Królowa lalek

Okładka książki Królowa lalek
Piotr Górski Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Sławomir Kruk (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Sławomir Kruk (tom 4)
HarperCollins Polska
2020-07-08
2020-07-08

więcej Więcej

Na półkach: , , , , ,

Bardzo interesująca historia,fabuła zaskakująca,ciekawie się toczyła i zwroty akcji zaskakują.
Trzymała książka mnie w dobrym napięciu.
Doskonała,wspaniała książka kryminalna,czyta się świetnie.
Spędziłam miłe chwile przy tej świetnej lekturze.

W żadnej części Kruk mnie tak nie wkurzał jak w tej! Sam się pcha w kłopoty, na siłę chce pomóc kobiecie, która nie chce pomocy, co więcej, której odpowiada bycie ofiarą.
W ogóle on ma coraz większy problem z kobietami, będzie łaził za nieznajomą, którą widział w parku.
Ale jakby nie te wątki z kobietami to książka nie byłaby taka denerwująca. A chyba o to autorowi...

Bardzo słaba część a przecież autor pokazał , że potrafi pisać dobre kryminały . Tym razem komisarz Kruk bez swojej charyzmy, postaci dość płaskie, wątki wydumane i przekombinowane a język jakoś bez energii i błyskotliwości . Liczę na to,ze to chwilowy kryzys pisarski a może nowa seria odnowi "kryminalny pazur" Piotra Górskiego ?

Uwielbiam Kruka. Polecam.

Rozczarowałam się bardzo, bo liczyłam, że książka mnie porwie, jak poprzednie części, ale niestety nie zaiskrzyło. Kruk i jego towarzystwo jakieś takie nijakie, bez charakteru. Historia przerafinowana, a dialogi kurtuazyjne, co czyniło książkę po prostu nudną. Chwilami miałam wrażenie, że czytam książkę innego autora.

Chyba najlepsza część w cyklu. Kruk ma kłopoty, co nie jest nowością, ale tu mogą skończyć się śmiertelnie, tym bardziej, że jego partnerem w śledztwie został jego najgorszy wróg.
I znowu początek rozwija się niespiesznie, ale z każdą przeczytaną stroną akcja nabiera tempa. Mam nadzieję, że jeszcze o komisarzu Kruku poczytam, bo stał się moim ulubionym śledczym

Przeciętny kryminał.
Trochę zagmatwany fabularnie, ale za to napisany prostym językiem.
Nic mnie tu nie zachwyciło. Ani pomysł, ani fabuła, ani bohater, ani język, ani zakończenie.
Przeczytałam bez bólu, ale szybko zapomnę.
Nawet Kruk w tej części jakiś taki nijaki.
Trochę zrezygnowany, nieco smutny, bardzo samotny.

W porównaniu do innych kryminałów ten jest super, ale Piotr Górski przyzwyczaił nas do wysokiego poziomu... a ta książka jest przekombinowana. Czego tu nie ma?! z międzynarodową tajemniczą mafią włącznie. Ale czekam oczywiście na kolejne części, Sławomira Kruka i jego nieszablonowego myślenia nie sposób nie lubić.

Po kilkumiesięcznej przerwie od przeczytania trzech pierwszych części serii o komisarzu Kruku udało mi się dopaść w bibliotece "Królową lalek", czyli kolejny tom cyklu. Mam nadzieję, że nie ostatni, bo uważam Piotra Górskiego za jednego z ciekawszych twórców kryminałów na polskim rynku wydawniczym.
Zaletą całej serii jest niewątpliwie świetnie wykreowany główny bohater....

Napiszę krótko- liczyłam na więcej
Suma summarum można przeczytać
Taki średniak, że wskazaniem na przeczytaj!👍

• 2020
  • 2021