Rozdarte serce

Okładka książki Rozdarte serce Scarlett Cole
Okładka książki Rozdarte serce
Scarlett Cole Wydawnictwo: Akurat Cykl: Second Circle Tattoos (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Second Circle Tattoos (tom 2)
The Fractured Heart
Akurat
2018-06-06
2018-06-06
2016-01-05
Anna Lisowska
seks erotyka uczucia przeszłość miłość tatuaże bliskość opieka marzenia chaos zamieszanie niepewność

​Moim skromnym zdaniem to najmniej udana część cyklu "Second Circle Tattoos". 🤭 Czytało się ją przyjemnie i szybko, chociaż historia nie chwyciła mnie za serducho, sprawiając, że nie chciałam się od niej oderwać.

Poznajemy "Cujo" w takim momencie życia, kiedy nie chce sobie jego komplikować. Trudne dzieciństwo, lubi jednorazowe przygody, zamiast zaangażować się. To powody, które mocno kierują jego życie. Czy to coś dziwnego? Moim zdaniem nie. Zwłaszcza jeśli nie są przepracowane.

Drea to twarda, waleczna dziewczyna. Nigdy się nie poddaje, chociaż nie miała łatwego życia. Życia? Całe swoje życie poświęciła opiece nad matką. Każda decyzja była podjęta pod nią, co nie było doceniane na pierwszy rzut przez matkę. Czy tak było?

Brody "Cujo" Matthews jako dziecko został porzucony przez matkę, jako dorosły mężczyzna uwielbia kobiety, które wolą tak jak on niezobowiązujące spotkania, a praca w studio tatuażu umożliwia mu poznawanie takich kobiet. Drea to kobieta, która wydaje się poukładana. Praca, później druga praca i opieka nad chorą matka, tym rytmem toczy się jej życie.
Znajomość Cujo i Drei sprawi w ich życiu niemałe zamieszanie.

Po przeczytaniu pierwszego tomu, który mnie zachwycił bez wahania sięgnęłam po kolejny tom, ale niestety ten przeczytałam bez żadnego efektu wow. Zabrakło mi tutaj budowania napięcia i chemii pomiędzy bohaterami, wszystko tutaj było dla mnie takie bezbarwne i nic mnie tutaj nie zachwyciło.
Jak dla mnie średnia ksiażka, ale sięgnę po kolejny tom, bo jestem ciekawa losu innych pracowników studia tatuażu, ale również by przekonać się czy tylko ten tom wypadł słabo.

Znajomość Cujo i Drei...

Książka niby ok. Ale jakoś... nie poczułam chemii.
Tak właściwie to od połowy wręcz umierałam i głowiłam się, czy ją odłożyć czy może jednak dam radę dorwać do końca (dotrwałam).
Nie zaskoczyło mnie absutnie nic w tej historii a Brodego nie polubiłam od początku do końca (co dziwne bo w poprzedniej części budził moją sympatię).

PS. Jednego nie zakumalam. Po co używać kondomow, skoro oboje bohaterowie są czyści, są w monogamii, a do tego facet uważa że jest bezpłodny. Antykoncepcja dla bezplodnego? Ochrona przed chorobami wenerycznymi dla zdrowych? Tak. Nie ogarniam.

Zdecydowanie nie będę czytać kolejnych tomów tej serii.

Książka niby ok. Ale jakoś... nie poczułam chemii.

PS. Jednego nie zakumalam. Po co używać...

Dla młodych czytelniczek. Bajka o miłości napisana przez kobietę. Opiekuńczy i seksowny bohater i dziewczyna z trudnym życiem. Wykreowana relacja raczej życzeniowa niż realna ale pomarzyć dobra rzecz. Dobrze się czyta ale nic oryginalnego. Bardzo powtarzalna historia.

Ciężko mi ocenić tą książkę. Niby historia była spoko to jednak cała książka z bohaterami itd. była co najwyżej średnia. Bohaterowie których myślałam, że polubię, a jednak od połowy książki ciężko było mi ich znieść. Im dalej tym historia trochę wydawała mi się naciągana. No nie było rewelacji.

"Możecie wybudować nad tą przepaścią most i odnaleźć się nawzajem. Możecie zbudować razem coś większego, niż każdy z was byłby w stanie zbudować osobno."
Cassandra Clare – Czerwone zwoje magii

Brody "Cujo" Matthews jest ucieleśnieniem kobiecych fantazji, ale unika komplikacji życiowych, czyli związków. Przeszłość zostawiła na nim swoje piętno i wydawać by się mogło, że ten twardziel nie ulegnie nikomu. No ale nagle na jego orbicie ląduje młoda, zmęczona egzystencją Drea. Dziewczyna opiekuje się chorą matką, haruje na dwóch etatach i marzy o spokoju. W jej głowie panuje haos, a myśli w niej krążące potrafią wywołać wyrzuty sumienia, co się tam kryje sprawdzicie sami, ale autorka bardzo dobrze oddaje istotę powagi i ciężaru opieki nad drugim człowiekiem. Ten temat dotyczy także Cujo chodź w troszeczkę innym formacie, oczywiście w jakim dowiecie się z książki, ponieważ wydarzenia z przeszłości są stale obecne w ich życiu i mają ogromny wpływ na teraźniejszość. Według mnie ta część jest zdecydowanie lepsza od poprzedniej, a to za sprawą zwariowanej fabuły, mamy tutaj romans, kryminał, tajemnicze postacie, intrygi i świetne zwroty akcji I to wszystko zaprawione jest humorem. Czego chcieć więcej? Chyba tylko więcej części.
Powiem Wam w tajemnicy, że ta książka sprowadziła mnie brutalnie na ziemię ponieważ uświadomiłam sobie, że główna bohaterka jest w prawie takim samy wieku jak ja w momencie gdy przeczytałam ten fragment "[...] była jeszcze nastolatką gdy Eminem śpiewał o zatracaniu się, Justin Timberlake nucił Cry my a River, a Drea potwornie przeżywała zakończenie serialu Buffy: postrach Wampirów" i oczywiście na początku była notka o jej wieku, ale że ja wiecznie łapie się na myśleniu, iż mam 21 lat to sami rozumiecie. Koszmar. A na zakończenie Mały spojler, przeczytałam wszystkie cztery części serii Second Circle Tattoos i... Cujo jest najlepszy, więc Rozdarte serce rządzi. Buziaczki

Cassandra Clare – Czerwone zwoje magii

Brody „Cujo“ Matthews jest tatuażystą w studiu Second Circle, w którym pracuje m.in. ze swoim przyjacielem Trentem.
Cujo miał trudne dzieciństwo, został porzucony przez matkę i mimo, że ojciec dbał o niego i o jego rodzeństwo, to mężczyzna ostrożnie podchodzi do kobiet i związków. Jednak jego postanowienia zdają się na nic, kiedy poznaje przyjaciółkę Harper, dziewczyny jego najlepszego przyjaciela. Drea nieźle namiesza mu w głowie.
Dziewczyna jest piękna, pewna siebie, pyskata. Niestety, od samego początku nie dogadują się za dobrze, a na domiar złego razem mają przygotować przyjęcie zaręczynowe dla Harper i Trenta.

Cujo trzyma się mocno swoich postanowień, nawet kosztem miłości. Drea nie jest mu obojętna, ale stara się trzymać ją na dystans. Uważa, że za bardzo różnią się od siebie, że nie będzie dla niej wystarczająco dobry, ponieważ nie może jej dać wszystkiego, czego może oczekiwać od niego w przyszłości. Cały czas z tyłu głowy ma matkę, która go porzuciła i przez to również boi się związków. Do tego czasami Drea go irytuje i gra na siłę samodzielną, chociaż oboje wiedzą, że nie ze wszystkim sobie radzi.
Drea nie ma łatwo w życiu. Od lat zajmuje się schorowaną matką, która jest ciężarem dla dziewczyny, dodatkowo jest roszczeniowa, nie docenia pomocy ze strony córki i nie okazuje jej wdzięczności czy uczuć.
Dziewczyna jest zmęczona życiem, pracuje na dwa etaty, nie ma czasu dla siebie, na realizację swoich marzeń.
Również z dystansem podchodzi do Cujo. Kiedy jednak otwiera się przed nim i decyduje na kolejny krok, mężczyzna się wycofuje. Przez długi czas grają w podchody, bo oboje nie mogą zdecydować się, czego tak naprawdę oczekują od sobie nawzajem.

Kolejny tom cyklu Tatuaże nie zawodzi. Dużo się dzieje już od początku. Najpierw poznajemy Cujo i Dreę, początki ich relacji, które nie są kolorowe, historię obojga z nich. Elementy ich przeszłości będą pojawiać się przez całą opowieść i znajdą również odbicie w teraźniejszości.
W książce mamy wątek kryminalny, tajemnicze osoby, romans, intrygę. Jest zabawnie, poważnie, romantycznie.
Mimo, że relacja głównych bohaterów jest główną historią, to wątki poboczne również dużo wnoszą do całej opowieści.
Książkę czyta się przyjemnie i szybko. Historia wciąga, z zainteresowaniem czytałam o rozwoju spraw między Cujo i Dreą. Są jak ogień i woda, ale idealnie się uzupełniają.

Rozdarte serce to drugi tom cyklu Tatuaże. Z racji tego, że książka Najtwardsza stal ogromnie mi się podobała, nie zwlekałam z czytaniem Rozdartego serca. Główną bohaterką powieści jest Drea, którą mogliśmy poznać w poprzedniej części. Dziewczyna ma 27 lat i opiekuje się schorowaną matką. Kiedy w jej życiu pojawia się przystojny tatuażysta Cujo, Drea stara się go unikać. Nie chce kolejnych komplikacji w swoim życiu. Brody jednak nie daje jej o sobie zapomnieć. Okazuje się, że zarówno on, jak i Drea zgłosili się na ochotników do przygotowania przyjęcia zaręczynowego Harper i Trenta. W ten sposób będą musieli spędzić ze sobą sporo czasu. Drea lepiej pozna Brody'iego i jego przeszłość, a Cujo dowie się z czym musi mierzyć się Drea w swoim domu. Czy ta dwójka zdoła stworzyć szczęśliwy związek? Tego dowiecie się czytając książkę Rozdarte serce ;).
Scarlett Cole po raz kolejny stworzyła historię, którą czyta się z niezwykłą lekkością, pomimo że porusz ona trudne tematy. Drea, główna bohaterka, aby utrzymać siebie i chorą matkę musi pracować na dwa etaty. Nie ułatwia jej tego rodzicielka, której zawsze coś nie pasuje i ma pretensje do córki. Bardzo polubiłam główną bohaterkę za jej upór, pracowitość i oddanie. Brody z kolei boi się zaufać kobietom. Porzucenie przez matkę oraz przebyta choroba odcisnęły na nim swoje piętno. Kiedy jednak w jego życiu pojawia się Drea, Cujo musi zastanowić się co tak naprawdę jest dla niego w życiu ważne. Czy jest to nieustanna zabawa, czy może ustatkowanie się i wejście w związek z kobietą, którą kocha.
Podczas czytania Rozdartego serca na pewno nie będziecie się nudzić. W książce oprócz romansu znajdziecie także wątek kryminalny, który mnie osobiście bardzo zaciekawił. Powieść przeczytałam w krótkim czasie, styl pisania autorki jest naprawdę przyjemny. Książka, tak jak jej poprzedniczka została napisana w narracji 3-osobowej, ale zupełnie mi to nie przeszkadzało.
Chciałam jeszcze wspomnieć o okładce książki. Moim zdaniem świetnia ona pasuje do tej powieści. Myślę, że mężczyzna, którego na niej widzimy wygląda zupełnie tak jak Cujo :).
Serdecznie zachęcam Was do sięgnięcia po serię Tatuaże, która skradła moje serce. Już nie mogę doczekać się, kiedy zacznę czytać kolejną część :).

"Miłość jest naprawdę... bardzo ważna w życiu."
"Najtrudniej mówi się o najważniejszych sprawach."
"Jak można pomóc komuś, kogo się kocha, jeśli smutek, który ktoś czuje, jest tak dojmujący, że ściska za gardło?"
"Zawsze to bardzo długo. Nigdy to jeszcze dłużej."

"Rozdarte serce", czyli drugi tom cyklu "Tatuaże" to historia Drei, przyjaciółki Harper, która pracuje z nią w kawiarni oraz Cujo, najlepszego przyjaciela Trenta i współwłaściciela studia tatuażu. I choć poznaliśmy tych bohaterów w poprzedniej części, widzieliśmy w tle ich przekomarzania, to jednak nie wiemy o nich zbyt wiele. A teraz wspólnie mają zaplanować imprezę zaręczynową swoich przyjaciół. Jak to zrobić, gdy każda ich rozmowa kończy się utarczką słowną?

Drea to bardzo silna i niezależna kobieta. Przyzwyczajona do tego, że cały świat dźwiga na swoich barkach. Pracuje ponad ludzkie siły by związać koniec z końcem i wydaje wszystko na utrzymanie domu oraz leki, które utrzymają jej matkę przy życiu. O sobie myśli na samym końcu, a właściwie to niemal w ogóle. Tarapaty finansowe, praca na dwa etaty i choroba matki przytłaczają ją, jednak jest zbyt dumna by poprosić o pomoc i najzwyczajniej w świecie tego nie potrafi. Na dodatek została jeszcze wplątana w dziwną aferę, zupełnie przypadkiem. Czy Drea znajdzie w sobie siłę by spełnić marzenia i rozpocząć studia? Czy nauczy się, że warto czasem poprosić o pomocną dłoń? Czy odważy się zawalczyć o siebie i swoje szczęście?

Cujo to mężczyzna, którego można bardzo mylnie ocenić na pierwszy rzut oka. Lekkoduch, który nie jest w stanie wziąć odpowiedzialności za cokolwiek. Niefrasobliwy, bez obowiązków, żyjący z dnia na dzień. A jednak pozory mylą i to bardzo. W głębi ducha to nadal mały chłopiec, który nie może pogodzić się z tym, że porzuciła go matka. Przez chorobę czuje się niepełnowartościowym mężczyzną, choć nie daje tego po sobie poznać. Ma żyłkę do interesów i dobrze sobie radzi w życiu. Jest geniuszem rysunku, choć nie przechwala się swoim talentem. Jednak pomimo wszystko, czy taki człowiek nadaje się do długoterminowego związku?

Przekomarzania Drei i Cujo rozświetlają tą książkę i nadają jej trochę lżejszy ton. Jednak pomimo tego to nie jest opowieść o ludziach, którzy lekko stąpają przez życie. To opowieść o chorobie i jakie niesie ze sobą skutki. O odrzuceniu i tym, jak boli, nieważne ile upłynie lat. O tym, że czasem warto zwrócić się o pomoc. Że przyjaciele to najcenniejszy dar i ich obecność jest nieoceniona, bo nie można brać na siebie wszystkich nawałnic tego świata. To także przestroga, że dobry związek nie ogranicza, on dodaje skrzydeł i sprawia, że sięganie po marzenia, radzenie sobie z codziennością są po prostu łatwiejsze. Oraz nacisk na to jak ważne jest odpowiednie postępowanie rodziców, by nie zniszczyć swojemu dziecka życia. Tak po prostu jest to kolejna pouczająca historia miłosna z przesłaniem, udowadniająca, że ten cykl jest naprawdę wyjątkowy i warty poświęcenia mu czasu.

"Miłość jest naprawdę... bardzo ważna w życiu."
"Najtrudniej mówi się o najważniejszych sprawach."
"Zawsze to bardzo długo. Nigdy to jeszcze dłużej."

W maju 2020 przeczytałam na Empik Go "Stalowe Serce" Scarlett Cole, przyjemne NA w temacie tatuaży. Teraz nagle mi się odpaliło, że miało to chyba dalsze tomy. No i znalazłam na Legimi "Rozdarte serce". Nawet pamiętałam postać Cujo, drugiego tatuażysty z Second Circle oraz Dreę, przyjaciółkę Harper (głównej bohaterki tomu pierwszego). Stylowo właściwie było podobne, było też dużo akcji (ale w takim sensie jak z filmu akcji) - przestępcy, bojownicy ekologiczni, wielkie koncerny knujące z politykami. Czytając, ciągle miałam w głowie obraz Stevena Seagala w "Na zabójczej ziemi", tyle że tutaj Stevenem była opalona ślicznotka. W połowie książki domyśliłam się, o co chodzi w tajemnicy zaginionej kobiety, więc rozwiązanie tej zagadki nie zrobiło na mnie wrażenia. I jakoś muszę przyznać, że książka raczej też nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Mając już za sobą kilka książek w tej tematyce (tatuażystów, nie bojowników ekologicznych i Seagalów w spódnicy),stwierdzam, że ta pozycja była dość średnia... Nie czyta się jej źle, jest to po prostu "tylko" dobra książka, i tyle.

Scarlett Cole Rozdarte serce Zobacz więcej
Scarlett Cole Rozdarte serce Zobacz więcej