Światy prota. Raport prota

Wydawnictwo: Książnica
The Worlds of Prot. Prot's Report
K-Pax, prot
PaniKa

Cierpiący na zespół wielorakiej osobowości Robert, w dramatycznych chwilach swego życia przywoływał na pomoc alternatywne osobowości. Terapia psychiatryczna i pomoc zaprzyjaźnionej dziennikarki poprawiły jego stan na tyle, że mógł opuścić szpital i zamieszkać z ukochaną dziewczyną. Ale kiedy urodził im się syn, Robert znów się wycofał stając się "protem". Rozpoczęły się kolejne sesje terapeutyczne. "Prot" jednak zniknął, a wraz z nim grupa ludzi i zwierząt. Czy udali się na K-PAX?

źródło opisu: Książnica, 2006

Baszka | 2014-03-29
Przeczytana: marzec 2014

Kontynuacja warta przeczytania. Książka utrzymana w klimacie poprzednich części. Spodziewałam się jednak, że w końcu się dowiem, czy to powieść psychologiczna czy science fiction, a tymczasem nadal nie mam pewności. Bardzo interesujący jest raport prota zamieszczony na końcu jako dodatek. Cała prawda o ludziach. Naprawdę wiele materiału do przemyślenia. Może warto pod wpływem tej lektury zmienić trochę swoje przyzwyczajenia i nawyki.

Mel | 2014-02-11
Przeczytana: 07 lutego 2014

nie porwała, nie wciągnęła. w sumie znów mam wrażenie, tak, jak to było po części II, że autor napisał tę powieść na siłę. wymysłów ciąg dalszy generalnie, czyli przygody Roberta i jego alter ego (?) - Prota. chwilami zawiewa nudą, ale porównując cz. II ("Na promieniu światła") do części III to ta jest zdecydowanie lepsza.
obowiązkowo trzeba przeczytać cz. I, czyli "K-Pax". kolejne części to tylko dodatek nieobowiązkowy ;)

Aleksandra | 2013-10-26

Wiele już lat temu oglądałam film pt. K-PAX. Bardzo mi się podobał, być może ze względu na świetną obsadę - Kevin Spacey i Jeff Bridges. Zapewne dlatego, gdy w bibliotece spotkałam książkę o tym tytule od razu postanowiłam ją przeczytać.
Okazało się, że to trylogia, a przynajmniej przez długi czas jako trylogia funkcjonowała, bo w pewnym momencie wydany został tom czwarty, co zrobiło z tej serii Sagę.

Od razu mogę powiedzieć, że książka, w porównaniu do filmu, wydała mi się słaba, co w moim przypadku rzadko się zdarza, bo dużo bardziej wolę czytać niż oglądać.

Film zdawał mi się świetnym dramatem obyczajowym, gdzie nic do końca i dosłownie nie jest powiedziane. Książka to typowe Sci-fi, w którym autor postarał się o to, żeby każdy czytelnik był pewny, że jednak jest to ten gatunek literacki, a nie inny.

Ciężko powiedzieć mi cokolwiek o tłumaczeniu, bo nie dostałam w swoje ręce oryginału i nie wiem w jakim języku on był pisany. W każdym razie nie czyta się jakoś specjalnie...

Meteorytka | 2011-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2011

Pierwsze dwie części mi się podobały, a ta wydała mi się wymuszona. Nie lubię jak autor próbuje zmieniać fakty z poprzednich części, aby pasowało do następnych. Zdecydowanie słabsza od swoich poprzedniczek.

Firstlight OftheDay | 2015-10-04

Rewelacyjna! Błyskotliwa i tak przekonująca, że nie mam wątpliwości o istnieniu K=Paxa:-) Jedna z lepszych serii, jakie czytałam z pogranicza prawie naukowego si-fi:-)

Evalynn | 2011-12-26
Przeczytana: 03 kwietnia 2008

Chyba jednak wolę K-Pax:-)

Adam Pioch | 2012-05-24
Przeczytana: 08 stycznia 2011

Świetna! Najpierw skonsumowałem film i to po kilku latach od jego powstania. Potem 1 tom K-pax i kolejne. Ciągle jestem pod wrażeniem.

Robert Kotyna | 2016-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2016