Podejrzany

Prokurator (tom 3)
Akurat
2018-06-06
2018-06-06
Literatura obyczajowa Thriller Powieść Powieść polska Narkotyki Mafia Policja Żołnierz
Inne

Paulina Świst jak zawsze - nie zawiodła ; ) książka pełna kryminalnej akcji, pikanterii i charakternych bohaterów. Podobało mi się przedstawienie wydarzeń z dwóch perspektyw przeszłości i teraźniejszości, pozwoliło to zachować porządek i mające miejsce wydarzenia były zrozumiałe dla czytelnika. Czasami tylko nie widziałam czy chce dowiedzieć się co działo się wcześniej czy jednak interesowała mnie aktualna akcja - wszystko było za bardzo wciągające. Polecam bardzo serdecznie. Historia Daniela Wyrwy wciąga chyba jeszcze bardziej niż dwie poprzednie części.

„Czas zabliźnia rany ale nigdy nie przestajesz ich czuć jakiś nienazwany uraz nieustannie krąży w twoim ciele czasami na długo uśpiony kiedy indziej wzniecający pulsowanie bólu i przerażenia.”

On jest bratem komisarza Radka Wyrwy. Ona siostrą prokuratora Łukasza Zimnickiego. Nie powinno ich nic połączyć, ale los postanowił inaczej tak samo, jak miłość która się między nimi zrodziła.

Gdy Daniel wyszedł z odwyku, pomógł bratu i Zimnemu w sprawie, nad którą pracowali. W zamian chciał spotkania z Marysią, bo chciał widywać się ze swoją córeczką. Tylko pierwsze ona musiała się na to zgodzić. I nie byłoby w tym nic dziwnego i złego, gdyby nie fakt, że ktoś z przeszłości postanowił dokonać zemsty i właśnie wcielał plan w życie. Po raz kolejny niebezpieczeństwo zawisło nad ich głowami, a dokładniej nad jego, dzieckiem i Marysią. Czy i tym razem wspólnymi siłami uda im się uratować najbliższych i dowiedzieć kto znowu chce ich zniszczyć? Czy Daniel i Marysia będą razem?

„Wiesz czemu boję się wódki z sokiem? Bo po wódce z sobiem nie boję się niczego.”

Wszystkie postacie z „Podejrzanego” już mieliśmy przyjemność poznać w poprzednich częściach, ale tak jak Zimny i Radek. Daniel i Marysia dostali swoją osobną historię, której początek był w „Prokuratorze”, a teraz został poszerzony dla naszej przyjemności. Bo nie wiem jak wam, ale mi było ciężko rozstawać się z Zimnym, Radkiem i Danielem. Ta trójca nie ma sobie równych i podbiła moje serce, zwłaszcza Zimny. Przy książkach Pauli Świst nie można się nudzić. Akcja sprawia, że nie można się oderwać od czytania, humor wywołuje uśmiech, a pikantne sceny pobudzają wyobraźnię. To wszystko miesza się ze strachem, niepewnością i niebezpieczeństwem. Nie mogę zapomnieć, że Kinga również tu zawitała, bo gdzie Zimny tam i ona. Wszystko dzieje się w dwóch czasach, więc dostałam, pełen wgląd w przeszłość i teraźniejszość. Żaden element nie został pominięty, a wszystko daje idealny obraz i podsumowanie całej tej serii. Całkowicie przepadłam w świecie Śwista i każdą jej książkę biorę w ciemno, bo jest to niesamowita jazda.

"Podejrzany" to kontynuacja serii: Prokurator autorstwa Pauliny Świst. Jest to niewymagająca, nieco wulgarna powieść z przemądrzałą główną bohaterką, która doprowadzała mnie do szału! Dialogi na poziomie szkoły podstawowej z przewidywalną akcją i ogromem niepotrzebnej przemocy. To mój ulubiony tom, bo..... ostatni :)

Kolejna część serii Prokurator - spotykamy w tej książce same znajome twarze, a w szczególności Kingę i Łukasza.

Natomiast głównymi bohaterami są Maria i Daniel. O ile rozumiem, że autorka chciała pokazać, jacy to oni nie są ostrzy i zajebiści, w praktyce wyszło to kiepsko. On jest wulgarny, a ona zachowuje się, jakby pozjadała wszystkie rozumy.

Miałam też ochotę wywrócić oczami, czytając, że ona niemalże bezrobotna w ciąży, a on wolny duch z problemami z narkotykami, zdecydowali się budować dom, gdy wyraźnie nie mieli na to środków i możliwości.

A postępowanie Marii - wyjście za mąż za typa, którym była kompletnie niezainteresowana oraz zamieszkanie z nim w domu budowanym przez Daniela - po prostu czysta głupota i brak szacunku do niego, ale też do siebie samej i Kamila.

Miałam też ochotę...

Świetna seria! Bardzo lubię książki Pauliny, ale najlepiej oceniam pierwszy trójksiąg (z Prokuratorem na czele),bo nie do końca wiemy czego się spodziewać, stąd sporo zaskoczeń. Kolejne książki są już podobne w stylu, więc brakuje tego efektu "wow, nie wiedziałam". Tu za ta wciąż to mamy. No chyba, że ktoś czyta nie po kolei..

Autorka jak zwykle zaskakuje szybko toczącą się akcją oraz jej zwrotami, przy których nie można się nudzić. Bohaterów znamy już z poprzednich części. Ostry język, seks, Gangsterka to elementy które powtarzają się we wszystkich książkach.

Uwielbiam książki p. Świst. Wpisują się centralnie w moje poczucie humoru. Może dla kogoś nie jest to jakaś lotna lektura, ale co kto lubi. Żałuję, że nie mam takich fajnych przyjaciół jak Zimny, Kinga, Radek, Daniel.... szczerze żałuję :)

Maria Zimnicka - aplikantka adwokacka, siostra prokuratora Zimnickiego i jego oczko w głowie a zarazem diabeł wcielony 😉 który najpierw działa, później myśli. Stara się trzymać daleko od kłopotów ale we wszystkie możliwe się wpakuje 🤷‍♀️
Daniel Wyrwa (Siwy) - młodszy brat Komisarza policji i jego totalne przeciwieństwo. Żołnierz Powietrznodesantowy ze skłonnościami do narkotyków, łamania prawa i pakowania się w nielegalne interesy.
I jak to zazwyczaj bywa, ponieważ my kobiety jesteśmy masochistkami i wbrew pozorom nie patrzymy najpierw na rozum potencjalnego kandydata, nasza bohaterka rzuca się na tego który ma największe kurwiki 😉 w spojrzeniu... czyli standard... Ku wściekłości starszego brata postanawia być tą dzięki której Daniel skończy z dotychczasowym życiem. Niemożliwe? A jednak...
W tej książce jest wszystko, jest ostro, niebezpiecznie, wciągająco i błyskotliwie.
Polecam z konkretnym przekazem...
STRZEŻ SIĘ! KSIĄŻKI PAULINY ŚWIST TO ZŁODZIEJE CZASU

RECENZJA
"PODEJRZANY", to kontynuacja"Prokuratora" który został okrzyknięty  najgorętszym literackim debiutem w 2017 roku. W tej części Poznajemy Daniela Wyrwę, który kilka lat wcześniej spotykał się z Marią Zimnicką, czyli siostrą znanego nam z w pierwszej części Łukasza, czyli  Prokuratora partnera Kingi Błońskiej. Ta część jest trochę bardziej pogmatwana ,zaczyna się w momencie kiedy Łukasz jeszcze nie jest z Kingą i to mnie troszkę tutaj denerwowało, Bo w pewnym momencie nawet zaczęłam się zastanawiać czy czytam dobrą część, ale widocznie autorka ma taki styl, natomiast już później przechodzimy do czasu gdzie oni są razem i to już mija kilka lat i dowiadujemy się, że przede wszystkim zanim nasz bohater zaczął schodzić na złą drogę zakochał się z wzajemnością w Marii,którą to bardzo skrzywdził.Mija kilka lat, Daniel wraca z odwyku, a w tym czasie Maria rodzi mu córkę i wychodzi za mąż za innego faceta.Nie jest to na pewno łatwe, a dodatkowo ktoś  grozi Marii I Danielowi,strasząc, że skrzywdzą dziecko.Co z tego wszystkiego wyniknie i jaki związek ma z tym "Szary",Kinga oraz Łukasz. No i jak zakończy się historia Daniela i Marii.???To musicie już przeczytać sami,aby ocenić. Ja lubię styl tej autorki ,książkę znowu czyta się bardzo szybko, Owszem jest język wulgarny, jest bardzo erotyczna  ale ja to w tych książkach akurat lubię. Wszyscy fani Pauliny Świst wiedzą jak ona pisze ,Ja te książki pochłaniam i ubóstwiam za szybką akcję ,przede wszystkim  za to ,że dużo się w tych książkach dzieje i że czytelnik się nie nudzi ,naprawdę kartka po kartce tak szybko rozwija się akcja, że nawet nie wiem kiedy jestem na ostatniej stronie. Dodatkowo dowiadujemy się tutaj o dalszym ciągu związku między Łukaszem, a Kingą co ja też strasznie lubię w seriach .No i mega zaskoczenie,  ponieważ epilog nie dotyczy bohaterów z tej części ,a właśnie Łukasza i Kingi ,także również jak najbardziej dla mnie na Plus. polecam książkę bardzo serdecznie.10/10☆☆

RECENZJA

Z trzech tomów ten oceniam najwyżej, ale tylko ze względu na progres w pisaniu, bo tutaj autorka zastosowała ciekawsze rozwiązanie w prowadzeniu akcji przeplatając teraźniejszość z przeszłością. Reszta bez zmian - ktoś kto pisze pod pseudonimem Paulina Świst kompletnie nie rozumie, że ostry język nie polega na tym, że wszystkie postacie w każdej wypowiedzi uwzględniają wulgaryzmy. To nie jest ostry język tylko wulgarny, ale zakładam, że autor po prostu nie umie stworzyć wypowiedzi dosadnych, ciętych ripost, więc wciska przekleństwa gdzie się da. Gdzieś wyczytałam, że w tych powieściach są wyraźni bohaterowie, nie zgadzam się z tym stwierdzeniem, wszyscy są tacy sami, panowie bez wyjątku w stylu macho, panie oczywiście super laski chodzące w szpilkach na co najmniej 10-centymetrowym obcasie. Kobiety przedstawione są w sposób bardzo przedmiotowy - czyżby Świst był facetem? Tak podejrzewam.

• Przeczytane 2018

Video