Będziesz na to patrzył

Okładka książki Będziesz na to patrzył Magda Rem
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Będziesz na to patrzył
Magda Rem Wydawnictwo: Prószyński i S-ka kryminał, sensacja, thriller
Prószyński i S-ka
2018-07-03
2018-07-03
literatura polska

Patrzyłeś?

Ale trafił mi się thriller ! Myślałem , że to kolejny produkt rodzimej pisarki a tu pozycja godna polecenia. Powiem tylko , że to bardzo tragiczna i smutna książka . Bardzo przystępnie napisana . Dla mnie był to mile spędzony czas . Polecam.

Pierwsza książka tej autorki i mnie nie powaliła. Nie była to beznadziejna pozycja, bo owszem, napięcie jest, ale i przewidywalna, jest anonim więc coś się wydarzy. Od razu gdy się pojawił facet z lornetką i blizną na twarzy, wiedziałam kto jest winny, a rozmowa między dwójką mężczyzn tylko mnie o tym utwierdziła. Nie było żadnego elementu wow. Zakończenie mi też nie przypadło do gustu, mam wrażenie, że autorka chciała wszystkich wybić, bo tak.

Fajny polski thriller, za pierwszym razem podobała mi się bardzo, za drugim już mniej. Historia rodziny wobec której ktoś zaplanował zemstę.... Ciekawa ale bez rewelacji

Spokojnie napisany obraz psychopaty, zemsty i tajemnic. Poznajemy przyczyny i powody jego działania. Temat dobry, jednak jak dla mnie za wolno odkrywany.

"Błą­dzi­li wśród pięk­nych złu­dzeń. Zda­wa­ło im się, że życie po­le­ga na kon­se­kwent­nym mar­szu na­przód. Nie po­trze­ba wy­sił­ku, żeby się zda­rzy­ło to, co ma się zda­rzyć. To, czego się ocze­ku­je."

Faktem jest, że na niektóre wydarzenia w życiu nie mamy wpływu. Ale wiele z nich zależy tylko od nas. Jak to jest u Was? Bierzecie los w swoje ręce czy czekacie na to co Wam da?

Jedno zdarzenie może zmienić życie człowieka. Wystarczy chwila, jeden moment, sekunda...
Marek Barcz poczuł ulgę, gdy dowiedział się, że jego kochanka nie żyje. Problem rozwiązał się sam.
Czy na długo? Niestety nie!
Kompletnie zignorowana czerwona koperta z napisem "Będziesz na to patrzył", przynosi za sobą szereg przykrych zdarzeń. A główny bohater nawet się nie domyśla, kto chce jego życie zmienić w koszmar.
Czy Marek, Elwira - jego żona i córka Marta muszą się oglądać za siebie na każdym kroku? Czy potrącony kot to przypadek? Mnożą się pytania na które nie ma jednoznacznych odpowiedzi.
A Pająk widzi wszystko i przewiduje każdy ruch rodziny Barczów. Kto okaże się sprytniejszy?
Ten pojedynek może wygrać tylko jedna osoba. Która?

Książka niezła, ale jednak fabuła mnie mało przekonała. Zawiła historia leniwie posuwająca się ku rozwiązaniu nie była zbyt wciągająca i wbrew zapowiedziom na okładce bez problemu po przeczytaniu kilkudziesięciu stron okładałam książkę na bok i zasypiałam, by wrócić do czytania następnego dnia. Dobrze napisane, momentami makabryczne, jednak czegoś zabrakło- tego czegoś co sprawiłoby, żebym czytała w każdej wolnej chwili, nawet zarywając noc, by jak najszybciej dowiedzieć się co dalej.

Świetna ksiazka. Bardzo fajnie skonstruowana zemsta. Zastanawialam sie czym zawinil główny bohater . Zakonczenie zaskakujace . Jak najbardziej polecam.

Muszę przyznać, że pierwsze spotkanie z Autorką wypadło bardzo dobrze a wręcz zachęcająco. Akcja toczy się pozornie wolno, ale nie przeszkadza to w odbiorze bo jest nasycona treścią i emocjami, silnymi emocjami. Postaci mocno określone, wiemy kto do czego dąży, kto z kim i dlaczego. Bardzo dobrze się czyta aż do zaskakującego zakończenia. Polecam, warto :-)

Pewnego dnia Marek Barcz otrzymuje czerwoną kopertę, a w środku anonim 'Będziesz na to patrzył'. Marek, nie wiedząc o co chodzi, bagatelizuje to. Do czasu, gdy na posesji znajduje swojego dogorywającego kota, który przenosi mu 'wewnętrzną' wiadomość. Od tej pory w życiu Marka dzieją się przerażające rzeczy. Co i komu zawinił? Okazuje się, że historia sięga znacznie dalej....historia, którą dyryguje cierpiący psychopata... książka dobra, ale nie poruszająca. Brak jej tego napięcia. Jednak przeczytać można.

Poryte:) Trzyma w napięciu budzi emocje. Napisana prostym językiem wartko płynie historia i to nie byle jaka. Momentami jakby autorka niepotrzebnie przyspieszala i urywała pewien wątek. W moim odczuciu warta przeczytania

• Przeczytane w 2018

Dodaj cytat z książki Będziesz na to patrzył