Idealna dziewczyna

Burda Publishing Polska
2018-02-15
2018-02-15
Anna Kowalska
marzenia kariera aktorstwo nieznajomy seks erotyka gra władza pieniądze uczucia zaufanie moralność

Leciutki porno-thriller nie do końca ciekawy.
Bohaterowie strasznie irytujący a Akcja okropnie się dłużyła.
Słaba książka...

Leciutki porno-thriller nie do końca ciekawy.
Bohaterowie strasznie irytujący a Akcja okropnie się dłużyła.
Słaba książka...

Poznajemy tutaj historie dziewczyny z małego miasta, Isabel próbującą swoich sił aktorskich w Nowym Yorku. Wraz ze swoimi przyjaciółmi rozpoczyna niewinna zabawę w randki na Tinderze, nie są to jednak typowe randki, a próba sił aktorskich i odegrania roli Idealnej Dziewczyny przed jednoosobowa publicznością.. Tak właśnie poznaje Klienta - Matthew i zaczyna się ich spozoru niewinna gra. Kim jest, dlaczego rozpoczął to z pozoru niewinna grę? Jaka przeszłość się za nim ciągnie? I w końcu najwazniejsze pytanie kto w tej grze pociąga tak na prawdę za sznurki?

Historia przedstawiona jest z dwóch perspektyw Isabel oraz Matthew. Co daje Nam o wiele szersza perspektywę na całą sytuację. Książkę czyta się szybko, chociaż rozdziały są według mnie odrobione za długie. Ale jeśli ktoś lubi czytać książkę od początku do końca nie będzie to dla niego problemem. Duży plus za chronologię i odniesienia w czasie. Ale brakuje czegoś w tej książce, liczyłam na coś więcej. Historia jest lekko męcząca, bohaterom brakuje emocji i charakteru. Akcja jest nieco powolona, za mało intrygujące i brakuje w niej elementu zaskoczenia. Nie tego spodziewałam się po thillerze erotycznym.

Ledwo dotrwałam do końca. Bohaterka bardzo infantylna. Trudno było przebrnąć.

Ledwo dotrwałam do końca. Bohaterka bardzo infantylna. Trudno było przebrnąć.

„Ludzie są tacy naiwni. Nawet nie trzeba się starać. Wystarczy z pół sekundy, żeby ustalić, co chcą usłyszeć, a potem kolejne pół sekundy, żeby im to powiedzieć i bum! Jedzą ci z ręki.”

Isabel Archer nasza bohaterka która chciała zostać aktorka lecz nowojorska rzeczywistość okazuje się brutalna. Isabela na codzień pracuje w sklepie z materacami lecz po godzinach realizuje swoje marzenie o aktorstwie umawiając się na randki i wcielając się w dziewczynę idealna dla każdego mężczyzny. Wszystko to jest niewinną zabawa do momentu gdy spotyka Matthew.
Matthew to diabelnie przystojny i czarujący mężczyzna, który pracuje dla Vala Mortona, byłej gwiazdy kina i potężnego magnata nieruchomości. On sam chce dołączyć do teatru, rolę zaczynają się zmieniać.

Książka miała spory potencjał jednak autorka chyba zapomniała o jakiejkolwiek trzymającej się fabule i wpłaceniu jakiegoś wątku, który pociągnie czytelnika… będzie go trzymał w oczekiwaniu do ostatniej strony. Książkę czyta się szybko ale styl pisania autorki nie przypadł mi do gustu. Mam wrażenie, że autorka ciągnęła to wszystko na siłę. Bohaterowie są tacy ni jacy… Brakowało mi tutaj wszystkiego… emocji, akcji, charakteru, tajemniczości, intrygi, zaskoczenia, brutalności bo po opisie powinna się tu znaleźć.

Oceniam te książkę 4/10 plusik za fajna okładkę.

Bohaterka „Idealnej dziewczyny” – niespełniona aktorka, która porzucająca swoje dotychczasowe, nudne życie, by spróbować zacząć od nowa w niebezpiecznym, kuszącym Nowym Jorku. Poznaje tajemniczego mężczyznę którego tajemniczość ją fascynuje i jest w stanie dla niego zrobić rzeczy, o które nigdy by siebie nie podejrzewała.

Zapowiadało się interesująco niestety czegoś zabrakło. Mimo próby zakończenia książki tak aby czytelnik spodziewał się kontynuacji nie jestem pewna czy chciałabym sięgnęłabym po jej kolejną część.

Zapowiadało się interesująco niestety czegoś...

Ooj taka sobie . 4/10
W książce ewidentnie brakowało czegoś. Pieprzyka, pikanterii, tajemniczości, brutalności, zaskoczenia?. Po prostu tak przewidywalna i mało zakręcona intryga, że wiadomo jak się to skończy. Zakończenie również nieciekawe. Szkoda czasu.

Ooj taka sobie . 4/10

Nie polecam, ledwo ją doczytałam. Nudna, pisana w takim stylu, że ciężko się ją czyta.

Zderzenie z nowojorską rzeczywistością sprawia, że młoda Isabel Archer porzuca marzenia o karierze aktorskiej i podejmuje pracę w sklepie z materacami, żeby związać z koniec z końcem.
Znużona tym zajęciem dziewczyna pragnie nowej roli we własnym życiu. Gdy para przyjaciół zachęca ją do założenia konta na Tinderze,
Isabel odkrywa, że wciąż może grać, zamieniając pierwsze – i jedyne – randki w mały teatr i obsadzając siebie w roli Dziewczyny Idealnej dla każdego mężczyzny, z którym się spotka.
To dla niej niewinna zabawa, która kończy się buziakiem na dobranoc i niczym więcej – do czasu, gdy Isabel spotyka Matthew – diabelnie przystojnego i czarującego mężczyznę, który pracuje dla Vala Mortona, byłej gwiazdy kina i potężnego magnata nieruchomości.On sam chce dołączyć do teatru, rolę zaczynają się zmieniać.
Bardzo dobra, intrygująca książka zaskoczyła, wciągnęła mnie, czyta się dobrze.

Isabel odkrywa, że wciąż może grać, zamieniając pierwsze –...

Zmęczyłam tą książkę. Zachowanie głównej bohaterki tak absurdalne że momentami myślałam, że skoro ameba żyje bez mózgu to dla niej tez jest nadzieja 🤦🏼‍♀️ Zakończenie takie jakby sama autorka była już zmęczona tą opowieścią.

Niestety ale nie polecę, raczej przebrnęłam przez tą książkę, niż czytałam z zaciekawieniem. Fabuła przeciętna. Kreacje bohaterów również. Brakowało mi akcji, intrygi, jakiś konkretnych emocji.

• Przeczytane 2018

Carrie Blake Idealna dziewczyna Zobacz więcej