Opowieści z piasku i morza

Tłumaczenie: Agnieszka Kalus
Cykl: Buntowniczka z pustyni (tom 0.5)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Tales from Sand and Sea
Agnieszka Kalus
Letniwiatr

Pustynia skrywa jeszcze więcej magicznych tajemnic, czy chcesz poznać je wszystkie? Bestsellerowa autorka nagrodzona Goodreads Choice Awards sięga po krótką formę! Przed Wami ekskluzywna kolekcja opowiadań ze świata Buntowniczki z pustyni. Doskonałe uzupełnienie dla fanów serii lub wprowadzenie dla tych, którzy chcą zacząć pustynną przygodę z Niebieskooką Bandytką. Pod pięknie uszlachetnioną okładką skrywa się zbiór historii opatrzonych ilustracjami genialnej Dixie Leoty.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/opowiesci-z-piasku-i-morza/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/opowiesci-z-piasku-i-morza/

MarCyśka | 2018-11-04
Na półkach: Mam! 😍, Przeczytane
Przeczytana: 04 listopada 2018

4 opowiadania ze świata "Buntowniczki z pustyni" to obowiązkowy dodatek dla fanów Amani i Jina, jak również bardzo dobre wprowadzenie do pustynnego świata, dla tych, którzy jeszcze nie czytali tej serii.

Z tych opowieści dowiemy się dokładniej historii o Zahii i Bahadurze, o przyjaźni Lien i Nadiry, o Jinie, Ahmedzie i ich życiu na morzu oraz będziemy mieć okazję przeczytać historię znaną całej pustyni o Attallahu i Hawie. Na kartkach książki zobaczymy również kilka ilustracji, a także mapę świata stworzonego przez autorkę. Dodatkowy bonus - wywiad z Alwyn Hamilton.

Fani obowiązkowo muszą mieć tę książkę, a ci, którzy jeszcze nie poznali Amani niech nie zwlekają i biorą się za czytanie :)

Jabłuszkooo | 2018-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2018

,,Opowieści z piasku i morza'' to zbiór czterech opowiadań oraz Q&A z autorką. Fanów serii na pewno wciągnie, ale bez znajomości trylogii raczej wyda Wam się nijaka, a szkoda żebyście na niej poprzestali i nie poznali serii, dlatego zachęcam Was najpierw do poznania historii, a dodatek potraktować jako uzupełnienie i to takie z przymrużeniem oka, bo wiedząc co autorka potrafi, to tylko dwa z czterech opowiadań mi się spodobały. Na pewno ogromnym plusem jest strona graficzna!

Fragment tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam tutaj:

Chodząca-Parodia | 2018-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2018

"Opowieści z piasku i morza" to cztery opowiadania z uniwersum Buntowniczki z pustyni oraz Q&A z Alwyn Hamilton.

"Skradziony ładunek" to historia o misji Jina i Ahmeda, która ma miejsce przed akcją "Buntowniczki z pustyni". To opowiadanie najmniej do mnie przemawiało- niby wszystko w porządku, ale jednak miałam wrażenie, że to opowiadanie było zbędne i nie wnosiło dużo do pustynnego uniwersum.

"Dziewczyna z morza", która opowiada o matkach Jina i Ahmeda, była o wiele lepsza. Powrócił magiczny, nieco baśniowy klimat "Buntowniczki z pustyni". W tym opowiadaniu wrócił fantastyczny styl pisania Alwyn Hamilton.

"Opowieść o bohaterze Attallahu i Księżniczce Hawie" to chyba moje ulubione opowiadanie. Niby było już pobieżnie przedstawione w poprzednich domach, ale i tak uważam, że to perełka tej książki i warto poznać ją w pełnej wersji. Baśniowa, romantyczna, po prostu nastrojowa. Czytając, czułam się jak mała dziewczynka, która słucha opowieści opowiadanej przez...

readforrhys | 2018-11-20
Na półkach: 2018, Przeczytane

Dzisiaj przychodzę do was z recenzją chyba najcieńszej książki na mojej półce - „Opowieści z piasku i morza”. Innymi słowy, niedawno wydana nowelka z serii Buntowniczka z pustyni. Może pamiętacie, może nie, ale bardzo mi się podobał ten cykl, naprawdę świetna seria fantasy! I tu od razu się przyznam, że... trzeci tom nadal przede mną! Nie chodzi o to, że nie chcę go czytać, po prostu zwyczajnie nie mam kiedy, a jak już sięgam po jakąś swoją, to zwykle mój wybór pada na coś z gatunku romansów. Niemniej jednak o tym, że chcę sięgnąć po nowelkę wiedziałam od razu, jak tylko się dowiedziałam, ze takowa wyjdzie.

Wzięłam tę książeczkę raz ze sobą do szkoły, żeby poczytać na okienkach, bo tak się złożyło, że miałam mieć nawet dwa. I co? I to, że na początku pierwszego zaczęłam i pod koniec drugiego skończyłam. Niecałe półtorej godziny czytania i nowelka za mną. Szybko? Pomógł mi w tym fakt, że Alwyn Hamilton dysponuje naprawdę leciutkim stylem i tak to wszystko opisała, że przez te...

książek: 1947
Sherry | 2018-11-22
Przeczytana: 21 listopada 2018

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się jakie tajemnice skrywa pustynia i wody otaczające Miraji, autorka Pustynnej trylogii powraca, by dać czytelnikowi okazję do poznania pobocznych opowieści.

Darzę wielką sympatią trylogię autorki, więc pomysł związany z pozycją, dzięki której miałabym poznać odpowiedzi na niezadane pytania towarzyszące historii Amani, przyjęłam z wielkim entuzjazmem. "Opowieści z piasku i morza" to zbiór czterech krótkich nowelek, z których większość aż chciałoby się poznać w rozbudowanej wersji. Każda z nich nie ma więcej niż kilkadziesiąt stron i właściwie kończy się zanim czytelnik ma szansę naprawdę wgryźć się w tekst, ale zdecydowanie spełnia swoją rolę na poszerzenie świadomości czytelnika na uniwersum, które poznaliśmy w Pustynnej trylogii.

Dzięki tej pozycji, mamy szansę na przykład na dowiedzenie się czegoś o przeszłości Jina, poznanie kulis przyjaźni Lien i Nadiry, czy obserwowanie występku Zahii z innego punktu widzenia niż dotychczas. Ponadto,...

Sophie Carmen | 2018-11-09
Przeczytana: 05 listopada 2018

Pustynia skrywa jeszcze więcej magicznych tajemnic, czy chcesz poznać je wszystkie? Przed Wami ekskluzywna kolekcja opowiadań ze świata "Buntowniczki z pustyni". Doskonałe uzupełnienie dla fanów serii lub wprowadzenie dla tych, którzy chcą zacząć pustynną przygodę z Niebieskooką Bandytką. Zbiór zawiera opowieści dopełniające historię Amani i rebelii oraz ekskluzywny wywiad z autorką.

Całą trylogię Alwyn Hamilton darzę dużym uczuciem. Jest to historia, która całkowicie mnie zauroczyła i zdecydowanie należy do jednych z moich ulubionych. Dlatego też z chęcią wróciłam do wykreowanego przez autorkę świata, choć w postaci zaledwie czterech niezbyt długich nowelek.

Pierwsza z nich, Skradziony ładunek mówi o Jinie i Ahmedzie, a także ich misji, której podjęli się przed rozpoczęciem wydarzeń z "Buntowniczki z pustyni". Choć obydwie te postacie bardzo lubię, zwłaszcza tą pierwszą, opowiadanie nie powaliło mnie na kolana, ot co.

Druga, nosząca nazwę Dziewczyna z morza, spodobała mi się...

martah | 2018-11-21

Masz ochotę dowiedzieć się jak wyglądało życie Jina i Ahmeda przed pusynią? Jak Zahia mama Amani poznała prawdziwego ojca dziewczyny? Albo dokładnie poznać legendę o Attallahu i Ksiezniczce Hawie? A może na wywiad z autorką która opowiada jak zaczęła się jej przygoda z fantastyką?
Jeśli odpowiedzi są twierdzące, koniecznie przeczytaj Opowieści z piasku i morza.
Chociaż brakowało mi opowieści o niektórych bohaterach przez co czuje niedosyt to i tak cieszę się że Alwyn zdecydowała się na taki dodatek. Może być spokojnie jako wprowadzenie do serii buntowniczki jak i jej uzupełnienie na zakończenie. Osobiście jednak polecam przeczytać już po zapoznaniu się z Buntowniczką żeby niektóre fakty odkryć w historii a później tylko poznać ich rozwinięcie.

Tori | 2018-12-13

Alwyn Hamilton co jakiś czas pojawia się u mnie na blogu, a na Instagramie często o niej piszę, tutaj nawet zrecenzowałam dwie pierwsze części „Buntowniczki z pustyni” i chociaż jakoś z braku czasu zapomniałam napisać Wam o finale tej serii, to wracam do Was z kolejną książką tej autorki, która jakiś czas temu została wydana u nas w kraju. Mowa tutaj oczywiście o „Opowieściach z piasku i morza”, której fabuła w ogóle nie kręci się wokół Amani. Autorka zaprezentowała nam w tych czterech krótkich historiach życie bohaterów przed akcją Buntowniczki. I od razu Wam mówię, że to książka, której nie wiedzieliście, że będziecie potrzebować w swoim życiu, a kiedy ją przeczytacie, nie przestaniecie ciepło o niej myśleć i mówić. Na samym końcu książki znajduje się także Q&A z autorką, która jest naprawdę bardzo sympatyczna w swoich odpowiedziach, ale także na żywo.
W tej naprawdę króciutkiej książce skupiamy się na czterech historiach; Ahmeda i Jina, pewnej kobiecie pochodzącej z morza,...

Mariposa | 2018-12-12
Przeczytana: 11 grudnia 2018

Pustynia pełna jest tajemnic, legend i opowieści. Wieczorami przy ognisku możecie usłyszeć o straszliwych potworach, dzielnych bohaterach i pięknych księżniczkach. Część z tych historii być może już znacie, ale w końcu zostały opowiedziane od początku do końca. Wsłuchajcie się więc uważnie w szepty pustyni i dajcie się porwać magicznym historiom ze świata piasku i morza.

Alwyn Hamilton po raz kolejny zabrała mnie do świata pełnego magii, sekretów i niebezpieczeństw. Opowiadania zawarte w tej cieniutkiej książeczce, były sentymentalnym powrotem do jednej z moich ulubionych serii i będę je miło wspominała mimo, że w sumie niczym mnie nie zaskoczyły.

W „Opowieściach z piasku i morza” znajdziecie cztery opowiadania ze świata „Buntowniczki z pustyni”. Pierwsze, co ciśnie się na usta to: „Dlaczego tylko cztery?!”. Chętnie poznałabym więcej magicznych historii, bo jeszcze tyle zostało do opowiedzenia. Lekkim rozczarowaniem okazała się też tematyka opowiadań, bo choć były ciekawe i...

jul00000 | 2018-12-06
Przeczytana: 05 grudnia 2018

Jest to dobra książka opowiadająca legendy, opowieści, które mają uzupełnić książki Bundowniczki z Pustynii.