Podróż do krainy umarłych

- Kategoria:
- powieść historyczna
- Cykl:
- Zanim nadejdzie jutro (tom 1)
- Wydawnictwo:
- Videograf
- Data wydania:
- 2018-09-19
- Data 1. wyd. pol.:
- 2018-09-19
- Liczba stron:
- 400
- Czas czytania
- 6 godz. 40 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788378356776
- Inne
Historia o zwykłych ludziach, których życie zmienia się w ciągu kilkunastu minut… Początek wojny to dla Kresów Wschodnich czas wywózek w odległe i złowrogie rejony Związku Radzieckiego. Dobrze zapowiadająca się aktorka, żyjąca w szczęśliwym związku z lekarzem społecznikiem, zawadiacki lekkoduch grający na saksofonie i fortepianie, siostry bliźniaczki, których ojciec znika bez śladu, chłopiec opiekujący się niewidomym dziadkiem i młoda mężatka wychowująca córeczkę – tych wszystkich ludzi pewnego dnia połączyło jedno zdarzenie... Wywózka w nieznane, do świata, w którym jedynie śmierci jest pod dostatkiem, a życie staje się już tylko walką o przetrwanie. Czy poradzą sobie na tej nieludzkiej ziemi, nie tracąc swojego człowieczeństwa? A może w staraniach, by dotrwać do następnego dnia, wygrają zwierzęce instynkty?
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Oficjalne recenzje
Miłość ma na oczach bielmo, ale życie bez niej jest nic niewarte
Dla miłośników sag rodzinnych i swego talentu Joanna Jax przygotowała nowy cykl. Jego pierwszy tom trafi do rąk czytelników w październiku. „Podróż do krainy umarłych” to książka wyborna, która opowiada o czasie trudnym i bolesnym, a jej akcja rozgrywa się głównie na Kresach Wschodnich w latach 1937-1940. W tym okresie Europa stanowiła wrzący tygiel, w którym temperatura osiąga apogeum i lada chwila może skutkować wojną. Wschodnie rubieże Polski również są miejscem niespokojnym. Narodowości, które żyją obok siebie, nie są sobie życzliwe. Niekiedy dochodzi do słownej wymiany zdań, innym razem w ruch idą pięści. W tym niespokojnym świecie trzeba żyć i pracować, dbać o dom i o to, by było co jeść. Bogatym jest łatwiej i lżej. Biedni muszą się nieźle napocić, by pokonać głód i mieć się w co odziać w czasie chłodów.
Bohaterami powieści są ludzie wywodzący się z różnych środowisk, bogaci i biedni, rodowici mieszkańcy Wileńszczyzny i ci, którzy przyjechali tam szukać swego szczęścia. Kobiety, mężczyźni i dzieci. Młodzi i starzy. Łączy ich jedno – są Polakami i patriotami. Ich życie różnie się układa. Przyjaźnią się, kochają i nienawidzą. Chcą cieszyć się życiem i szukać swojej drogi. Ich kręte ścieżki przecinają jednak wydarzenia historyczne. A wtedy emocje czytelnika sięgają zenitu.
Nina, pochodząca z Krakowa aktorka, szuka w Wilnie sławy i możliwości grania wielkich ról. Paweł leczy jej kontuzję i zyskuje coś więcej niż tylko wdzięczność pacjentki. Jakub przyjeżdża z Warszawy, by starać się o posadę saksofonisty w orkiestrze i grać, umilając innym posiłki, ale musi podjąć pracę w charakterze kelnera. Fryderyk i Berenika Domosławscy próbują wychować niesforną córkę, która jest niczym żywe srebro i miewa piekielne pomysły. Nastoletni Błażej, niezbyt skory do pracy, musi utrzymać siebie i niewidomego dziadka. Kapitan Kącki wraz z żoną wychowują zaś dwie prawie dorosłe córki, które niekiedy kłócą się o przystojnych kawalerów. Laura Przebindowska, najlepsza partia z wyższych sfer, gustuje w tych niżej urodzonych i ma nieokiełznaną osobowość. Wszystkie te postaci poznajemy w przededniu wojny. Ich życie jeszcze jest w miarę spokojne, choć nie brak w nim zawirowań. Prawdziwe trudy nastaną wtedy, gdy pokój zakłócą Hitler i Stalin...
Książka ta stanowi porywającą lekturę, dla której traci się głowę już po kilku zdaniach. Wyobraźnia pracuje na wysokich obrotach, a czytaniu towarzyszy wrażenie, jakby opisanych bohaterów znało się od dawna. Ich sylwetki wydają się żywe i dynamiczne. Każdy ma ciekawą osobowość, kocha ojczyznę i jest świadomy swojej tożsamości. Za to przyjdzie im jednak zapłacić wysoką cenę i doświadczyć piekła na ziemi. Historia naznacza bowiem los każdego z nich.
Przedstawione sceny są bardzo realistyczne i doskonale oddają atmosferę tamtych czasów i miejsc. Kresy mają niepowtarzalny, uroczy klimat, przepełniony melancholią i tęsknotą za światem, który wraz z wojną odszedł na zawsze. Książkę czyta się z prawdziwą przyjemnością. Daje nam ona możliwość poznania tamtej rzeczywistości, panujących wtedy stosunków społecznych, kultury i światopoglądów. Przypomina, jak wyglądała kiedyś Polska, jak żyli nasi rodacy, jak wyglądał świat międzywojenny daleko od Krakowa czy Warszawy. Jak bohaterowie z różnych warstw społecznych przez wojnę stali się wszyscy osobami prześladowanymi, poniżanymi i zabijanymi za to, że byli Polakami. Wielu scenom towarzyszą wzruszenie i łzy.
Joanna Jax znów udowodniła, że ma ogromny talent literacki i wspaniałą wyobraźnię, dzięki której powstają wybitne książki. Z niecierpliwością czekam na drugi tom, który ukaże się na początku przyszłego roku. Z całego serca polecam Wam lekturę tę książki, która moim zdaniem zasługuje na miano arcydzieła.
Bernadeta Łagodzic-Mielnik
OPINIE i DYSKUSJE
Wspaniała narracja, postacie wyraziste i interesujące. Losy bohaterów zatrważające, ale jeżeli się sięga po książkę która dzieje się na kresach od 1937 roku, to tego się spodziewamy. Uwielbiam pióro Joanny Jax, już zaczynam tom 2.
Wspaniała narracja, postacie wyraziste i interesujące. Losy bohaterów zatrważające, ale jeżeli się sięga po książkę która dzieje się na kresach od 1937 roku, to tego się spodziewamy. Uwielbiam pióro Joanny Jax, już zaczynam tom 2.
Pokaż mimo toNie mogłam się zabrać za te tomy bo przytłaczały mnie okładki... niepotrzebnie :)
Czyta się bardzo szybko i przyjemnie pomimo tematu który jest poruszony
Nie mogłam się zabrać za te tomy bo przytłaczały mnie okładki... niepotrzebnie :)
Pokaż mimo toCzyta się bardzo szybko i przyjemnie pomimo tematu który jest poruszony
Gabriela uwiodła Aleksandra (ordynansa ojca) bo się nudziła. Jak się wydało nie wstawiła się za nim, gdy ojciec go wyrzucił. Założyła się z Klarą, że uwiedzie dla niej Huberta. Spotykała się z nim jako Klara i się zakochała. Klarze powiedziała, że się nie udało. Prawda wydała się jak Hubert poszedł do wojska i Klara dostała od niego list. Gabriela pojechała do Grodna i chciała ratować Huberta. Ten poznał prawdę, jednak nie chciał uciec z dziewczyną, bo nie pozwalał mu na to honor. Klara zakochała się w Kubie, który przywiózł list od ojca. Aleksander poszedł do rosyjskiego wojska, w ramach zemsty zgwałcił Gabriele.
Kuba miał mnóstwo długów w Warszawie, dlatego uciekł do Wilna. Pracował jako kelner, zakochał się w Laurze z którą sypiał. Pomagał mu Tobiasz (brat Huberta), którego pijanego Kuba zaprowadził do domu i go nie okradł. Po jakimś czasie okazało się, że Tobiasz żeni się z Laurą. Kuba nie miał nigdy więcej fizycznych relacji z Laurą. Nigdy nie wybaczył jej, że bawiła się obojgiem. Tobiasz uratował na wojnie życie Kubie. Potem wrócili razem do Wilna. Tobiasz został aresztowany. Kuba chciał mu pomóc. Oddał pieniądze Laurze i kazał uciekać. Sam poszedł do ruskich prosić o pomoc dla Tobiasz, jednak wylądował w więzieniu z Tobiaszem. Razem z Pawłem pojechali pociągiem na wschód.
Nina wyjechała z Krakowa do Wilna do pracy w teatrze. Tam pomału miała zastąpić wielką gwiazdę Apolonię. Ta była zazdrosna i chciała ostatni raz zagrać w sztuce wynajęła oprycha, który zepchnął Nine ze schodów. Podczas regeneracji pomagał jej lekarz Paweł, który się w niej zakochał. Jak się okazało kiedyś był kochankiem Apoloni. Ta miała obsesję na jego punkcie i obwiniała go, że złamał jej serce. Ruski żołnierz zakochał się w Ninie. Po sztuce przyszedł do niej z kwiatami, ale ona nie poszła z nim na kawę, bo miała męża. Nina starała się z Pawłem o dziecko, ale nie wychodziło. Miała kiepskie relacje z matką. Po wybuchu wojny Paweł poszedł na wojnę jako lekarz. Po Ninę przyjechali rodzice z Krakowa. Jak Ruscy weszli do Wilna wszyscy chcieli wyjechać, ale tylko rodzice Niny dostali pozwolenie. Nina poszła do ruskiego żołnierza, który się w niej kochał Powiedział, że się o nią boi i nie dostanie pozwolenie na wyjazd, bo tutaj może ją chronić. Paweł wrócił z wojny do Krakowa, a potem do Wilna gdzie się ukrywał. Ruski nachodził Ninę, chciał się umówić. Umawiali się na kawę. Apolonia wydała Pawła, że wrócił do Wilna. Współpracowała z ruskimi. Pawła aresztowano. Nina poszła do ruskiego. Ten jej obiecywał , że Paweł wyjcie jak będzie jego kochanką. Ona się zgodziła. Ruski był dla niej dobry, próbował zdobyć jej miłość. Nie udało się, zrozumiał, że zawsze będzie kochać męża. Nina była w ciąży z mężem. Ruski zaproponował Pawłowi współpracę, gdy ten odmówił wysłał go na wschód. Nina trafiła do pociągu na wschód z rodzicami Tobiasz i Huberta. Ruski wysłał Apolonię na wschód. Ta podała się za przyjaciółkę Niny w skorzystała z pomocy jej znajomych w pociągu.
Błażej trafił do pociągu razem z Niną i resztą. Kochał się w Gabrieli kąckiej. Miał niewidomego dziadka, którym się opiekował. Stracił w Grodnie przyjaciela. Pomógł tam Gabrieli, która chciała ratować Huberta. Opiekował się córką komendanta policji, która razem z matką pojechała z nimi do Kazachstanu. Zmarła mu matka (zabiła się) i ojciec, który był policjantem, ale potem się rozpił i w końcu umarł ( po tragedii związanej z siostra Błażeja – grób na cmentarzu). Dziadek obiecał opowiedzieć Błażejowi wszystko przed śmiercią.
Gabriela uwiodła Aleksandra (ordynansa ojca) bo się nudziła. Jak się wydało nie wstawiła się za nim, gdy ojciec go wyrzucił. Założyła się z Klarą, że uwiedzie dla niej Huberta. Spotykała się z nim jako Klara i się zakochała. Klarze powiedziała, że się nie udało. Prawda wydała się jak Hubert poszedł do wojska i Klara dostała od niego list. Gabriela pojechała do Grodna i...
więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo toSkomplikowana historia ludzi żyjących na pogranicznych terenach. Różne historie ale problemy takie jak na Śląsku, Mazurach, Zaolziu i innych miejscach świata.
Skomplikowana historia ludzi żyjących na pogranicznych terenach. Różne historie ale problemy takie jak na Śląsku, Mazurach, Zaolziu i innych miejscach świata.
Pokaż mimo toJak dla mnie słaba pozycja. Podchodzi bardziej pod erotyk moim zdaniem a czego innego się spodziewałam. Główni bohaterowie bez wyrazu. Na pewno nie sięgnę poinne książki autorki
Jak dla mnie słaba pozycja. Podchodzi bardziej pod erotyk moim zdaniem a czego innego się spodziewałam. Główni bohaterowie bez wyrazu. Na pewno nie sięgnę poinne książki autorki
Pokaż mimo toTo moja pierwsza pozycja Joanny Jax i nie ostatnia. Jest w niej wszystko co lubię: ciekawe postacie, tło historyczne. Bardzo dobrze się czyta.
To moja pierwsza pozycja Joanny Jax i nie ostatnia. Jest w niej wszystko co lubię: ciekawe postacie, tło historyczne. Bardzo dobrze się czyta.
Pokaż mimo toTo moje pierwsze i zapewne ostatnie spotkanie z Joanną Jax.
To moje pierwsze i zapewne ostatnie spotkanie z Joanną Jax.
Pokaż mimo to63/52/21 „ Podróż do krainy umarłych” (1-wszy tom serii: Zanim nadejdzie jutro), Joanna Jax- powieść historyczna. Poznajemy losy bliźniaczek, saksofonisty, lekarza, aktorki, samotnej matki, chłopca zajmującego się niewidomym dziadkiem, których losy łączą się, przenikają, gmatwają, zatrważają, niepokoją i wzbudzają skrajne emocje. Jeśli powieści historyczne wydają Ci się, że nie są dla Ciebie, to po lekturach Joanny Jax zmienisz zdanie. 😏
Bardzo polecam😊
63/52/21 „ Podróż do krainy umarłych” (1-wszy tom serii: Zanim nadejdzie jutro), Joanna Jax- powieść historyczna. Poznajemy losy bliźniaczek, saksofonisty, lekarza, aktorki, samotnej matki, chłopca zajmującego się niewidomym dziadkiem, których losy łączą się, przenikają, gmatwają, zatrważają, niepokoją i wzbudzają skrajne emocje. Jeśli powieści historyczne wydają Ci się, że...
więcej Pokaż mimo toBardzo dawno nie czytałam już takiej książki. Ciekawe tło historyczne (przełom roku 1938 i 1939), wciągające wątki obyczajowe (są porywy serca, rodzinne tragedie i młodzieńcze rozczarowania), bardzo zróżnicowani bohaterowie (sympatyczni i mniej ;), składają się w wartą polecenia lekturę. Zawsze wydawało mi się, że nie jestem miłośniczką tego typu literatury, a tu proszę, taka niespodzianka. Czy sięgnę po kolejne części? Oczywiście! I to na dodatek niezwłocznie :)
Bardzo dawno nie czytałam już takiej książki. Ciekawe tło historyczne (przełom roku 1938 i 1939), wciągające wątki obyczajowe (są porywy serca, rodzinne tragedie i młodzieńcze rozczarowania), bardzo zróżnicowani bohaterowie (sympatyczni i mniej ;), składają się w wartą polecenia lekturę. Zawsze wydawało mi się, że nie jestem miłośniczką tego typu literatury, a tu proszę,...
więcej Pokaż mimo toJakoś tak powiało nudą.
Jakoś tak powiało nudą.
Pokaż mimo to