Słońce za horyzontem

Cykl: Lepsze jutro (tom 1)
Wydawnictwo: Replika
literatura polska
Ag2S

„Słońce za horyzontem” to pierwsza część trylogii „Lepsze jutro”, opowiadającej historię trzech sióstr: Kingi, Karoliny i Kamili. Kingę poznajemy w momencie, gdy jest spełnioną zawodowo dziennikarką i oddaną żoną, której do pełni szczęścia brakuje jedynie dziecka. Kiedy wydaje się, że wszystko jest na najlepszej drodze i jej marzenie o pełnej rodzinie ma wreszcie szansę się ziścić – zaczynają...

Kingę poznajemy w momencie, gdy jest spełnioną zawodowo dziennikarką i oddaną żoną, której do pełni szczęścia brakuje jedynie dziecka. Kiedy wydaje się, że wszystko jest na najlepszej drodze i jej marzenie o pełnej rodzinie ma wreszcie szansę się ziścić – zaczynają nadciągać czarne chmury. Jej poukładane życie wali się z wielkim hukiem, a mała stabilizacja, z której była tak dumna, okazuje się zamkiem zbudowanym na piasku. Z pomocą sióstr za wszelką cenę próbuje poradzić sobie z ogarniającym ją mrokiem.
Jednak światło za horyzontem przecież zawsze zwiastuje nowy dzień, więc i Kindze, która przestała wierzyć w szczęście, pewnego dnia znów zaświeci słońce.

źródło opisu: https://replika.eu/

źródło okładki: https://replika.eu/

asia_35 | 2019-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2019

Nowy całkiem ciekawy cykl dla kobiet "Lepsze jutro". Bohaterkami są trzy siostry,a pierwsza część poświęcona jest Kindze dziennikarce,której życie właśnie uległo gwałtownej zmianie.
Fajna,lekka opowieść w sam raz na letni wieczór.Polecam!!

leskik1 | 2019-05-30
Przeczytana: maj 2019

Lekka i przyjemna, polecam :-)

książek: 1964
BaSiUlA | 2019-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2019

To moje pierwsze spotkanie z autorką. Bardzo, bardzo udane. Historia sióstr wciągnęła bez reszty, zakończenie delikatnie zaskoczyło i wkurzyło. Wynika jednak,że będzie ciąg dalszy, więc czekam z niecierpliwością..... A tym, którzy są ciekawi polecam nie czekając na ciąg dalszy. On niebawem nastąpi:-)

Qulturasłowa | 2019-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2019

Koleje losu...
Czasami bywa tak, że ciosy spadają na nas w momencie, w którym zupełnie nie spodziewamy się ataku i od ludzi, po których nigdy byśmy się okrucieństwa nie spodziewali. Niestety, zwykle nie da się takich sytuacji przewidzieć, często też upadkowi towarzyszy ogromny ból serca, wszak zdradziły nas osoby, co do których wierności, lojalności mogliśmy mieć całkowitą pewność. Tym trudniej jej odzyskać stabilizację, bowiem ciężko jest od tej pory komukolwiek zaufać, czy nawet szukać pomocy.
Taka sytuacja miała miejsce w przypadku Kingi Kubiak, przebojowej dziennikarki śledczej, szczęśliwej żony Karola. Można powiedzieć, że to spełniona kobieta, która ma wszystko, której życie jest godne pozazdroszczenia. I rzeczywiście – kocha swoją pracę, codziennie wraca do luksusowego mieszkania, tyle tylko, że jest w nim sama. Mąż, również dziennikarz, robiący spektakularną karierę w telewizji, otrzymał bowiem kontrakt na dwuletni wyjazd do Stanów Zjednoczonych na placówkę. To szansa,...

czytanienaplatanie | 2019-03-20
Przeczytana: 15 marca 2019

Czy miłość jest ślepa? Czy przez 15 lat możemy nie kochać drugiej osoby, a jedynie nasze o niej wyobrażenie?

Przekonuje się o tym główna bohaterka, Kinga, doceniana dziennikarka, mężatka, której do szczęścia brakuje jedynie dziecka. Gdy próbuje nakłonić do powiększenia rodziny męża, ten bez słowa wyjaśnienia składa papiery rozwodowe. Świat Kingi się wali. Zdruzgotana kobieta nie wierzy, że mogła aż tak się co do niego pomylić. Czy uda jej się podnieść po kolejnych ciosach spadających na jej głowę?

Autorka ma dar pisania lekko, ciepło i poruszająco, ale bez lukru. Opisuje sytuacje, które mogą zdarzyć się każdemu z nas, dlatego tak łatwo utożsamić się z bohaterami książki. Mówi jak ważne w trudnych, życiowych chwilach jest wsparcie bliskich nam osób. Pokazuje jak miłość może zaślepiać sprawiając, że nie zauważamy wad, podporządkowujemy się często zatracając siebie i swoje marzenia. Dopiero spojrzenie z perspektywy pozwala dostrzec, że nie tego oczekujemy od związku. Że dawałyśmy...

malineczka74 | 2019-03-14
Przeczytana: 14 marca 2019

Powieść, która okazała się doskonałym lekarstwem na udręczoną duszę

Życie każdego człowieka to dobre i złe chwile. Gdy szczęście się od nas odwraca szukamy wszelkich sposobów by poprawić sobie nastrój, by odetchnąć i odpocząć. By nabrać sił do walki i zmagania się z problemami. Dla mnie sprawdzonym sposobem terapeutycznym są książki. Od lat, gdy coś mi na duszy siedzi sięgam po literaturę by ukoić nerwy. Teraz też potrzebowałam książkowej otuchy w trudnych chwilach. Jako książkowy lek wybrałam najnowszą powieść jednej z moich ulubionych polskich Autorek. To pierwszy tom sagi Lepsze jutro. Powieść okazała się strzałem w dziesiątkę, a ja zakochałam się w niej na dobre. Czytało mi się nad wyraz dobrze, bo fabuła nie była słodka, mdła i pełna idealnych zdarzeń. Fabuła okazała się bardzo prawdziwa i życiowa, a tym samym skutecznie podniosła mnie na duchu i naprawdę pokrzepiła.

Główną bohaterką jest trzydziestolatka, która ma na imię Kinga. Wydaje się być spełnioną zawodowo i...

Grazia_czytaninka_ | 2019-03-09
Przeczytana: 09 marca 2019

To moje kolejne spotkanie z twórczością Magdaleny Kołosowskiej i po raz kolejny z ręką na sercu mogę przyznać, że udane.

Kinga spełnia się zawodowo, ma kochającego męża, jest dumna ze swoich osiągnięć i tylko brak jej do pełni szczęścia dziecka. I kiedy wydaje się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, jej życie wali się niczym domek z kart. W jednej chwili traci wszystko to na czym tak bardzo jej zależało. W trudnych chwilach jej oparciem okazuje się być Marek.

"Nie radziłam sobie. Nie potrafiłam z nikim porozmawiać, podzielić się moim bólem, nawet wypłakać się na czyimś ramieniu. A emocje rozsadzały mnie od środka, szukały drogi, którą mogłyby wydostać się na zewnątrz."

Lubię, gdy autorzy w swoich powieściach poruszają trudne, ale i co najważniejsze realne problemy. I tak właśnie jest w przypadku tejże powieści. Ukazuje nam samo życie z gorszymi i lepszymi momentami, z zaskoczeniem, niepewnością i obawą o przyszłość. Ukazuje nam jak w jednej chwili nasze stabilne życie nagle...

izabela81 | 2019-03-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019 rok
Przeczytana: 09 marca 2019

"Aby przygotować się na lepsze jutro,
trzeba pożegnać się z przeszłością."

"Słońce za horyzontem" to pierwszy tom rozpoczynający trylogię "Lepsze jutro" opowiadającej historię trzech sióstr: Kingi, Karoliny i Kamili. Zauważyłam, iż Magdalena Kołosowska w swoich książkach stawia głównie na optymizm i nadzieję na to, że jeszcze...

Kinga w momencie poznania to kobieta w czepku urodzona. Ma fantastycznego męża, pracę marzeń, cudowną rodzinę, piękne mieszkanie, stabilizację materialną. Jednak pewnego dnia wypowiada na głos jedno marzenie za dużo. A wtedy wszystko zaczyna się sypać jak domek z kart. Jak mówi przysłowie, prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie, i tak staje się w przypadku Kingi. Człowiek, którego tak naprawdę prawie nie znała, szwagier Marek, okazuje jej najwięcej serca. Zapewnia bezpieczeństwo i opiekę, którą powinna otrzymać od innego mężczyzny. Początkowo zagubiona, postanawia poukładać swoje życie od nowa, według własnych zasad. Tylko czy to takie proste i w ogóle możliwe?

Magdalena Kołosowska ma niezwykły dar przenoszenia na papier historii, które urzekają swoim realizmem, emocjonalnością. Pokazując nam, kobietom jak szybko pędzi czas, jak w tym codziennym życiu, gdzie często gubimy bliskość, ukrywamy pragnienia, zmusza do refleksji.
Pokazuje także niezwykle kłującą w oczy prawdę, że...

Katarzyna | 2019-03-03

Niekiedy tylko to pozory, którymi karmimy też siebie nawzajem. Niekiedy uczucie, po wielu latach może zniknąć. Ale takich rzeczy nie da się przewidzieć, ale one wyjdą w końcu na jaw.

Życie Kingi, wydaje się bajką, w której uczestniczy razem z mężem. Ale ta bajka, to złudzenie, zwłaszcza, gdy przyjdzie zmierzyć się z problemami. Rzeczywistość daje o sobie znać i wtedy wychodzi co wart jest związek, uczucie. Pokaże też, znaczenie rodziny, czy to właśnie w rodzinie można znaleźć oparcie? Czy da go osoba, od której się go oczekuje? Przekonajcie się, co zachwiało życiem Kingi i jakie przez to zmiany w nim zaszły.

„Słońce za horyzontem” jest to powieść, która naprawdę mnie urzekła swym realizmem. Bardzo łatwo było mi się wczuć w sytuację bohaterów, wyobrazić sobie przez co muszą przejść. Kinga, jako bohaterka, bardzo mi się podobała. Pokazała, że walka o swoje, to jest coś co jest istotne. Nie można cały czas myśleć o innych, przecież my sami też się liczymy. Książka pokazuje, że nikt...