Podejrzany

Okładka książki Podejrzany Paulina Świst
Nominacja w plebiscycie 2018
Okładka książki Podejrzany
Paulina Świst Wydawnictwo: Akurat Cykl: Prokurator (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Prokurator (tom 3)
Akurat
2018-06-06
2018-06-06
literatura obyczajowa; thriller; powieść; powieść polska
Inne

Okładka książki Grzeszny rok Małgorzata Falkowska, D. B. Foryś, Joanna Gajewczyk, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Iza Maciejewska, Marta Matulewicz, Daria Skiba, Alicja Skirgajłło, Anna Crevan Sznajder, Aniela Wilk, Paulina Świst
Ocena 7,6
Grzeszny rok Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Świąteczne namiętności Edyta Folwarska, J.B. Grajda, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Charlotte Mils, Patrycja Strzałkowska, Agata Suchocka, Magdalena Winnicka, Anna Wolf, Paulina Świst
Ocena 7,2
Świąteczne nam... Edyta Folwarska, J....
Okładka książki Niebezpieczne związki I.M. Darkss, Edyta Folwarska, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Alicja Sinicka, Patrycja Strzałkowska, Agata Suchocka, Magdalena Winnicka, Anna Wolf, Paulina Świst
Ocena 7,2
Niebezpieczne ... I.M. Darkss, Edyta ...

No cóż Paulina wymiata, jak zwykle. Albo się lubi taki styl pisania albo nie. Ja uwielbiam. Za autentyczność, za teksty, za całokształt

Trzecia część serii, nie odstaje od poprzednich. Pokazuje losy innego bohatera.

Trzecia część serii, nie odstaje od poprzednich. Pokazuje losy innego bohatera.

Na półkach: , , , ,

Książka jest w porządku, przesłuchałam ją w audiobooku dobrze się słuchało.
Nie przepadam za książkami w których przeszłość przeplata się z teraźniejszością - gubię się wtedy.Dla mnie to był minus tej książki.

Książka jest w porządku, przesłuchałam ją w audiobooku dobrze się słuchało.

Z poczuciem humoru, ciekawa akcją, wciąga.

Z poczuciem humoru, ciekawa akcją, wciąga.

Polecam :)))

Polecam :)))

Dno. Nie wiem, może to początek przygody autorki z piórem, może szła na ilość nie na jakość. Ogólnie nie polecam całego cyklu. Dialogi na poziomie dwunastolatków a jedyny wniosek jaki rzuca się w oczy to upodobania seksualne autorki.

1924

Na półkach: , , , ,

Finał cyklu z prokuratorem i komisarzem jest świetny. Bohaterowie z poprzednich tomów odgrywają teraz role drugoplanowe ale i tak są zawsze tam, gdzie są potrzebni.
Główni bohaterowie to niepokorny Daniel, brat Radka Wyrwy i Marysia siostra Łukasza. Poznaliśmy ich trochę w Komisarzu ale tu mamy całą historie ich znajomości, bo autorka wprowadza retrospekcje do roku 2014, kiedy rozpoczął się ich burzliwy romans. Zakończony w winy Daniela, który był bardzo nieodpowiedzialny, brał narkotyki i w decydującym o ich dalszym życiu momencie wyjechał walczyć do Iraku.
I teraz ta wojenna przeszłość wraca. Zagrożone jest życie nie tylko jego ale również Marysi i ich córki.
Bardzo podobała mi się ta powieść. Dużo w niej emocji, ciekawa fabuła no i bohaterowie z krwi i kości.
Bardzo lubię własnie takie książki w których dużo się dzieje a jednocześnie możną się przy nich zrelaksować, rozbawić a równocześnie przeżyć trochę pikantnych momentów.

Czy to już przesyt niemal nieustannym maratonem słuchania serii rozpoczętej tomem "Prokurator", czy może ta część rzeczywiście była słabsza? W tej chwili trudno mi osądzić, lecz może kiedyś wrócę do tych książek (właśnie, następnym razem papierowych książek!) i moja ocena się zmieni.

Na półkach: , , , ,

Kolejna odsłona przygód prokuratora Zimnickiego i komisarza Wyrwy oraz ich rodzin. Tym razem bohaterami książki są Daniel Wyrwa i Maria Zimnicka, którzy muszą zmierzyć się z bujną przeszłością Daniela, byłego żołnierza, zawalczyć o swój los i przyszłość swój córki. Akcja powieści toczy się szybko, dobrze się ją czyta, ale nie jest to literatura wysokich lotów. Zalecam czytanie po Prokuratorze i Komisarzu, bo są liczne nawiązania.

Pozycja zaliczona! Finał trylogii z prokuratorem, komisarzem i familią. Opowiada nieco już znane perypetie (z "Komisarza") wybuchowej pary Daniela i Marii. Nadal naprzemiennie pisane w pierwszej osobie, wydarzenia są widziane oczami obojga kochanków. Retrospekcje wracają do początków ich znajomości, a nowe wydarzenia rzucają ich w wir walki z tajemniczym szantażystą. Jest lepiej niż w "Komisarzu", gorzej niż w pierwszej części - "Prokuratorze". Jak ktoś lubi miks romansu ze scenami erotycznymi i kryminałem, to proszę bardzo. Dla mnie wciąż bliżej tej książce do protokołu policyjnego z przewagą dialogów niż do rozrywkowej literatury. Taka książka do szybkiego przelecenia... wzrokiem.

Video

Video