Onyx & Ivory

Wydawnictwo: Jaguar
Onyx & Ivory
L_Settembrini

Nazywają ją Zdrajczynią Kate. To przydomek, który Kate Brighton odziedziczyła po ojcu, po tym, jak próbował zabić arcykróla Rime. Wypędzona z szeregów szlachty Kate pracuje jako kurierka pocztowa. W tym fachu mogą przetrwać tylko najlepsi i najszybsi z jeźdźców, bo kiedy zapada noc, na świat wychodzą gadźce – mordercze bezskrzydłe smoki. Na szczęście Kate ma sekret, który zapewnia jej...

Wypędzona z szeregów szlachty Kate pracuje jako kurierka pocztowa. W tym fachu mogą przetrwać tylko najlepsi i najszybsi z jeźdźców, bo kiedy zapada noc, na świat wychodzą gadźce – mordercze bezskrzydłe smoki. Na szczęście Kate ma sekret, który zapewnia jej przewagę. Jest dzikunką, władającą zakazaną magią, która pozwala jej wpływać na umysły zwierząt.

I właśnie ta magia doprowadza ją do miejsca, gdzie gadźce za dnia dokonały masakry całej karawany, z której ocalał tylko Corwin Tormane, syn króla. Jej pierwsza miłość, chłopak, którego poprzysięgła zapomnieć po tym, jak skazał jej ojca na śmierć.

Teraz, gdy ich drogi znów się skrzyżowały, Kate i Corwin muszą zapomnieć o przeszłości, by stawić czoło nowemu zagrożeniu i jeszcze mroczniejszym siłom, budzącym się w królestwie.

„»Onyks & Ivory« to porywająca opowieść o potworach, magii i miłości”
- Susan Dennard, autorka bestsellerowej „Truthwitch”.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

motheroftworeads | 2019-03-13

„Nie możesz pozwolić, by inni określali, kim masz być. To lekcja, którą odrabiam od urodzenia.”

Kiedy ojciec Kate próbował zabić króla, została ona wypędzona z Królestwa a jej ojciec stracony. Przez to wydarzenie zyskała przydomek Zdrajczyni Kate. Po wygnaniu pracuje jako kurierka pocztowa, gdzie przetrwać mogą tylko najlepsi – bowiem kiedy zapada noc na ziemi pojawiają się gadźce – krwiożercze bezskrzydłe smoki, które atakują ludzi i zwierzęta. Kate ukrywa pewien sekret – jest dzikunką i potrafi władać magią, dzięki której może wpływać na umysły zwierząt. Nie możecie się z tym ujawnić, ponieważ inkwizycja ściga dzikunów w obawie, że stanowią zagrożenie dla ludzi.
Pewnego dnia, właśnie za sprawą magii Katie trafia na do miejsca, gdzie niespotykane dotąd dzienne gadźce dokonały masakry. Ratuje także arcyksięcia Corwina – swoją pierwszą miłość. Wkrótce razem będą musieli stawić czoła nowemu zagrożeniu.

Kiedy zaczęłam czytać „Onyx & Ivory” nie byłam do końca przekonana czy...

Desari | 2019-03-13
Przeczytana: 11 marca 2019

Kate to dziewczyna, która miała wszystko i w jednej chwili to straciła. Jej ojciec, niewiadomo czemu, zaatakował i próbował zabić arcykróla Rime. Kate kochała swojego tatę i nie chciała się go wyrzec, jak zrobiła to jej mama. Tym samym straciła swój status społeczny i została z niczym. Wypędzona, została kurierką pocztową w miejscowości Farhold. Jest to bardzo niebezpieczny zawód, do którego nadają się tylko nieliczni. Wszystko to przez nocne gadźce, które nawiedzają krainę. Te przypominające smoki potwory pojawiają się nie wiadomo skąd, gdy zapada zmierzch i atakują ludzi. Gdy ktoś nie potrafi się obronić lub nie ma magicznych kamieni, które je odstraszają, od razu ginie. Kate ma sekret, który pozwolił jej przetrwać w tym zawodzie. Jest dzikunką, osobą, która potrafi wpływać na umysły zwierząt. Jednak jej magia jest zakazana i gdyby tylko ktoś się dowiedział, że nią włada, od razu zostałaby stracona. Jeden kurs, w którym ponownie spotka Corwina, syna arcykróla, w którym była...

Sylwia | 2019-03-12
Przeczytana: 10 marca 2019

Magia jest niezwykle wdzięcznym i pociągającym motywem fabularnym. Mnie jednak zawsze bardziej fascynowały siły natury i magia związana z nimi, a właśnie taką można spotkać w „Onyx & Ivory” od Mindee Arnett.

Kate jest doręczycielem, co ściśle wiąże się z pracą ze zwierzętami, które uwielbia – końmi. Pewnego dnia do miasta, w którym dostaje zlecenia pojawia się jej dawna miłość – książę Corwin. Ich ostatnie spotkanie nie potoczyło się zbyt dobrze, ale mimo iż chcieliby siebie nawzajem unikać, ich drogi krzyżują się i zaczynają prowadzić w tym samym kierunku – by pozbyć się potworów polujących na ludzi.

„Onyx & Ivory” jest high fantasy, które, mimo że opowiada chwilami o śmierci i cierpieniu, nie ma w sobie krzty mroku. Opisy snute przez Arnett roztaczają przed nami wizję pięknych bujnych zielonych lasów, kolorowych kwiatów, kryjących się w chmurach gór; nawet sącząca się ze śmiertelnych ran krew zdaje się mieć romantyczny rubinowy poblask. Historia osadzona w tym bajkowo-baśniowym...

Pabottyro | 2019-03-11
Przeczytana: 08 marca 2019

„Miłość to także klatka.”

Przyznam się szczerze, że kiedy tylko zobaczyłam zapowiedź „Onyx & Ivory”, to zanim jeszcze zobaczyłam o czym jest powieść, stwierdziłam, że przeczytam ją choćby i dla samej okładki. Tak, jestem winna bycia okładkową sroką, i obok takiej grafiki nie mogłam przejść obojętnie. Opis wydawał się jednak nie mniej ciekawy, dlatego ucieszyłam się, że czeka mnie fajna przygoda.

„Wszyscy jesteśmy ludźmi, Wasza Wysokość, nieważne, obdarzonymi magią czy nie, a każdy człowiek jest zdolny do zdrady.”

Ona jest Zdrajczynią władającą magią, którą musi urywać. On arcyksięciem, który nienawidzi dzikunów. Kiedyś byli blisko, a później rozdzieliła ich tragedia, która zaważyła na ich późniejszym życiu. Po latach, przez przypadek znów się spotykają i chociaż udają, że się nie znają, że nie mają ze sobą nic wspólnego, przeznaczenie płata im figla i ponownie splata ich losy.
Kiedy Kate ratuje Corwina ocalałego w masakrze wyrządzonej przez dzienne gaźdźce, przeszłość...

Kinga Skrzypalik | 2019-03-10
Na półkach: 2019, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 10 marca 2019

„Świat jest czarny, biały i we wszystkich odcieniach szarości.”

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Chyba spodziewałam się większego „wow". Większego wszystkiego. Nie twierdzę, że jest całkiem kiepska, ale też miałam nadzieję na nieco bardziej spektakularną książkę.

Z przykrością muszę stwierdzić, że niemal ¾ książki jest trochę przegadana. Autorka zbyt mocno wczuła się w sytuacje, które miały miejsce w przeszłości. Poniekąd rozumiem ten manewr, bo Kate poznajemy cztery lata po traumatycznych wydarzeniach. Mimo to jednak, niemal przez pół książki brak jest jakiejkolwiek akcji.

Dużym plusem jest zdecydowanie dwóch narratorów, którzy jednocześnie są głównymi bohaterami w książce. Kate i Corwin znają się od zawsze, zdrada jej ojca rozdzieliła ich i poróżniła na cztery długie lata. Siłą przeznaczenia i dziwnych przypadków ich drogi ponownie się krzyżują.

Więcej na: https://libraryofvelaris.blogspot.com/2019/03/przedpremierowo-onyx-ivory-mindee-arnett.html

Edylla | 2019-03-15
Przeczytana: 18 marca 2019