Wyzwanie czytelnicze LC

Wielki Ogarniacz Życia we dwoje, czyli jak być razem i się nie pozabijać

Wydawnictwo: Znak Literanova
związek
poradniki
olciak84

Nowe przygody bohaterów Wielkiego Ogarniacza Życia, bestselerowego poradnika o tym, jak być szczęśliwym, nie robiąc niczego. Jej życie to nieustanna walka między spaniem a internetem. Chciałaby tracić kilogramy tak szybko jak pieniądze i cierpliwość. Co wieczór postanawia, że od jutra zmieni się na lepsze, ale kiedy wstaje rano, przypomina sobie, że przecież jest idealna. I wtedy poznaje...

I wtedy poznaje TEGO JEDYNEGO.

Pan Buk woli dobrze zjeść, niż podobać się byle komu. Gdyby nie związek z Panią Bukową, mógłby przeżyć całe życie w przekonaniu, że nie ma wad.

Ale ONA wie też, że czasem jedyne wyjście to wyjście na piwo, a ON – że jeśli kobieta warczy i nie daje się przytulić, to trzeba odejść na bezpieczną odległość i rzucać w nią czekoladą. I to jest cenna wiedza.

Ta książka pokaże wam, jak być razem i się nie pozabijać.

Codzienne życie Pana Buka i Pani Bukowej możecie śledzić na stronie bukibukowa.pl

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,117923,W...(?)

źródło okładki: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,117923,W...»

Oficjalna recenzja
ZAKŁADKA książek: 461

Zbuk

Pierwsza część „Wielkiego Ogarniacza Życia” Pani Bukowej doprowadziła mnie do napadów spazmatycznego śmiechu. Od lat nie czytałam książki, która rozbawiłaby mnie do łez, a Pani Bukowej to się udało. Jak tylko dowiedziałam się, że będzie druga część, wiedziałam, że muszę ją przeczytać. PO PROSTU MUSZĘ.

„Wielki Ogarniacz Życia we dwoje, czyli jak być razem i się nie pozabijać” zaczęłam czytać, nie wyciągając do końca książki z koperty. Myślę sobie, skoro tym razem autorów jest dwóch, Pani Bukowa i Pan Buk, to i humoru będzie dwa razy więcej. Z rumieńcami i bananem od ucha do ucha zaczęłam czytać. Najpierw dwadzieścia stron, potem sto, byłam w połowie, parę razy parsknęłam śmiechem, dotarłam do końca… i się zdenerwowałam. Gdzie ten cięty humor? Gdzie ta lekkość? Co się stało, ja się pytam?!

I przyznam, że nie wiem, co więcej mogłabym napisać. Fabuły tu nie ma, stylu też nie, nie ma się nad czym rozwodzić. Owszem, w niektórych z opisanych sytuacji można się odnaleźć, przewidzieć ich zakończenie, bo wiadomo, jak jest. Jak kobieta mówi, że się nie obraziła, to znaczy, że jednak tak, i to bardzo. Toteż z przykrością stwierdzam, że mnie Państwo Bukowie już nie bawią.

Karolina Purłan

Estera | 2018-11-19
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 19 listopada 2018

Cudowny poprawiacz humoru i bardzo udany produkt marketingowy. Z przyjemnością sięgnę po trzecią część... Serdecznie polecam na ponure jesienne wieczory.

jousna | 2018-10-21
Przeczytana: 21 października 2018

Minimalnie słabsza od części pierwszej. Ale poprawiła mi humor w pochmurny, październikowy weekend. Przeznaczona z pewnością dla młodszego pokolenia, ale cóż mogę poradzić, że ja wciąż czuję się młodo :) I lubię się pośmiać. Tak beztrosko, głośno, zapominając o problemach. I to właśnie dała mi Pani Bukowa i Pan Bukowy. Dobrana para pod względem poczucia humoru i jak wynika z książki, w życiu prywatnym również :)

Mey-Mey | 2018-10-03
Na półkach: 2018, Przeczytane, Obyczajowe
Przeczytana: 03 października 2018

Oczywiście, że historie zawarte w tej książce są delikatnie przerysowane i nie należy brać ich dosłownie słowo w słowo. Wielki ogarniacz trzeba czytać z wielkim dystansem, a wtedy śmiechom nie będzie końca.
Polecam bardzo!

kryptonite | 2018-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2018

Jak przy 'Wielkim Ogarniaczu Życia' śmiałam się do łez przy każdym rozdziale, tak druga część sprawiła, że chichotałam... tylko przy jednym komiksie. Uroku dodaje pojawienie się Pana Buka, ponieważ w kilku sytuacjach chętnie poznawałam męski punkt widzenia, ale większej niespodzianki w tej książce nie spowodowało, niestety.
Byłam przygotowana na kolejny śmiech do rozpuku, nawet do bólu brzucha, ale rozczarowałam się. Niestety...

Sargento_Garcia | 2018-09-12
Przeczytana: 12 września 2018

Pierwsza część bardziej mi się podobała i do mnie przemawiała.

popiszsieplay | 2018-10-07
Przeczytana: 29 września 2018

"Mówi się, że życie jest jak gotowanie - niby wszyscy mają ten sam przepis, a każdemu wychodzi co innego. Mnie na przykład zwykle nic nie wychodzi."

Znacznie lepsza część niż poprzednia. Może dlatego, że pisana z dwóch punktów widzenia!
Nie wiem jaką są parą, ale Pani Bukowa i Pan Las tworzą świetny duet pisarski. Ona ironiczna, on prostolinijny i dosadny. Ubawiłam się podczas tej lektury. Jednak to tylko niewielki poradnik, a nie opasłe tomisko literatury obyczajowej. Nie znajdziemy w nim wyszukanego słownictwa i pięknych krajobrazów. To coś bardziej w stylu pamiętnika związkowego. Proste, lekkie i przyjemne. Ot, na jesienny wieczór. Niestety tylko jeden.
A najbardziej spodobał mi się rozdział "Jak wyznać miłość, nie używając słowa na K". Było tam między innymi: Pośpij jeszcze, Daj znać jak dojedziesz, A jadłeś dziś coś?, Ubierz się ciepło, Przynieść ci herbatkę? Ja to zrobię, Podrapać cię po plecach?, Z tobą jest najlepiej. To powinno się oprawiać w ramki i wręczać nowożeńcom w...

tysya | 2018-10-26
Na półkach: 💙 2018, Przeczytane
Przeczytana: 25 września 2018

I ja zgodzę się z opiniami poniżej - pierwsza część była o wiele lepsza, ale pomimo tego i tę część czytało się z humorem. Doskonały poprawiacz humoru, idealny na jesienne, ciemne i zimne wieczory z kubkiem ciepłej czekolady w ręce 🍦😉
Kto wie, może doczekamy się i trzeciej części? 😅

magdaleks | 2018-12-30
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 30 grudnia 2018

Ostatnia książka przeczytana w 2018 roku i powiem Wam, że było warto. Mnie śmieszyła, szczególnie że jakbym momentami czytała o sobie. Szybko się czyta, i wybuchy śmiechu gwarantowane ! Polecam szczególnie parom w związkach :)

Secret | 2018-12-04
Na półkach: Obyczajowe, Przeczytane, E-book
Przeczytana: 04 grudnia 2018

Przeczytałam i nie powiem nic odkrywczego, bo wręcz powtórzę setki innych opinii.
Książka jest gorsza od poprzedniczki, ale czytało się ją niezwykle dobrze.
Osobiście wolałam części poświęcone rozważaniom Pani Bukowej, bo Pan Buk mniej mi przypadł do gustu.
Niemniej jestem zadowolona.

Kurebayashi | 2018-11-25
Na półkach: Pani Bukowa, Przeczytane
Przeczytana: 07 listopada 2018

Książka-mem, czyli coś do przeczytania, obejrzenia i padnięcia ze śmiechu :)
Szybko, łatwo i przede wszystkim mega przyjemnie!

Pani Bukowa po raz drugi udowadnia, że na życiu zna się jak nikt inny. Także na życiu we dwoje, po odnalezieniu swojej drugiej połówki. Czytając albo śmiałam się do łez, albo kiwałam głową z aprobatą "tak, tak właśnie jest", albo jedno i drugie jednocześnie.

Pierwsza część minimalnie lepsza, ale być może przez to, że tym razem wiedziałam czego się spodziewać. To wciąż genialny humor, odskocznia od codzienności, prawdy życiowe podane na tacy, no i ja też mam swoją Magdę! To wszystko się zgadza!

Niezawodna metoda na poprawę nastroju, także gorąco polecam obie części Wielkiego ogarniacza życia. Sądząc po zakończeniu, wygląda na to, że w przyszłości możemy spodziewać się części trzeciej. OBY!