Podejrzany

Cykl: Prokurator (tom 3)
Wydawnictwo: Akurat
NitkaReads

To nie żarty, to nie przelewki, tu się dzieje, i to jak! W roku 2014 Daniel Wyrwa był jeszcze żołnierzem 6. Batalionu Powietrzno-Desantowego w Gliwicach, a Maria Zimnicka – dobrze zapowiadającą się aplikantką adwokacką. Daniel, delikatnie mówiąc, nie miał dobrej reputacji. Wszyscy – poza Marią – wiedzieli o jego problemach z prawem, z narkotykami, ze skłonnością do przemocy i do maczania...

To nie żarty, to nie przelewki, tu się dzieje, i to jak!

W roku 2014 Daniel Wyrwa był jeszcze żołnierzem 6. Batalionu Powietrzno-Desantowego w Gliwicach, a Maria Zimnicka – dobrze zapowiadającą się aplikantką adwokacką. Daniel, delikatnie mówiąc, nie miał dobrej reputacji. Wszyscy – poza Marią – wiedzieli o jego problemach z prawem, z narkotykami, ze skłonnością do przemocy i do maczania palców w nielegalnych przedsięwzięciach, ale przecież miłość nie wybiera… Maria urodziła córeczkę, Daniel wylądował na odwyku, Maria wyszła za mąż za kolegę z dzieciństwa, a potem... Potem zrobiło się szybko, ostro, groźnie, błyskotliwie, zaskakująco i wciągająco. Fani Pauliny Świst dostaną więcej, niż oczekują, nowi czytelnicy natychmiast sięgną po jej wcześniejsze książki. Gwiazda świeci coraz jaśniej!

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: Wydawnictwo Akurat

ZaaQazany | 2018-06-22
Na półkach: ZaaQ'18, Przeczytane
Przeczytana: 22 czerwca 2018

O prosecco

Wyobraźmy sobie domek z tarasem. Na tarasie ratanowe leżaki i kanapy. Na leżakach panie, częstujące się truskawkami i popijające schłodzone prosecco. Włoskie wino musujące, ostatnio bardzo popularne, stające się wręcz stałym elementem salonowej mody. Traktowane jest jako alternatywa dla tych, którzy są znudzeni piwem Przy prosecco można w sposób przyjemny spędzić odrobinę czasu wolnego, ale raczej nie będziemy prowadzić głębokich dyskusji nad jego jakością.
Paulina Świst tworzy już trzecią książkę z cyklu, który jest takim literackim prosecco. Dostępne, bąbelkowe, o przyjemnym smaku z nutą owoców. No i jak nic, do książki idealnie będą pasowały kanapa na tarasie, truskawki i samo prosecco. Czyta się tak łatwo i przyjemnie. W ten sposób określiłem grupę odbiorców tej lektury oraz okoliczności w których należy ją czytać.

Fabuła? Mieszanka sensacji z kryminałem, zabarwione odrobiną erotyku. Twardzi faceci, inteligentne, pewne siebie kobiety. Ukryte w fabule wartości...

mania_kch | 2018-06-10
Na półkach: 2018, Przeczytane

Jest seks , jest ostry język jest jazda, może mniej ostra niż bym sobie życzyła, ale na tyle szybka, że książka mnie porwała. Jak zwykle Autorce udało się wykreować świetne postacie, interesującą fabułę i przemycić dawnych bohaterów a przy tym sprawić, że wszystko ze sobą gra jak należy.
Oczywiście polecam :)

Gosia | 2018-06-14
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Kolejny raz przeszłość ma duży wpływ na życie naszego bohatera i jego najbliższych. Książkę po prostu wchłonęłam, tak jak i poprzednie dwie części. Czekam na kolejne :)

Miras | 2018-07-07
Przeczytana: 05 lipca 2018

Pani Świst się rozwija. Jak dla mnie najlepsza część. Mocny język, mocne sceny i czego chcieć więcej. No może tylko tego, żeby był ciąg dalszy. Taki dobry przerywnik między meczami mundialu (dla mnie finał marzeń: BELGIA - CHORWACJA i niech wygra lepszy). A książka warta przeczytania. Polecam.

rinos | 2018-07-15
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 15 lipca 2018

Przyjemny 'czasoumilacz'. "Podejrzany" arcydziełem nie jest, ale w pełni zasługuje na ocenę dobrą. Stara ekipa z poprzenich części, do tego dynamiczna fabuła i niezła charakterystyka głównych bohaterów. Idealna na wieczór, polecam.

Gola | 2018-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2018

Dla mnie lektura tej książki to była przyjemność. Naprawdę dobra rozrywka. Sprawiła, że bezwiednie się uśmiechałam czytając dialogi. Idealna na letni wieczór. Czytało się bardzo szybko. Książkę polecam przede wszystkim dla osób którym znane są losy bohaterów z poprzednich części. Owszem język a w zasadzie wulgaryzmy pozostawiał trochę do życzenia ale po pierwsze w służbach jest podobnie, a po drugie to też nieodłączny element tej książki.

Pistacia_Vera | 2018-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Trzecia część i kolejna para bohaterów. poznajemy historie krótkiego acz burzliwego związku siostry prokuratora i brata komisarza. uzależnienie od narkotyków, nielegalne ustawki, przekręty w wojsku, prostytucja nieletnich i usiłowanie zabójstwa, z tym wszystkim muszą poradzić sobie bohaterowie. akcja toczy się wartko a zewsząd czai się zło. mam tylko jedno zastrzeżenie, domyślam się, że okładkę zdobi twarz głównego bohatera, więc nie rozumiem dlaczego ktoś z bohatera o ksywce "Siwy", czyli z blondyna, którego losy śledzimy na kartach książki zrobił bruneta na okładce? tuż przed drukiem zabrakło żółtej farby?

Kasia Sobańska | 2018-06-10
Przeczytana: 09 czerwca 2018

Zawsze wydawało mi się, iż jak ktoś sięga dna to tylko po to, żeby się od niego odbić. Autorka właśnie poszerzyła tą definicję, kopiąc głębiej. Osiągnęła już niemal jądro ziemi, a jednak nadal pozostaje czynna i bezustannie kopie. Widocznie odbicie się od dna w jej przypadku nie wchodzi po prostu w rachubę. Swego czasu oglądając filmy, nie do końca legalne, można było usłyszeć elektronicznego lektora, zdaje się, że miał nawet swoje imię, tak czy siak brzmiał dziwnie. Niby jest lektor, ale taki nie lektor. I tak samo jest z tą książką. Niby jest książka, ale taka nie książka. Produkt zastępczy. Kiedyś nawet takie napisy były w sklepach, co zapewne starsi czytelnicy pamiętają jeszcze takie dziwne czasy. I o ile można jeszcze w ogóle tak stwierdzić, to ta część jest najgorsza ze wszystkich. Niemal kalka poprzednich, prymitywna i toporna. Słownictwo na najgorszym poziomie, a bohaterowie jak byli drewniani tak drewnem pozostali. Na fabułę szkoda słów, bo po prostu nie istnieje....

Sargento_Garcia | 2018-07-01
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 01 lipca 2018

Jak dla mnie trochę chaotyczna. Dobry pomysł na historię ale z wykonaniem... już gorzej.
Czyta się szybko i przyjemnie. Niestety książka nie zajmie długo miejsca w mojej pamięci.

boookster | 2018-06-29

To nie żarty, to nie przelewki...
Tak, wyszła kolejna powieść Pauliny Świst...
Czytając dwie poprzednie powieści Pauliny Świst męczyłem się okropnie. Sam zadaję sobie pytanie, w jakim celu sięgnąłem po trzecią. Kiedyś czytałem, że każdy ma w sobie jakąś cząstkę masochizmu i muszę stwierdzić, że ja także. Jakoś tak wyszło, że mój masochizm spowodował, że dałem autorce kolejna szansę. Przecież nie można napisać gorszej powieści niż dwie poprzednie, które osiągnęły dno. Człowiek czasem się jednak zaskakuje i niemożliwe staje się faktem.
Pamiętam czasy, kiedy dzieci zajadały się produktem czekoladopodobnym, bo nie było w sklepach czekolady. Tutaj mamy produkt książkopodobny. Niby sporo kartek, niby jakaś treść w środku, ale o czym i czy to ma sens? Czasem lepiej poczytać instrukcję obsługi pralki albo napisy z tyłu szamponu. Więcej są warte niż ten gniot.
Autorka po raz kolejny stara się zdobyć czytelników tym samym, czym chciała zabłysnąć w poprzednich dwóch powieściach. Wulgarność,...