Weteran

Tłumaczenie: Maciej Olbryś
Cykl: Współczesne baśnie (tom 1)
Wydawnictwo: NieZwykłe
The Vixen and the Vet
Weteran, artykuł, piękna i bestia,
Angie

Savannah Carmichael, zdradzona i porzucona przez mężczyznę, któremu zaufała, traci wymarzoną karierę dziennikarki w Nowym Jorku i musi wrócić do Danvers, swojego rodzinnego miasteczka w Wirginii. Gdy otrzymuje propozycję powrotu do branży i napisania reportażu o interesującym człowieku, nie waha się ani chwili – w jej mieście mieszka idealny kandydat: Asher Lee, okaleczony weteran wojenny, który wrócił do Danvers osiem lat temu i od tego czasu nie opuścił swojego domu.

Mieszkańcy szanowali prywatność miejskiego samotnika, który stracił rękę i pół twarzy podczas wojny w Afganistanie. Jednak wszystko zmieni się w dniu, w którym do jego drzwi zapuka Savannah Carmichael – ubrana w kolorową sukienkę pożyczoną od siostry z talerzem słodkich, domowych pierniczków. Wbrew samemu sobie, Asher zgadza się udzielić wywiadu pięknej dziennikarce – i szybko odkrywa, że zaczyna czuć do niej coś więcej.

Dwójkę niezwykłych bohaterów tej współczesnej wersji klasycznej baśni o Pięknej i Bestii połączy niezwykłe uczucie, które zaskoczy ich oboje. Jednak gdy jedno z nich popełni straszliwy błąd, ich miłość zostanie wystawiona na najcięższą próbę; czy będą w stanie pokonać wszelkie przeszkody i wspólnie dotrzeć do szczęśliwego końca?

źródło opisu: Wydawnictwo NieZwykłe

źródło okładki: wydawnictwo

Sol | 2018-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2018

"Weteran" to kolejna książka, którą udało mi się odmalować sobie w czarnych barwach i z rogami. No i z czerwonym pokojem bólu i zabaw, rodem z najmroczniejszych fantazji Greja.
A tu niespodzianka, wcale nie było ani źle, ani erotycznie do obrzydzenia, ani jakoś przybijająco.

Nie jest to też książka wybitna. Mimo naprawdę niezłego pomysłu i zapewne przemyślanego pierwszego zarysu fabuły, w wykonaniu coś poszło nie do końca tak.
Autorka ma ogromny problem z zachowaniem chronologii. Opowiada o czymś, po czym bohater cofa się w myślach do wydarzeń sprzed kilku dni, a potem już nie wraca do teraźniejszości tylko wszystko idzie dalej. Można się pogubić, bo nie wiadomo kiedy ten powrót nastąpił i czy w ogóle. Tak samo przeskoki narracyjne. Mimo, że jest trzecioosobowa narracja, to raz jakby z perspektywy Ashera a raz Savannah i nie do końca można się zorientować kiedy czyja kolej.
Chaos wszechogarniający.
I dla mnie jest to ogromna wada, bo zmarnowany potencjał boli.

Sam romans jest...

kryminalnakuchnia | 2018-02-21
Na półkach: Przeczytane, Romans/Erotyka

„NIE OCZEKUJ NICZEGO, GDYŻ ŻYCIE NIE JEST CI NIC WINNE.”

Wydawnictwo NieZwykłe po raz kolejny staje na wysokości zadania i udowadnia czytelnikom, że rzeczy niemożliwe to ich specjalność.

14 marca 2018 bowiem, będzie miała swą premierę książka, amerykańskiej autorki bestsellerów, Katy Regnery pt: „Weteran”, która jednocześnie rozpocznie niesamowitą serię „Współczesne baśnie”.

„Weteran”, to teraźniejsza wersja, klasycznej baśni o „Pięknej i bestii”. Nie znajdziemy w niej jednak ani księcia, ani zaczarowanego imbryka czy gadającego świecznika.

Znajdziemy za to coś znacznie bardziej bliskiego naszym sercom. Zgrabnie napisaną historię miłosną, która nie pozwoli o sobie zapomnieć na długo po jej przeczytaniu.

I choć treść tej książki jest przewidywalna od pierwszych stron, to nie sposób się od niej oderwać choćby na chwilę. Każda przeczytana kartka, każdy kolejny rozdział budzi w nas coraz większy apetyt na przeżycie tej niesamowitej historii miłosnej.

Krótkie, a za razem...

mclena | 2015-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2015

"You were just supposed to be a story."

* Pierwszy raz kiedy siedzicie w komfortowej ciszy.
* Pierwszy raz kiedy uświadamiasz sobie, że wolisz jego towarzystwo niż kogoś innego.
* Pierwszy raz kiedy wyglądasz fatalnie, a on ma to w nosie.
* Pierwszy raz kiedy rozmawiacie do świtu.
* Pierwszy raz kiedy przyprowadzasz go do domu by poznał twoją rodzinę.
* Pierwszy raz kiedy jesteście nago i nie czujesz nawet odrobiny niepewności.
* Pierwszy raz kiedy uświadamiasz sobie, że nie chcesz nikogo innego, tylko jego.
* Pierwszy raz kiedy widzisz z nim przyszłość.
* Pierwszy raz kiedy wybieracie się razem w podróż.
* Pierwsza poważna kłótnia.
* Pierwszy raz, kiedy uświadamiasz sobie, że on jest twoim domem.
* Pierwszy raz kiedy uświadamia sz sobie, że kocha cię równie mocno jak ty jego.

Katy Regnery podjęła się bardzo ciekawego projektu. Jej cykl "a modern fairytale" który opiera się na stworzeniu powieści, która będzie inspirowana dobrze nam znanym baśniom, jest czymś co zdecydowanie...

Caroline Anne | 2017-03-19
Przeczytana: 18 marca 2017

Kiedy usłyszałam o książce "The Vixen and the Vet", która jest pierwszą z cyklu "A Modern Fairytale" - wiedziałam, że jest to coś, co muszę przeczytać w pierwszej kolejności. Uwielbiam bajki i uwielbiam romanse, więc miałam przeczucie, że z tego połączenia wyniknie coś magicznego. I nie pomyliłam się.

Przedstawiam Wam powieść zainspirowaną przez "Piękną i Bestię", której głównymi bohaterami są: dziennikarka Savannah Carmichael oraz weteran wojenny Asher Lee.

Akcja powieści zaczyna się, gdy Savannah wraca do rodzinnego miasteczka - Danvers - po tym, jak jej kariera legła w gruzach. Kobieta pracowała jako dziennikarka śledcza dla prestiżowej gazety w Nowym Jorku, jednak przez zaufanie nieodpowiedniej osobie została tej pracy pozbawiona.
Pewnego dnia Savannah dostaje telefon od dawnej znajomej, która informuje ją, że jej szef szuka kogoś kto przejmie sekcję "Styl Życia" w gazecie Phoenix Times.
Mimo, że nie jest to szczyt marzeń naszej bohaterki - postanawia ona ubiegać się o tę...

Katarzyna | 2015-11-16
Przeczytana: 15 listopada 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

GENIALNA!
To nie jest książka na jeden dzień, tydzień... będziesz ją pamiętać bardzo długo. Niesamowicie wzrusza. Opisuje ogromną samotność, której nie mogę sobie wyobrazić. Opisuje walkę o to, by ponownie ludziom zaufać oraz rodzącą się miłość między weteranem wojennym a dziennikarką. Naprawdę nie rozumiem ludzi, jak mogli go tak potraktować. Łezka kręciła się w oku podczas czytania, bo to naprawdę wzruszająca pozycja. Dla mnie Asher to ideał faceta, rozumiem jego powody wyjazdu, ponieważ Savannah źle zrobiła ufając bezgranicznie wydawcy.
Piękna!
Kocham!
Polecam!

kaktusowaona71 | 2018-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2018

Nie umiem tej książki ocenić jednoznacznie. Patrząc na tytuł, spodziewałam się nieco głębszego podejścia do tematu. Poważniejszego tonu i większej ilości prawdziwego, bolącego czytelnika dramatu. Wciąż po głowie kołacze mi się książka „Making faces” Amy Hrmon, która zrobiła na mnie niezapomniane wrażenie i była dokładnie tym, czego spodziewam się po historii o pokiereszowanym weteranie.
Nie zrozumcie mnie źle. Ta książka („ Weteran” ) w żadnym razie nie jest zła, czy nawet mierna. Jest dobra, a w wielu chwilach może nawet bardzo dobra... jednak to nie tego się spodziewałam i oczekiwałam. Dostajemy tu historię .. przesłodką, skrajnie romantyczną, ugłaskaną i „poprawną politycznie” ze wszech miar...Bohaterów.. idealnych i przez to mało realistycznych, oraz prostą ( nieco zbyt prostą ) fabułę. Ale, z drugiej strony - czyta się to naprawdę świetnie, błyskawicznie i lekko i przyjemnie i tak, że Achhh :)
A w sercu panoszy nam się plusz, ciepełko i motylki. Doza romantyzmu oscyluje...

Kasiek | 2018-04-02
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 19 marca 2018

Z opisu wiedziałam, że książka przypomina bajkę o Pięknej i Bestii. Tego się spodziewałam i tak też było, więc fabuła nie była zaskoczeniem. szkoda jednak, że styl, w jakim została napisana przypominał bajkę. Nie wiem czy to przez treść, ale wszystko wydało mi się trochę infantylne. Autorka bardzo bezpośrednio i wprost przekazała swoje myśli, przez co książka wydała mi się zbyt łatwa i lekka. Dodając do tego oczywiste zakończenie mamy prawdziwą bajkę, no może z pominięciem co gorętszych momentów.

WampirkaJustynka | 2018-03-26
Przeczytana: 26 marca 2018

Nie wiem co napisać o tej książce. Po prostu nie znajduję słów, które oddały by to co czuję po jej przeczytaniu. Historia Asher i Savanah jest piękna i bardzo wzruszająca. Może się wydawać, że zbyt wyidealizowana ale mi to nie przeszkadza. Napiszę krótko: zakochałam się w tej historii.

Tak, taaaak i jeszcze po stokroć Tak!! Przepadłam z kretesem...to jest zdecydowanie jedna z tych historii, które pozostawiają w moim serduchu wyraźny ślad. Cudowna historia pełna nowych początków, wstydu, pasji, miłości, namiętności i niepewnej przyszłości. To idealna piękna i bestia naszych czasów...wystarczyło mi parę godzin by pochłonąć ją całą i z czystym sumieniem Wam polecić (tzn tym którzy jeszcze nie mieli okazji by się z nią zaznajomić).

Savannah jest skrzywdzoną dziewczyną, która początkowo kieruje się chęcią odbudowania własnej kariery dziennikarskiej. Asher...to wyjątkowy człowiek, który poświęcił własne zdrowe by ratować ojczyznę. Rany jakie odniósł, oraz stosunek mieszkańców do jego wyglądu sprawił, że prawdziwy bohater stał odludkiem zamkniętym we własnym domu. Wywiad sprawia, że zbliżają się do siebie z dnia na dzień. Stają do walki o szczęście, zdrowie i świetlaną przyszłość, choć niestety prawdziwe kłopoty czają się tuż za rogiem.

Achhh....Uwielbiam!♥️

Fairka | 2018-05-07
Przeczytana: 07 maja 2018

Troszeczkę się zawiodłam. Zachęcona opisem i pozytywnymi opiniami, miałam nadzieję na bardzo dobrą współczesną baśń przypominającą klasyczną wersję. Już w tym roku dostaliśmy jedną taką, więc co może pójść nie tak? No właśnie - dostałam klasyczny... romans z masą erotyki. Osobiście nijak mi to baśni nie przypomina. Przez połowę książki się wynudziłam, drugą połowę przekartkowałam. Odnośnie numerów przed rozdziałami - niektóre z nich nie pasowały mi za bardzo do treści. Chyba, że tylko ja mówiąc o "przegadanej nocy" nie mam na myśli monosylab i krzyczanych imion w momentach ekstasy. :)