Podejrzany

Cykl: Prokurator (tom 3)
Wydawnictwo: Akurat
NitkaReads

To nie żarty, to nie przelewki, tu się dzieje, i to jak! W roku 2014 Daniel Wyrwa był jeszcze żołnierzem 6. Batalionu Powietrzno-Desantowego w Gliwicach, a Maria Zimnicka – dobrze zapowiadającą się aplikantką adwokacką. Daniel, delikatnie mówiąc, nie miał dobrej reputacji. Wszyscy – poza Marią – wiedzieli o jego problemach z prawem, z narkotykami, ze skłonnością do przemocy i do maczania...

To nie żarty, to nie przelewki, tu się dzieje, i to jak!

W roku 2014 Daniel Wyrwa był jeszcze żołnierzem 6. Batalionu Powietrzno-Desantowego w Gliwicach, a Maria Zimnicka – dobrze zapowiadającą się aplikantką adwokacką. Daniel, delikatnie mówiąc, nie miał dobrej reputacji. Wszyscy – poza Marią – wiedzieli o jego problemach z prawem, z narkotykami, ze skłonnością do przemocy i do maczania palców w nielegalnych przedsięwzięciach, ale przecież miłość nie wybiera… Maria urodziła córeczkę, Daniel wylądował na odwyku, Maria wyszła za mąż za kolegę z dzieciństwa, a potem... Potem zrobiło się szybko, ostro, groźnie, błyskotliwie, zaskakująco i wciągająco. Fani Pauliny Świst dostaną więcej, niż oczekują, nowi czytelnicy natychmiast sięgną po jej wcześniejsze książki. Gwiazda świeci coraz jaśniej!

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: Wydawnictwo Akurat

ZaaQazany | 2018-06-22
Na półkach: ZaaQ'18, Przeczytane
Przeczytana: 22 czerwca 2018

O prosecco

Wyobraźmy sobie domek z tarasem. Na tarasie ratanowe leżaki i kanapy. Na leżakach panie, częstujące się truskawkami i popijające schłodzone prosecco. Włoskie wino musujące, ostatnio bardzo popularne, stające się wręcz stałym elementem salonowej mody. Traktowane jest jako alternatywa dla tych, którzy są znudzeni piwem Przy prosecco można w sposób przyjemny spędzić odrobinę czasu wolnego, ale raczej nie będziemy prowadzić głębokich dyskusji nad jego jakością.
Paulina Świst tworzy już trzecią książkę z cyklu, który jest takim literackim prosecco. Dostępne, bąbelkowe, o przyjemnym smaku z nutą owoców. No i jak nic, do książki idealnie będą pasowały kanapa na tarasie, truskawki i samo prosecco. Czyta się tak łatwo i przyjemnie. W ten sposób określiłem grupę odbiorców tej lektury oraz okoliczności w których należy ją czytać.

Fabuła? Mieszanka sensacji z kryminałem, zabarwione odrobiną erotyku. Twardzi faceci, inteligentne, pewne siebie kobiety. Ukryte w fabule wartości...

Gala | 2018-10-10
Przeczytana: 15 września 2018

Kolejna książka autorki, która wciąga od samego początku, z niegrzecznymi i tajemniczymi bohaterami. „ Podejrzany „ opiera się na tym samym schemacie, co dwie poprzednie książki. Kryminalne wątki połączone z romansem, gdzie dwójka bohaterów prowadzi ze sobą swoistą grę damsko –męską, okraszoną „ ostrym językiem „. Mieszanka silnych charakterów, uporu i zadziorności.

Poznajemy dalsze losy osób z bliskiego otoczenia prokuratora Zimnickiego, doskonale znanego z całej serii. Tym razem głównymi bohaterami są siostra prokuratora, Maria i brat komisarza Wyrwy, Daniel. W „ Komisarzu „ poznajemy część ich burzliwej wspólnej historii, obecnie autorka cofa się w czasie, aby dokładniej przedstawić perypetie tej dwójki, która od samego początku pasuje do siebie niczym kwiatek do kożucha, a jednak ich do siebie ciągnie. Kiedy Marysia jest w ciąży i na jaw wychodzi uzależnienie Daniela od narkotyków, ich życie sypie się niczym domek z kart. Daniel ląduje na...

Karpeliina | 2018-08-20
Na półkach: Ebooki, Przeczytane
Przeczytana: 18 sierpnia 2018

"Podejrzany" to trzecia już część cyklu o prokuratorze Łukaszu Zimnickim i mecenas Kindze Błońskiej, tym razem opowiedziana z perspektywy Marysi - siostry Zimnego i Daniela Wyrwy. Przedstawiona jest tu historia ich burzliwego związku. Autorka wprowadza nas więc w świat pełen emocji, seksu, intryg, narkotyków, prostytucji i zabójstw.

Książka napisana jest lekkim językiem, często wulgarnym i ironicznym, ale ciekawa fabuła sprawia, że czyta się ją bardzo szybko. Jestem przekonana, że jeśli komuś spodobały się poprzednie części serii to podobnie będzie i z tą pozycją. Ja jestem na TAK, polecam!

smallangel | 2018-09-23
Przeczytana: 17 września 2018

Dobrze, przyznaję się...Miałam już nie czytać wypocin tej autorki, ale jak wpadła mi w ręce, to nie byłam w stanie sobie odmówić tej..przyjemności.Wiedziałam już czego się spodziewać, więc oczekiwania były minimalne. Włączyłam wsteczny bieg, wyluzowałam się całkowicie i popłynęłam z tą absurdalną historią. Bawiłam się genialnie. Porównałabym to do jedzenia chipsów. Niby ich nie jem, niby omijam, ale jak któryś z domowników zostawi otwartą paczkę na stole zjadam wszystko w minutę. Oby kolejnych tomów nie było, bo bez dwóch zdań nie dam rady oprzeć się pokusie:-)

mania_kch | 2018-06-10
Na półkach: 2018, Przeczytane

Jest seks , jest ostry język jest jazda, może mniej ostra niż bym sobie życzyła, ale na tyle szybka, że książka mnie porwała. Jak zwykle Autorce udało się wykreować świetne postacie, interesującą fabułę i przemycić dawnych bohaterów a przy tym sprawić, że wszystko ze sobą gra jak należy.
Oczywiście polecam :)

Gosia | 2018-06-14
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Kolejny raz przeszłość ma duży wpływ na życie naszego bohatera i jego najbliższych. Książkę po prostu wchłonęłam, tak jak i poprzednie dwie części. Czekam na kolejne :)

rinos | 2018-07-15
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 15 lipca 2018

Przyjemny 'czasoumilacz'. "Podejrzany" arcydziełem nie jest, ale w pełni zasługuje na ocenę dobrą. Stara ekipa z poprzenich części, do tego dynamiczna fabuła i niezła charakterystyka głównych bohaterów. Idealna na wieczór, polecam.

Miras | 2018-07-07
Przeczytana: 05 lipca 2018

Pani Świst się rozwija. Jak dla mnie najlepsza część. Mocny język, mocne sceny i czego chcieć więcej. No może tylko tego, żeby był ciąg dalszy. Taki dobry przerywnik między meczami mundialu (dla mnie finał marzeń: BELGIA - CHORWACJA i niech wygra lepszy). A książka warta przeczytania. Polecam.

Gola | 2018-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2018

Dla mnie lektura tej książki to była przyjemność. Naprawdę dobra rozrywka. Sprawiła, że bezwiednie się uśmiechałam czytając dialogi. Idealna na letni wieczór. Czytało się bardzo szybko. Książkę polecam przede wszystkim dla osób którym znane są losy bohaterów z poprzednich części. Owszem język a w zasadzie wulgaryzmy pozostawiał trochę do życzenia ale po pierwsze w służbach jest podobnie, a po drugie to też nieodłączny element tej książki.

Pistacia_Vera | 2018-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Trzecia część i kolejna para bohaterów. poznajemy historie krótkiego acz burzliwego związku siostry prokuratora i brata komisarza. uzależnienie od narkotyków, nielegalne ustawki, przekręty w wojsku, prostytucja nieletnich i usiłowanie zabójstwa, z tym wszystkim muszą poradzić sobie bohaterowie. akcja toczy się wartko a zewsząd czai się zło. mam tylko jedno zastrzeżenie, domyślam się, że okładkę zdobi twarz głównego bohatera, więc nie rozumiem dlaczego ktoś z bohatera o ksywce "Siwy", czyli z blondyna, którego losy śledzimy na kartach książki zrobił bruneta na okładce? tuż przed drukiem zabrakło żółtej farby?