• Audiobooki