Daria Orlicz

Znana również jako: Katarzyna Misiołek
Katarzyna Misiołek (publikująca również pod pseudonimem Daria Orlicz) ma na swoim koncie kilka bestsellerowych powieści społeczno - obyczajowych, a od niedawna pisuje również kryminały z pogranicza th... Katarzyna Misiołek (publikująca również pod pseudonimem Daria Orlicz) ma na swoim koncie kilka bestsellerowych powieści społeczno - obyczajowych, a od niedawna pisuje również kryminały z pogranicza thrillera psychologicznego. Urodzona w Krakowie, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej, przez kilka lat mieszkała w Rzymie, który do dziś jest bliski jej sercu. Bywała tłumaczką, radiową pogodynką i hostessą, obecnie współpracuje z kilkoma dużymi wydawnictwami prasowymi i książkowymi. Uwielbia literaturę i kino grozy, klimaty postapo i dobrze napisane biografie, nie pogardzi też żadnym mrocznym thrillerem. Pisze to, co sama chciałaby przeczytać. Jej książkowi bohaterowie są prawdziwi; często podejmują kontrowersyjne decyzje, szokują i wzbudzają emocje. Fascynuje ją złożoność ludzkiej psychiki i nieprzewidywalne czasem konsekwencje naszych codziennych wyborów. Interesuje się turystyką, psychologią, medycyną niekonwencjonalną i tarotem.

źródło opisu: od autorki

źródło zdjęcia: od autorki

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Diabelski młyn
Diabelski młyn
Daria Orlicz

8,09 (111 ocen i 35 opinii)
Diabelski młyn
Autor:
Cykl: Stracone dusze (tom 1)
Niewielkie nadmorskie miasteczko w pełni letniego sezonu to miejsce tylko na pozór sielskie i spokojne. Alejkami goszczącego w okolicy lunaparku przechadzają się bowiem bestie o ludzkich twarzach – ci...
czytelników: 785 | opinie: 35 | ocena: 8,09 (111 głosów)
Martwe dusze
Martwe dusze
Daria Orlicz

8,31 (42 ocen i 11 opinii)
Martwe dusze
Autor:
Cykl: Stracone dusze (tom 2)
Po sezonie życie w nadmorskim miasteczku toczy się bardzo leniwie. Senną atmosferę zakłóca śmierć Aleksandry Fabianowicz, miejscowej pielęgniarki. Dochodzenie prowadzi młodszy aspirant Krzysztof Bugaj...
czytelników: 403 | opinie: 11 | ocena: 8,31 (42 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
121
917
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (25)

Czytelnicy (121)

Powiązane treści
Patronaty tygodnia

Dziś jeden z nielicznych poniedziałków, który nie zaczyna się od myśli „jeszcze pięć minut” albo „dlaczego?”. Dzisiaj możecie spać do woli, czytać do woli i planować zakupy, które poczynicie, gdy skończycie stosik wstydu. Bądź nie. Zadbaliśmy jednak, żeby po dzisiejszym przebudzeniu nie pojawiła się myśl „Ale jak to? Nie ma patronatów?!”. Przedstawiamy Wam kolejne 15 książek, które na tylnej okładce mają nasze logo!


więcej
Katarzyna Misiołek debiutuje w nowym gatunku!

W księgarniach pojawił się nowy, intrygujący kryminał „Diabelski młyn” Darii Orlicz, z misternie tkaną fabułą przeplatających się wątków. Autorka sięga po mocną i trudną, acz bardzo na czasie, tematykę. Zaskoczeniem dla wielu będzie fakt, że Daria Orlicz to znana i ceniona przez liczną rzeszę czytelników Katarzyna Misiołek, która sięgnęła po gatunek kryminału, by zamienić go w majstersztyk. Oto próbka jej twórczości.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd