Druga strona nocy

Okładka książki Druga strona nocy Joanna Jax
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Druga strona nocy
Joanna Jax Wydawnictwo: Videograf Cykl: Zanim nadejdzie jutro (tom 3) powieść historyczna
powieść historyczna
Zanim nadejdzie jutro (tom 3)
Druga strona nocy
Videograf
2019-05-15
2019-05-15
głód Kresy Wschodnie literatura polska łagier odmiana losu okupacja sowiecka przemoc strach śmierć terror walka o przetrwanie zsyłka

Dopóki się żyje, wszystko jest możliwe

Pani Joanna i tym razem mnie nie zawiodła.Polecam nie tylko miłośnikom historii

Pani Joanna i tym razem mnie nie zawiodła.Polecam nie tylko miłośnikom historii

Przez tę serię się płynie. Łapczywie połykałam kolejne zdania, żeby potem żałować, że już skończyłam czytać. Świetna literatura.

Powieść czyta się naprawdę szybko, ale trudno było przebrnąć przez te tkliwości. Nie moja bajka... Fochy, pocałunki, zdrady, intrygi... W tle wielka trudna historia, a tu takie bzdury. Bohaterowie irytujący. Polubiłam tylko Błażeja.

Dalsze losy ludzi brutalnie doświadczonych przez los. Nadal trwa wojna w walce o lepsze jutro. Wygnańcy wyruszają w drogę do Polski nie mając pojęcia ile jeszcze muszą znieść po drodze. Książka jest 3 tomem serii "Zanim nadejdzie jutro" Joanny Jax. Polecam

Trzeci tom sagi. Czy to jest koniec? a Może dopiero poczatek?

Trzeci tom sagi. Czy to jest koniec? a Może dopiero poczatek?

Dotrwałam do końca wycierając czasem łzę...jedno wiem, marzenia i silna wola walki o nie to droga przyszłości....

,,Druga strona nocy'' zamyka drugi cykl Joanny Jax ale to jeszcze nie koniec tej sagi także już mam na słuchawkach kolejną trylogię.
Książka była pełna skrajnych emocji od radości i łez szczęścia do bólu i strachu.
Rollercoaster który zafundowała czytelnikom Jax zwiastuje że emocji nie powinno zabraknąć i w kolejnych tomach.
Polecam 👏👏👏

Polecam 👏👏👏

Poruszająca, jak poprzednie części. Książka zainspirowała mnie do poszukiwań grobu prapradziadka, który jest pochowany w Pahlavi. Wszystkie rodzinne wspomnienia kończą się "dotarł z armią Andersa do Iranu i zmarł w Pahlavi". Dla mnie zupełnie nowum to opis dalszej tułaczki bohaterów, nie przypominam sobie, abym wcześniej spotkała się z tą tematyką.

Finał trzytomowego cyklu Joanny Jax. Bohaterowie , których poznajemy, gdy mieszkają w Wilnie i okolicach w latach trzydziestych, wciągani są bezlitośnie w tryby historii. Szargają nimi namiętności, wystawiani są na różnego rodzaju próby i nikt po latach wojny nie jest już taki sam. Dobrze napisana seria.

W tej części można było lekko się pogubić, ale polecam tę sagę :) przyjemnie się czyta, losy bohaterów ciekawie się wiążą, książki Joanny Jax to ten rodzaj książek, przy którym można odpocząć. Polecam!