Muzyka twojej duszy

Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
aleqsia

Igor trafia do szkoły z internatem. Jest skryty i unika ludzi. Gdy otrzymuje od wujka swój pierwszy aparat fotograficzny odkrywa pasję, która będzie towarzyszyć mu przez całe życie. Po kilku latach od zakończenia szkoły Igor poznaje Elżbietę – utalentowaną i odnoszącą sukcesy pianistkę. Pomiędzy nimi rodzi się uczucie. Czy jednak miłość do muzyki nie jest dla niej ważniejsza, niż miłość do...

Po kilku latach od zakończenia szkoły Igor poznaje Elżbietę – utalentowaną i odnoszącą sukcesy pianistkę. Pomiędzy nimi rodzi się uczucie. Czy jednak miłość do muzyki nie jest dla niej ważniejsza, niż miłość do fotografa? Jaką rolę odegra bolesna przeszłość Igora?

Muzyka twojej duszy to wzruszająca opowieść o trudnej sztuce wyborów. O dążeniu do perfekcji, która nie zawsze okazuje się być tym, czego pragniemy.

źródło opisu: Czwarta Strona

źródło okładki: Czwarta Strona

Gdy miłość rywalizuje z pasją.

Kochani dziś porozmawiamy o naszych pasjach i zamiłowaniach, które bardzo często stanowią znaczną część naszego życia. Większość z nas ma wybraną dziedzinę, w której chce się rozwijać, ponieważ przynosi mu ona radość i sprawia przyjemność. Wówczas na poszerzanie wiedzy i szlifowanie naszych umiejętności w każdym aspekcie, który wiąże się z tym, co nas fascynuje, staramy się poświęcić, jak najwięcej czasu, po to, aby stawać się coraz lepszymi w tym, co robimy. I to jest bardzo dobre. Uważam bowiem, że życie bez pasji byłoby bardzo szare i smutne. Całym sercem popieram chęć inwestowania w siebie i to, co jest bliskie naszemu sercu.

Dziś jednak chcę opowiedzieć Wam o historii głównych bohaterów najnowszej powieści Agnieszki Lis „Muzyka twojej duszy”, którzy przekonali się, że czasami pasja wymaga od nas największych poświęceń i oczekuje dokonywania trudnych wyborów, które odcisną trwałe piętno na naszej przyszłości.

Poznajcie Igora młodego chłopaka...

Czytaanna | 2019-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2019

Kolejna, przepiękna i łapiaca za serce propozycja autorki Agnieszki Lis,"Muzyka Twojej duszy".
Książka zachwyca swoją lekkością i sposobem pisania autorki. Czytając nie sposób się jest od niej oderwać.
Powieść obyczajowa mówiąca o dażeniu do spelnienia swoich marzeń niełatwych celów.
Gorąco polecam 💜

Pokrecona | 2019-01-12
Przeczytana: 11 stycznia 2019

Autorka tradycyjnie oddaje w nasze ręce wzruszającą historię. To piękna opowieść o miłości, o realizacji swoich marzeń oraz o trudnej sztuce wyborów.

Jest to rewelacyjna książka dla amatorów muzyki, ale i dla tych, którzy mają już styczność z muzyką. Dzięki autorce, która podała listę utworów, można całkowicie zatracić się w świecie wiolonczeli i muzyki klasycznej. Można dowiedzieć się czegoś więcej o tym, co sprawia, że muzyka staje się dla niektórych osób tak ważną częścią życia, ile wysiłku i ćwiczeń ona pochłania. To historia otwierająca przed czytelnikiem zupełnie nowy świat.

Książkę czyta się bardzo szybko. Bohaterowie nakreśleni są w świetny sposób. Są blisko nas, czytelników. Jest to idealna pozycja dla szukających relaksu przy ciekawej, wciągającej książce. Czytając ją, nie zauważa się mijającego czasu. Rozdziały pełne muzyki i pasji fotografowania przepływają nam nie wiadomo kiedy, czasami nawet ma się wrażenie, że unosimy się razem z dźwiękami muzyki.

„Muzyka twojej...

ewa1may | 2019-02-16
Przeczytana: 15 lutego 2019

💜Marilyn Monroe śpiewała, że najlepszym przyjacielem kobiety są diamenty😉 i ja mam tu taki diamencik, odkryty wśród polskiej literatury kobiecej.
Dużo czytałam ostatnio dobrych książek obyczajowych, ale #muzykatwojejduszy @agnieszka.lis.1650 na ich tle bardzo się wyróżnia.
Bardzo podoba mi się kompozycja tej powieści. Autorka podzieliła ją na rozdziały zatytułowane On, Ona i naprzemiennie opowiada w nich o losach Igora i Isabel, których z pozoru nic oprócz niezwykłej wrażliwości i talentu nie łączy. Te dwie historie są tak ciekawe, że śmiało mogłyby stanowić dwie oddzielne książki.
Igor pochodzi ze wsi. Jest nieśmiałym, "zahukanym", ale dobrym i pracowitym chłopcem. Przypadkowo, odkrywa swój talent - fotografowanie i w tym kierunku, mimo przeciwności się rozwija, przeżywa też swoją pierwszą miłość....
Isabel jest słynną pianistką, koncertuje po całym świecie, unika jednak Europy, nie lubi pokazywać swojego wizerunku na zdjęciach płyt, mieszka z hiszpańskim partnerem w Australii....

Książki_takie_jak_my | 2019-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2019

Bardzo zainteresowała mnie ta powieść, gdyż uwielbiam tematykę muzyki w książkach. Ogólnie kocham muzykę, piosenki, śpiew, brzmienie instrumentów. Agnieszka Lis pozwoliła mojej wyobraźni wyruszyć w muzyczną powieść, która opowiada również o marzeniach, o tym, że warto je spełniać, oraz o tym, że warto kochać i być kochanym.

Książka opowiada historię Igora, który jest pasjonatem fotografii. Chłopak zabiera ze sobą aparat wszędzie, aby nie umknęła mu żadna ważna chwila. Igor to postać niezwykle uczuciowa, wrażliwa na ludzi, na piękno otaczającego go świata. Niestety, w młodym wieku doświadczył wieku przykrości, co odcisnęło na nim piętno.

Kiedy dorósł spotkał na swojej drodze Elżbietę, muzyczną duszę, pianistkę. Pianino jest jednym z moich ulubionych instrumentów muzycznych, więc to dodatkowo wzmocniło moje zainteresowanie tą powieścią. Wracając do Elżbiety… kobieta pragnie kariery, tak jak Igor. Czy uda im się połączyć swoje artystyczne światy w jeden, zwany miłością?

Lubię styl...

prostymislowami | 2019-01-06

Urzekająca, tajemnicza, wciągająca. Agnieszka Lis wprowadziła mnie do świata przyziemnego a jednocześnie tak nietuzinkowego, że podczas lektury zapomniałam o wszystkim co mnie otacza. Nie ma tu fajerwerków, wielkich wybuchów - jest niesamowity pisarski warsztat. Bardzo dobra książka, na pewno sięgnę po inne tej autorki.

Anna | 2019-01-29
Przeczytana: 26 stycznia 2019

„Muzyka twojej duszy” Agnieszki Lis to powieść obyczajowa z tajemnicą w tle. Fabuła toczy się dwutorowo. Czytelnik naprzemiennie śledzi losy młodego chłopaka z wielodzietnej, prostej rodziny i tętniące muzyką życie sławnej pianistki stroniącej od ludzi. Igor jest zdolny. Dostrzegają to rodzice, twierdzą tak nauczyciele, a nawet ksiądz. Chłopak chciałby studiować na wydziale Sztuk Pięknych. Pasjonuje się fotografią. Wciąż robi zdjęcia aparatem, który dostał w prezencie od wuja. Zdaniem rodziców powinien wybrać studia, które zapewnią mu konkretny zawód. Igor nie chce i nie umie sprzeciwić się woli rodziców. Zdaje na architekturę. W międzyczasie zakochuje się z wzajemnością w dziewczynie, która wspiera go w realizowaniu fotograficznej pasji. Jeszcze nie wie, że los zadrwi sobie z jego planów.
Piękna, utalentowana, sławna pianistka Isabel koncertuje na całym świecie. Nie godzi się tylko na występy w Europie. Czyżby czegoś się bała?
„Muzyka twojej duszy” Agnieszki Lis jest powieścią o...

Kate1404 | 2019-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2019

Szczerze pisząc z opisu książki nie spodziewałam się aż tak dobrej lektury. Ostatnio nie miałam ochoty na historie miłosne, pewnie dlatego ta książka musiała swoje odleżeć na regale. Jednak jak już wsiąkłam w losy bohaterów to na amen.

Fabuła
Naszym głównym bohaterem jest Igor, nieśmiały, skryty chłopak ze wsi. Poznajemy jego losy od młodego chłopaka, przez naukę w liceum i dalsze dorosłe już życie. Igor jest wyjątkowo zdolny, ma talent do fotografowania, co zostaje zauważone przez wielu ludzi. Tylko czy chłopak ze wsi może zostać fotografem? Czy dostanie swoją szansę w życiu? Czy osoba pochodząca ze wsi ma szansę zostać "kimś" bez znajomości i pieniędzy?

W okresie studiów Igor poznaje Elżbietę, która podobnie jak on, ma ogromną pasję, a jest nią muzyka. Elżbieta ćwiczy każdego dnia, bo dzień bez ćwiczeń to cofanie się i katastrofa.

Jak ułożą się losy tych dwojga ludzi, o tak odmiennych pasjach? Czy uda im się być razem? Co jest ważniejsze w życiu - miłość czy pasja?

Moim...

Grazia_czytaninka_ | 2019-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2019

Bardzo lubię „pióro” Agnieszki Lis, więc gdy wydawnictwo wysłało mi jej najnowszą książkę bardzo się ucieszyłam. Już sama okładka hipnotyzuje i przyciąga wzrok czytelnika. Ale jak wiadomo, nie wolno oceniać książki po okładce. Czy zatem treść okazała się równie pozytywna?

Igor to chłopak, który odkrywa w sobie pasję do fotografowania. Aparat towarzyszy mu w każdej chwili życia, wszak nigdy nie wiadomo, kiedy nadarzy się okazja, iż zobaczy coś wartego uwiecznienia tego w kadrze. Doskonale go rozumiem, gdyż sama miałam taki moment w życiu, iż aparat towarzyszył mi niemal wszędzie. Igor jest chłopakiem niezwykle uczuciowym. Życie już w młodym wieku go nie oszczędziło, doprowadzając do olbrzymiej tragedii. Kiedy jest już doroślejszy poznaje Elżbietę, kobietę o wielkim zamiłowaniu do muzyki. Pytanie zatem, czy miłość do mężczyzny jest w stanie przezwyciężyć tę do muzyki?

„Lubił ten moment – przypominania sobie, co go zainspirowało do naciśnięcia spustu, co myślał, gdy strzelała...

Hanna | 2019-01-06

___

"Trzeba czasem uważać na swoje życzenia. Mogą się spełnić".

Igor Masek jest skromny, niepozorny, cichy i spokojny. Na co dzień uczy się w szkole z internatem. Chłopak nie udziela się towarzysko, nie ma również kolegów, znajomych. Marzy o tym, aby w przyszłości studiować, bowiem w jego rodzinie jeszcze nikt nigdy tego nie uczynił.

Kiedy Igor pewnego dnia otrzymuje od swojego wujka aparat fotograficzny odkrywa, że robienie zdjęć dostarcza mu wiele przyjemności. Z czasem nawiązuje również znajomość z Kamilą, która staje mu się bardzo bliska. Zaczynają wspólnie się uczyć, spędzać czas i fotografować. Kamila i nauczyciel plastyki dość szybko utwierdzają Igora w przekonaniu, iż ma talent i powinien aplikować na studia na ASP, jednak rodzicom Igora trudno poprzeć decyzję syna. Czy mimo wszystko pozwolą mu na rozwijanie pasji?

Z każdym kolejnym dniem związek Igora i Kamili staje się...