Martwe dusze

Patronat LC
Stracone dusze (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
2018-11-12
gwałt kryminał literatura polska policjant polski kryminał przemoc seksualna seks seryjny zabójca śledztwo wyścig z czasem zabójstwo

Rewelacja.

Druga część serii ,,Stracone dusze" . Już tam mam, że gdy zaczynam czytać serię to muszę przeczytać całą. I w tym przypadku była to bardzo dobra decyzja. O ile pierwsza część wypadła dla mnie słabo, o tyle ta podobała mi się o wiele bardziej. Książka napisana jest łatwym językiem i szybko się czyta. Jak na kryminał przystało jest mrocznie i w trakcie czytania przechodzą...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna część, którą się bardzo dobrze czyta. Nie spodziewałam się tylko takiego końca. Aż zaczęłam czytać kolejną część myśląc, że się wszystko jednak wyjaśni i dobrze skończy. Naprawdę szkoda.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , ,

Daria Orlicz to idealny przykład na to, jak gładko można przejść od literatury obyczajowej do mrocznych kryminałów. Szybko przekonałam się do serwowanych przez autorkę mocnych scenariuszy, którym nie brakuje charakteru. Każda kolejną propozycją Orlicz potwierdza, że w kryminalnych klimatach czuje się, jak ryba w wodzie. Czy Martwe dusze sprostały moim wymaganiom?

Nocna...

Fabuła poza wielowątkowością, poprowadzona w bardzo specyficzny sposób.. Nie ma tu jednak zakończeń niektórych spraw.
Martwe dusze, to morderstwa, narkomania i przemoc, która się ścieli , jak na dobry kryminał przystało.
Myślę, że śmiało można pokusić się , ze jest to dobra książka, aczkolwiek uśmiercenie głównego bohatera nie do końca jest przemyślane.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Druga z kolei książka Darii Orlicz z tej serii, pociągnęła fabułę zręcznie prowadząc przez zakręty życia, martwe dusze oraz przestępstwa , które są nam znane tylko z dobrych seriali kryminalnych, a tu namacalnie można przeczytać o nich w książce , która pokazuję je tuż obok nas, wręcz obnaża.
Co mnie zaskakuje to śmierć jednego z bohaterów, szkoda go, bo ginie w głupi...

Nie mogę powiedzieć, żeby pierwsza część była gorsza. Myślę nawet, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i niebawem dowiem się, co autorka przygotowała dla nas w części trzeciej.
Tym razem mamy do czynienia z morderstwem miejscowej pielęgniarki, Oli Fabianowicz. Była to kobieta samotnie wychowująca syna, oddana swojej pracy, ale... No właśnie, zawsze jest jakieś ale. Ola...

Bardzo dobra powieść napisana lekkim, przystępnym językiem. Trupów, seksu, alkoholu pod dostatkiem - dla każdego coś... Główny bohater - policjant Krzysztof Bugaj, niedający się polubić męski szowinista, zmaga się w dalszym ciągu zarówno z problemami domowymi, rodzinnymi, jak i (przede wszystkim) zawodowymi. Zaskakujące zakończenie, miałam nadzieję że jednak nieprawdziwe, a...

No tu juz jest postep bardziej taki typowy polski reportaz o pracy policj napisany lekko ale z polotem kryminału to jeszcze daleko jednak pierwsza czesc odradzam

Zdecydowanie lepsza niż pierwsza część! Dobra intryga, bohaterowie pełni wad, ciemne strony życia w małym miasteczku, trup ściele się gęsto, a sprawa rozwiązała się sama:) Czyta się szybciutko, polecam.

Dyskusje

• 2019
  • 2018
  • 2020
  • W bibliotece
  • Thriller/sensacja/kryminał
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Martwe dusze