Podróż do krainy umarłych

Cykl: Zanim nadejdzie jutro (tom 1)
Wydawnictwo: Videograf
historyczna
katja_79

Historia o zwykłych ludziach, których życie zmienia się w ciągu kilkunastu minut… Początek wojny to dla Kresów Wschodnich czas wywózek w odległe i złowrogie rejony Związku Radzieckiego. Dobrze zapowiadająca się aktorka, żyjąca w szczęśliwym związku z lekarzem społecznikiem, zawadiacki lekkoduch grający na saksofonie i fortepianie, siostry bliźniaczki, których ojciec znika bez śladu, chłopiec opiekujący się niewidomym dziadkiem i młoda mężatka wychowująca córeczkę – tych wszystkich ludzi pewnego dnia połączyło jedno zdarzenie... Wywózka w nieznane, do świata, w którym jedynie śmierci jest pod dostatkiem, a życie staje się już tylko walką o przetrwanie. Czy poradzą sobie na tej nieludzkiej ziemi, nie tracąc swojego człowieczeństwa? A może w staraniach, by dotrwać do następnego dnia, wygrają zwierzęce instynkty?

źródło opisu: http://www.dictum.pl

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Biblioteczka Rudej | 2018-09-24
Przeczytana: 24 września 2018

"Niekiedy mamy żal do świata, że nas los nie oszczędza. A przecież cóż znaczy życie. To tylko krótka wędrówka, która szybko się kończy. Po cóż więc marnować cenne minuty na utyskiwania i żale. Wszystko mija, bez względu na to, czy jesteśmy bogaci czy biedni, mądrzy czy głupi".

Są autorzy na naszym rodzimym rynku wydawniczym, których kupuję w ciemno, bo już samo nazwisko autora jest dla mnie najlepszą rekomendacją. Pani Joanna nie potrzebuje marketingu ani miliona zapowiedzi, bo to już marka sama w sobie Autorka nie musi udowadniać nikomu, że potrafi pisać, bo każda jej książka zasługuje na miano bestsellera i ekranizację i każda stanowi gotowy scenariusz Jak do tej pory przeczytałam wszystkie książki Pani Joanny i ani razu się nie rozczarowałam, no może trochę tym, że wydaje za rzadko, ale tak to już jest,że na ulubionych autorów trzeba trochę poczekać, bo nie o ilość tu przecież chodzi, a o jakość.
Myślałam, że po ostatniej powieści autorka nie jest mnie w stanie zaskoczyć ,a tu...

katja_79 | 2018-09-15
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 15 września 2018

Joanna Jax potwierdziła swój fenomenalny talent. Książka doskonała. Postacie żyją naprawdę, a ich losy angażują czytelnika do granic możliwości. Akcja od początku wartka, wciągająca, nie pozwala spokojnie odłożyć książki z jakichś prozaicznych powodów. Od razu chce się wracać, i wiedzieć co dalej? To co się działo na Kresach podczas wojny jest porażające w swoich statystykach, ale pani Joanna ubrała to w ludzkie historie, które mrożą krew w żyłach, które nakazują nam- ludziom z pokolenia, które nie zna gwałtu wojny, zatrzymać się na chwilę w tym pędzie życiowym i docenić pokój i pewne jutro. Dla mnie mistrzostwo. Niecierpliwie czekam na kolejny tom. I każdemu szczerze polecam, uczta dla czytelnika <3

Iliana | 2018-09-20
Przeczytana: 20 września 2018

Twórczość Joanny Jax to powieści pełne afektywnych, wzruszających wątków, fabuły przeplatającej odmienne społecznie i kulturowo rzeczywistości. Spotkanie z prozą autorki to niezapomniane wrażenia. Jax pokazuje kunsztowność swojej pasji i ogrom włożonej do każdej z historii pracy. „Podróż do krainy umarłych” otwiera trzytomowy cykl poświęcony trochę zapomnianych przez literaturę losów ludzi z Kresów Wschodnich, na przedsionku drugiej wojny światowej, gdzie mamy okazję poznać licznych bohaterów, barwnie wykreowanych, którzy wzbudzają w nas wiele emocji. Zestawiając ich ze współczesnym życiem, autorka daje nam jasny sygnał – pamiętajmy i nie zapominajmy.

Powieść niezwykle klimatyczna, barwna, sensualna. Wszystkimi zmysłami jesteśmy w stanie wysupłać ze świata otaczającego postacie, zarówno dźwięki podwórkowego handlu, charakterystyczny zapach knajp, kawiarni, czy smak biedy, wtopionej w tło poboczne, ale istotnej i autentycznej. Dodatkowego kształtu i wartości fabule dodają...

Dariusz | 2018-09-24
agnesse_ | 2018-09-22