Seksperymenty SEXperymenty

SEXperymenty
Ridero
2018-12-01
2018-12-01
powieść erotyczna powieść obyczajowa romans pierwsza miłość erotyka seks humor młodzież nastolatek prawiczek

Tylko przez własną upartość doczytałem do końca. Erotyczna grafomania opowiadająca historię nastolatka. Miałem nadzieję, że autor zmieni konwencje narracji pełnej zdrobnień, ale najwyraźniej był w niej zakochany. Przestrzegam. Dla własnego dobra tego nie czytajcie.

Książka opowiada o przeżyciach seksualnych nastolatka, który ma 18-centymetrowego penisa i jego życie zdaje się wokół tegoż penisa kręcić. Seks pokazany w książce jest utowarowiony i spłaszczony (dziewczyny na przerwie w szkole "robią loda" za odrobienie im pracy domowej; chłopaki wkładają innym chłopakom palce do odbytu, żeby namierzyć prostatę; dziewczyny, które są dziewicami proszą przypadkowych chłopaków, żeby pozbawili je tej jakże przykrej dolegliwości ("by zdjęli im simlocka"); chłopaki i dziewczyny sprzedają swoje ciała na kamerkach oraz w strip-tease na żywo, etc.). Dla bohaterów powieści seks wydaje się być celem i sensem życia. Jedynym celem oprócz kasy, którą można najłatwiej zarobić - jakżeby inaczej - seksem.
Główny bohater w pewnym momencie romantycznie zakochuje się po uszy, co nie przeszkadza mu w trakcie urlopu swej jedynej spotkać się z inną koleżanką i pozwolić, by doprowadziła go do orgazmu dłonią, zaserwowała mu dwukrotnie seks oralny oraz trzykrotnie seks klasyczny. Przygody te odbywają się bez prezerwatywy, więc nasz dzielny ułan wychodzi z nich z dwiema chorobami wenerycznymi, które niezwłocznie przekazuje wybrance swojego serca. Dla naszego junaka oczywiście to nie jest zdrada, bo on kocha tylko jedną, a tamta druga go zmusiła szantażem, że porazi jego jądra paralizatorem... Więc nie chciał, ale musiał... - by zacytować klasyka.
Dialogi są przegadane (leci to wg. tego samego schematu: np. dziewczyna chce sobie zrobić tatuaż w okolicach bikini i przez dwie strony tłumaczy chłopakowi na okrętkę, że będzie rozkładać nogi, ale tym razem nikt jej nie zapłaci, tylko ona będzie musiała za to wyłożyć pieniądze, chłopak strasznie się dziwi i nic nie rozumie - i tak po rundzie 10 pytań i odpowiedzi w końcu się dowiadujemy, że chodzi o zrobienie sobie tatuażu) - i według tego szymelka niejeden raz rozmawiają bohaterowie powieści.
Wszystkie dziewczyny, które występują w książce, używają bardzo podobnych gróźb wobec głównego bohatera - jeśli on nie będzie stosował się do zasad, które one zaproponowały to utną mu penisa i jądra (wiadomo, wszyscy myślą o tym samym),ewentualnie pokancerują mu penisa paralizatorem lub też oskarżą go o nadużycie tegoż penisa w formie zgwałcenia szantażystki.
Język, którego używają wszystkie postaci jest przesycony - ogromnie mnie irytującymi - zdrobnieniami, występują więc w książce w dziesiątkach określenia takie jak: plemniczki, jajeczka, kasiorka, nasionka, kołderka, nocka, kobitka, jąderka, torebeczka, kutasik, torturka, dymanko, łapka, wacuś, mamcia, focia, czubeczek, momencik, duecik, paluszki, robótki i tak dalej aż do zemdlonka (by pozostać w tej konwencji).
Jako edukacyjnej zdecydowanie bym tej książki nie polecał, bo prezentuje świat centralnie na seksie skupiony, żyjący seksem, z seksu i dla seksu - jeśli chodzi o edukację to jest to, niestety, kolosalne wypaczenie rzeczywistości. Rozrywkowo na pewno wielbiciele "momentów" będą zadowoleni, bo opisów seksu jest w książce od groma. Dla mnie najciekawsze były dwa fragmenty: zdobywanie miłości nauczycielki przez głównego bohatera, a następnie tracenie tejże miłości - tu było coś więcej niż mechaniczny seks i przyjemnie się bohaterów obserwowało w tym procesie. Czy warto dla tych dwóch opisów czytać książkę? Moim zdaniem: nie.

Gdyby nie to, że książkę napisał doświadczony seksuolog, który owe "harce" usłyszał w swoim gabinecie i skleił to w powieść to ocena byłaby dużo niższa. Książka pełna sprzeczności jest w niej romantyzm a także prymitywny seksizm, jest w niej seks, miłość i kochanie się a także sceny jak z taniego pornosa takie jak obciąganie, rżnięcie etc.
Jedyne czego się obawiam to tego co dzieje się w szkołach. Także mimo wielu oporów polecam tą książkę ku przestrodze wszystkim rodzicom żeby mieli w świadomości co może spotkać dzieci w szkołach.

Jedyne czego się obawiam to tego...

Niesamowicie fajna sprawa. Serio!

Niesamowicie fajna sprawa. Serio!

• Elka1
  • Nie mam