Słońce za horyzontem

Okładka książki Słońce za horyzontem Magdalena Kołosowska
Okładka książki Słońce za horyzontem
Magdalena Kołosowska Wydawnictwo: Replika Cykl: Lepsze jutro (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Lepsze jutro (tom 1)
Replika
2019-01-29
2019-01-29
literatura polska

Ależ banalna była ta książka. Taka do przewertowania. Kingę nagle porzuca mąż, okazuje się, że jest w ciąży, pojawia się znienawidzony, a jednak sympatyczny szwagier Marek... .

Ebook :) To jest moje pierwsze spotkanie z Magdaleną Kołosowską i napewno nie ostatnie.Seria lepsze juto Słońce za horyzontem to pierwsza część Poznajemy trzy siostry Kingę Karolinę i Kamilę i ich perypetię i nie łatwe poszukiwanie szczęścia i miłości :) Polecam.

Dawno nie czytałam tak prawdziwej i realistycznej historii. Główna bohaterka - Kinga, ma prawie wszystko. Kochającego męża, piękne, luksusowe mieszkanie i dobrą pracę. Jednak nie ma swojego wymarzonego dziecka, a gdy pojawia się u niej instynkt macierzyński, okazuję się, że człowiek za którego wyszła, nie chce mieć dzieci. Warta przeczytania!!

kurcze , skusilam sie wysoka ocena i samymi dobrymi opiniami. Po okolo 50 stronach musialam to czytadlo porzucic ,bo juz nie moglam poprostu. To jakies tanie idiotyczne romansidlo i bardzo biedna fabula

Niby babskie czytadło, niby coś lekkiego na relaksujący wieczór, a jednak ma w sobie drugie dno.

Czasami życie dziwnie się układa. Z dnia na dzień tracimy wszystko, a miłość czasami nie wystarcza by przetrwać trudne chwile, w szczególności, gdy tylko jedna osoba chce walczyć o związek. Możemy większość życia spędzić z jedną osobą i nie zdawać sobie nawet sprawy z tego, że kochamy tylko jej wyobrażenie. ,,Słońce za horyzontem" stanowi moje pierwsze spotkanie z Magdaleną Kołosowską. Przyznam szczerze, że podchodziłam ze spokojem do jej książki, która stanowi wstęp do cyklu ,,Lepsze jutro". I naprawdę, żałuję, że dopiero teraz zapoznałam się z twórczością tej autorki.

Kinga jest dziennikarką śledczą, która pracuje w radiu, a jej mężem jest Karol - znany prezenter, który pracuje jako korespondent w jednej z telewizji. Oboje znają się od ponad piętnastu lat, wzięli ślub. Ciągle jednak nie mają dziecka. Dla Karola to temat, którego unika jak ognia, z kolei w Kindze coraz bardziej odzywa się instynkt macierzyński i chciałaby zostać matką. Gdy po jednej z kłótni na temat potomka Karol postanawia rozwieść się z Kingą, kobieta jest zrozpaczona i chce za wszelką cenę ratować swoje małżeństwo. Nie zauważa jednak, że niedaleko jest człowiek, który jest zdolny dać jej szczęście.

Główną bohaterkę polubiłam niemal od razu. Od pierwszych stron wzbudza w czytelniku poczucie sympatii. Kinga bardzo kocha swojego męża, z którym jest w związku od ponad piętnastu lat, parę lat temu wzięli ślub. Mieszka w nowoczesnym mieszkaniu, ma pracę, w której się spełnia, ale do szczęścia brakuje jej dziecka. Jej oddanie i poświęcenie, by uratować małżeństwo zrobiło na mnie naprawdę duże wrażenie. Bardzo jej współczułam, gdy zostawił ją mąż, którego bardzo kochała. Kinga brew pozorom jest bardzo odważna i silna. Czasami denerwowały mnie jednak jej wybuchy na Marka, czyli jej szwagra, który starał się jej pomagać jak mógł i wspierał ją na każdym kroku. Czasami zachowywała się irracjonalnie i bardzo mi to przeszkadzało. Co do Karola to chyba nie pasuje do niego inne określenie, niż łajdak. Nie patrzył na to, w jakim położeniu zostawił żonę, nawet nie powiedział jej prosto w twarz, że chce się z nią rozwieść, tylko wysłał swojego brata a zarazem jego pełnomocnika, by przekazał jej jego decyzję. Był po prostu tchórzem, który myślał, że małżeństwo polega na tym, by spełnić tylko swoje oczekiwania, a nie dawać nic od siebie. Warto też wspomnieć o Marku, czyli szwagrze Kingi i bracie jej męża. Marek również od samego początku wzbudził moją sympatię. Wspierał Kingę na każdym kroku, nie oczekując właściwie nic w zamian. Poza tym tak naprawdę nie był bezduszny, jak na początku przedstawiła go autorka. Bardzo mi się podobało, że jego postać była cały czas rozwijana. W powieści występują też siostry Kingi, których losy poznamy w kolejnych częściach serii, dlatego też autorka nie rozwija ich, ale nakreśla je czytelnikom.

Magdalena Kołosowska pisze prostym, lekkim językiem, książkę czyta się bardzo szybko, a cała powieść poprowadzona jest z punktu widzenia Kingi. Kołosowska w swojej książce, można by rzec rozkłada na czynniki pierwsze skutki rozpadu małżeństwa Kingi i Karola. Widać tutaj, że nie każdy jest zdolny do bycia ojcem i mężem, a nawet ukochanym. Bo co można powiedzieć o mężczyźnie, który zostawia z dnia na dzień, bez większego powodu kobietę, którą rzekomo kocha od wielu lat. W głowie się to nie mieści. Autorka zwraca też uwagę na to, że pragnienie macierzyństwa jest bardzo silne, nie można go wymazać, czy o nim zapomnieć. Bardzo podkreślony jest też tutaj motyw ratowania małżeństwa. Kinga chcąc za wszelką cenę ratować swoje małżeństwo, miraż w którym wydawało się, że jest szczęśliwa nie zauważa, że zakochała się w całkiem innej osobie, a dla jej męża liczą się tylko jego pragnienia. Małżeństwo nie polega w końcu na tym, by tylko jeden z małżonków decydował o wszystkim, ale na kompromisie, a małżeństwo Kubiaków z pewnością takie nie było. Poza tym warto też wspomnieć o tym, że Kołosowska pokazuje nam, że czasami miłość, ale ta prawdziwa, bezinteresowna, cierpliwa czai się za rogiem. Problem tylko w tym, by odróżnić ją od tej wyimaginowanej. I to w głównej mierze cały temat tej powieści. Książka nie ma też wielu wad, aczkolwiek przeszkadzało mi to, że tak naprawdę nie wiemy, dlaczego Karol chciał się rozwieźć z Kingą. Zabrakło mi tutaj jego winy, jakiegoś ,,większego" powodu, bo ciężko mi uwierzyć, że aż tak bardzo nie chciał mieć dziecka z żoną, ale być może w kolejnych częściach autorka uchyli nam rąbka tajemnicy i dowiemy się więcej.

,,Słońce za horyzontem" nie jest z powieścią, o której łatwo zapomnimy. Autorka porusza wiele trudnych tematów, a także rozkłada, niemalże na czynniki pierwsze przyczyny rozpadu małżeństwa. Czasami to nadgorliwość jednego z małżonków, niekiedy różnice w postrzeganiu samej instytucji małżeństwa i potrzeb małżonka. Mogę jednak śmiało powiedzieć, że powieść Kołosowskiej zrobiła na mnie naprawdę piorunujące wrażenie, bo przyznam się szczerze, że nie spodziewałam się aż tak emocjonalnej, pełnej zwrotów akcji, tematów do rozmyślań historii, która poruszyłaby moje serce, a w szczególności jego wrażliwe miejsca. Na pewno warto tę powieść przeczytać i samemu się przekonać, że historia Kingi jest naprawdę wzruszająca, ale i pełna odwagi, dająca siłę. Ja z czystym sumieniem polecam Wam tę historię i na pewno przeczytam kolejne powieści z tej serii, które będą dotyczyły sióstr Kingi.

To pierwszy tom trylogii "Lepsze jutro". Historia niebanalna, realna, z dobrym tempem akcji.

"Aby przygotować się na lepsze jutro, trzeba pożegnać się z przeszłością"

Czy Kinga podniesie się po tym, co ją spotkało?
Czy w jej życiu zaświeci jeszcze kiedyś słońce, a czarne chmury odejdą w zapomniane?
Czy pojawi się ktoś, kto odmieni życie Kingi i pokaże, jak piękna może być miłość?

"Aby przygotować się na lepsze jutro, trzeba pożegnać się z przeszłością"

Czy Kinga podniesie się po tym, co ją spotkało?
Czy pojawi się ktoś, kto odmieni życie Kingi i pokaże, jak piękna może...

Historia poruszająca,dramatyczna pełna emocji,uczuć.
Opowiada o trzech siostrami Kindze,Karolinie,Kamili pierwsza część Trylogii "Lepsze jutro" powieści "Słońce za horyzontem".Kinga jest spelnioną dziennikarką,pracuje zawodowo i jest oddaną żoną,jednak do pełni szczęścia brakuje jej jedynie dziecka. Gdy plany się realizują nagle się coś zaczynają walić wszystkie psuć rozsypują się jak domek na piasku.
Ciekawa,piękna i wciągająca lektura głęboko chwytająca za serce.

Historia poruszająca,dramatyczna pełna emocji,uczuć.

2090

Nowy całkiem ciekawy cykl dla kobiet "Lepsze jutro". Bohaterkami są trzy siostry,a pierwsza część poświęcona jest Kindze dziennikarce,której życie właśnie uległo gwałtownej zmianie.
Fajna,lekka opowieść w sam raz na letni wieczór.Polecam!!

Fajna,lekka opowieść w sam raz na letni wieczór.Polecam!!

Świetna.. taka życiowa.. czekam na następną część :)

Świetna.. taka życiowa.. czekam na następną część :)

Dodaj cytat z książki Słońce za horyzontem