365 dni

Okładka książki 365 dni Blanka Lipińska
Okładka książki 365 dni
Blanka Lipińska Wydawnictwo: Edipresse Cykl: 365 dni (tom 1) literatura obyczajowa, romans
365 dni (tom 1)
Edipresse
2018-07-04
2018-07-04
erotyka literatura polska mafia namiętność pożądanie relacje damsko-męskie romans seks szantaż

365 NIE

Oj Blania, Blania. Tyle ile zwolenników, tyle przeciwników jej twórczości. Książka nawet fajna. Język też przystępny, ale tematyka butów i ciuchów na co drugiej stronie to porażka. Normalnie aż mi niedobrze od tych wszystkich firm modowych ,,La botę i srę,''.

Książka z gatunku erotyku. Sporo wylało się na nią hejtu jak i na samą autorkę ale uważam że jako gatunek erotyczny nie jest zła - czytałam gorsze a ta jest dobra. Ekranizacja plus za muzykę i efekty. Niestety fabuły tam brak.

1966

Film był jak albański teledysk, ale książka tak zła, że aż zabawna. Wręcz pastisz, choć pewnie niezamierzony. Z drugiej strony, czytałem gorsze rzeczy spośród nominowanej do nagród "literatury pięknej".

Blanka Lipińska niewątpliwie celebrytką jest. Wgl teraz takie zidiociałe czasy, że pisarz podobno musi być celebrytą. Jeszcze częściej celebryci udają pisarzy. Czasami nawet mikrocelebryci, jak pewien pan z Instagrama, który wierzy, że jest polskim Stephenem Kingiem, a nie potrafi sklecić pięciu zdań i nie walnąć przy tym byka jak piątoklasista. I owszem, Lipińska jest celebrytką, a mimo to jej książka warta jest więcej niż mielone wciąż od nowa i na jedno kopyto bajki o czarnej wołdze produkowane masowo przez trzecioligowego pisarza Remigiusza M. A dlaczego książka Lipińskiej warta jest więcej? A no dlatego, że wartość literatury polega na opowiadaniu prawdy, nie wyłącznie na dostarczaniu rozrywki. Rozrywka u Lipińskiej jest również obecna, rzecz jasna. Rozrywka niskich lotów. Do tego fabuła, dość często żenująca i zbudowana w sposób zdradzający amatorszczyznę. Lipińska sama przyznaje, że czytać książek nie lubi, za co ja nie lubię Lipińskiej. Lipińska nie napisała dobrej książki, a jednak przekazała w niej prymitywną prawdę, mianowicie, że w tym kraju (i nie tylko w tym) żyją miliony kobiet, które fantazjują o bezwzględnym samcu alfa, nieposkromionym ogierze, który zrobiłby z nimi co by chciał (czyt.: zrobił im dobrze). "365 dni" to przecież nic innego jak zwulgaryzowana, ogłupiała od fałszywych kolorków mediów społecznościowych wersja "Pięknej i Bestii". Rzecz jasna baśni Gabrielle de Villeneuve autorka Lipińska nie czytała, bo czytać nie lubi, ale można to spokojnie Lipińskiej odpuścić. Mało kto czytał. I tak u Lipińskiej Piękna jest także głupia i próżna, a Bestia, inaczej niż w baśni, szlachetnością nie błyszczy. To przecież zwykły bandzior. Szlachetność to dla Bestii z "365 dni" pewnie rodzaj papieru toaletowego. Niczego to jednak powieści Blanki Lipińskiej nie odbiera. Przecież muskularne ciała, szybkie samochody, drogie szmaty, luksusowe posiadłości, jachty na lazurowej wodzie, i inne wspaniałości godne słitfoci na insta to jest to, o czym współczesne tygrysice lubią marzyć najbardziej. To o was jest ta książka, droga maso pożeraczy social mediów. Lipińska trafiła w punkt. Możecie sobie udawać wielbicieli literatury i pałować się Mrozem, ale wiecie, że to udawanie. U Lipińskiej przynajmniej nikt niczego nie udaje.

Tu powinna być skala minusowa ^^ to jest gorsze niż jakiekolwiek wydawane fanfiki z wattapda także jeśli chcecie przeczytać durne erotyki to wygooglujcie sobie "romans z szefem mafii" czy coś i czytajcie za DARMO... mogę się założyć, że znajdziecie coś o niebo lepszego niż TO coś.

Sporo hejtu się wylało na Blankę Lipińską za ten tytuł a ja uważam że jest na rynku wiele gorszych erotyków i niektóre są napisane przez polskie autorki. Dla mnie jest okej. Co z tego, że laskę porwał mafioso, a jej się to spodobało ? To tylko fikcja nie ma co się złościć na autorkę czy pisać jakieś bzdety, że to uderza w kobiety. Wiadomo że w normalnym życiu nikt by tego nie pochwalał, a w książce mogą się dziać różne rzeczy bo to tylko bajeczka z erotycznym tłem.

Mój facet kupił mi tę książkę w prezencie! ;) Więc przeczytałam. I co tu dużo gadać - wiadomo co to za historia i czym to się je...

Ja się dosłownie latami przed tym tytułem wzbraniałam, broniłam się rękami i nogami, nie chciałam tego czytać i nie czułam potrzeby, ale stało się - koleżanka mi pożyczyła, więc jest przeczytane/przekartkowane właściwie. Dałabym temu czemuś jedną gwiazdkę, ale jestem bardzo miłą dziewczyną i nie oceniam książek aż tak nisko ;)

Mówcie, co chcecie, mnie się podobało! ;)

Mówcie, co chcecie, mnie się podobało! ;)

Dałam 2. Bo to bardzo słaba książka, nie rozumiem jej fenomenu, więc nie będę podbijać dyskusji zbędnymi zdaniami. Po prostu bardzo słaba książka, omijać z daleka. 1 to już coś skrajnie szkodliwego, a ta książka jest tylko bardzo słaba....i może trochę szkodliwa :)