365 dni

Okładka książki 365 dni Blanka Lipińska
Okładka książki 365 dni
Blanka Lipińska Wydawnictwo: Edipresse Cykl: 365 dni (tom 1) literatura obyczajowa, romans
365 dni (tom 1)
Edipresse
2018-07-04
2018-07-04
erotyka literatura polska mafia namiętność pożądanie relacje damsko-męskie romans seks szantaż

365 NIE

Patrząc ogólnie na całą historie to jako erotyk nie jest wcale, aż taka zła. Styl pisania jest lekki, więc czyta się ją bez większych problemów. Głowna postać mnie denerwowała tym, że nie próbowała się zbyt długo bronić i nagle z niczego się bardzo zakochała, była przy tym bardzo naiwna i głupia. Kiedy jednak zobaczyła, że nie jest tak kolorowo jakby chciała i pojawił się ktoś jej zdaniem lepszy to od razu zmieniła się też jej miłość, czyli tak mocno jednak nie kochała. Poza tym w książce jest zbyt dużo opisów garderoby głównej bohaterki i za dużo scen erotycznych w pewnym momencie po prostu przewraca się strony, żeby dotrzeć do dialogu bo ma się ich dość. Co do ekranizacji, zostawię to bez komentarza.

Prostracja oszczędziła mi czytania, ale ocenę wystawić muszę, bo nie potrafię zrozumieć JAK MOŻNA romantyzować przemoc i gw*łt? Autorka powinna iść na terapię i cieszyć się, że nie doświadczyła prawdy na własnej skórze.

Mam ogromną nadzieję, że żadna nastolatka nie przeczyta tej książki i nie pomyśli, że "też by tak chciała". Nie rozumiem motywu zakochania się w oprawcy, tego całego syndromu Sztokholmskiego, nie wiem jak zamiast strachu, można odczuwać pożądanie. Czytając twórczość Pani Blanki wielokrotnie doznałam poczucia odrzucenia i zniesmaczenia. Uważam to za tani erotyk, zdecydowanie nie chcę jej czytać ponownie i na pewno nikomu jej nie polecę.

Społecznie szkodliwy gniot.

Społecznie szkodliwy gniot.

Aż ciężko się przyznać, że udało mi się przez nią przebrnąć..

Aż ciężko się przyznać, że udało mi się przez nią przebrnąć..

Nawet 1 gwiazdka to za dużo. Grafomania w najgorszym stylu...
Ps. Czy jakiś korektor przeczytał tą twórczość przed wysłaniem do druku? Ilość błędów powala.

Nawet 1 gwiazdka to za dużo. Grafomania w najgorszym stylu...

Póki co jest w podium książek po których musiałam przemywać oczy rozpuszczalnikiem. Pośmiałam się, straciłam wiarę w polskie romansidła.

Oj Blania, Blania. Tyle ile zwolenników, tyle przeciwników jej twórczości. Książka nawet fajna. Język też przystępny, ale tematyka butów i ciuchów na co drugiej stronie to porażka. Normalnie aż mi niedobrze od tych wszystkich firm modowych ,,La botę i srę,''.

Książka z gatunku erotyku. Sporo wylało się na nią hejtu jak i na samą autorkę ale uważam że jako gatunek erotyczny nie jest zła - czytałam gorsze a ta jest dobra. Ekranizacja plus za muzykę i efekty. Niestety fabuły tam brak.

Film był jak albański teledysk, ale książka tak zła, że aż zabawna. Wręcz pastisz, choć pewnie niezamierzony. Z drugiej strony, czytałem gorsze rzeczy spośród nominowanej do nagród "literatury pięknej".