Wniosek o wybaczenie

Okładka książki Wniosek o wybaczenie Natalia Sońska
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Wniosek o wybaczenie
Natalia Sońska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Seria z Aktami (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Seria z Aktami (tom 2)
Czwarta Strona
2023-08-23
2023-08-23
Prawnicy Prawniczka Romans Romans prawniczy Warszawa Gdańsk Gwałt

Wyróżniona opinia i

Wniosek o wybaczenie

przeczytanych książek 931 napisanych opinii 636

Związek Judyty i Piotra zakończył się właściwie zanim tak naprawdę zaczął się. Adwokat zawiódł zaufanie pani mecenas, choć dobrze wiedział ile znaczy dla niej lojalność i szczerość. Jednak muszą doprowadzić do końca sprawę i dowieść niewinności wspólnego klienta.
Nie będzie to łatwe zadanie, bo między nimi cały czas „iskrzy”. Do tego Judyta musi zmierzyć się z kłopotami w jakie wpadł jej przyrodni brat.
Czy wspólne wyjazdy do Gdańska na nowo zbliżą do siebie prawników? Czy Judyta w końcu wysłucha Piotra i zrozumie co nim kierowało?

Seria „Z aktami” to mieszanka różnych gatunków, którą ja uwielbiam!! Mamy tu coś z powieści obyczajowej, trochę romansu, sensacji i wątek kryminalny. A wszystko współgra ze sobą idealnie!
Poznajemy coraz lepiej naszych bohaterów, okazuje się że nie tylko Piotr coś ukrywał. Również pani mecenas ma swoje tajemnice. Sprawa, którą wspólnie prowadzą, nabiera rozpędu, pojawiają się nowe, zaskakujące fakty. Okazuje się, że cała intryga została dobrze przemyślana i uknuta przez… no właśnie! Przez kogo? To już musicie sprawdzić sami! I wierzcie mi! Warto! Ja dałam się zaskoczyć 😉
Jednak nie wszystkie wątki zostały rozwiązane i bardzo dobrze! Bo ja nie mam ochoty rozstawać się z tymi bohaterami i już się nie mogę doczekać momentu, w którym trzecia część wpadnie w moje ręce!!!

„Wniosek o wybaczenie” Natalia Sońska.

Judytę i Piotra poznajemy w trakcie trwania sprawy Mariusza, męża przyjaciółki kobiety. Jakaś przeszłość już za nimi a oni obecnie próbują pomóc klientowi za wszelką cenę.

Pomimo uczuć i wspólnych wspomnień starają się oddzielić życie zawodowe od prywatnego. Nie pomaga im w tym pojawienie się brata Judyty, który ma kłopoty oraz przedsiębiorcy Malczewskiego wmieszanego w szemrane interesy.

Czy kobieta będzie umiała pomóc Michałowi ?
Czy Piotr znajdzie w sobie siłę aby profesjonalnie i bez zastrzeżeń wywiązywać się ze swoich obowiązków ?
Jak nowe sytuację połączą ścieżki tej pary ?

Coś mam szczęście do zaczynania historii od kolejnej części 🙃🙃Tutaj nie było to problemem choć wyczuwamy, że TO rozpoczęło się wcześniej.

Ciekawa opowieść o zasadach i normach prawnych. O trudnym i wymagającym zawodzie oraz decyzjach, które zmieniają całe nasze życie.

Mamy dwie osoby walczące i oddane. Zaangażowane i próbujące odnaleźć się w prawniczym świecie. Mamy porywy serca i rozumne kalkulację.

Z jednej strony na szali jest kariera i praca z drugiej rodzina i uczucia. Dostrzegamy wewnętrzne rozterki bohaterów z tym związane i czekamy na decydujące starcie.

Widzimy romans z nutką pikanterii. Prawnicza rzeczywistość miesza się z mafijnymi porachunkami.
Osobiście trochę zabrakło mi sądowych przepychanek i burzliwych rozpraw.

Całość jest ciekawa i wciągająca. Wątki się uzupełniają i przeplatają. Czytamy i czekamy co też wydarzy się za chwilę, gdyż ze strony na stronę nic nie jest oczywiste.

Sporo książek i serii w tej tematyce pojawiło się w ostatnich latach ale tą wyróżnia spory nacisk na analizę i pokazanie wnętrza bohaterów oraz tego jak bardzo pomimo odpychania się niczym jednoimienne magnesy przyciąga ich niewidzialna siła.

„Wniosek o wybaczenie” Natalia Sońska.

Drugi tom historii Judyty i Piotra, w którym jeszcze więcej się dzieje.

Relacja Judyty i Piotra rozpadła się po tym, jak mężczyzna okłamał kobietę. Teraz łączy ich tylko sprawa sądowa. Judyta za wszelką cenę chce go unikać, jednak los sprawia, że ich drogi krzyżują się częściej niż zwykle.

We “Wniosku o wybaczenie ” dowiadujemy się o dalszych losach bohaterów. Piotr zaniechał zaufanie Judyty i w tej części będzie próbował je odzyskać, co nie będzie łatwo rzeczą, ponieważ Judyta tak łatwo nie wybacza, a szczególnie w kwestii zaufania. Bardzo mi się właśnie spodobała nieustępliwość bohaterki, to że nie dała sobą pomiatać i nie pozwalała, aby wszelkie małe gesty Piotra doprowadziły do szybkiego wybaczenia mu.

Tutaj muszę przyznać że wątek romantyczny bardzo mi się podobał. Zostało on bardzo dobrze przedstawiony. Można powiedzieć, że odgrywa on tutaj większe skrzypce niż w poprzedniej części. Podobał mi się rozwój relacji bohaterów.

W tym tomie oprócz właśnie sprawy prowadzonej przez Piotra i Judytę, rozwija się kolejny nowy wątek związany z przyrodnim bratem bohaterki. Bardzo podobało mi się dodanie tego elementu do książki, bo dzięki niemu historia zyskała większego dreszczyku i zdobyła moje większe zainteresowanie. I patrząc na końcówkę tego tomu, już wiem, że w kolejnej części będziemy mieli o wiele więcej na ten temat.

Poprzedni tom całkiem mi się spodobał, jednak druga część o wiele bardziej skradła moje serce. Nie dość, że autorka bardzo fajnie nam rozwinęła całą fabułę; przedstawiła wszystkie wątki i skupiła się tutaj także na rozwijaniu relacji bohaterów; to dodatkowo czytało też się historię bardzo szybko.

Drugi tom historii Judyty i Piotra, w którym jeszcze więcej się dzieje.

Całą pierwszą książkę z serii czekałam, aż coś się zacznie dziać, a się okazało, że cała akcja jest w drugiej. Zdecydowanie Wniosek o wybaczenie, jest ciekawszy, niż pierwsza część. Cały czas Judyta i Piotr tańczą wokół siebie i choć raz chcą być razem innym razem nie koniecznie, widać, że zaczynają darzyć siebie coraz głębszym uczuciem. Na szczęście w drugiej części autorka nie skupiła się tak jak w pierwszej jedynie na ich relacjach i wprowadziła sporo akcji. Mamy tu brata Judyty zaangażowanego w szemrane interesy. Mamy w końcu rozwiązanie sprawy szwagra Judyty, który był oskarżony o gwałt i tu muszę przyznać, że rozstrzygnięcie jest dość zaskakujące (czyli tak jak lubię). Oprócz tego jeszcze lepiej poznajemy bohaterów oraz ich rodzinne sprawy. Muszę przyznać, że drugą część pochłonęłam zdecydowanie szybciej i była naprawdę ciekawa. Jeśli tak dalej pójdzie to trzecia część powinna być już mistrzowska.

Rzadko zdarza się, że 2 tom serii jest jeszcze bardziej wciągający niż pierwszy. „Paragraf na miłość” dostarczył mi wielu emocji i byłam ciekawa czy autorce uda się utrzymać poziom. I zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona.
„Wniosek o wybaczenie” to książka, która można podzielić na dwie części. Jedna z nich wątek kryminalny, który dotyczy brata Judyty, który wpakował się w niezłe kłopoty i pani mecenas próbuje mu pomóc. Pomoc ta daleka jest jednak od wykonywanego przez nią zawodu. Judyta wraz z Piotrem dalej prowadza sprawę w Gdańsku.
Druga część to emocje głównych bohaterów. Ich cięte ryposty wobec siebie, ich uczucie, które wydaje się, że jest silniejsze niż w poprzednim tomie. Są tutaj momenty, w których aż iskrzy. Zarówno Piotr jak i Judyta to dwa silne charaktery, które potrafią dostarczyć wielu emocji czytelnikom.
Oba wątki wzajemnie przeplatają się tworząc idealną całość. Przykład Judyty i Piotra pokazuje, że nie należy mieszać życia zawodowego z uczuciami. Pani mecenas pokazała tutaj nie tylko swój profesjonalizm, ale również ogrom emocji, które w niej siedzą po tym co zrobił Piotr.
Pani Natalia Sońska posiada niezwykle lekkie pióro dzięki czemu przez książkę wręcz płynie się. Nie wiem kiedy nawet znalazłam się na ostatniej stronie. Akcja książki jest dość dynamiczna. Taka jaką lubię. A wszystko to sprawia, że czas spędzony z książką był dla mnie miło spędzonym czasem i chętnie sięgnę po trzeci tom.

"Wniosek o przebaczenie" to kontynuacja losów Judyty i Piotra. Główna bohaterka, z każdą stroną coraz bardziej ujawnia swoje złożone, wielowymiarowe cechy charakteru. Niezwykła mieszanka niezależności, lojalności i profesjonalizmu sprawia, że postać ta wydaje się nam jeszcze bliższa i bardziej autentyczna.

Książka zaskakuje głębią emocjonalną i złożonością relacji. Przyrodni brat głównej bohaterki, choć początkowo stanowi element niespodziewany, wprowadza nową dynamikę do fabuły, co czyni powieść jeszcze bardziej wciągającą. Przenikanie życia prywatnego do zawodowego staje się dla Judyty nie tylko wyzwaniem, ale też okazją do głębszego spojrzenia na własne życie i wartości.

Interakcje z Piotrem Kosteckim dodają powieści pikantnego smaczku. To, co zaczyna się jako profesjonalna relacja, powoli przeradza się w grę emocjonalną, gdzie pragnienia i uczucia wychodzą na pierwszy plan. Autorka świetnie połączyła wątki romantyczne z elementami prawniczymi co w połączeniu stanowi lekturę, od której ciężko się oderwać.

Powieść wyróżnia się bogatą warstwą emocjonalną i świetnie skonstruowaną fabułą. Narracja jest płynna, a rozbudowane dialogi składają się na realistyczny obraz codzienności bohaterów. "Wniosek o przebaczenie" zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu niż pierwsza część.

"Wniosek o przebaczenie" jest książką, która skłania do refleksji nad własnymi życiowymi wyborami. Judyta, będąc tak silnie zmotywowana lojalnością, często staje przed trudnymi wyborami, które wywołują silne emocje zarówno u niej, jak i u czytelnika. Dzięki temu powieść nabiera głębi i staje się nie tylko rozrywką, ale też źródłem inspiracji do przemyśleń.

Zdecydowanie polecam tę książkę każdemu, kto ceni sobie dobrze skonstruowane postacie, złożone relacje i emocjonalne napięcie. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom, który mam nadzieję że będzie równie wciągający 🧡

Książka zaskakuje głębią emocjonalną i złożonością relacji....

Nadal sprawa toczy się ślamazarnie, nadal kręcimy się w kółko, intrygi dają się przeczytać z łatwością ale potrzebowałam przerwy od kryminałów, po które zazwyczaj sięgam. Jako romansidło - może być, choć nie jest najlepsze. Niemniej dam szansę trzeciej części.

'Wniosek o wybaczenie' to druga część Serii o Aktach. Czy mnie zaskoczyła? Oczywiście!
Sprawy w Gdańsku obrócą się o 180' co bardzo wyprowadziło z równowagi naszych prawników jak i mnie samą 😁 A kwitnąca miłość między Judytą a Piotrem jest tak piękna, że aż jej zazdroszczę 🥰
Aktualnie czekam już na kolejny tom, bo to jak kończą się ostatnie rozdziały to dramat! Sam środek akcji gdzie ubolewałam, że nie znam dalszych losów naszych bohaterów a przypuszczam, że dużo się wydarzy! 🔥 😁
I muszę zaznaczyć jeszcze to, że autorka ma lekkie pióro względem pisania. Czytało mi się tą książkę bardzo dobrze, szybko wgryzłam się w kolejne wydarzenia i czytałam ją bardzo swobodnie a narracja prowadzona z punktu widzenia dwóch osób, która łączy się idealnie ze sobą to coś co kocham 🥰
Bardzo polecam i zachęcam do przeczytania!

“Wniosek o wybaczenie” autorstwa Natalii Sońskiej to już druga część Serii z Aktami, w której poznajemy dalsze losy Judyty i Piotra.

❗️Recenzja może zawierać spoilery, gdyż jest to kolejna część Serii z Aktami. Dlatego jeśli macie ochotę poznać historię i kulisy współpracy Judyty i Piotra, to zacznijcie od książki „Paragraf na miłość”.

Judyta Breszka, warszawska prawniczka, jest kobietą o silnym charakterze, niezależną i nieustępliwą, ale jednocześnie głęboko lojalną. Jej decyzja o pomocy przyrodniemu bratu wprowadza ją w świat pełen niepewności i wyzwań, który testuje jej zasady i determinację. Dodatkowo relacje między Judytą a Piotrem Kosteckim się skomplikowały, gdyż Piotra zawiódł jej zaufanie. Ich relacja choć zawodowo toczy się dalej, ze względu na nadal nierozwiązaną sprawę, zdaje się być nie do odbudowania na gruncie osobistym.

Czy Piotrowi uda się odzyskać zaufanie Judyty? Czy Judycie uda się pomóc swojemu bratu?

Sońska umiejętnie buduje napięcie między bohaterami, pozwalając nam na śledzenie ich powolnych zbliżeń i oddaleń, które są pełne znaczących gestów i spojrzeń. To, co zaczyna się jako profesjonalna współpraca, stopniowo przeradza się w romans, który jest zarówno słodki, jak i niegrzeczny, a przede wszystkim autentyczny.

Ale powieść nie jest tylko romansową opowieścią, ale także dokładnie skonstruowanym światem prawniczym, który wciąga i fascynuje. Dużym atutem w opowieści staje się również wątek brata Judyty, który ma pewne długi u wysoko postawionych ludzi z pod ciemnej gwiazdy.

Zakończenie książki, jak w przypadku poprzedniej części, pozostawia nas w niepewności, co tylko potęguje pragnienie poznania dalszych losów bohaterów i sięgnięcia od razu po kolejną część.

“Wniosek o wybaczenie” to kolejna część serii, która z pewnością zostanie w pamięci na długo. Sońska stworzyła niezapomniane postacie i relacje, które są zarówno inspirujące, jak i emocjonujące. To książka, która nie tylko stanowi wspaniałą rozrywkę, ale także skłania do refleksji nad własnymi wartościami i wyborami życiowymi. Serdecznie Wam ją polecam! 🔥

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od wydawnictwa @czwartastrona, a Autorce za wspaniałą lekturę (współpraca reklamowa) 🩷.

Judyta Breszka, warszawska...

Z przyjemnością wróciłam do historii Judyty i Piotra. Tak naprawdę nasza rozłąka nie trwa długo bo zżerała mnie ciekawość jak potoczą się ich losy.

Pierwszy tom skończył się w momencie, który był dla Judyty niewybaczalny... dziewczyna nie potrafiła zapomnieć co zrobił Piotr. I pomimo że podjęła się dalszej współpracy z nim stwierdziła, że to będą już tylko służbowe relacje... ale czy aby na pewno? Czy Piotr odkupi swoje winy i udowodni, że można mu zaufać?

Z czysta przyjemnością patrzyłam jak Piotr krok po kroczku przedzierał się przez zbudowany mur Judyty. Jak małymi gestami pokazywał jej, że jest obok. I to z jaką świadomością wiedział jak na nią działa. On czytał z niej jak z otwartej księgi, a ona doskonale zdawała sobie z tego sprawę.

A Judyta jak to ona... nieustępliwa, uparta z ciętym językiem. Ale przyszedł taki moment, że i ona odsłoniła gardę i dala się sobą zaopiekować.

W tym tomie bohaterowie otworzyli się przed nami. Zdradzili kilka sekretów ze swojej przeszłości. Pokazali swoje leki i słabości.

Z kolei wszystkie puzzle całej układanki powoli wskakują na swoje miejsce... jedna zagadką została rozwiązana a druga... Tutaj już chyba nie pójdzie tam gładko... końcówka mnie zaskoczyła i powiem szczerze nie mogę się doczekać aż poznam finał tej historii.

Niesamowicie szybko płynie mi się przez te książki. Tak jak i pierwszą część przeczytałam w mgnieniu oka pochłonięta relacją bohaterów tak i tym razem było tak samo! Nie wiem kiedy a już czytałam „ciąg dalszy nastąpi...”

• Przeczytane 2023
  • Przeczytane w 2023