Gorszy

Cykl: Sławomir Kruk (tom 2)
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
HarperCollins

Komisarz Kruk powinien odczuwać satysfakcję, że prokurator Marta Krynicka została oskarżona o morderstwo i czeka w areszcie na proces. A jednak nie wierzy w jej winę, chociaż świadkowie widzieli, jak z bronią w ręku wybiegła z domu zastrzelonego mężczyzny. Owszem, Albert Adamiak pisał na nią skargi i stawiał jej poważne zarzuty, ale czy z tego powodu posunęłaby się do morderstwa? Kruk postanawia przyjrzeć się sprawie i rozpoczyna nieoficjalne śledztwo. Każda zebrana przez niego informacja rodzi kolejne pytania i wątpliwości. Dlaczego wpływowi rodzice Krynickiej nie udzielają córce należytego wsparcia? Czy świadkowie są wiarygodni? Dlaczego nikomu nie zależy na rzetelnym dochodzeniu?
Krukowi udaje się dotrzeć do prawdy, odkryć sieć powiązań polityki i biznesu ze światem przestępczym, ale to zwycięstwo będzie miało gorzki smak

źródło opisu: www.harpercollins.pl

źródło okładki: www.harpercollins.pl

Roman Dłużniewski | 2018-09-17
Przeczytana: 17 września 2018

Polubiłem Sławka Kruka już poprzednio, ale teraz zalicza się on do moich najlepszych kumpli.
"Gorszy" to świetnie skonstruowana, krwista powieść z policjantem, który nie jest supermanem. Jest facetem ze wszystkimi wadami (tych mało) i zaletami (tych o wiele więcej). Nie ustaje w wysiłkach aby wreszcie dopaść Kanię i jego pomagierów. Nie wszystko mu się udaje, czasami błądzi, ale właśnie przez to jest taki autentyczny. Marta pojawia się raptem na kilkunastu stronach i nie irytuje już tak bardzo jak w pierwszym tomie.
Jedynym moim mankamentem było to, że nie przekartkowałem przed lekturą pierwszej części i momentami odrobinę się gubiłem, ale to wyłącznie moja wina.

POLECAM !!!

Marzena | 2018-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2018

Ciąg dalszy nastąpił!
I to w jakim stylu...
Jestem ogromnie usatysfakcjonowana!
Rewelacja!
"Gorszy" jako kontynuacja w niczym nie ustępuje "Krukowi", czyli pierwszej części cyklu, a trzeba od razu zaznaczyć, że jest to bezpośrednia jej kontynuacja.
W ostatniej scenie "Kruka", do komisarza Sławomira Kruka dzwoni prokurator Marta Krynicka, a tutaj, w pierwszej scenie, jeszcze rozbrzmiewa dzwonek telefonu... Później akcja nabiera tempa i aż do końca jest niezwykle dynamiczna. Wszystkie wątki, a jest ich niemało, zostają poprowadzone w sposób, co do którego nie mam zastrzeżeń.
Nie mam też zastrzeżeń do postaci głównego bohatera.
Ja w ogóle nie mam zastrzeżeń jeśli chodzi o powieści Autora. Lubię się od czasu do czasu do czegoś przyczepić ;) a tu jak na złość - nie mam do czego!
Absolutnie nie zamierzam zdradzać niczego z treści, napiszę jedynie, że jest to świetny kryminał, napisany tak, że czyta się sam!
Autor naprawdę zna się na rzeczy, i pozostaje czekać na kolejne jego...

Kiwi_Agnik | 2018-09-08
Przeczytana: 08 września 2018

Dynamiczna akcja okraszona brawurą, pościg za nieuchwytnym hegemonem, uczciwość kontra fałszerstwa, wielkie pieniądze, piękne kobiety, biznes i polityka, kłamstwa, machlojki, a pośród tego wszystkiego walka z tym wszystkim, którą toczy godny zaufania komisarz Sławomir Kruk.

Książkę czyta się wyśmienicie, jest pełna rozmachu i żwawy, akcja od początku do końca nie zwalnia tempa, spójna fabuła, pełnokrwiste postacie.
I ta nasza swojskość, autochtoniczna atmosfera znanych miejsc,
którą zawsze dobrze się odbiera, przyswaja i przyjmuje.

Niektóre wydarzenia są do przewidzenia i znowu powtarza się schematyczność, jednakże cykl powieści z Krukiem na czele ma ogromny potencjał, a obiecujące zakończenie każe z niecierpliwością oczekiwać kontynuacji.

Powieść dla wszystkich miłośników kryminalnej sensacji w dobrym, wyważonym stylu.
Polecam.

basik | 2018-09-04

Bardzo się cieszę, że po tylu pochlebnych opiniach zarówno czytelników jak i recenzentów, autorowi nie uderzyła do głowy woda sodowa i dalej pisze po swojemu dobre i wciągające powieści od których trudno się oderwać.
Dobre a może i lepsze, bo bardziej dojrzałe zarówno pod względem stylu pisania, bohaterów jak i samej fabuły.
Koniecznie trzeba przeczytać najpierw "Kruka", ponieważ ta część jest ściśle z nią powiązana zarówno bohaterami jak i całą fabułą. Jest to kontynuacja wielu wątków które w tej części są rozwinięte i zakończone.
Gdy prokurator Marta Krynicka zostaje aresztowana pod zarzutem morderstw prosi komisarza Kruka o pomoc w udowodnieniu jej niewinności. Nie swoich wysoko postawionych rodziców, ale właśnie jego.
I właśnie na interesach państwa Krynickich skupia się jego dochodzenie.Zdaje sobie sprawę, że Marta została wrobiona, że stała się kozłem ofiarnym w grze jaką prowadzą jej rodzice. A rozchodzi się o grube pieniądze w które zamieszani są ludzie biznesu, polityki i...

Rudolfina | 2018-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2018

INTELIGENCJA NIE BOLI
Na mój rozpaczliwy apel, po przeczytaniu pod rząd kilku absurdalnych kryminalnych fabuł: dajcie mi wreszcie logiczny polski kryminał, dostałam podpowiedź od Marzeny: czytaj Górskiego. Podeszłam do „Kruka” z powściągliwością, ale uff, co za ulga. Naprawdę mamy kolejnego polskiego autora, któremu inteligencja w pisaniu nie przeszkadza i który nie zakłada, że czytelnikowi można wcisnąć każdy kit, bo przecież i tak tego nie zauważy. Oczywiście nie mogłam się powstrzymać, żeby jednym ciągiem nie przeczytać „Gorszego”.

Fabuła w obu powieściach skonstruowana jest misternie i precyzyjnie. Nie ma żadnych luk, nie wyskakują króliki z kapelusza, Pan Bóg nie schodzi z nieba, aby podrzucić jakiś dowód rzeczowy, a detektyw nie wpada na trop, bo co coś mu się przyśniło. Dramaturgia jest perfekcyjna, zwroty akcji pojawiają się w odpowiednim momencie, zręcznie sprowadzając podejrzenia czytelnika na błędne tory. Autor nie przynudza, nie ma skłonności do gadulstwa, nie...

emindflow | 2018-09-03
Przeczytana: 02 września 2018

Po udanym i wielce obiecującym „Kruku” przypuszczałem, że to może być dobra książka, ale nie sądziłem, że będzie aż tak dobra.
„Gorszy” w stu procentach trafił w mój gust i oczekiwania. Dziękuję, nie mam uwag, proszę o więcej.
Ta książka posiada wszystko to, co powinna mieć dobra powieść sensacyjno-kryminalna. A zatem przede wszystkim mamy tu przemyślaną fabułę ze skomplikowaną, ale spójną i logiczną intrygą kryminalną mocno osadzoną we współczesnej rzeczywistości, wciągającą od pierwszej chwili. Zbrodnie na styku biznesu i polityki to dla mnie niezmiennie atrakcyjny i interesujący temat. Jeszcze lepszy niż w pierwszej części jest główny bohater, komisarz Kruk. Niewątpliwie mocną stroną tej powieści jest forma przyjętej przez autora narracji, a zwłaszcza krótkie rozdziały i bardzo dobre, naturalne dialogi. Warto zwrócić uwagę na umiejętne wykorzystywanie rozmaitych środków literackich dla zbudowania mrocznego klimatu i konsekwentnego utrzymywania napięcia na wysokim poziomie....

wrotka | 2018-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2018

wrotkaczyta.blogspot.com

"Wszystkim nam się wydaje, że jesteśmy mniej lub bardziej nietykalni"

Biorąc do ręki drugi tom cyklu kryminalnego z komisarzem Sławomirem Krukiem w roli głównej, czułam ogromne czytelnicze podekscytowanie. Nie od dziś bowiem wiadomo, że tom drugi jest dla autora takim pisarskim egzaminem. Po świetnym debiucie mamy prawo oczekiwać równie dobrej lub nawet lepszej jego kontynuacji. Niestety często zdarza się i tak, że autorowi brakuje pomysłu na rozwinięcie akcji i czasu na dopracowanie całości.

"Gorszy" jest bezpośrednią kontynuacją "Kruka", tak więc jeśli nie znacie pierwszej części cyklu, to nim sięgniecie po drugą koniecznie musicie nadrobić zaległości. Ważnie jest bowiem to, by czytać je w odpowiedniej kolejności, gdyż obie części są bardzo ściśle ze sobą połączone. Rozpoczęte, a nie zakończone jeszcze wątki są kontynuowane, a postacie stojące dotychczas w cieniu wysuwają się na plan pierwszy. Z niektórymi się żegnamy, innych dopiero poznajemy....

"Gorszy"Piotra Górskiego zrobił na mnie ogromne wrażenie, i zaskoczył, styl pisarski pisarza wspaniały, ciekawy.
Znakomita fabuła,dobra akcja i trzymał mnie w napięciu wciąż kryminał.
W sumie był bardzo dobry,rewelacyjny.
Komisarz Kruk i prokurator Marta Krynicka byli świetni.Komisarz Kruk chciał pomóc Marcie Krynickiej swojej koleżance po fachu by udowodnić jej niewinność, że nie popełniła morderstwa.
Po prostu kryminał doskonały mnie się podobał.

boookster | 2018-09-24

Piotr Górski-autor powieści kryminalnych, o którym niewielu słyszało. Nie jest tak promowany jak Remigiusz M., Paulina Ś. czy Katarzyna B., jednak w mojej ocenie pisze lepsze powieści. Czytając pierwszą powieść o przygodach Kruka, polubiłem styl autora i opis głównego bohatera. Kruk nie jest super gliną jak Forst, ma swoje wady i zalety, jest typowym gliną.
"Gorszy" czyta się dobrze, powieść jest podzielona na krótkie rozdziały, co sprawia, że czyta się szybko i akcja nawet na moment nie spada. Ja polecam

tjank | 2018-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2018

Kruk dał radę. Chciałbym to wykrzyczeć dużymi literami, ale już nie będę taki…. Jest tu to wszystko co było w pierwszej części czyli rewelacyjna akcja od pierwszej do ostatniej strony, nteligentne dialogi i specyficzne poczucie humoru. Tak trzymać. I powtórzę mój apel, który napisałem po pierwszej części. Będę czekał na kolejne przygody komisarza Kruka, ale plizzzzz nie wcześniej niż za kilka miesięcy. Nie ścierpię kolejnego autora publikującego co kilka dni kolejną książkę i wyskakującego mi z lodówki. Po prostu moje stare serce nie jest już w stanie znieść kolejnej porażki. Już nie będę mógł więcej pokochać tak bardzo!!!