Książka Roku 2018

Weź się ogarnij

Wydawnictwo: Znak Literanova
rozrywka
kamkad

Jeśli kiedykolwiek miałaś wyrzuty sumienia, że nie biegasz codziennie półmaratonu, nie jesz jarmużu, nie segregujesz kolorami idealnie wyprasowanych ubrań i w ogóle jesteś czasami taka trochę nieogarnięta... to ta książka jest właśnie dla ciebie! Dzięki niej: - dowiesz się, co zrobić, żeby w ogóle nic nie robić i być zadowoloną z życia, - nauczysz się pielęgnować swoją strefę komfortu, żeby...

Dzięki niej:
- dowiesz się, co zrobić, żeby w ogóle nic nie robić i być zadowoloną z życia,
- nauczysz się pielęgnować swoją strefę komfortu, żeby już nigdy nie musieć z niej wychodzić,
- a przy tym uwolnisz swoją kreatywność i będziesz się świetnie bawić!
Przed tobą zestaw 111 ćwiczeń (labiryntów, wykreślanek, list, rebusów, krzyżówek, szyfrów i innych zadań), dzięki którym twoje nicnierobienie zyska niemal naukową podbudowę! Bo co jak co, ale w nicnierobieniu Pani Bukowa jest ekspertem jak mało kto!

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Gąska | 2019-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2019

Halo, czy jest tu ktoś, kto nie zna Pani Bukowej? Jeśli jakimś cudem uchowały się takie osoby, to odsyłam Was na jej fanpage na Facebooku. Ja obserwuję ją już od bardzo dawna, nie wiem, kim naprawdę jest, ale jej poczucie humoru doskonale wpasowuje się w moje. Jest skarbnicą wiedzy i każda kobieta powinna się dostosować do jej rad: „Uczcijmy udany tydzień diety siedmioma babeczkami”, „prawdziwa przyjaźń musi się opierać na solidnych fundamentach, takich jak sarkazm, alkohol, czy niechęć do tych samych osób”, „dobry facet potrafi sprawić, że poczujesz się seksowna, silna, zdolna do wszystkiego. A nie, sorry. To wino. To wino to potrafi”. Te i wiele innych mądrości możecie znaleźć na jej portalach społecznościowych oraz w jej książkach.

Tym razem miałam okazję poznać „ćwiczenia dla ogarniętych inaczej”, z których dowiedziałam się co robić, by nie musieć wychodzić ze swojej strefy komfortu, co robić, żeby się nie narobić i wyśmienicie się bawić… głównie jedząc pizze, pijąc wino i...

Hanna | 2019-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2019

Jestem pewna, że każdy z Was kiedyś słyszał o Pani Bukowej i jej niesamowitym dystansie do świata, ludzi i siebie. "Weź się ogarnij" to kolejna świetna książka, która pozwala na kilka godzin zapomnieć o tym co się wokół nas dzieje.

Pani Bukowa słynie z sarkazmu oraz ironii, i właśnie dzięki temu za każdym razem na mojej twarzy pojawia się szczery uśmiech!

Dzięki kolorowankom, labiryntom, wykreślankom, krzyżówkom, łamigłówkom i różnorodnym ćwiczeniom jakie znajdziemy w tej publikacji możemy się zrelaksować, odprężyć i zdystansować.

Pani Bukowa oddaje w ręce czytelników poradnik, dzięki któremu dowiadujemy się, co zrobić, żeby w ogóle nic nie robić i co ważniejsze być zadowolonym z życia. "Weź się ogarnij" uczy również pielęgnacji swojej sfery komfortu, a także kreatywności! Pamiętajcie jednak, że trzeba na to wszystko patrzeć z przymróżeniem oka. W końcu o to w tej książce chodzi! Zapewniam Was im dalej będziecie zagłębiać się w kolejne strony niniejszego tytułu, tym większa...

Sal | 2019-01-28
Przeczytana: 25 stycznia 2019

Wielbicielem „Bukowej” bezsprzecznie jestem i ja i moje latorośle. Bukowa jak i „Chujowa Pani Domu” to nasz cel , ideał, filozofia. Obie wcześniejsze książki nabożnie przechowujemy w ważnym miejscu domowej biblioteki – tak pomiędzy chlebownikiem a apteczką, żeby w potrzebie daleko nie biegać. No własnie. Biegania się brzydzimy.

W dzisiejszych czasach , gdy wszystko fit, zdrowe, w ruchu , zaplanowane, z kierunkowskazem „sukces” , kalendarzem „planuj” i „walcz”- ciężko po prostu wytrzymać presję. Po to nam Pani Bukowa właśnie. Ona nie ocenia- akceptuje po prostu. Nie musisz być taka jak reszta, nie potrzeba tego pędu i impetu. Cóż , wszak jestem ogarnięta inaczej i czas się tego nie wstydzić.

Czasy ciężkie nastały dla innych, dla zwolenników slow w życiu. Sukces może i nie dla nas ale odpowiedz sobie na pytanie: Czym dla Ciebie jest szczęście? Jeśli po prostu to weekend z książką w kącie , lampką wina i psem/kotem w nogach, jeśli na drugim biegunie znajduje się kierunkowskaz...

ewelina zdaniewicz | 2019-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2019

Pani Bukowa po raz kolejny uczy nas dystansu do siebie i otaczającego nas świata. Pokazuje, że „fajne życie” jest w naszym zasięgu – wystarczy tylko chcieć i przestać się przejmować pierdołami. Dodatkowo w tej pozycji zupełnie nieinwazyjnie próbuje pobudzić naszą kreatywność i zmusić nas do zrobienia rachunku sumienia dotyczącego wymienionych wyżej sfer naszego życia. I jeżeli przyłożymy się do proponowanych zadań, prawdopodobnie uda nam się wyciągnąć pewne wnioski, a jak dobrze pójdzie, to wprowadzić zmiany, dzięki którym tytułowe ogarnięcie stanie się faktem.
Komu więc poleciłabym tę książkę? Raczej osobom młodym, którym Internet jest nieobcy i które podchodzą do życia z dystansem. Z drugiej strony również kobietom dojrzałym, żeby wiedziały, że można inaczej, bo jak raz zapomnimy odkurzyć mieszkania, to wbrew pozorom nic wielkiego się nie stanie.
Jeżeli jednak czekasz na poważny poradnik, który sprawi, że poukładasz swoje życie i stworzysz plany, dzięki którym maksymalnie...

Ania Kazior | 2019-02-08
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 08 lutego 2019

Panią Bukową znam oczywiście z Internetu, bo jej wcześniejszych książek nie czytałam. Trafił w moje ręce dopiero jej poradnik „Weź się ogarnij”. Tak bardzo żałuję, że książeczka jest tak krótka i niewielka, bo chwile z mądrością Pani Bukowej to najbardziej odprężający, zabawny czas, jaki miałam okazję spędzić w ostatnich tygodniach.
Pani Bukowa czerpie z życia same przyjemności. Je pizzę, ciasteczka i czekoladę, pije wino, ogląda seriale, wysypia się do woli i unika wszelkiego wysiłku. To zacna, odważna postawa w dzisiejszych czasach, kiedy narzuca się nam zdrowy tryb życia, zmusza do uprawiania sportu, utrzymywania krystalicznie czystego domu i jedzenia jarmużu i awokado. I żyjemy pod presją mediów, które pokazują wypielęgnowane, wysportowane piękności, robiące zawrotne kariery przy jednoczesnym prowadzeniu nieskazitelnych domów, w których wszyscy jedzą zdrowe, domowe posiłki. Z mojego doświadczenia wynika, że nie da się zrobić wszystkiego, można więc popaść we frustrację. Na...

Luna | 2019-01-26
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: styczeń 2019

Weź się ogarnij i zrób coś ze swoim życiem (np. kup tę książkę i zajmij się jej uzupełnianiem). Pani Bukowa na stałe zawitała do mojego małego świata. Dzięki niej dowiedziałam się jak być zadowolonym z życia, kiedy nic nam nie wychodzi i jak to zrobić, żeby nic nie robić. Polecam szczególnie na ponure, deszczowe dni.

Marta | 2019-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2019

I znowu szaro, buro, zimno i… smogowo za oknem (tak, mieszkam w Krakowie). W swojej biblioteczce masz same literackie klasyki lub poradniki typu: “jak żyć?”. Nie oszukujmy się, w takim czasie jak teraz, najchętniej ukryłabyś się w zaciszu swojego domu, pod kocykiem, z herbatką w ręce, by nie robić nic nadwyrężającego. I tu z pomocą, na takie właśnie dni, przychodzi nowa książka Pani Bukowej, czyli „Weź się ogarnij. Ćwiczenia dla ogarniętych inaczej”.

Nie powiem – co się uśmiałam przy lekturze tej książki, to moje. A jak wiadomo, śmiech to samo zdrowie i kilka spalonych kalorii więcej. Dzięki!

Uprzedzam, że Pani Bukowa swoim sarkazmem, ironią i ogromnym dystansem do otaczającego nas świata, potrafi zdziałać cuda i wywołać salwę śmiechu. Przykład? Nie ma sprawy! Nie sądziłam, że w ciągu dnia robię tyle ćwiczeń, że mogę sobie darować wycisk na siłowni.

Weźmy pod uwagę codzienne chodzenie od kanapy do lodówki, wstawanie z łóżka, otwieranie wina, przewracanie kartek w książek – można...

TeaBooksLover | 2019-02-20
Przeczytana: 17 lutego 2019

"Weź się ogarnij" to już trzecia książka w dorobku Pani Bukowej - tajemniczej autorki, która zdobyła rzesze fanów swoim charakterystycznym poczuciem humoru i podejściem do życia tak innym od tego, jakie serwują nam "lajfkołczowe" poradniki. Z tej książki, podobnie jak dwóch poprzednich, nie dowiecie się jak być fit, wzbogacić się w miesiąc czy jak stać się lepszą wersją siebie, ale garść porad, uzupełnionych krzyżówkami, rebusami czy wykreślankami, z pewnością sprawi, że się uśmiechniecie. I może bez wyrzutów sumienia sięgnięcie po kolejny kawałek pizzy 😉 Nikomu nie polecałabym stosować wszystkich tych zaleceń w praktyce, bo to książka humorystyczna, a nie poważny poradnik, ale kilka by nie zaszkodziło, żeby znaleźć w swoim życiu trochę więcej miejsca na luz i drobne przyjemności. Ja po raz kolejny świetnie się bawiłam z Panią Bukową i mam nadzieję, że to nie było nasze ostatnie spotkanie 😉

Elizabeta | 2019-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2019

Nie znam osoby, która nie miewa dni słabości. Dni, w których najchętniej zanurzyłaby całe swoje śmiertelne ciało w puchu kołdry i nie wynurzałaby stamtąd nosa przez cały dzień. Albo nie. Jednak wychylałaby się nieco sięgając raz po raz po kieliszek z winem albo czekoladową pralinę. Macie tak czasem? Bo ja tak!
Pani Bukowa, czyli znana wszystkim postać z sołszialmidiów, postanowiła uratować nas wszystkich przed okropieństwami życia codziennego i stworzyła życiowy nieporadnik o tym jak zrobić, żeby się nie narobić oraz czasem zeżreć coś dobrego nie wzbudzając poczucia winy.

To druga część zabawnej książeczki dla dużych dzieci, które lubią czasem udawać, że zabawa w dorosłość to tylko problem przejściowy i w każdej chwili mogą powrócić do sielskiego dziecięcego życia. Tak naprawdę to można czasem zrobić skok w bok i jak nikt nie patrzy pokolorować obrazki, wyciąć zabawne sentencje i powiesić na tablicy korkowej, a potem, ukradkiem, złożyć mały samolocik i puścić go w ruch siłą...

Panda | 2019-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2019

Bardzo ciekawa książka... W sumie to bardziej zeszyt ćwiczeń. Polecam młodzieży i dorosłym. Duża dawka śmiechu i dystansu do świata. Kreatywne zadania i ćwiczenia. Warto przeżyć przygodę z tą książka. Ma naprawdę porządne i zdrowe podejście i przesłanie przede wszystkim. W tym szalonym świecie i życiu na czas zdecydowanie potrzebujemy takiego spojrzenia jakie przedstawia nam Pani Bukowa :) Bardzo lubię serię książek Pani Bukowej, choć przy depresji i ciągłym lezeniu na kanapie nie koniecznie 😂