Allegro - kampania grudzień kat. romans

Podejrzany

Cykl: Prokurator (tom 3)
Wydawnictwo: Akurat
NitkaReads

To nie żarty, to nie przelewki, tu się dzieje, i to jak! W roku 2014 Daniel Wyrwa był jeszcze żołnierzem 6. Batalionu Powietrzno-Desantowego w Gliwicach, a Maria Zimnicka – dobrze zapowiadającą się aplikantką adwokacką. Daniel, delikatnie mówiąc, nie miał dobrej reputacji. Wszyscy – poza Marią – wiedzieli o jego problemach z prawem, z narkotykami, ze skłonnością do przemocy i do maczania...

To nie żarty, to nie przelewki, tu się dzieje, i to jak!

W roku 2014 Daniel Wyrwa był jeszcze żołnierzem 6. Batalionu Powietrzno-Desantowego w Gliwicach, a Maria Zimnicka – dobrze zapowiadającą się aplikantką adwokacką. Daniel, delikatnie mówiąc, nie miał dobrej reputacji. Wszyscy – poza Marią – wiedzieli o jego problemach z prawem, z narkotykami, ze skłonnością do przemocy i do maczania palców w nielegalnych przedsięwzięciach, ale przecież miłość nie wybiera… Maria urodziła córeczkę, Daniel wylądował na odwyku, Maria wyszła za mąż za kolegę z dzieciństwa, a potem... Potem zrobiło się szybko, ostro, groźnie, błyskotliwie, zaskakująco i wciągająco. Fani Pauliny Świst dostaną więcej, niż oczekują, nowi czytelnicy natychmiast sięgną po jej wcześniejsze książki. Gwiazda świeci coraz jaśniej!

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: Wydawnictwo Akurat

Opinie czytelników (2012)
Sol | 2018-12-08
Przeczytana: 07 grudnia 2018

Poszłam za ciosem czytając Podejrzanego. Między Prokuratorem a Komisarzem jednak minęło trochę czasu lekturowego i pewne kwestie się pozapominały, zmuszając mnie do przystanków i zastanowienia, więc aby tego uniknąć po tom trzeci serii sięgnęłam najszybciej jak się dało.
I w zasadzie wyszło mi to tylko na dobre.

Wreszcie zostałam zaskoczona w kwestii strony kryminalnej. Może nie na sto procent, bo do pewnych wniosków doszłam wcześniej niż ujawniła rozwiązanie autorka, ale i tak było dobrze. Najmilej odnotowałam fakt, że pani Świst w końcu przyłożyła się do strony sensacyjnej, przemyślała to, nie przeładowała i nadała temu wszystkiemu sens.

No i w końcu! W końcu jest to erotyk sensacyjny z solidnym romansem!
Wreszcie wierzę w to, że ta para mogła się zakochać w sobie i potem chcieć iść za sobą w ogień.
Marysia i Daniel zaczęli trochę od końca, on na dodatek rzucał im kłody pod nogi a ona musiała dorosnąć ale wreszcie wiedziałam, że to ma sens.
Zapewne duży wpływ na to miała...

ZaaQazany | 2018-06-22
Na półkach: ZaaQ'18, Przeczytane
Przeczytana: 22 czerwca 2018

O prosecco

Wyobraźmy sobie domek z tarasem. Na tarasie ratanowe leżaki i kanapy. Na leżakach panie, częstujące się truskawkami i popijające schłodzone prosecco. Włoskie wino musujące, ostatnio bardzo popularne, stające się wręcz stałym elementem salonowej mody. Traktowane jest jako alternatywa dla tych, którzy są znudzeni piwem Przy prosecco można w sposób przyjemny spędzić odrobinę czasu wolnego, ale raczej nie będziemy prowadzić głębokich dyskusji nad jego jakością.
Paulina Świst tworzy już trzecią książkę z cyklu, który jest takim literackim prosecco. Dostępne, bąbelkowe, o przyjemnym smaku z nutą owoców. No i jak nic, do książki idealnie będą pasowały kanapa na tarasie, truskawki i samo prosecco. Czyta się tak łatwo i przyjemnie. W ten sposób określiłem grupę odbiorców tej lektury oraz okoliczności w których należy ją czytać.

Fabuła? Mieszanka sensacji z kryminałem, zabarwione odrobiną erotyku. Twardzi faceci, inteligentne, pewne siebie kobiety. Ukryte w fabule wartości...

Gala | 2018-10-10
Przeczytana: 15 września 2018

Kolejna książka autorki, która wciąga od samego początku, z niegrzecznymi i tajemniczymi bohaterami. „ Podejrzany „ opiera się na tym samym schemacie, co dwie poprzednie książki. Kryminalne wątki połączone z romansem, gdzie dwójka bohaterów prowadzi ze sobą swoistą grę damsko –męską, okraszoną „ ostrym językiem „. Mieszanka silnych charakterów, uporu i zadziorności.

Poznajemy dalsze losy osób z bliskiego otoczenia prokuratora Zimnickiego, doskonale znanego z całej serii. Tym razem głównymi bohaterami są siostra prokuratora, Maria i brat komisarza Wyrwy, Daniel. W „ Komisarzu „ poznajemy część ich burzliwej wspólnej historii, obecnie autorka cofa się w czasie, aby dokładniej przedstawić perypetie tej dwójki, która od samego początku pasuje do siebie niczym kwiatek do kożucha, a jednak ich do siebie ciągnie. Kiedy Marysia jest w ciąży i na jaw wychodzi uzależnienie Daniela od narkotyków, ich życie sypie się niczym domek z kart. Daniel ląduje na...

Beata | 2018-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2018

Świetny miks gatunkowy: trochę romansu, trochę sensacji, trochę erotyki oraz zgodnie z zapowiedzią - ostry język, seks i jazda. Z tomu na tom coraz lepsze powiastki, lekkie i odprężające, w sam raz na chmurny dzień... Sami starzy znajomi (znani z poprzednich tomów), szybka, kilkupłaszczyznowa akcja i wciągająca intryga. Ponadto typ humoru i odzywki w stylu mojej wewnętrznej bogini:)

smallangel | 2018-09-23
Przeczytana: 17 września 2018

Dobrze, przyznaję się...Miałam już nie czytać wypocin tej autorki, ale jak wpadła mi w ręce, to nie byłam w stanie sobie odmówić tej..przyjemności.Wiedziałam już czego się spodziewać, więc oczekiwania były minimalne. Włączyłam wsteczny bieg, wyluzowałam się całkowicie i popłynęłam z tą absurdalną historią. Bawiłam się genialnie. Porównałabym to do jedzenia chipsów. Niby ich nie jem, niby omijam, ale jak któryś z domowników zostawi otwartą paczkę na stole zjadam wszystko w minutę. Oby kolejnych tomów nie było, bo bez dwóch zdań nie dam rady oprzeć się pokusie:-)

Karpeliina | 2018-08-20
Na półkach: Ebooki, Przeczytane
Przeczytana: 18 sierpnia 2018

"Podejrzany" to trzecia już część cyklu o prokuratorze Łukaszu Zimnickim i mecenas Kindze Błońskiej, tym razem opowiedziana z perspektywy Marysi - siostry Zimnego i Daniela Wyrwy. Przedstawiona jest tu historia ich burzliwego związku. Autorka wprowadza nas więc w świat pełen emocji, seksu, intryg, narkotyków, prostytucji i zabójstw.

Książka napisana jest lekkim językiem, często wulgarnym i ironicznym, ale ciekawa fabuła sprawia, że czyta się ją bardzo szybko. Jestem przekonana, że jeśli komuś spodobały się poprzednie części serii to podobnie będzie i z tą pozycją. Ja jestem na TAK, polecam!

boookster | 2018-06-29

To nie żarty, to nie przelewki...
Tak, wyszła kolejna powieść Pauliny Świst...
Czytając dwie poprzednie powieści Pauliny Świst męczyłem się okropnie. Sam zadaję sobie pytanie, w jakim celu sięgnąłem po trzecią. Kiedyś czytałem, że każdy ma w sobie jakąś cząstkę masochizmu i muszę stwierdzić, że ja także. Jakoś tak wyszło, że mój masochizm spowodował, że dałem autorce kolejna szansę. Przecież nie można napisać gorszej powieści niż dwie poprzednie, które osiągnęły dno. Człowiek czasem się jednak zaskakuje i niemożliwe staje się faktem.
Pamiętam czasy, kiedy dzieci zajadały się produktem czekoladopodobnym, bo nie było w sklepach czekolady. Tutaj mamy produkt książkopodobny. Niby sporo kartek, niby jakaś treść w środku, ale o czym i czy to ma sens? Czasem lepiej poczytać instrukcję obsługi pralki albo napisy z tyłu szamponu. Więcej są warte niż ten gniot.
Autorka po raz kolejny stara się zdobyć czytelników tym samym, czym chciała zabłysnąć w poprzednich dwóch powieściach. Wulgarność,...

mania_kch | 2018-06-10
Na półkach: 2018, Przeczytane

Jest seks , jest ostry język jest jazda, może mniej ostra niż bym sobie życzyła, ale na tyle szybka, że książka mnie porwała. Jak zwykle Autorce udało się wykreować świetne postacie, interesującą fabułę i przemycić dawnych bohaterów a przy tym sprawić, że wszystko ze sobą gra jak należy.
Oczywiście polecam :)

Gosia | 2018-06-14
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Kolejny raz przeszłość ma duży wpływ na życie naszego bohatera i jego najbliższych. Książkę po prostu wchłonęłam, tak jak i poprzednie dwie części. Czekam na kolejne :)

rinos | 2018-07-15
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 15 lipca 2018

Przyjemny 'czasoumilacz'. "Podejrzany" arcydziełem nie jest, ale w pełni zasługuje na ocenę dobrą. Stara ekipa z poprzenich części, do tego dynamiczna fabuła i niezła charakterystyka głównych bohaterów. Idealna na wieczór, polecam.

zobacz kolejne z 2002